Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wyjazd do Szwecji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
170 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 28 lipiec 2010 - 11:32

No i wesoło nie jest. Dzwoniłem do eventura, powiedzieli, że jako pojedyncza osoba mogę się załapać tylko na ich wyjazd grupowy i mam dzwonić we wrześniu. Albo to, albo się załapać z kimś z forum.
Wszystko przez brak własnej ekipy. Chyba się skończy tak, że zabulę kaskę we wrześniu, żeby mieć pewne. Tylko, że to będzie duża grupa osób a ja tak nie lubię. A czekać na ślepy traf typu last minute albo, że mnie ktoś przygarnie to też mi się nie uśmiecha.

#22 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 28 lipiec 2010 - 13:24

a nie lepiej poszukać w necie dobrych namiarów na miejscówke,popytać i smignąć z namioten na taka wyprawę?,łodzie na miejscu wynająć jak trzeba ,lub zabrać swoja,będzie i taniej i kameralnie :D no chyba że musza być wygody jakies to już trzba placić

#23 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 28 lipiec 2010 - 22:46

Hasior to nie o wygody chodzi. Ja co roku jeżdżę na mazury pod koniec pażdziernika. Śpię przez tydzień w tych samych ciuchach(bieliznę zmieniam) kąpię się w jeziorze itd. I tam mam wygody lekko mówiąc w dupie. Ale miejsce jest mi znane z dawien dawna. Wiem gdzie mam płynąć, wiem na co mam łapać. Pojadę do Szwecji i będzie ciężko o rybę i co? Jak jeszcze mi do tego dojdzie deszcz padający na namiot, brak paliwa do baku i ostatnia konserwa bo do sklepu trzeba popłynąć(paliwo się skończyło) to w takich warunkach trochę kiepsko się myśli o łowieniu ryb. Mogę się założyć, że jak pojadę z biura to będzie mój pierwszy i ostatni raz na tą metę. Chyba, że biuro wykupiło tam wszystko łącznie z trawą na brzegu. Ale wolę dmuchać na zimne i dlatego mam takie podejście do sprawy.

#24 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 28 lipiec 2010 - 23:02

a to czaję plan,biuro jako przewodnik na dalsze samodzielne wypady,w sumie dobra droga.ale myslę ze jest sporo też kolegów którzy wiedza co nieco .gdzie i jak polowic.można liczyć na cynk od nich :D
a konserwę zawsze mozna zabrać w zapasie tak jak i wachy trochę wiecej.

oczywiscie jak chcesz to ogarnąć szybciej,czyli namiary na konkretne miejscówy to napewno załatwisz to szybciej we wspomniany przez ciebie sposób :D

#25 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 02 sierpień 2010 - 13:58

@Krisu,
jakiś temu byłem w takiej sytuacji jak Ty: ciągnęło mnie do Szwecji, nie miałem ekipy, koszty tłumnych wycieczek grupowych Eventuru pod wodzą wędkarskich sław mnie zniechęcały. Wykonałem wówczas szaleńczy ruch: zgłosiłem się na eskapadę z gościem, który ogłaszał się na Allegro hasłem jak z telezakupów: Na szczupaki do Szwecji za 1100 zł?!
Tak poznałem niejakiego Karola Czarneckiego; jestem pewien, że na tym forum znajdą się i inni, co z nim wyjeżdżali. Nie jest to biuro, i nie uświadczysz kompleksowej obsługi pod tytułem ubezpieczenie, voucher na kolację i zbindowany opis ciekawych miejscówek. Dostaniesz za to możliwość wyjazdu w niewielkiej grupie, z ludźmi podobnie jak Ty szukającymi sposobu na w miarę tanie i bezstresowe zdobycie przepustki na szwedzkie łowiska. Karol to przewodnik i pośrednik, z doświadczeniem i kontaktami w wynajmie domków, łódek, sporą znajomością ciekawych i niezadeptanych łowisk, obok większych jezior - także tych kameralnych, ukrytych w lesie, ze szczupakami kompletnie dzikimi i czarnymi jak smoła; największym jego atutem - przynajmniej dla mnie, nieco tchórzliwego flegmatyka i odludka - jest po prostu wyjątkowa obrotność, dzięki której jest w stanie zorganizować grupę osób z różnych stron Polski, o różnym stopniu wędkarskiego zaawansowania, w taki sposób, że wszyscy docierają na czas gdzie trzeba, a tam, na miejscu, w Szwecji, to już jest ekipa.
Zupa z gwoździa, ktoś powie, ale temat jak wyjechać tanio do Szwecji powraca od czasu do czasu na forum, jak widać nie każdy potrafi, albo ma czas, ją ugotować
Mój tegoroczny, wiosenny wyjazd na tydzień do Szwecji, piąty już zorganizowany przy pomocy Karola, zaowocował siedmioma - jeśli dobrze pamiętam - szczupakami od 97 do 112 cm na czterech (oczywiście tylko ten najmniejszy był mój...) i ponad setką ich mniejszych pobratymców. Swoje koszty obliczam na ok. 1500 - 1600 zł, w tej cenie: podróż pociągiem do i z Poznania, skąd wyruszaliśmy, paliwo, prom, domek 4-osobowy, łódka (na 2 osoby) z silnikiem i codzienną porcją paliwa, licencje, kilka paczek tortellini i kawa rozpuszczalna, i 500 koron, za które kupiłem trochę szwedzkiego żarcia, bo lubię przygody i nie po to jadę do obcego kraju, żeby rąbać Konserwę Turystyczną, czy jak tam się nazywają te puszkowane rzygi.
Z Karolem skontaktować się można pod adresem karol77@onet.eu, albo pod telefonem: 666 177 444. Wiem, że zagląda na jerkbait i chyba nawet jest tu zalogowany, może - wywołany do tablicy - sam się odezwie?

#26 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 03 sierpień 2010 - 04:43

chub norris, dzięki za namiary i rzeczową pomoc. Bardzo ciekawie piszesz i na pewno się z tym kolegą skontaktuję.

#27 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 03 sierpień 2010 - 17:05

Dzwoniłem do Karola i ugadaliśmy się ;). Jeszcze raz dzięki Chub Norris

#28 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 03 sierpień 2010 - 17:21

Nazwisko w nicku - nieprzypadkowe B)
Cała przyjemność po mojej stronie. Kto wie, czy nie spotkamy się zatem na rybach...

#29 OFFLINE   karol_77

karol_77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaOborniki Wlkp

Napisano 17 sierpień 2010 - 14:17

Zaglądam na forum, zaglądam ... a z Chubem Norrrisem ponownie się widzimy na październikowych sandaczach w Dalsland. może już pierwsze przymrozki nam pomogą w łowach <_<
We wrześniu na pierwszy plan jedziemy na te metrowe szczupaki, których w tym sezonie złowiliśmy już około trzydziestki. Dodatkową rozrywką od codziennego połowu zębatych będzie jeden lub dwa dni na łososiach atlantyckich nad rzeką Orekilsalven. W maju trafiliśmy dzień z 7-8kg sztukami. Było świetnie, a we wrześniu jest jeszcze lepiej - tak mi obiecał Martin (kolega sprzedający licencje). Może uda się wyjazd zamknąć dwoma metrówkami - laxem i gaddą ( ze szwedzkiego: łososiem i szczupakiem
będzie się działo <_<

Załączone pliki



#30 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 19 sierpień 2010 - 13:29

Witam !

Za kwotę 2200 zł od osoby koszty całkowite bez (%) jestem w stanie zorganizować wyjazd na Szkiery w połowie Października przy grupie 5 osobowej oczywiście dojazd własny lub przelot samolotem płatny dodatkowo 500 złoty.

Pozdrawiam
Outsider

#31 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 19 sierpień 2010 - 15:24

Słodki Jezu!
2200 od osoby bez dojazdu :huh:
Eventur przy Tobie wymięka...

@Krisu pisze, że chciałby tanio i nie ma ekipy, a Ty ostentacyjnie wyjeżdżasz z ofertą po 2200 dla 5 osób: lekki nachal, moim zdaniem.

Może nie powinienem się wychylać, bo polecałem wcześniej Karola, i raczej nie dałem się dotąd na forum poznać jako awanturnik, ale się zbulwersowałem mocno. Pal sześć, klikam odpowiedz...

#32 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 19 sierpień 2010 - 15:27

To zależy, co w tych kosztach całkowitych zawieramy <_< Jak jest all inclusive to cena jest dobra

#33 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 19 sierpień 2010 - 15:42

Jak jest all inclusive to cena jest dobra


W sensie, że mnie masują zwinne Szwedki, a lapoński kamerdyner poleruje mi przelotki przed każdym rzutem?
I tak - strasznie drogo!

#34 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 19 sierpień 2010 - 17:46

Myślę, że oferta kolegi outsidera jest jednak bez tych szwedek. Ze szwedkami czy bez, nie jestem zainteresowany. Jak do tego doliczyć transport i żarcie plus aperitiff to trójka na biedę, a przy opcji ze szwedkami to już lepiej trochę dołożyć i gwiezdochodem na Kola się bujnąć.

#35 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 19 sierpień 2010 - 19:20

Panowie SPOKOJNIE !!!
Podałem tylko propozycję dla jednych to dużo dla innych nie. Najważniejsze w wyprawie jest to z kim jedziecie i co macie zapewnione w cenie oraz czym pływacie (TRACKER 4,5 metra na 2 osoby Suzuki 15 km tylko u mnie w bazie ). Jeżeli policzycie wszystkie wydatki na wyjeździe to między moją ceną a waszą nie będzie dużej różnicy a na marginesie przewodnik w Szwecji bierze za dzień 300 EURO, chyba że lubicie zwiedzać szkiery i szukać ryby 2 lub 3 dni w takim razie moja oferta jest jak najbardziej nietrafiona. Widziałem artystów wędkarzy co łowili na 4 metrowej łajbie po 4 osoby, każdy miał swoje 90 stopni a potem wypowiadali się na forum że w ogóle to po dwóch na łódkę i silniki super 9,9 KM a w rzeczywistości Yamaha 4 KM.


Pozdrawiam i czekam na dalsze ciekawe wypowiedzi na forum

Outsider :lol:


#36 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 sierpień 2010 - 20:55

Polecam kontakt z Guciem (Zbyszek Pietras), jeśli kogoś interesuje Asnen. Gucio zaczął jeździć najpierw ze mną a potem samodzielnie jak mi Norwegia odbiła. I co roku ma wyniki. Jeździ od wielu lat w jedno miejsce z tą samą ekipą ale jeśli będziesz miał fart to może się załapiesz:) O kosztach nic nie wiem, nie jestem w temacie ale myślę, że w 2000 zet/os z dojazdem i żarełkiem powinieneś się zamknąc . Jeśli cię to interesuje, to namiary na priv.

#37 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 19 sierpień 2010 - 23:04

Polecam kontakt z Guciem (Zbyszek Pietras), jeśli kogoś interesuje Asnen. Gucio zaczął jeździć najpierw ze mną a potem samodzielnie jak mi Norwegia odbiła. I co roku ma wyniki. Jeździ od wielu lat w jedno miejsce z tą samą ekipą ale jeśli będziesz miał fart to może się załapiesz:) O kosztach nic nie wiem, nie jestem w temacie ale myślę, że w 2000 zet/os z dojazdem i żarełkiem powinieneś się zamknąc . Jeśli cię to interesuje, to namiary na priv.

Nie chcę mieć farta, choć przeważnie go mam ;) Ja pojadę do Szwecji nawet sam solo na kamikaze :mellow:. Ale póki co znalazłem sobie dobry kontakt i się będę trzymał. Jak nie to sam rozkminię, nie raz to robiłem w Polsce. Nikt mi nie powie, że to coś innego. To samo tylko ryby mają być większe, kraj droższy i nie wszędzie da się kupić wódkę. A swoje i tak złowię, jestem tego pewien. A póki co trzymam się wymyślonej(nie przezemnie tylko przez chubba norrisa opcji) i jest git. Pozdro

#38 OFFLINE   karol_77

karol_77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaOborniki Wlkp

Napisano 20 sierpień 2010 - 11:43

W cenie około 2000zł/os to mogę zorganizować wyprawę do Norwegii np w okolice Hitry wraz z transportem, gdzie dodatkowym kosztem będzie oczywiście paliwo do łodzi z silnikami powyżej 20KM.
Szkiery za 2000zł/ osoba przy pełnej 5osobowej obsadzie? to 10000zł. Pewnie że dla jednych tanio, dla innych może standart. Jeśli ktoś się upiera na szkiery to takie stawki trzeba płacić. Jeśli ktoś chce powędkować w kameralnych 200-300HA jeziorach to zapraszam do Mojego regionu do Dalsland.
-Przykładowo dom 50m dla 4 osób + 2 łodzie 4,2mTexas i 3,8m z silnikami 25KM i 5KM nad jeziorami z dużą populacją sandacza i grubego szczupaka to 4500zł. Co rocznie dziesiątki sztuk szczupaka od 95-115cm. Dodatkowy koszt to paliwo do łodzi i własny dojazd.
Łowiska znam doskonale i od pierwszego dnia można łowić w dobrych miejscówkach. Podsumowując można taniej z równie dobrym jak i nie lepszym efektem niż na szkierach.

PS Chub Norrisie - jak wiesz zwinnych Szedek i lapońskich kamerdynerów nie ma w ofercie

Załączone pliki

  • Załączony plik  dor1.jpg   94,21 KB   90 Ilość pobrań


#39 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 20 sierpień 2010 - 11:49

1. Podsumowując można taniej z równie dobrym jak i nie lepszym efektem niż na szkierach.

2. Chub Norrisie - jak wiesz zwinnych Szedek i lapońskich kamerdynerów nie ma w ofercie



ad.1 Wierzę na słowo - po tegorocznych wynikach różnych ekip widzę, że szkiery to loteria i wcale nie są łatwe. Nie wiem, czemu niektórzy się tak przy tych szkierach upierają...

ad.2 Cholera, a tak na to liczyłem :mellow:

#40 OFFLINE   karol_77

karol_77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaOborniki Wlkp

Napisano 20 sierpień 2010 - 12:43

Witku, porównałem cenę Outsidera na szkierach do mojej. Twojej oferty nie brałem pod uwagę w moim postcie. B)
Siedzisz w Norwegii troche czasu więc masz również wydeptane ścieżki z miejscowymi, a to najkorzystniej przekłada się na ofertę.
Trasa? Obierając dużo krótszą w czasie trasę z Poznania do Sassnitz i dalej z Trelleborga. dlaczego trzeba się kisić na promie z Gdyni do Karlskrony te 11godzin jeśli można z Sassnitz do Trelleborga tylko w 4.
Transport tylko busem w grupie 8 ludzi lub ewentualnie samolotem do Oslo gdzie odbieram z lotniska i ruszamy dalej na łowiska. Z Warszawy samolotem to chyba najlepsze rozwiązanie - doba podróży zaoszczędzona w jedną stronę.
Oczywiście masz rację Witku, że sprzęt pływający jest ważny ale i najdroższy, tyle tylko że wystarczy mieć własny sprzęt .... jeśli się zainwestowało :D Jeśli ktoś ma wymagania to można nawet 6m łajby z 200KM silnikami wziąść... ale to już inny przedział.

PS. od 8 lat organizuję wyjazdy dla mniejszych grup i jak dotąd nikt mnie nie ściga B)
pozdrawiam









Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych