Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zegarek outdoorowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
117 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Alek_Art.

Alek_Art.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaZach-pom
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:S.

Napisano 21 styczeń 2022 - 14:34

Ja nie mam zastrzeżeń, mój zlicza dobrze. Jeśli patrzysz na domyślną tarczę to informacje na niej nie są aktualizowane w czasie rzeczywistym i dlatego możesz mieć wrażenie, że gdy idziesz, to zegarek nie zlicza kroków. Ale jak włączysz widżet, to będziesz widział na bieżąco, jak licznik rośnie.



#82 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 25 styczeń 2022 - 07:22

Od razu jak go kupiłem, to u kitajców zamówiłem sobie szybki ochronne i metalowe bezelki w różnych kolorach coby ochronić ekran i oryginalny bezel. Dzisiaj akurat sobie bezelek zmieniłem na inny, bo mi się poprzedni znudził i po roku ostrego ciorania mój zegarek ciągle jest w stanie sklepowym.

Cześć,

 

szybki ochronne pasuję dobrze?

Nie odchodzą od szkła zegarka?

Nie powodują utraty ostrości ekranu?

 

Bezel łatwo wymienić?

 

Podeślij linka, gdzie kupowałeś te drobiazgi.

 

pozdrawiam,

Tomek



#83 OFFLINE   Alek_Art.

Alek_Art.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaZach-pom
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:S.

Napisano 25 styczeń 2022 - 22:52

Ależ proszę bardzo :)
 

Szybki: https://www.aliexpre....27424c4dByHWsX

Bezelki: https://www.aliexpre....2b924c4dUeZjWi

 

Gdybyś chciał inne paski, to używam tych (IMO lepsze od oryginalnego): https://www.aliexpre....27424c4dQaEx5I

 

Szybki naprawdę prima sort. Widoczność ekranu doskonała. Nic się nie odkleja. Po roku używania nie zmieniałem jeszcze pierwszej założonej, także 4 szt. jeszcze mam w zapasie :D Nawet ryski nie złapała ale to najpewniej zasługa bezela, który około 2 mm wystaje ponad ekran, doskonale go chroniąc przed uderzeniami. Dopiero w ostatnim miesiącu mam trochę poprzyklejanych do szybki metalowych mikro-kropelek, bo spawarką się dużo bawiłem z zegarkiem na ręku, a BHP ja nie znaju, żeby w rękawice się jeszcze przyodziewać XD

 

Na bezelkach całkiem twarda jest ta oksyda czarna i niebieska, nie łapie szybko rys. Napisy mogą mieć niedociągnięcia, ale i tak wykąpałem bezelki w acetonie, bo mi się bardziej podobały bez malowanych napisów (same wycięcia tylko, bez malowania w środku). Na czarnym  jeszcze mam białe, ale i on też z czasem chlupnie w aceton ;)

 

Nie zauważyłem, żeby dokładka dodatkowej metalowej części (bezelki) jakoś osłabiła odbiór sygnału GPS, jest git. Bezel chiński jest naklejany na dwustronnej taśmie i wymiana nie jest trudna. Nawet dają w zapasie dodatkową naklejkę, żeby w razie odklejenia można było potem znowu nakleić od nowa. Ale jak mi się te zapasowe tasiemki pokończą, to będę używał kleju do ekranów LCD do komórek i też będzie git.

 

BTW, gratuluję zakupu sikora, będziesz zadowolony :D

 

Pozdro,

Arek.



#84 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 styczeń 2022 - 00:03

Może i ja sobie kupie takiego Fenixa? Mapki mnie jarają :rolleyes:

Jest gdzieś tabelka która pokazuje różnice w wersjach 6?

 

Już widzę - rozmiar czyli dla mnie tylko wersja 6X. 6X, 6X Pro, 6X szafir i 6X Pro Solar.

6X - standard

6X Pro - standard + Gorilla

6X Szafir - standard + szkło szafirowe

 Zgadza się?

Czy zwykły 6X ma mapy?


Użytkownik godski edytował ten post 26 styczeń 2022 - 00:15


#85 OFFLINE   Alek_Art.

Alek_Art.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaZach-pom
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:S.

Napisano 26 styczeń 2022 - 08:18

W serii 6X nie ma wersji bez Pro, zatem są mapy :)



#86 OFFLINE   tobiasz

tobiasz

    tobihandmade.com

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 927 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Tobiasz
  • Nazwisko:Perz

Napisano 26 styczeń 2022 - 08:26

Ależ proszę bardzo :)

Szybki: https://www.aliexpre....27424c4dByHWsX
Bezelki: https://www.aliexpre....2b924c4dUeZjWi

Gdybyś chciał inne paski, to używam tych (IMO lepsze od oryginalnego): https://www.aliexpre....27424c4dQaEx5I

Szybki naprawdę prima sort. Widoczność ekranu doskonała. Nic się nie odkleja. Po roku używania nie zmieniałem jeszcze pierwszej założonej, także 4 szt. jeszcze mam w zapasie :D Nawet ryski nie złapała ale to najpewniej zasługa bezela, który około 2 mm wystaje ponad ekran, doskonale go chroniąc przed uderzeniami. Dopiero w ostatnim miesiącu mam trochę poprzyklejanych do szybki metalowych mikro-kropelek, bo spawarką się dużo bawiłem z zegarkiem na ręku, a BHP ja nie znaju, żeby w rękawice się jeszcze przyodziewać XD

Na bezelkach całkiem twarda jest ta oksyda czarna i niebieska, nie łapie szybko rys. Napisy mogą mieć niedociągnięcia, ale i tak wykąpałem bezelki w acetonie, bo mi się bardziej podobały bez malowanych napisów (same wycięcia tylko, bez malowania w środku). Na czarnym jeszcze mam białe, ale i on też z czasem chlupnie w aceton ;)

Nie zauważyłem, żeby dokładka dodatkowej metalowej części (bezelki) jakoś osłabiła odbiór sygnału GPS, jest git. Bezel chiński jest naklejany na dwustronnej taśmie i wymiana nie jest trudna. Nawet dają w zapasie dodatkową naklejkę, żeby w razie odklejenia można było potem znowu nakleić od nowa. Ale jak mi się te zapasowe tasiemki pokończą, to będę używał kleju do ekranów LCD do komórek i też będzie git.

BTW, gratuluję zakupu sikora, będziesz zadowolony :D

Pozdro,
Arek.

Mi niestety na pasku z ali sie skubany wypiął na rybach i poszedł w zapomnienie z nurtem warty... Na szczęście fenix 3, ale ból był ogromny.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

#87 OFFLINE   Alek_Art.

Alek_Art.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaZach-pom
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:S.

Napisano 26 styczeń 2022 - 09:22

Ja i w trójce używałem tych pasków, i teraz w szóstce używam. Ale fakt, można kupić badziewie, bo raz kupiłem od innego sprzedawcy i poszedł w śmietnik właśnie ze względu na słaby zatrzask, który niepewnie się zapinał. Te w linku ode mnie mam sprawdzone i działają dobrze, żadnych niedoróbek :)



#88 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 27 styczeń 2022 - 11:17

Od jakiegoś czasu obserwuje grupę i giełde Garmin na FB i bardzo dużo zegarków jest sprzedawanych zaraz po wymianie gwarancyjnej.
Czy tak często jest z nimi problem?

#89 OFFLINE   Alek_Art.

Alek_Art.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaZach-pom
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:S.

Napisano 27 styczeń 2022 - 16:26

Ludzie pewnie wyprzedają stare modele, żeby pokupować siódemki i Epixy 2 :lol: Sporo moich znajomych używa Fenixów, trójki, piątki, szóstki. Nikt z nich nigdy nie musiał swojego sprzętu serwisować. Moja trójka bez zarzutu do ostatniego dnia, kiedy go miałem, szóstka od roku to samo.



#90 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4546 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 27 styczeń 2022 - 17:46

Czy rok to wystarczajczy okres czasu aby utwierdzić się w przekonaniu o bezawaryjności takiego zegarka ? Moim zdaniem nie.

#91 OFFLINE   Sonix1980

Sonix1980

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 27 styczeń 2022 - 19:48

Może i ja sobie kupie takiego Fenixa? Mapki mnie jarają :rolleyes:
Jest gdzieś tabelka która pokazuje różnice w wersjach 6?

Już widzę - rozmiar czyli dla mnie tylko wersja 6X. 6X, 6X Pro, 6X szafir i 6X Pro Solar.
6X - standard
6X Pro - standard + Gorilla
6X Szafir - standard + szkło szafirowe
Zgadza się?
Czy zwykły 6X ma mapy?

Sklep eazymut.pl ma porównywarkę modeli.

Wysłane z mojego SM-N981B przy użyciu Tapatalka
  • godski lubi to

#92 OFFLINE   Alek_Art.

Alek_Art.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaZach-pom
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:S.

Napisano 27 styczeń 2022 - 21:19

Czy rok to wystarczajczy okres czasu aby utwierdzić się w przekonaniu o bezawaryjności takiego zegarka ? Moim zdaniem nie.

W moim wypadku to już łącznie ponad 3 lata, a jakbym wziął pod uwagę wszystkich znajomych, to sumarycznie nazbiera sie juz dobre kilkadziesiat lat bezawaryjnej pracy ;)

Użytkownik Alek_Art. edytował ten post 27 styczeń 2022 - 21:20


#93 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 798 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 28 styczeń 2022 - 08:48

Może i ja sobie kupie takiego Fenixa? Mapki mnie jarają :rolleyes:

Jest gdzieś tabelka która pokazuje różnice w wersjach 6?

 

Już widzę - rozmiar czyli dla mnie tylko wersja 6X. 6X, 6X Pro, 6X szafir i 6X Pro Solar.

6X - standard

6X Pro - standard + Gorilla

6X Szafir - standard + szkło szafirowe

 Zgadza się?

Czy zwykły 6X ma mapy?

Przymierz do swojej ręki te X. One są naprawdę duże. Na przeciętnej ręce fenix bez X wygląda już obficie. Chyba, że masz rzeczywiście bardzo szeroki nadgarstek.


  • tomi101 lubi to

#94 OFFLINE   tobiasz

tobiasz

    tobihandmade.com

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 927 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Tobiasz
  • Nazwisko:Perz

Napisano 31 styczeń 2022 - 12:10

Ależ proszę bardzo :)
 

Szybki: https://www.aliexpre....27424c4dByHWsX

Bezelki: https://www.aliexpre....2b924c4dUeZjWi

 

Gdybyś chciał inne paski, to używam tych (IMO lepsze od oryginalnego): https://www.aliexpre....27424c4dQaEx5I

 

Szybki naprawdę prima sort. Widoczność ekranu doskonała. Nic się nie odkleja. Po roku używania nie zmieniałem jeszcze pierwszej założonej, także 4 szt. jeszcze mam w zapasie :D Nawet ryski nie złapała ale to najpewniej zasługa bezela, który około 2 mm wystaje ponad ekran, doskonale go chroniąc przed uderzeniami. Dopiero w ostatnim miesiącu mam trochę poprzyklejanych do szybki metalowych mikro-kropelek, bo spawarką się dużo bawiłem z zegarkiem na ręku, a BHP ja nie znaju, żeby w rękawice się jeszcze przyodziewać XD

 

Na bezelkach całkiem twarda jest ta oksyda czarna i niebieska, nie łapie szybko rys. Napisy mogą mieć niedociągnięcia, ale i tak wykąpałem bezelki w acetonie, bo mi się bardziej podobały bez malowanych napisów (same wycięcia tylko, bez malowania w środku). Na czarnym  jeszcze mam białe, ale i on też z czasem chlupnie w aceton ;)

 

Nie zauważyłem, żeby dokładka dodatkowej metalowej części (bezelki) jakoś osłabiła odbiór sygnału GPS, jest git. Bezel chiński jest naklejany na dwustronnej taśmie i wymiana nie jest trudna. Nawet dają w zapasie dodatkową naklejkę, żeby w razie odklejenia można było potem znowu nakleić od nowa. Ale jak mi się te zapasowe tasiemki pokończą, to będę używał kleju do ekranów LCD do komórek i też będzie git.

 

BTW, gratuluję zakupu sikora, będziesz zadowolony :D

 

Pozdro,

Arek.

 

Mógłbyś wrzucić fotkę jak bezelek przylega do zegarka? czy mocno go "pogrubia" ?



#95 OFFLINE   mav3rick

mav3rick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaPrzewóz
  • Imię:Emil

Napisano 31 styczeń 2022 - 20:32

Ja bym poprosił o zdjęcie 6x pro na ręce, by zobaczyć czy faktycznie jest taki duży

#96 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3530 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 31 styczeń 2022 - 21:00

Czy ktoś z Was używa Garmina Quatix 6 i może podzielić się wrażeniami i spostrzeżeniami?

#97 OFFLINE   Alek_Art.

Alek_Art.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaZach-pom
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:S.

Napisano 31 styczeń 2022 - 21:27

Panowie @tobiasz i @mav3rick, dla was fotki :)

Załączone pliki


  • mav3rick lubi to

#98 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 31 styczeń 2022 - 22:25

Ja mogę polecić dwa, 6Xpro i Aw cellular, używane przemiennie, sport/piłka/biegi/ryby/góry
Aw fajna funkcja podglądu aparatu przy selfiakach z rybą np z głównego aparatu w telefonie
Załączony plik  8C7A07A5-8F25-40BB-A415-0CE499C97BB7.jpeg   30,42 KB   17 Ilość pobrań

#99 OFFLINE   tobiasz

tobiasz

    tobihandmade.com

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 927 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Tobiasz
  • Nazwisko:Perz

Napisano 01 luty 2022 - 07:07

Ja bym poprosił o zdjęcie 6x pro na ręce, by zobaczyć czy faktycznie jest taki duży

 

Tu na mojej witce, i 6 pro szafir i 6x pro obok siebie.

@Alek_Art. zamówiłem bezelki, dzięki

Załączone pliki


Użytkownik tobiasz edytował ten post 01 luty 2022 - 07:09


#100 OFFLINE   mav3rick

mav3rick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaPrzewóz
  • Imię:Emil

Napisano 09 luty 2022 - 00:03

No i u mnie zagościł Fenix 6x Pro
  • Alek_Art., tobiasz i coma lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych