Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pontony MAVERIC - cechy użytkowe, osiągi, opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
136 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 10 kwiecień 2021 - 06:56

Wg mnie nie jest to takie proste jak opisujesz. Jest to układ, kiedy wsiadasz do łodzi i poza tym nic się nie dzieje. 



#122 OFFLINE   Stołczynianin

Stołczynianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 11 kwiecień 2021 - 12:45

Gdyby mi się nie zdarzyło mocne falowanie podłogi to bym może nie zgłębiał tematu.

Też myślę że na sztywność pontonu wpływa wiele czynników - jak ciśnienie w kilu i tubach, jednak na pewno warto zadbać by listwy usztywniające i panele podłogowe nie łączyły się w tym samym miejscu.



#123 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 11 kwiecień 2021 - 13:42

.

Użytkownik count_martin3z edytował ten post 11 kwiecień 2021 - 13:42


#124 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 11 kwiecień 2021 - 14:38

Gdyby mi się nie zdarzyło mocne falowanie podłogi to bym może nie zgłębiał tematu.

Dla mnie w Marewicku(4,00m) falowanie podłogi nie zdarzyło się. Pływałem po falach Adriatyku jak i falach Wielkich Jezior Mazurskich. Jednak czasami jak się właduję z dużą prędkością na fale, to coś tam zatrzeszczy. Trudno mi sobie wyobrazić, aby podłoga falowała przy zastosowaniu listew usztywniających.



#125 OFFLINE   janbo

janbo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Aleksander

Napisano 18 maj 2021 - 06:46

U mnie się dało ;) :D

Witam ponownie

Dałbyś radę wstawić fotkę, jak to wygląda, z góry dziękuję.

Użytkownik janbo edytował ten post 18 maj 2021 - 06:47


#126 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1451 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 18 maj 2021 - 10:44

Witam ponownie

Dałbyś radę wstawić fotkę, jak to wygląda, z góry dziękuję.


Przypomnij mi czego to dotyczyło bo dziś i jutro nie mam dostępu do kompa a w telefonie ciężko się przegląda posty z przed roku .
Przy pontonie będę w piątek to coś tam mogę cyknąć ;)

#127 OFFLINE   janbo

janbo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Aleksander

Napisano 26 maj 2021 - 06:46

Przypomnij mi czego to dotyczyło bo dziś i jutro nie mam dostępu do kompa a w telefonie ciężko się przegląda posty z przed roku .
Przy pontonie będę w piątek to coś tam mogę cyknąć ;)


Chodziło mi o zdjęcie boriki, jak masz stelaż zamontowany. Jeszcze jakie masz uchwyty, te przyklejane, większe czy mniejsze, dzięki.

#128 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1451 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 26 maj 2021 - 14:47

Słabo z czasem ostatnio ale postaram się do tygodnia zrobić .



#129 ONLINE   krzysztof1983

krzysztof1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 30 czerwiec 2021 - 16:58

Witam ..posiada ktoś mawerika 370 d lub dc ?jesli tak to z jakim silnikiem ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#130 OFFLINE   nimret

nimret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Michał

Napisano 30 czerwiec 2021 - 21:57

Maweric 370c silnik Tohatsu 9.9 sport



#131 ONLINE   krzysztof1983

krzysztof1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 30 czerwiec 2021 - 21:57

I jak to pływa w 2 osoby?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#132 OFFLINE   nimret

nimret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Michał

Napisano 30 czerwiec 2021 - 22:00

Jeżeli chodzi o prędkość to koło 33 km/h z tym że silnik jest odblokowany na 15 km.



#133 ONLINE   krzysztof1983

krzysztof1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 30 czerwiec 2021 - 22:01

Ok dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#134 OFFLINE   DominikBP

DominikBP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Dominik

Napisano 13 czerwiec 2022 - 12:26

Cześć!

Chciałem się pochwalić pierwszym pływaniem. Wczoraj pierwszy raz wodowałem ponton Maweric 370D z silnikiem spalinowym mariner 9.9 2t . Przed pierwszym pływaniem usprawniłem go trochę pod siebie, między innymi : 

-rolka kotwiczna scotty na podstawie od kolegi Tresora

-rolka kotwiczna tylna z mojego projektu

-koła slipowe od kolegi z forum

-nakładka na pawęż 2 cm pod mój silnik spalinowy

-krzesło obrotowe jest po poprzednim właścicielu

Jestem pod wielkim wrażeniem jak ten ponton radzi sobie na wodzie. Od razu zaznaczę że moja podstawka pod silnik się raczej nie przydaje bo regulowałem wysokość i na każdej pływał tak samo.

Prędkość jaką udało mi się uzyskać w dwóch (ja 110 kg, siostrzeniec 70kg, zbiornik 12 litrów, dwie kotwice 20kg, i troche szpeju myślę że około 40kg) na silniku w/w to 32 km/h. Ale nie o prędkość się rozchodzi tylko jak szybko ją osiąga. Wejście w ślizg zajmuje mu dosłownie 2 sekundy, w ślizg utrzymuje nawet przy prędkości 15 km/h ja sterowałem gdyby robił to młody to było by pewnie mniej i szybciej. Nawroty czy ostre zakręty przy odkręconej manetce na full nie są dla niego problemem, czuję się na wodzie stabilność i pewność ruchów. Ogólnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Miejsca jest dużo, podłoga o dziwo nie skrzypi jak wypowiadało się kilka osób, nie faluje, co prawda nie pływałem po pół metrowych falach ale były spore, stabilność przy wędkowaniu pierwsza klasa. Ponton jest cięższy od mojego poprzedniego o 20 kg ale jakoś nie czuć tej różnicy przy przygotowaniach i wodowaniu go.

 

Ogólnie szczerze polecam taki ponton, jestem mega zadowolony i świetnie pływa i wygląda też super. To nie jest reklama, po prostu jestem zachwycony tym sprzętem.

Dodaje filmik z pływania, operator bardzo słaby ale coś tam widać. Na filmie ciężko to wyłapać ale startuje od zera.

https://youtube.com/...4?feature=share



#135 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 14 czerwiec 2022 - 16:47

Cześć!
Chciałem się pochwalić pierwszym pływaniem. Wczoraj pierwszy raz wodowałem ponton Maweric 370D z silnikiem spalinowym mariner 9.9 2t . Przed pierwszym pływaniem usprawniłem go trochę pod siebie, między innymi :
-rolka kotwiczna scotty na podstawie od kolegi Tresora
-rolka kotwiczna tylna z mojego projektu
-koła slipowe od kolegi z forum
-nakładka na pawęż 2 cm pod mój silnik spalinowy
-krzesło obrotowe jest po poprzednim właścicielu
Jestem pod wielkim wrażeniem jak ten ponton radzi sobie na wodzie. Od razu zaznaczę że moja podstawka pod silnik się raczej nie przydaje bo regulowałem wysokość i na każdej pływał tak samo.
Prędkość jaką udało mi się uzyskać w dwóch (ja 110 kg, siostrzeniec 70kg, zbiornik 12 litrów, dwie kotwice 20kg, i troche szpeju myślę że około 40kg) na silniku w/w to 32 km/h. Ale nie o prędkość się rozchodzi tylko jak szybko ją osiąga. Wejście w ślizg zajmuje mu dosłownie 2 sekundy, w ślizg utrzymuje nawet przy prędkości 15 km/h ja sterowałem gdyby robił to młody to było by pewnie mniej i szybciej. Nawroty czy ostre zakręty przy odkręconej manetce na full nie są dla niego problemem, czuję się na wodzie stabilność i pewność ruchów. Ogólnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Miejsca jest dużo, podłoga o dziwo nie skrzypi jak wypowiadało się kilka osób, nie faluje, co prawda nie pływałem po pół metrowych falach ale były spore, stabilność przy wędkowaniu pierwsza klasa. Ponton jest cięższy od mojego poprzedniego o 20 kg ale jakoś nie czuć tej różnicy przy przygotowaniach i wodowaniu go.

Ogólnie szczerze polecam taki ponton, jestem mega zadowolony i świetnie pływa i wygląda też super. To nie jest reklama, po prostu jestem zachwycony tym sprzętem.
Dodaje filmik z pływania, operator bardzo słaby ale coś tam widać. Na filmie ciężko to wyłapać ale startuje od zera.
https://youtube.com/...4?feature=share

Problemem falowania podłogi jest w zbyt niskim ciśnieniu w balonach i podłodze. Jak się dobije ile trzeba, to robi się pocisk. Ja mam sparowy taki jak Twój z 15 KM silnikiem 4T.
Nawet boję się pływać na maksie.

#136 OFFLINE   DominikBP

DominikBP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Dominik

Napisano 15 czerwiec 2022 - 06:40

Boisz się bo czujesz się niestabilnie ? Mój jest 9.9 ale poprzedni właściciel mówił że gaźnik zmieniony na 15 km, ale ile w tym prawdy to nie wiem, fakt faktem śmiga super. Jutro wyprawa sumowa na dwa dni na Bugu także znów będzie pływane :)



#137 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 16 czerwiec 2022 - 08:09

Boisz się bo czujesz się niestabilnie ? Mój jest 9.9 ale poprzedni właściciel mówił że gaźnik zmieniony na 15 km, ale ile w tym prawdy to nie wiem, fakt faktem śmiga super. Jutro wyprawa sumowa na dwa dni na Bugu także znów będzie pływane :)

Za mało pływam takimi prędkościami i z tyłu głowy coś tam pali ;-)
  • szczupak1 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych