Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

kooper82 - moje woblery i wahadła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
425 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   ag53

ag53

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 09 wrzesień 2017 - 18:00

Konkretna robota. :good: Łuskę na foli można wykonywać stosując wiele technik, w zależności od tego czy potrzebujemy drobną łuskę czy troszkę większą. :)



#102 OFFLINE   kooper82

kooper82

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaMoryń/ Mieszkowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kopczyński

Napisano 09 wrzesień 2017 - 20:57

Dziękuje za pochwałę. Koledzy mam pytanie . Czym mogę wklejać stelaż oprócz distalu rapid czy poksipolu ( dobry klej ale drogi i mało) jak robie większe wobki to znika szybko :( . Słyszałem coś o żywicy .... ale jaka to jest ? Bo ta do łódki co się stosuje do maty szklanej strasznie śmierdzi . Nawet sąsiedzi będą zli jak w piwnicy bedzie smierdzialo . Cos slyszalem o jakiejs epoksydowej. Macie może jakieś zdjęcia jakiejs zywicy co sie nada ....... ? I nie bedzie tak mocno smierdziala . Bede wdzięczny za podpowiedź .

#103 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 12 wrzesień 2017 - 15:30

http://www.bocianmix...odelarska-kleje

 

Znajdziesz taniej w necie. Podaję jako przykład, ze sklepu, w którym sam kupuję - stacjonarnie. Jest też wersja 5-cio minutowa, również bez zapachu, w proporcji 1/1


  • szopen1978 lubi to

#104 OFFLINE   grey

grey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr P

Napisano 12 wrzesień 2017 - 16:05

 Ja używam od dawna żywicę firmy Technicoll Epoxy Standard.( w podwójnej strzykawce).

Cena 14,50 u mnie w sklepie z farbami. Wystarcza na sporo średnich wobków (6,7cm).

Nie używam żadnych 5-minutówek ,przez to mam dużo czasu na wypełnienie wobków.

Zużywam 100%towaru bez strat.Niewielkie ubytki szpachluję szpachlą finisz f-my Novol.

Do dużych wobków kiepska wydajność  :wacko: niestety.



#105 OFFLINE   kooper82

kooper82

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaMoryń/ Mieszkowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kopczyński

Napisano 13 wrzesień 2017 - 06:45

dziękuje za podpowiedzi , na razie zamówiłem distal clasic duże tubki :) ale zywice zobacze  :)



#106 OFFLINE   Darek K

Darek K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 15 wrzesień 2017 - 12:02

Też używam distal clasic - przynajmniej nie trzeba się spieszyć ze zużyciem i praktycznie schodzi wszystko co rozrobione.


  • kooper82 lubi to

#107 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 15 wrzesień 2017 - 12:33

Piękne woblery! oby tak dalej 


  • kooper82 lubi to

#108 OFFLINE   kooper82

kooper82

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaMoryń/ Mieszkowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kopczyński

Napisano 15 wrzesień 2017 - 13:00

Piękne woblery! oby tak dalej 

dzieki kolego :)



#109 OFFLINE   kooper82

kooper82

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaMoryń/ Mieszkowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kopczyński

Napisano 27 wrzesień 2017 - 13:15

Witam kolegów :) wystrugałem ostatnio kilka woblerów , boleniówki i sumowe ale pewnie szczupak też nie odpuści. Zaczynam od sumowych:

 

SUMOWE / SZCZUPAKOWE.wykonane z lipy , drut 1,5 mm, ster poliwęglan 2 mm frezowany, waga od 28 do 30 gr bez kotwic, długość i tu jest problem nie zdążyłem zmierzyć ( kolega mi już je zabrał ) ale gdzieś około  12 , 13 cm . Malowanie jak zwykle bez fajerwerków , farbami samochodowymi, oklejone folią ,,ameliniową,, :), stelaż przez całość skręcany ( widoczne na zdjęciu ) Załączony plik  stelaż.jpg   38,54 KB   17 Ilość pobrań

 Załączony plik  sum 2.jpg   53,9 KB   11 Ilość pobrańZałączony plik  sum 2a.jpg   55,77 KB   11 Ilość pobrań

Załączony plik  sum1.jpg   47,19 KB   11 Ilość pobrań

Załączony plik  sum 3 a.jpg   48,72 KB   12 Ilość pobrańZałączony plik  sum 3.jpg   54,06 KB   12 Ilość pobrań

 

BOLENIOWE- wykonane z pcv dł. około 7 cm, stelaż przez całość , waga 12 gr , oklejane folią ,, ameliniową,, jak zwykle farby samochodowe, oczy hmmmmm zrobiłem małą gafę , kupiłem nowiutkie oczka :) , zrobiłem woblerki , dołki pod oczka , pomalowałem i zabieram się za wklejanie oczek....... no i się nawklejałem :( . zrobiłem za małe otwory pod oczka . Więc ratując się namalowałem je ( czyli oczka malowane ). Ale nie jest źle.  

Załączony plik  1.jpg   58,06 KB   12 Ilość pobrańZałączony plik  2.jpg   66,93 KB   12 Ilość pobrań



#110 OFFLINE   ag53

ag53

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 27 wrzesień 2017 - 22:17

Niezła robota, łuska bardzo ładna i precyzyjnie wykonano. :)  Malowanie super, malowane oczka, myślałem, że są naklejane. Woblery pierwsza klasa, pogratulować.



#111 OFFLINE   LOLO

LOLO

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1587 postów
  • LokalizacjaBieruń
  • Imię:Aleksander

Napisano 28 wrzesień 2017 - 03:05

Jak zawsze wobki z amelinium pierwsza klasa ;)

#112 OFFLINE   kooper82

kooper82

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaMoryń/ Mieszkowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kopczyński

Napisano 28 wrzesień 2017 - 06:36

Dziękuje koledzy :)

#113 OFFLINE   SpinRaf

SpinRaf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 375 postów

Napisano 28 wrzesień 2017 - 08:25

robota konkret



#114 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 28 wrzesień 2017 - 11:50

Sumowe  :wub:



#115 OFFLINE   kooper82

kooper82

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaMoryń/ Mieszkowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kopczyński

Napisano 29 wrzesień 2017 - 20:21

Dziękuje :)

#116 OFFLINE   kooper82

kooper82

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaMoryń/ Mieszkowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kopczyński

Napisano 03 październik 2017 - 19:01

Witam. przeglądając mój skromny przybytek gdzie strugam woblerki odnalazłem mój pierwszy wobler. Gęba mi się ucieszyła :) i przypomniało mi się jak latałem i szukałem potrzebnego materiału. Opiszę go specjalnie dla was :)

wobler wykonany z lipy wielosezonowej - leżała samotna gałązka w parku, szkoda mi się jej zrobiło i pomyślałem.... co tak sama sobie leży , to zabiorę ją do domu  i zrobię zacne dzieło. tak oto powstał wobler , wspaniały na wszystkie gatunki ryb ze szczególną dedykacją na Jazie i Klenie. wstawiłem drut - spinacz, ster kawałek plastiku z jakiegoś pojemniczka, no i przepiękne malowanie  bardzo drogimi jak sie okazało lakierami do paznokci mojej żoneczki. Lakiery te dostałem od niej w prezencie, z naciskiem ,że oczekuje na takie same lakiery. Te których użyłem  troszkę pomieszałem zakrętki i wyszedł przepiękny kameleon :), który jej się nie spodobał :(  .

Praca woblera : hmmmmm powiem wam wariacka , pływa jak mu się podoba Załączony plik  20171003_192819.jpg   46,13 KB   14 Ilość pobrań 

Myślę ,że pomysł wstawienia swoich 1 woblerków jest fajny. Na forum jest dużo osób ,które zaczynają coś tworzyć a sam wiem po sobie że można się zniechęcić do dalszej zabawy, która sprawia wielką frajdę jak złapie się rybki na swoje woblerki.  



#117 OFFLINE   ag53

ag53

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 03 październik 2017 - 21:38

Wspomnienie pierwszych samodzielnie wykonanych woblerów jest rozbrajające. :) Lecz nie każdy kto je wykonuje ma odwagę się nimi pochwalić. Może mnie wyśmieją, przecież jestem w gronie twórców, takie dylematy nimi wstrząsają. ;)  :) Ale jaka jest satysfakcja jak na tego pierwszego woblera złowimy rybkę, może nie dużą ale jednak na swojego. :D  :)


  • kooper82 lubi to

#118 ONLINE   _Xo

_Xo

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:B

Napisano 04 październik 2017 - 10:24

Witam. przeglądając mój skromny przybytek gdzie strugam woblerki odnalazłem mój pierwszy wobler. Gęba mi się ucieszyła :) i przypomniało mi się jak latałem i szukałem potrzebnego materiału. Opiszę go specjalnie dla was :)
wobler wykonany z lipy wielosezonowej - leżała samotna gałązka w parku, szkoda mi się jej zrobiło i pomyślałem.... co tak sama sobie leży , to zabiorę ją do domu i zrobię zacne dzieło. tak oto powstał wobler , wspaniały na wszystkie gatunki ryb ze szczególną dedykacją na Jazie i Klenie. wstawiłem drut - spinacz, ster kawałek plastiku z jakiegoś pojemniczka, no i przepiękne malowanie bardzo drogimi jak sie okazało lakierami do paznokci mojej żoneczki. Lakiery te dostałem od niej w prezencie, z naciskiem ,że oczekuje na takie same lakiery. Te których użyłem troszkę pomieszałem zakrętki i wyszedł przepiękny kameleon :), który jej się nie spodobał :( .
Praca woblera : hmmmmm powiem wam wariacka , pływa jak mu się podoba attachicon.gif20171003_192819.jpg
Myślę ,że pomysł wstawienia swoich 1 woblerków jest fajny. Na forum jest dużo osób ,które zaczynają coś tworzyć a sam wiem po sobie że można się zniechęcić do dalszej zabawy, która sprawia wielką frajdę jak złapie się rybki na swoje woblerki.

Świetny pomysł ,sam mam gdzieś moje 2 poszukam i wrzucę heh

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
  • kooper82 lubi to

#119 OFFLINE   Damian83

Damian83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • LokalizacjaWoj. Śląskie
  • Imię:Damian

Napisano 13 październik 2017 - 21:34

No powiem ci woblerki pierwsza klasa naprawde duży szacun trzymaj tak dalej Teraz ja muszę pomału dojść do takiego fahowego tworzenia wobków dla siebie

#120 OFFLINE   LOLO

LOLO

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1587 postów
  • LokalizacjaBieruń
  • Imię:Aleksander

Napisano 13 październik 2017 - 23:15

Piotrek jak na pierwszego to całkiem elegancki,niech ja tylko znajdę mojego nr.1 z przed 9 lat to dopiero cudo jest  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych