Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro DADAJ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1360 odpowiedzi w tym temacie

#541 OFFLINE   Kaaf

Kaaf

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Artur

Napisano 22 wrzesień 2017 - 15:09

Panowie jestem 1 raz na Dadaju proszę podejście jakieś miejscówki. Zapomniałem echa zabrać ze sobą. Z góry dziękuję

#542 OFFLINE   bartek

bartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 22 wrzesień 2017 - 17:31

A jak chcesz te miejscówki bez echa znaleźć?



#543 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 22 wrzesień 2017 - 17:43

A jak chcesz te miejscówki bez echa znaleźć?

Kamień i sznurek z węzełkami co pół metra...

Co pozostało - trzciny, zatoki i górki - oznaczone są bojkami. Przynajmniej część.


  • Werem lubi to

#544 OFFLINE   bartek

bartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 22 wrzesień 2017 - 17:52

Ja bym zmienił jezioro na płytsze.



#545 OFFLINE   Dragar

Dragar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Rafał

Napisano 22 wrzesień 2017 - 18:15

Kaaf, plywaleś dzisiaj?

#546 OFFLINE   Kaaf

Kaaf

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Artur

Napisano 22 wrzesień 2017 - 18:53

Tak z chłopakami jesteśmy do niedzieli. Startujemy z wyspy Dadaj


  • hm62 lubi to

#547 OFFLINE   Kaaf

Kaaf

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Artur

Napisano 22 wrzesień 2017 - 18:58

Echo jak echo ale GPS ma każdy. Można namierzyć :)



#548 OFFLINE   Kaaf

Kaaf

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Artur

Napisano 23 wrzesień 2017 - 14:31

Niestety 2 dni i porażka po całości w 9 osób nic nie złowiliśmy. Nie polecam. Inni wędkarze też nic.

#549 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 23 wrzesień 2017 - 14:55

Niestety 2 dni i porażka po całości w 9 osób nic nie złowiliśmy. Nie polecam. Inni wędkarze też nic.

No z tym nie polecam to wiesz... W Szwecji też nie zawsze się łowi, a Dadaj łatwy nie jest.

Pogoda, ciśnienie, umiejętności znalezienia ryb, umiejętności wędkarskie itp. Zbyt wiele czynników ma wpływ na wędkarstwo.

Ryba jest, a że nie daliście rady jej zlokalizować i złowić - bywa....



#550 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2533 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 wrzesień 2017 - 16:20

Niestety 2 dni i porażka po całości w 9 osób nic nie złowiliśmy. Nie polecam. Inni wędkarze też nic.


Pływaliście w trollingu?

#551 OFFLINE   bartek

bartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 23 wrzesień 2017 - 18:01

Pumba oni echosondy nie mieli. Później historie jaki to Dadaj trudny.



#552 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2533 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 wrzesień 2017 - 19:38

Wiem, czytałem, ale nie mając echa i tak bym wolał po omacku trollingować niż szukać igły w stogu siana z rzutu na 1400 ha.


  • Tomek88 lubi to

#553 OFFLINE   bartek

bartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 24 wrzesień 2017 - 01:08

Jak dla mnie wyczyn nie lada w 9 osób na Dadaju bez ryby w dwa dni- jestem pełen podziwu. Łowię tam kilka sezonów. Bez ryby zdarzyło mi się spłynąć raz- przy całkowitej flaucie i totalnej lampie. Ostatnio o Wigrach historii się nasłyszałem jaka to nędza. Utwierdzam się w przekonaniu, że nie ma co sugerować się wpisami na forum. Ryby żerują raz słabiej raz gorzej,okazy łowi się raz na jakiś czas, ale średnich ryb jak ktoś ma trochę zapału można połowic w wielu miejscach.



#554 OFFLINE   szczupły Krzysiek

szczupły Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów

Napisano 24 wrzesień 2017 - 06:37

Ale jak To? Nawet okonka 20cm?!

#555 ONLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 24 wrzesień 2017 - 09:25

O, nie biorą...a miałem dziś płynąć :( 

Też utwierdzam się w przekonaniu, że wpisami na forum nie ma się co sugerować.

Ryby biorą, w szczególności piękne, grube okonie. 

Pozdrawiam znad Dadaju


  • Dano. lubi to

#556 OFFLINE   puszek7

puszek7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 662 postów
  • LokalizacjaWM OST M
  • Imię:Przemek

Napisano 24 wrzesień 2017 - 09:42

Jest grubo :P czyli co rezygnujemy ze zlotu ?? albo zmieniamy jezioro ... skoro nie biorą ;)) Panowie głowa do góry w 50 osób damy radę i jakiś 20-stak się trafi ;)


Tapatalkniete z iPhone 7
  • Piotrek Milupa lubi to

#557 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 25 wrzesień 2017 - 07:17

Były szczupaki w weekend na Dadaju w ilościach hurtowych ... Pod Oln też tylko w rozmiarach pigmejskich .... ;( ;)


Użytkownik Robert Crocker edytował ten post 25 wrzesień 2017 - 07:18

  • golenia lubi to

#558 OFFLINE   Dziadek Mróz

Dziadek Mróz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • Imię:Marek

Napisano 08 październik 2017 - 12:38

Witam.

Miło dołączyć do tak zacnego towarzystwa.

Chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami i przemyśleniami. 

Mogę śmiało nazwać siebie nowicjuszem na Dadaj-u, pomimo 48 lat ( SKS) i 40 lat z wędką w ręku.

Jestem po czterech wyjazdach 10-cio dniowych nad jezioro Dadaj. ( Nasy ) Byliśmy z bratem dwa razy w 2016 i dwa w 2017 w obu przypadkach czerwiec i październik, głównie spinning ( trochę żywiec dla odpoczynku ). Niestety wyniki słabe, oczywiście jeszcze nie znamy na tyle jeziora, żeby móc powiedzieć, że spróbowaliśmy już wszystko, a miejsca które wybieramy przynoszą ryby, chociaż nie tyle i nie takie jakie w tym temacie niektórzy opisują. Mało łowiliśmy na głębokiej wodzie, ale to poprawimy w 2018 roku. Ktoś tutaj pisał, żeby szukać na głębokiej i nie koniecznie przy dnie, ale i w toni > zobaczymy. , 

            Ponieważ przeczytałem wszystkie posty w tym temacie chciałbym się do nich odnieść i podzielić swoimi obserwacjami :

- rybostan - łowimy na Dadaju głownie szczupaki wymiar najczęściej około 65-70 cm był większy i mniejszy, ale najbardziej zastanawia nas brak małego szczupaka, pisze brak bo nie ma przyłowu poniżej 40 cm. Oczywiście lepiej łowić 70 niż 40 - , ale na wielu jeziorach gdzie wyniki nas zadowalały zawsze wpadało sporo małego szczupaka zwłaszcza na podwodnych łączkach, na Dadaju ich nie ma, DLACZEGO ? Nie krytykuję rybostanu, tylko pytam.

- motory na wodzie - oczywiście male silniki do łodzi wędkarskich, czy nawet szybkie motorówki wędkarskie z mądrymi wędkarzami, jestem za, ale niestety to co wyprawiają odrzutowce na skuterach to przesada, a raz nawet  obserwowałem jak jakaś służba wodna chyba WOPR lub coś tego typu przez godzinę woziło piszczące laski i dzieci między wędkarzami na pełnej p....

miedzy wędkarzami na małych łódkach, aż się prosiło ALGA 3 i przez łeb. To jest duże jezioro, czy wszyscy muszą pływać w lewo od Słonecznego Brzegu, tam gdzie pełno wędkarzy, zmusić ścigaczy do pływania na otwarte jezioro tam gdzie przez dwa lata ani jeden wędkarz nie stał na środku.

-kontrole- mieliśmy raz 1 czerwca 2016 roku w drugi dzień na rybach, dwóch bardzo grzecznych panów na dużej łodzi z fajnym motorem, podpływali do wszystkich łódek, ale bardzo delikatnie, służyli drobną radą, 2 minutki i już. TYLKO TYLE przez 2 lata. Mało jak na dość ciekawy regulamin, zwłaszcza, że w czasie spaceru wzdłuż brzegu z licznymi pomostami widziałem jakie ryby skrobią mięsiarze, ŻAL :( .

- kłusownicy , chyba - zwiedzając jezioro z echosondą natknęliśmy się kilka razy na pozaczepiane bańki przy wysepkach, często schowane pod wiszącymi gałęziami, czyżby znaczniki ? nie wiem, ale wdziałem też łodzie z .... no nie wiem kto w nich siedział, bo podpływają np z drugiej strony wyspy, gdzie akurat łowimy i po chwili nie przepływając dalej wracają w miejsce skąd przypłynęli. Akcja szybka, dla mnie raczej jednoznaczna > wybrał siatkę i wraca :( ŻAL .

 

To tyle, ciekaw jestem jaki dla Was był pierwszy tydzień października, ja oceniam go słabo, ale nie poddajemy się i w 2018 walczymy dalej :) od 30 maja na łódce aż do bólu pleców, nadgarstków, łokci i dupy :). Razem z bratem wypuszczamy 99 % złowionych ryb i należymy, z naszych obserwacji, do 1 % spotkanych na Dadaju wędkarzy

Może jakieś porady od stałych bywalców tego jeziorka, wszystkie mile widziane, dysponujemy echosondą i silnikiem spalinowym, chętnie sprawdzimy wszystkie sugestie.

Dzięki i jeszcze raz witam.

Pozdrawiam.



#559 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2533 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 październik 2017 - 15:39

40-taki nie biorą nie dla tego ze ich nie ma. W łowiskach ze zdrową populacją szczupaków rozmiarówka ca 70 cm stanowi trzon populacji. Pooglądaj filmy z zagranicy, ze SE czy z NL, choćby linkowany ostatnio Pike Fight, tam nikt nie łowi czterdziestek, dominują siedemdziesiątki i większe.

#560 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 08 październik 2017 - 15:50

Wczoraj K. z O. mieli po 4 wieczorem :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych