Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zmiany dotyczące możliwości edycji wiadomości

ogłoszenie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 listopad 2015 - 19:02

Cześć,

Z dniem dzisiejszym wprowadzam brak możliwości edycji wiadomości na forum po 60 minutach od publikacji. Z tego ograniczenia została zwolniona grupa osób, które wykupiły ogłoszenia komercyjnie na giełdach. 

 

Zatem po publikacji wpisu mamy 60 minut na edycję. Po tym blokujemy taką możliwość. 

 

W przypadku giełdy jeśli ogłoszenie traci swoją ważność prosimy o zmianę tytułu wątku na NIEAKTUALNE. Zawartość ogłoszenia aktualizować w kolejnych wpisach.

 

Pozdrawiam

Remek



#2 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 07 listopad 2015 - 19:43

A sama nazwe tematu bedzie można edytować po 60 minutach? Bo jesli można dopisać nowa zawartość w kolejnym poście, to pytanie, czy bedzie można dopisać rownież to w tytule samego tematu?

Np sprzedaje komplet woblerow boleniowych w temacie "woblery boleniowe". Czy po 2 dniach mogę dołożyć w kolejnym poście kolejne woblery sandaczowe i zmienić nazwę tematu na "woblery boleniowe i sandaczowe"?

#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 listopad 2015 - 20:23

Edycja tematu pozostaje bez zmian.

#4 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 07 listopad 2015 - 21:32

Z ciekawosci...skad ta zmiana, co ma usprawnic, czemu przeciwdzialac?

#5 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 07 listopad 2015 - 22:45

Dołączam się do pytania.


  • cabage lubi to

#6 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 08 listopad 2015 - 05:32

Z ciekawosci...skad ta zmiana, co ma usprawnic, czemu przeciwdzialac?

 

 

Podpowiem Ci, zapobiega to utracie merytoryczności wątków/tematów np. ktoś napisał coś o na forum niezależnie w jakim dziale, kilku z rzędu go skrytykowało, on by zrobić na złość krytykującym usunął swój wpis przez edycję choć z punktu widzenia portalu był bardzo merytorycznie napisany i cenny dla innych a że kilku się z tym nie zgodziło to i też ich prawo, dla wielu innych temat mógł być pomocny owy wpis a tak jego autor unosząc  się ambicjami edytował i skasował tekst, wszystkie odpowiedzi do tego teksu jaki został zmieniony nie są już właściwe a co za tym idzie wątek traci merytoryczność.

 

 

Cześć,

Z dniem dzisiejszym wprowadzam brak możliwości edycji wiadomości na forum po 60 minutach od publikacji.

 

Ja na forum jakim zarządzam ustawiłem 15 minut, tyle wystarczy by po wysłaniu wpisu i jego zobaczeniu wychwycić ewentualne błędy i poprawić wpis poprzez edycję.  Bardzo dobre posunięcie Remku.

 

 

 


W przypadku giełdy jeśli ogłoszenie traci swoją ważność prosimy o zmianę tytułu wątku na NIEAKTUALNE. Zawartość ogłoszenia aktualizować w kolejnych wpisach.

 

Pozdrawiam

Remek

 

Giełdę - całą sekcję bym z tego wyłączył bo aktualizując swoje wątki poprzez dodanie kolejnego wpisu to potworzą się tasiemce wielostronicowe. Przykład ktoś daje ogłoszenie z dużą ilością woblerów i sprzedaje je na sztuki, jak po godzinie nie będzie mógł edytować już postu a doda  kolejny z aktualizacją to w tym kolejnym doda cale ogłoszenie poprzednie bez np jednego woblera, bo się załóżmy sprzeda, tak aktualizując wątek przy tym jeszcze jak dojdą zapytania zainteresowanych to powstaną tasiemce gdzie irytowało będzie przeglądanie kilku stronic by trafić na aktualną ofertę jaka została względem pierwszego wpisu autora wątku. Znów będzie to generowało czas i pracę dla Moderatorów. Ustaw (tylko sugeruję) czasowe edytowanie wiadomości na całym forum z wyłączeniem sekcji giełdowej. W PA w ustawieniach uprawnień for jest taka opcja by każdemu z for nadać indywidualne uprawnienia np na Giełdzie by była możliwość edycji wpisów jak do tej pory, na pozostałych forach by po godzinie (ja zrobił bym 15 minut) automatycznie blokowało możliwość edycji zarówno treści wpisu jak i tytułu.  Malo tego można przecież nadać uprawnienia każdej z grup użytkowników indywidualnie i te działają nadrzędnie nad ustawieniami ogólnymi więc problem to rozwiązuje. Miłej niedzieli życzę.


Użytkownik CarIvan edytował ten post 08 listopad 2015 - 05:46


#7 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 08 listopad 2015 - 08:19

Myslalem glownie o gieldzie, tam bedzie przez to masakra 😉

#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 listopad 2015 - 09:40

Tez mi sie tak wydawało, że na giełdzie moze być problem ale przeanalizowałem kilka stron ogłoszeń i tak nie uważam.

Problemy były dwa:
- zmienianie treści - niespójność pózniej wątku - odpowiedzi miały sie ni jak do poprzednich wiadomości (zwłaszcza jesli było gorąco)
- po drugie chcę by przed wysłaniem wiadomości nastąpiła chwila refleksji - po też ale ... nie za długa.

#9 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 08 listopad 2015 - 10:08

Remek, czesto ktos wystawia przykladowo sto siedem wobkow, to co sie sprzeda, jest ladnie na zdjeciu wykreslane. Albo inny ma piec kolowrotkow, przy kazdym opis i gdy sytuacja sie rozwija, dopiski typu "sprzedane Koledze X", "rezerwacja na rzecz Kolegi Y". To pomaga i usprawnia! Autor watku sprzedazowego powinien miec prawo edycji.

#10 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 listopad 2015 - 11:44

Trudno - nie będzie miał. Wielokrotnie mówiłem - giełda to dodatek do forum. Bronię tym ruchem zasobów w kluczowym dla mnie obszarze - wymiany wiedzy wśród wędkarzy - czyli poza giełdą.


  • michcio, PETEREK i kris1 lubią to

#11 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 08 listopad 2015 - 11:52

OK

#12 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 08 listopad 2015 - 20:20

Jak w takim razie edytować sam temat?



#13 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 08 listopad 2015 - 20:45

Trudno - nie będzie miał. Wielokrotnie mówiłem - giełda to dodatek do forum. Bronię tym ruchem zasobów w kluczowym dla mnie obszarze - wymiany wiedzy wśród wędkarzy - czyli poza giełdą.

 

Remek ale wyłączając edycję generujesz większą ilość napisanych postów bo użytkownik nie edytuje napisanego pierwszego tylko dodaje kolejny a co za tym idzie zmniejsza ilość zasobów na serwerze dodanymi kolejnymi wpisami. Tak to działa. Zrobisz jak uważasz ale jestem zdania, że blokada edycji na giełdzie przyniesie więcej złego niż dobrego, miało to zresztą odciążyć modów a użytkownicy sami pilnować wątków a teraz znów będzie galimatias i potrzebny nadzór jak poprzednio.



#14 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 listopad 2015 - 20:53

Większa ilość postów = większy ruch generowany na portalu = $$$  :)  :)  :)  ???



#15 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 listopad 2015 - 21:01

Godski przestań pierdzielić ... Widzisz gdzieś reklamy płatne od kliku i ruchu .... No tak pewnie masz adbloka zainstalowanego - możesz odinstalować.

 

Napisałem wprost o co chodzi. Jak ktoś chce sobie dorobić historię to niech sobie tworzy jego prawo ...

 

Taką podjąłem decyzję kierowany przypadkami modyfikacji historycznych treści. Odnośnie giełdy będę myślał jak to rozwiązać.


  • Piotrek Milupa, mdziam_78 i Bander lubią to

#16 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 08 listopad 2015 - 21:33


 

Taką podjąłem decyzję kierowany przypadkami modyfikacji historycznych treści. Odnośnie giełdy będę myślał jak to rozwiązać.

 

Zgoda i to samo ja napisałem, wczytaj się w mój wpis http://jerkbait.pl/t.../#entry1768584 jaki rozwiązuje Twój problem. Daj czasami sobie coś powiedzieć


Użytkownik CarIvan edytował ten post 08 listopad 2015 - 21:33


#17 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 listopad 2015 - 21:39

 Daj czasami sobie coś powiedzieć

 

Przemku ... daję sobie powiedzieć wtedy kiedy podane rozwiązanie można zastosować ........ a Twoje nie daje mi rozwiązania ... To tak byś mnie nie oceniał zbyt szybko ....



#18 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 listopad 2015 - 23:45

Godski przestań pierdzielić ... Widzisz gdzieś reklamy płatne od kliku i ruchu .... No tak pewnie masz adbloka zainstalowanego - możesz odinstalować.

 

Napisałem wprost o co chodzi. Jak ktoś chce sobie dorobić historię to niech sobie tworzy jego prawo ...

 

Taką podjąłem decyzję kierowany przypadkami modyfikacji historycznych treści. Odnośnie giełdy będę myślał jak to rozwiązać.

A tam pierdzielę od razu.

Zawsze wydawało mi się, ze duży ruch w internecie może generować przychody. Choćby takie aby przynajmniej nie dokładać do utrzymania forum.

Generalnie nie znam się na tym. Nawet nie wiem czy mam adblocka czy nie. Mam Nortona który wszystkim zarządza. 

Reklamy płatnej od kliku i ruchu a takiej płatnej od zapachu i kształtu też nie odróżnię  ;)

A to że zablokowałeś możliwość edycji postów po pewnym czasie to bardzo dobrze. Dużo wątków po zmianie starszych postów staje się bez sensu.


Użytkownik godski edytował ten post 09 listopad 2015 - 00:03


#19 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 09 listopad 2015 - 04:58

Przemku ... daję sobie powiedzieć wtedy kiedy podane rozwiązanie można zastosować ........ a Twoje nie daje mi rozwiązania ... To tak byś mnie nie oceniał zbyt szybko ....

czekaj, przecież można ustawić w PA by możliwość edycji postów była wyłączona tzn ustawiona czasowo na wszystkich forach poza giełdą. Blokadę czasową na forach tematycznych jak najbardziej popieram bo zmiany w tych wątkach powodują brak sensu całego tematu ale na giełdzie edycja powinna być tak jak do tej pory, poza tym wyłączenie zliczania postów też można ustawić. Blokada edycji treści na giełdzie jak pisałem zwiększy ilość postów a co za tym zmniejsza to zasoby serwera wtedy.

#20 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 09 listopad 2015 - 08:26

Godski / peace! :)

O czym my dyskutujemy, jakie zasoby? Przecież wszystkie ogłoszenia po 14 dniach są kasowane. Z naszego punktu widzenia nie ma nawet znaczenia czy ogłoszenie jest aktualne czy nie. Wiec czy zostanie oznaczone jako nieaktualne, czy nie ... ma obecnie znaczenie tylko dla kupujących. Przez brak modyfikacji nawet ograniczamy prace moderatorom bo nie ma potrzeby usuwania ogłoszeń w międzyczasie.
  • Sebo lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ogłoszenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych