Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Topowe młynki polskich firm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
244 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   dragonexp

dragonexp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:AS

Napisano 13 listopad 2017 - 20:20

Witam, czy ktoś już rozbierał swojego Jaxon serinus i może się wypowiedzieć co jest w środku?
Zastanawiam się czy nie zamówić od Mikołaja pod Bolki
  • cinn lubi to

#182 OFFLINE   rataj81

rataj81

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • Lokalizacjapoznan

Napisano 16 listopad 2017 - 14:33

podpinam się pod pytanie. myślę o nim pod ul i klenio/jazie wielkość 200

#183 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 16 listopad 2017 - 14:49

Nie rozkrecalem Ale kręcił cały sezon przy szczupakowce. Bardzo fajnie ... została mi szpula zapasową jakby ktoś chciał.

#184 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4544 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 16 listopad 2017 - 15:19

Ja tę szpule przygarne jak chcesz oddać ...

#185 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 16 listopad 2017 - 18:26

Bobby, a co się stało z resztą kołowrotka?
No i ponownie zapytam, bo nie każdy przegląda cały wątek, o Kongera Sentry (bez GT, tego czarnozłotego na wormshafcie). Ma ktoś, łowi, jak toto w praktyce działa, i jak sie ma w porownaniu do np. Zaubera?

#186 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 16 listopad 2017 - 22:31

Ktoś tu go kupił bo u mnie sie kurzył ...

#187 OFFLINE   rally

rally

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • Lokalizacjapiękne Podkarpacie :)
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:K

Napisano 17 listopad 2017 - 07:26

Jeśli chodzi o seriniusa to mogę napisac bo przełowił u mnie sezon, wielkość 300.
Po zakupie poleciał na serwis bo jakoś tak dziwnie pracował, im więcej kręcił tym bardziej klekotał, o dziwo wrócił i jest ok, pod obciążeniem nie stuka itd.
Ale problem z nim jest inny, boleniòwki ciągnie, ale coś co stawia większy opòr w wodzie idze już ciężko, czuć na korbie wysiłek, nawet guma 9-10 cm powoduje że dużo ciężej się kręci.Porównując taką samą przynętę to zauber 2000, czy stara daiwa regal 1500 kręci duuuużo lżej, wręcz bez wysiłku. Wysokie przelożenie robi jednak swoje, ale pod bolka jest ok, ładnie nawija plecionkę czy żyłkę, i ma 5 lat gwarancji.
  • Alexspin lubi to

#188 OFFLINE   Yaroo

Yaroo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 31 październik 2018 - 19:41

Golden eye 3007 od Mikado - na wormshafcie, miałem okazję połowić nim, zbiornik żwirownia, blacha alga2 fakt bezrybne to były połowy, Minus to to że nie jest metalowy.  Plusy to praca tego kołowrotka ,

spasowanie i zero luzów w porównaniu do mojego Ryobi Tresor(luz na korbce)Mikado kupił kolega na początku sezonu 2018, ja Tresora w sierpniu 2017, więc czas nad wodą, można powiedzieć, podobny. Zamówiłem sobie Golden eye 2007 i czekam na przesyłkę.

Opiszę więcej jak go wypróbuję w boju.


Użytkownik Yaroo edytował ten post 31 październik 2018 - 20:31


#189 OFFLINE   Yaroo

Yaroo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 20 listopad 2018 - 14:07

Byłem z Golden eye nad wodą ok.10x. Młynek działa wyśmienicie, ciągnąć gumy na mniejszych główkach miałem wrażenie że ciągnę samą plecionkę.Praca płynna i bardzo przyjemna, plecionkę nawija perfekcyjnie, ślimak to jest to, co wyróżnia go pośród kołowrotków w podobnej cenie.Zobaczymy czy będę zadowolony za rok albo dwa, ale na razie mistrzostwo- wart swojej ceny, a może i przebija kołowrotki z wyższego przedziału cenowego. Ja polecam ten młynek.



#190 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 20 listopad 2018 - 14:41

Używam Mikado Black Stone do spina ,kulturą pracy płynnoscią hamulca kładzie na łopatki red artca ,,,,posiadam też  2 szt przy feederku Robinsona Spin  Pro Quartz i też złego słowa nie powiem........



#191 OFFLINE   Adam01

Adam01

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Adaśko

Napisano 20 listopad 2018 - 16:55

Posiadam Mikado Shinju i może to śmieszne bo kosztował mnie śmieszne pieniądze ale przepracował trzeci sezon na Wiśle i sprawuje się bez najmniejszych problemów. Używany wymiennie przy lekkim spinningu czyli przynęty do 15g max jak i feederku- ciągnąc obciążenie do 100g. :) I jeżeli będzie mi potrzebny kolejny kołowrotek do feedera z chęcią go wezmę w większym rozmiarze- może przyjdzie mu posłużyć przy cięższym spinningu


  • Robert Crocker lubi to

#192 OFFLINE   siwkins

siwkins

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Michał

Napisano 15 grudzień 2018 - 20:24

Cześć,

widzę że jaxon serinus przewija się w tym wątku wiele razy, w związku z tym mam pytanie, 
jaką wielkość wybrać do lekkiego spina 100 czy 200? Docelowo będzie założony do jaxona gs 2-12g 2,5m.
 



#193 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 16 grudzień 2018 - 06:12

2000, ale wolałbym kongerowego Ultrisa FD1120. Nie dość że znacznie tańszy, to moim zdaniem lepiej kręci, 2 łożyska więcej i z mojej obserwacji lepiej układa linkę.



#194 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 16 grudzień 2018 - 11:57

I Ty też uległeś magii wielu łożysk???


  • Alexspin lubi to

#195 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 16 grudzień 2018 - 12:13

Nie, ale miałem Serinusa na próbę, a kupiłem Ultrisa, moim zdaniem bardziej miękko kręci, być może właśnie dzięki tym "łożyskom". Natomiast jeśli chodzi o układanie linki, to jest znaczna różnica między innymi  objawiająca się tym, że podczas dwóch wypadów z próbnym Serinusem były trzy brody, a od pół roku używanym Ultrisem ani jednej - przy tym samym wędzisku i z taką samą plecionką (nie piszę tą samą, bo do obydwu były nawinięte nowe).


Użytkownik Alexspin edytował ten post 16 grudzień 2018 - 12:14

  • eRKa lubi to

#196 OFFLINE   superzander

superzander

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 23 grudzień 2018 - 16:42

W katalogu jaxona na 2019 jest "nowa nowość": Jaxon element QX z nierdzewnymi "bebechami". Życie pokaże co i jak. Nie od dzisiaj wiadomo, że "masowi budżetowi" producenci miewają perełki w ofercie.



#197 OFFLINE   kasperek

kasperek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Piotr

Napisano 23 grudzień 2018 - 22:16

To prawda. Przekonałem się w tym sezonie kupując Jaxon Grey Strem 1-7g. Niestety z kołowrotkami Jaxona nie miałem szczęścia. Np. model Atlantic 600 okazał się kupą ponad kupy.

Użytkownik kasperek edytował ten post 23 grudzień 2018 - 22:18


#198 OFFLINE   adamklin

adamklin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaGdzie biorą ;)

Napisano 24 grudzień 2018 - 15:34

Mój znajomek katuje serinusa w rozmiarze 2000 ponad rok na sandaczach.
Fajnie układa linkę,bardzo ładne pracuje i po sezonie nic w tej pracy się nie zmieniło.

#199 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4901 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 28 grudzień 2018 - 23:44

Niestety, kołowrotki polskich importerów nigdy nie będą trwałe. Nie dzieje się to dla tego, że ich producenci nie potrafią zrobić dobrego sprzętu, chodzi o to, że importerzy nie chcą handlować trwałym sprzętem. Sprzęt masowo importowany ma dobrą cenę kiedy zakupi się go w dużej ilości, która determinuje rabat. Aby cały czas kupować dużo trzeba dużo sprzedawać a żeby tak się działo...proste i nie ma co się oszukiwać, tak to zwyczajnie już jest.

Reklama, nowe nazwy rozwiązań, łożyska, elementy wykonane przy użyciu obrabiarek CNC, magiczne rotory, ażurowe szpulki, grafitowe elementy, tytanowe przekładnie, wieczne sprężyny...od lat czytam te same same historyjki. Miałem wiele tych Super konstrukcji a jednak żadna z nich już dawno nie działa a stary poczciwy Shimano LX3000 kręci do dziś tak samo jak po wyjęciu z pudełka i gdyby nie fanaberie to nic innego nie było by mi potrzebne.
  • Alexspin lubi to

#200 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 29 grudzień 2018 - 07:02

Niestety, kołowrotki polskich importerów nigdy nie będą trwałe. Nie dzieje się to dla tego, że ich producenci nie potrafią zrobić dobrego sprzętu, chodzi o to, że importerzy nie chcą handlować trwałym sprzętem. Sprzęt masowo importowany ma dobrą cenę kiedy zakupi się go w dużej ilości, która determinuje rabat. Aby cały czas kupować dużo trzeba dużo sprzedawać a żeby tak się działo...proste i nie ma co się oszukiwać, tak to zwyczajnie już jest.(...)

Niestety i kółko się zamyka.

 

(...)Reklama, nowe nazwy rozwiązań, łożyska, elementy wykonane przy użyciu obrabiarek CNC, magiczne rotory, ażurowe szpulki, grafitowe elementy, tytanowe przekładnie, wieczne sprężyny...od lat czytam te same same historyjki. Miałem wiele tych Super konstrukcji a jednak żadna z nich już dawno nie działa a stary poczciwy Shimano LX3000 kręci do dziś tak samo jak po wyjęciu z pudełka i gdyby nie fanaberie to nic innego nie było by mi potrzebne.

Aż łza się w oku kręci... Kilka lat temu, podarowałem go nieopatrznie mojemu byłemu już zięciowi... :(


  • TOFIX99 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych