Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Produkty Taimen

wodery buty do brodzenia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3589 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 30 sierpień 2018 - 13:45

Darek, daj znać jak się nosi, szukam czegoś dla siebie.



#62 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 30 sierpień 2018 - 13:54

Ok, ale co kolwiek będę mógł o nich powiedzieć pewnie dopiero za rok, chociaż zaraz idę przetestować je nad wodą🙂

#63 OFFLINE   Greg Fish

Greg Fish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaPl
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Fisherman

Napisano 09 grudzień 2018 - 12:11

Cześć. Jakieś "świeże" opinie nt. Taimen Orhon Waders ? Pozdrówko



#64 OFFLINE   Jarek B

Jarek B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów
  • Lokalizacjamałopolska
  • Imię:Jarek

Napisano 09 grudzień 2018 - 22:18

Nie całe 3 lata i ciekną z każdej strony...

Użytkownik Jarek B edytował ten post 09 grudzień 2018 - 22:20

  • Greg Fish lubi to

#65 OFFLINE   fred88

fred88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotrek

Napisano 06 luty 2019 - 17:04

Witam. Planuję kupić Taimen Menza Sonic w komplecie z butami. Mają zgrzewane ultradźwiękami szwy. Niby wyższy model z tej firmy. Fajna sprawa, że górę da się zrolować. Może ktoś ma opinię na temat tych spodniobutów?

#66 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 07 luty 2019 - 22:08

Zależy za jaką kasę ;-) ? bo jak normalna sklepowa 1500-1800 to powiem Ci szczerze , że wolałbym rozejrzeć się chyba za Simms/Patagonia z wyprzedaży  czy z USA....ale tych Taimenów na oczy nie widziałem ...może to rewekacja jakaś ;-) Na Taimeny nie narzekam...w swoich już nawet nie pamiętam który sezon latam i nie ciekną pewnie 4 sezony ,ale nie używam też non stop....mogłem  mieć farta i trafiłem na dobry egzemplarz ze starej produkcji ;-)


Użytkownik czocho edytował ten post 07 luty 2019 - 22:10


#67 OFFLINE   fred88

fred88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotrek

Napisano 08 luty 2019 - 15:16

Z zakupem mocno mi się nie śpieszy. Może uda się coś w sensownych pieniądzach kupić. W sumie ich cena w komplecie z butami nie zabija aż tak bardzo. Jeśli nic nie trafię będzie recenzja użytkowa o Menza Sonic (pod koniec sezonu).

#68 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 12 sierpień 2019 - 09:24

No i namówiłeś, kupiłem komplet Sishkid i buty Uda, zobaczymy jak długo to pociągnie🙂

Pozdrawiam
Darek


Po roku mogę coś o nich powiedzieć.
Portki wytrzymały dokładnie 11 miesięcy i zaczęły puszczać w kroku. Zawiozłem je do Tamienia i w ciągu trzech dni portki były spowrotem u mnie. Pokleili mi wszystkie szwy, oczywiście w ramach gwarancji. Buty trzymają się całkiem dobrze, nigdzie się nie rozklejają, ale oryginalne sznurówki rozsypały się po miesiącu. Zakupiłem visiony i już jest dobrze. Ogólnie śpioszki używałem dość intensywnie jesienią, przedzierając się przez gęste trzcinowiska i inne chaszcze.

#69 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 04 październik 2019 - 04:08

Hehe, no to po dwóch kolejnych wyprawach, licząc od naprawy, rozsypały mi się taśmy na szwach skarpet😒

#70 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 17 październik 2019 - 11:48

Ja zaszalałem dzięki nieoczekiwanemu wpływowi kilku złotych gotówki i trochę wbrew opiniom kupiłem sobie w sklepie firmowym kurtkę. Miałem nadzieję na solidną obsługę w sklepie. Srodze się zawiodłem. Nie wnikając w szczegóły pani z obcym akcentem poinformowała mnie, że w okolicy siedziby firmy tej bliższej i tej dalszej też prądu całą środę nie było oraz, że ich bank księguje firmie przelewy przychodzące raz na dobę w związku z czym zamówienie będzie zrealizowane z opóźnieniem. Ja kurde dziękuję za taką obsługę ... Trzeba było mi kupić w innym sklepie co następnym razem uczynię. Kurtkę ocenię jak w niej troszkę pobiegam.


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 17 październik 2019 - 11:52


#71 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 26 październik 2019 - 20:07

Dziś kurtkę od firmy Taimen na spokojnie obejrzałem i niestety wnioski nie są zbyt optymistyczne kolokwialnie rzecz ujmując. Na tyle, że jej nie ubrałem i zastanawiam się nad zwrotem ... A sądziłem, że jak kupię w kraju to będę miał względny spokój ... Tymczasem może trzeba poszukać coś na aliexpress ... I zrobię to.

Ale po kolei. Kurtka to konkretnie model Taimen Umba Wading Jacket kupiona za 299 zł., i 40 groszy w promocji. Przed przeceną kosztowała 499 złotych. Tak czy inaczej od kurtki za 300 złotych wymagam przyzwoitych szwów. Dodatkowo jest napisane, że materiał to i tu cytuję: 3 warstwowa membrana, 100% wodoszczelna i wiatrochronna i wysoka oddychalność. Na zdjęciach pod światło widać "sitko" także z oddychalnością może i będzie dobrze, ale z wodoszczelnością ... Hmmm, jak nie zwrócę to na pewno przetestuję na "żywo". Szwy jak widać na foto ... Lewa strona szew pojedyńczy, a z prawej na części podwójny ... Za proste tez nie są ... Cóż pisać dalej ... Sami się zastanówcie czy warto wydać 300 złotych na taki produkt. Ja oczekiwałem solidniejszego produktu, a przede wszystkim lepiej czyli dokładniej wykonanego.

 

Załączony plik  taimen.jpg   40,72 KB   24 Ilość pobrań         

 

Załączony plik  taimen1.jpg   30,01 KB   24 Ilość pobrań          Załączony plik  taimen2.jpg   37,35 KB   25 Ilość pobrań

 

Załączony plik  taimen3.jpg   46,4 KB   24 Ilość pobrań          Załączony plik  taimen4.jpg   29,47 KB   24 Ilość pobrań


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 26 październik 2019 - 20:10


#72 OFFLINE   fiskebo

fiskebo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 27 październik 2019 - 09:47

Kolega ma śpiochy starej seri taimen river i lata po Sanie już z 5 lat i o dziwo nie ciekną, ja razem z nim kupowałem wodery za 1000 fińskiej marki i już pojechały ze śmieciami 



#73 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 28 październik 2019 - 10:09

Żona miała wodery z serii River, ładnych parę lat temu zaraz jak weszły na rynek. Wytrzymały kilka wyjazdów, zaczęły ciec w trzech miejscach na raz. Reklamacje uznaliśmy za zbędną,  poszły do kosza.



#74 OFFLINE   Flame

Flame

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Tarchomin
  • Imię:Patryk

Napisano 30 październik 2019 - 11:20

Warto dorzucić drugie tyle i kupić w promocji Gore-tex np. Marmota lub TNF. Można je wyrwać za 6 - 7 stówek, a jakość nieporównywalna. Ja już się wyleczyłem z kurtek typowo wędkarskich. Aktualnie jeszcze mam Vision Kura. Niby ładna i krój fajny, ale w sumie po kilku wyprawach i ostrej ulewie zaczęła ciec na szwie przy kapturze. Na plus kieszenie z polarem, w które można śmiało wpakować spore pudełka oraz zaczep na podbierak i tyle. Jeżeli jednak wiem, że będzie padało to biorę leciutkiego nort fejsa :)

Taimen to raczej jakość porównywalna z Aliexpress tyle tylko, że jest szansa na naprawy gwarancyjne.


  • S.N. lubi to

#75 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 30 październik 2019 - 12:00

Moje nowe śpiochy STX kupione zimą wytrzymały bez problemu sezon z plaży w solance. Trzyletnie STX lekko podciekają po wlezieniu w jakieś patyki (nie mogę zlokalizować miejsca przecieku), używam ich do łowienia ze skałek (bez stałego kontaktu z wodą).

Przy okazji, jeżeli kurtka to tylko Geoff. Mam Raptora cztery sezony. Irlandzkie deszcze padające od dołu nie robią na nim żadnego wrażenia. Ciągle nie cieknie!!!


  • S.N. lubi to

#76 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 30 październik 2019 - 14:30

Jak na razie trwa wymiana wiadomości pomiędzy firmą Taimen, a mną. Najprawdopodobniej z powodu niedoróbek, które pokazałem na foto kurtkę zwrócę.

#77 OFFLINE   Flame

Flame

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Tarchomin
  • Imię:Patryk

Napisano 30 październik 2019 - 15:30

Rzuć okiem na kurtę z Decathlonu https://www.decathlo...id_8352329.html. Kosztuje ok 300 zł, na pewno jest lepiej wykonana, a i z serwisem czy wymianą nie powinieneś mieć problemów.



#78 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 30 październik 2019 - 16:40

Dzięki za propozycję. Jeśli nie znajdę geoffa w rozsądnej cenie to przyjrzę się tej kurtce.
  • grzegorzpo91 lubi to

#79 OFFLINE   Filip14

Filip14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaMałopolskie
  • Imię:Filip

Napisano 30 październik 2019 - 17:42

Rzuć okiem na kurtę z Decathlonu https://www.decathlo...id_8352329.html. Kosztuje ok 300 zł, na pewno jest lepiej wykonana, a i z serwisem czy wymianą nie powinieneś mieć problemów.

Bardzo fajna propozycja, użytkuje i nie odbiega od kurtek droższych producentów   ;)


Użytkownik Filip14 edytował ten post 30 październik 2019 - 17:42


#80 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów

Napisano 30 październik 2019 - 21:06

Rzuć okiem na kurtę z Decathlonu https://www.decathlo...id_8352329.html. Kosztuje ok 300 zł, na pewno jest lepiej wykonana, a i z serwisem czy wymianą nie powinieneś mieć problemów.

Tylko, że to nie jest kurtka do brodzenia. Jest za długa.  Jak nie pada lub nie jest za zimno (kilka warstw ciuchów pod spodem) da radę włożyć w oddychacze i włazić głębiej do wody. A jak pada, to lipa ...







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wodery, buty do brodzenia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych