Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Street Fishing w okręgu Katowickim


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   siewicz

siewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 13 listopad 2015 - 15:34

Witam, Czy macie jakieś pomysły gdzie można połowić w miejskich klimatach w okolicach Katowic? Tylko kanał Gliwicki i nieliczne parkowe jeziorka?

 

Pzdr, Łukasz


  • remek lubi to

#2 OFFLINE   Shark

Shark

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 listopad 2015 - 15:46

Mieszkam bardzo blisko Kanału Gliwickiego i szczerze mówiąc to miejsca gdzie tam się łowi ryby ciężko nazwać Street Fishingiem. Prędzej pasują miejsca na Odrze w Kędzierzynie Koźle...



#3 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 13 listopad 2015 - 17:13

Fajnie, że ktoś poruszył ten temat  :) Zrobiłem rekonesans kanału w ok. dzielnicy Stare Łabędy, ale wygląda na to, że port jest niedostępny dla osób postronnych, a reszta nie specjalnie nadaje się do streetu. Kłodnicy chyba nie bierzemy pod uwagę  ;) Odra w Kędzierzynie to dobry pomysł, tym bardziej, że to okręg Katowice. 


  • bertold12 i ezehiel lubią to

#4 OFFLINE   R0BERT

R0BERT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 13 listopad 2015 - 17:16

Mieszkam bardzo blisko Kanału Gliwickiego i szczerze mówiąc to miejsca gdzie tam się łowi ryby ciężko nazwać Street Fishingiem. Prędzej pasują miejsca na Odrze w Kędzierzynie Koźle...

 

Jak to ? Pod mostem na Zwycięstwa biorą leszcze jak łopaty :lol: .

 

A serio, to Maroko pasuje jak ulał.

 

337494.jpg


Użytkownik R0BERT edytował ten post 13 listopad 2015 - 17:18

  • remek i Woytec lubią to

#5 OFFLINE   Kizior

Kizior

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 13 listopad 2015 - 22:30

Maroko mam pod nosem i w sumie nie polecam tego łowiska w ogóle. Rok temu jeszcze jeszcze ale teraz to już totalna tragedia. Mówie tu o szczupakowaniu i okoniowaniu. W sumie jest miejsce pewniak z dużą ilością drobnicy i to wszystko ale codziennie żywcówka obok żywcówki zarzucona. W tym roku widziałem 3 ładne mamuśki na tarliskach i to wszystko. Ładne tj. około metra długości. Zdjęcie z mojego avatara jest właśnie z maroko ale miało to miejsce po wpuszczeniu do stawu szczupaka w rozmiarze 40-70cm czego efektem były agresywne brania dużych już zadomowionych szczupaków.

Inaczej sprawa ma się z kleniami i jaziami jeśli o te rybki chodzi to mogą dać sporo frajdy ale na okazy bym nie liczył. Dobre łowiska dla tych ryb to brzeg przy drodze (ul. Piastów).

Ogólnie jestem członkiem koła PZW które ma pod opieką staw Maroko (koło Kleofas) i kiedyś pofatygowałem się na zebranie aby zaproponować wprowadzenie górnych wymiarów ochronnych dla drapieżnika. Reakcja z jaką się spotkałem skutecznie zniechęciła mnie do brania udziału w kolejnych zebraniach czy zawodach lokalnych zawodach wędkarskich.

Ogólnie dużo lepszym stawem mógłby się okazać staw w Parku Chorzowskim chodzi mi o ten na którym zabroniono spinningowania z brzegu ale właśnie przez ten zakaz nigdy się chyba nie dowiem jaki jest. Szkoda że koło które wprowadziło ten zakaz nie umożliwia jednocześnie spinningowania ze środków pływających dyskryminując tym samym wędkarzy łowiących aktywnie.


  • azhek i Woytec lubią to

#6 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 14 listopad 2015 - 07:39

Dolina 3 Stawów w Katowicach, zbiorniki do wyboru, Jest okoń, szczupak i sandacz. Dojazd autem, autobusem też bez problemu.



#7 OFFLINE   siewicz

siewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 14 listopad 2015 - 19:11

Od siebie mogę dodać stawy w parku im. Kuronia w Sosnowcu. Nie rozpracowałem ich jeszcze na tyle żeby dawać jakiekolwiek rady, ale miło się tam spaceruje (jest naprawdę fajne mini-zoo dla dzieci).

 

118947927.jpg

źródło zdjęcia: http://www.panoramio...photo/118947927


  • remek lubi to

#8 OFFLINE   Adam L.

Adam L.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Lorenc

Napisano 14 listopad 2015 - 20:12

stawy lesny i smug w parku im Kuronia znam bdb sporo lowilem tam szupakow i okoni ryby raczej nieduze choc szupaka 60 wyjalem dwa razy a slyszalem o wyjetej 80tce czasem tam skocze po pracy bo mam od zakladu jakies 2 kilometry
bardziej w naszym regionie i to typowo miejscowka na street fishing to czarna przemsza od targu w bedzinie az do trojkata trzech cesarzy fajna rzeka troche trudna latem gdy dno pokrywa gesto roslinnosc
trafia sie klen jaz szczupak sandacz pstrag okon raczej nieduze rybki choc trafiaja sie grube okazy :)

zapraszam kolegow z okolicy DG i sosnowca. do zapisania się do Zaglebiowskiej Grupy Spiningowej znajdziecie nas w google bez problemu.

PS moze jakas ustawka na pogorie w nastepna niedziele rano ?

Użytkownik Adam L. edytował ten post 14 listopad 2015 - 20:14


#9 OFFLINE   siewicz

siewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 14 listopad 2015 - 21:09

Niestety z powodu pracy do lutego przyszłego roku więcej czasu spędzam w rozjazdach po Polsce niż na miejscu, ale w przyszłym roku na bank się piszę na jakiś zlocik w klimatach Street :D



#10 OFFLINE   plompek

plompek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:***

Napisano 22 listopad 2015 - 12:35

Witam wszystkich na forum i chcialem napisac coś od siebie co do street fishingu. Nie wiem czy to typowe schematyczne miejsce o ktorym dyskutujemy ale ja polecam stawy retencyjno-przeciwpozarowe koło kąpieliska Leśnego w Gliwicach od strony hotelu. Głównie łowie na dwoch blizej kapieliska i powiem tylko ze w tym roku niedawo pobilem tam swoj rekord okonia na 40cm. Tylko ze jak to okonie to baardzo wybredne z kolorami gum. Szczupaka tam nie ma (a raczej nie slyszalem i nie zlowilem). Na szczescie miejscowe dziadki tylko na splawik starymi teleskopami łowią i spinningisty tam jeszcze oprócz siebie nie uświadczylem ;)

#11 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 23 listopad 2015 - 10:06

Nie wiem czy to typowe schematyczne miejsce o ktorym dyskutujemy ale ja polecam stawy retencyjno-przeciwpozarowe koło kąpieliska Leśnego w Gliwicach od strony hotelu. 

 

Nie są to łowiska PZW, są ogrodzone i jest tablica "zakaz wstępu" wiec chyba nie bardzo... przeskakujesz tam przez płot czy jak? Nikt Cie nie gonił?

 

Wracając do temtu, te się zastanawiałem gdzie by tu u nas można coś zorganizować.

Kanał Gliwicki to niestety nie street.

Port w Gliwicach - trzeba mieć zezwolenie od dyrektora portu, wniosek na piśmie trzeba złożyć i jak dobrze pójdzie to dyrektor wskaże miejsce gdzie można łowić. Brzeg jest na wysokości ponad 2m, więc łowienie raczej trudne, ja sobie odpuściłem próby.

Odra w Kędzierzynie, no kawałek płynie przez miasto ale czy to taki sam SF jak np. we Wrocławiu? Nie chodzi się po ulicy przecież.

Myślałem o stawie w WPKiW ale jak wyżej wspomniano jest zakaz spiningu.

Jest jeszcze ładny staw w Parku w Świerklańcu, dodatkowo płatny (coś ok 20zł za dobę), można spiningować. Ja jakoś nie miałem szczęścia, byłem dwa razy.

3 stawy w Katosach, nie łowiłem ale jest to jakaś opcja.

 

Ciężko w naszym okręgu o typowy Street Fishing, taki gdzie łowi się rzeczywiście z ulicy. Ale z drugiej strony... czy to źle:)? Przecież SF powstał z konieczności, bo brakuje dzikich miejsc blisko miejsca zamieszkania, można więc zrobić miejskie łowienie ale nie prosto z betonu, tylko z trawki :)



#12 OFFLINE   plompek

plompek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:***

Napisano 23 listopad 2015 - 17:32

No tak na płocie jest tabliczka z zakazem wstepu ale "brama" z ogrodzenia jest caly czas otwarta i nigdy nie przeskakiwalem no i kolega pare lat temu rozmawial z włascicielem hotelu czy kapieliska i mowil ze mozna lowic (na ile to jest pewna ich zgoda to nie wiem). Rozmawialem wiele razy z miejscowymi z osiedla ktorzy tam lowia i nigdy nikt sie do nich nie sapal nawet raz jak łowilem to straż miejska obok stala i nic nie mówila no ale wiadomo jak ktos chce łowic to na własna odpowiedzialnosc wszystko. Ja tam jezdze jak mam malo czasu po pracy szczegolnie teraz bo szybko ciemno soe robi.
Dzisiaj jeszcze skoczyłem sobie na staw na ogródkach działkowych na Góry Chełmskiej. W lato ładniutkie wzdregi ponad 20cm tam łowilem tylko coraz wiecej sumika karłowatego tam jest a dzisiaj przy małym gradzie to na spinning mały szczupak mi sie spioł.
Także jak ktoś szybko chce sobie skoczyc i porzucac to moze bo to prawie ze w centrum miasta.

#13 OFFLINE   obcy74

obcy74

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 08 luty 2016 - 21:09

Rzeka Ruda w Rybniku i Rudach. Kawałek street fishingu i park fishing :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych