Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Humminbird Helix 9, 10, 12 także Mega SI G2N / G3N / G4N

połączenie z pc

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1191 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 11 wrzesień 2017 - 22:02

Dzięki Kuba :)

#342 OFFLINE   Kuba (50cm+Perch Tracker)

Kuba (50cm+Perch Tracker)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 12 wrzesień 2017 - 09:04

Żaden problem.



#343 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 29 wrzesień 2017 - 12:59

Podepnę się pod temat .

Czy ktoś aktualizował Helixa 7 ?. Jakie zmiany w rzecywistości wprowadza aktualizacja.



#344 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 29 wrzesień 2017 - 13:58

Zadzwoń do normark polska. Wszystko Ci powiedzą co i jak. W końcu są oficjalnym dystrybutorem hummi na Polskę

#345 OFFLINE   wilk325

wilk325

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 29 wrzesień 2017 - 14:08

Zadzwoń do normark polska. Wszystko Ci powiedzą co i jak. W końcu są oficjalnym dystrybutorem hummi na Polskę

Niestety, ale z tym "wszystko" to trochę na wyrost :(.

Jak już jestem tutaj ( bo w Normarku nie wiedzieli ), czy używa ktoś dwóch lub więcej echosond na jednej łódce? Chodzi o kompatybilność przetwornika od GEN2 do echa pierwszej generacji: np Helix10 GEN2 + Helix 10.



#346 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 29 wrzesień 2017 - 17:41

Tadeusz, jeżeli nie jest to przetwornik Mega to są to dokładnie takie same przetworniki.



#347 OFFLINE   wilk325

wilk325

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 29 wrzesień 2017 - 21:05

Tadeusz, jeżeli nie jest to przetwornik Mega to są to dokładnie takie same przetworniki.

Ale właśnie chodzi mi o przetwornik mega. Czy poprzednie generacje echa też na nim "pójdą", czy trzeba zostawić stary i dodatkowo zamontować nowy i nie udostępniać nowego starym echosondom.
Nigdzie nie mogę tego wyczytać, a na filmach z USA, albo mają stare echa, albo wszystkie z GEN 2.



#348 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 29 wrzesień 2017 - 21:37

No niestety, nowy na starym nie pójdzie. A stary na nowym, nie próbowałem. Ale w przyszłym tygodniu podłączę i sprawdzę.



#349 OFFLINE   wilk325

wilk325

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 30 wrzesień 2017 - 06:21

No niestety, nowy na starym nie pójdzie. A stary na nowym, nie próbowałem. Ale w przyszłym tygodniu podłączę i sprawdzę.

to daj znać :)



#350 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 02 październik 2017 - 19:04

Zadzwoń do normark polska. Wszystko Ci powiedzą co i jak. W końcu są oficjalnym dystrybutorem hummi na Polskę

 W Normark pl , Autochart nie istnieje :ph34r: ( instrukcje do nowych modeli nie przetłumaczone od przeszło pół roku, a te stare co przetłumaczone to na zasadzie translatora) , o aktualizacjach za dużo nie wiedzą. :P .

Aktualizacja mojej 7-mki zrobiona.



#351 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 03 październik 2017 - 10:30

Tadeusz sprawa z wymiennością przetworników wygląda następująco; 

przetwornik mega SI ma we wtyczce o dwa piny więcej, ale pomimo tego jest wykrywany przez starszą wersję Helixa 10 SI. Zmiany częstotliwości skutkują zmianą generowanych sygnałów przez przetwornik co wyraźnie słychać w ich pracy i są zmiany w odczytach na ekranie. Moim zdaniem będzie to działać.

 

Po podłączeniu przetwornika od Helixa 10 SI do urządzenia Helix 10 Mega SI słychać że przetwornik działa ale tylko z jedną częstotliwością i nie przekłada się to na odczyty na ekranie. Gniazdo ma więcej aktywnych otworów ( tak jak wtyczka od Mega SI ma więcej pinów). Pomimo faktu, że echo widzi przetwornik to moim zdaniem nie będzie on prawidłowo współpracował z tym ekranem.



#352 OFFLINE   wilk325

wilk325

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 03 październik 2017 - 14:33

Tadeusz sprawa z wymiennością przetworników wygląda następująco; 

przetwornik mega SI ma we wtyczce o dwa piny więcej, ale pomimo tego jest wykrywany przez starszą wersję Helixa 10 SI. Zmiany częstotliwości skutkują zmianą generowanych sygnałów przez przetwornik co wyraźnie słychać w ich pracy i są zmiany w odczytach na ekranie. Moim zdaniem będzie to działać.

 

Po podłączeniu przetwornika od Helixa 10 SI do urządzenia Helix 10 Mega SI słychać że przetwornik działa ale tylko z jedną częstotliwością i nie przekłada się to na odczyty na ekranie. Gniazdo ma więcej aktywnych otworów ( tak jak wtyczka od Mega SI ma więcej pinów). Pomimo faktu, że echo widzi przetwornik to moim zdaniem nie będzie on prawidłowo współpracował z tym ekranem.

Dzięki za info, ale:
Jak by zamontować echo Mega z przetwornikiem od mega i w Medze udostępnić ten przetwornik dla pozostałych echosond poprzedniej generacji ? ciekawe czy wtedy na ekranie starych ech będzie widoczny prawidłowy obraz?



#353 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 03 październik 2017 - 19:05

Powinno działać.



#354 OFFLINE   Niedzwiedz Turawa

Niedzwiedz Turawa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Niżyński

Napisano 13 październik 2017 - 04:54

Witam szukam osłony na ekran do humminbirda 998



#355 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 915 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 29 październik 2017 - 22:12

Witam.

 

Panowie ścignałem na karteaktualizację 1.350 wkłądam kartę do sondy i wyskakuje mi kmunikat czy zaktualizowac na wersję 1.350.ale jest też na samym koncu komunikat ze sonda moze ulec awarii zasilania. Czy ktos spotkal sie z czymś takim ?aktualizowal ktoś ta wersje?  mowa o helixie10 mega



#356 OFFLINE   xeniowy

xeniowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKońskie
  • Imię:Tomek

Napisano 29 październik 2017 - 22:14

Aktualizuj , tylko nie odłącz zasilania podczas tego procesu.



#357 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 30 październik 2017 - 07:18

Witam.

Panowie ścignałem na karteaktualizację 1.350 wkłądam kartę do sondy i wyskakuje mi kmunikat czy zaktualizowac na wersję 1.350.ale jest też na samym koncu komunikat ze sonda moze ulec awarii zasilania. Czy ktos spotkal sie z czymś takim ?aktualizowal ktoś ta wersje? mowa o helixie10 mega

Aktualizuj, jak kolega radzi.
Pytanie natomiast co to za wersja softu?
Obecnie dostępna wersja do 10 Mega opisana jest jako 1.540 z dnia 26 października.
Wczoraj robiłem, to akurat na czasie jestem :-)


Wysłane z IPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik Dano. edytował ten post 30 październik 2017 - 07:19

  • Pietruk lubi to

#358 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 30 październik 2017 - 10:16

Ech... Koledzy mnie tu wcześniej wyśmiali, że mam Mercedesa a korzystam z użyteczności Malucha no i tak drogą dedukcji (długą drogą - jakoś już na wodzie wolałem wędkować) doszedłem że warto coć zmienić :)

Wczoraj poszedł nowy soft, dorzuciełm też najnowsze mapy bazowe.

Z racji, że L4 i czasu sporo, zaczęło się grzebanie na zagranicznych forach i innych jutubach. Tiaaaa. Nie dość, że spędziłem ze trzy godziny na zabawie z echem (w domu na sucho), to potem Autochart Pro się pojawił na horyzoncie. Trzy godziny oglądania i czytania i program z kartą leci do mnie.

Postawiłem sobie za punkt honoru ogarnąć to echo do poziomu baziej zaawansowanego niż obecnie.  Co pewnie przyniesie wymierne korzyści. Za kilka miesięcy mam nadzieję  :D  Wciągajaca zabawa...


  • cabage lubi to

#359 ONLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 30 październik 2017 - 10:26

Daniel mapki fajna zabawa. 

Mój kolejny etap to dopięcie do Helixa tej zabawki, ale najpierw muszę dokończyć batymetrię jeziora i nazbierać dudków na zabawkę.

 

Nie miałem jeszcze czasu aby klikać w echo, ale chciałbym taki oto widok u siebie zrobić, z takimi kolorkami.

A jak już chorujesz (mam nadzieję że nic poważnego), to może wyklikasz i podasz receptę jak to zrobić.

 

Załączony plik  2017-10-12.png   435,6 KB   10 Ilość pobrań

 

 


  • Dano. lubi to

#360 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 30 październik 2017 - 10:50

Daniel mapki fajna zabawa. 

Mój kolejny etap to dopięcie do Helixa tej zabawki, ale najpierw muszę dokończyć batymetrię jeziora i nazbierać dudków na zabawkę.

 

Nie miałem jeszcze czasu aby klikać w echo, ale chciałbym taki oto widok u siebie zrobić, z takimi kolorkami.

A jak już chorujesz (mam nadzieję że nic poważnego), to może wyklikasz i podasz receptę jak to zrobić.

 

Piotr, no ja łajbę sprzedałem i echo znowu powróciło jako przenośny zestaw więc takiej fajnej zabawki, jak Ty się czaisz to nie podepnę na pewno :)

Z choroby się wyliżę, - gardło umarło, a że pracuję często mówiąc, to musiałem odpocząć.

Kolorki zacne - pobawić się trzeba będzie, bo dobrze wygląda.

Jak coś znajdę - podrzucę :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych