Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawskie gówno


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 15 listopad 2015 - 20:47

Jakby ktoś wybierał się pospacerować z wędką po Powiślu i w dół, to nie polecam ...

Osobiście nie byłem, ale już od kilku osób doszły mnie słuchy, że gówno z Karowej leci na całego i będzie lecieć jeszcze wiele dni  :angry:



#2 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2661 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 15 listopad 2015 - 21:02

Wydane prawie 4 miliardy złotych , a gówno dalej sadzi? Jedyny sposób na czystą wodę , to budować zrzut ścieków przed miastem , a ujęcie wody za miastem.  Przy innym rozwiązaniu , to mają to w d..... , na zasadzie niech się inni martwią.


  • PLECIONA i TomekSudety lubią to

#3 OFFLINE   PolMart

PolMart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaSerock
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Kowal

Napisano 15 listopad 2015 - 21:50

Jakby ktoś wybierał się pospacerować z wędką po Powiślu i w dół, to nie polecam ...

Osobiście nie byłem, ale już od kilku osób doszły mnie słuchy, że gówno z Karowej leci na całego i będzie lecieć jeszcze wiele dni  :angry:

Dlatego ja łowię tylko w górze rzeki.....



#4 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 15 listopad 2015 - 21:51

Musi być jakiś remont magistrali kanalizacyjnej, karowa tylko w takich sytuacjach ma zrzucać ścieki. Było już tak w tym roku np przed wiankami. Obecnie zrzuca tylko deszczówkę.

Jesteś pewien, że chodzi o karową?

Użytkownik Mr.Happy edytował ten post 15 listopad 2015 - 21:53


#5 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 16 listopad 2015 - 09:06

Musi być jakiś remont magistrali kanalizacyjnej, karowa tylko w takich sytuacjach ma zrzucać ścieki. Było już tak w tym roku np przed wiankami. Obecnie zrzuca tylko deszczówkę.

Jesteś pewien, że chodzi o karową?

 

Gówno płynie wzdłuż bulwarów, więc chyba z Karowej.



#6 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 16 listopad 2015 - 09:36

Ciekawe że między Poniatowskim a przystanią wioślarską w ub. tygodniu rano codziennie stał wędkarz albo dwóch a dzisiaj 7. Ścieki w górę rzeki nie płyną więc może generalnie pod lewy brzegiem jakaś migracja ryb? Na piaszczystej wyspie pod Poniatowskim odpoczywają kormorany, w ub, tygodniu po kilka sztuk a dzisiaj chyba tak bliżej 50. 



#7 OFFLINE   wojciech1919

wojciech1919

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojciech

Napisano 16 listopad 2015 - 10:26

Na Bielanach też srajtaśma płynie....

 

News z innego forum: " MPWiK Warszawa powiedzieli ze awaria zostanie zlikwidowana koło 20 listopada"


Użytkownik wojciech1919 edytował ten post 16 listopad 2015 - 10:26


#8 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4605 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 listopad 2015 - 10:28

Na Bielanach też srajtaśma płynie....

 

News z innego forum: " MPWiK Warszawa powiedzieli ze awaria zostanie zlikwidowana koło 20 listopada"

Oj, płynie, płynie od piątku, aż miło... 



#9 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 16 listopad 2015 - 12:33

Gówno płynie wzdłuż bulwarów, więc chyba z Karowej.

W takim razie na pewno z karowej -_-



#10 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5784 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 16 listopad 2015 - 19:30

Potwierdzam, łowić się nie da, po co to było walić kasę w oczyszczalnię jak co chwilą walą ścieki do wody  :angry:



#11 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 16 listopad 2015 - 19:42

PL to gówniany kraj dla ludzi co dopiero dla fauny i flory więc panowie przyjąć na klate i czochrać wode podbicie gówno , podbicie gówno itd. aaa... jak siądzie jakaś rybka to buziaczek i do wody < czyt. gówna > ;)


Użytkownik krakus edytował ten post 16 listopad 2015 - 19:43


#12 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 16 listopad 2015 - 19:54

Paranoja i wariackie myślenie! Robią sztuczne wyspy dla ptaków( za miliony złotych! !!!...) i pu-szczaja ścieki..

No ale zaraz będzie tłumaczenie wicie,rozumicie , musieliśmy bo awaria bo rurka bo srurka.... I tak ku...wa do za...bania!!

To się nigdy nie skończy...

#13 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 16 listopad 2015 - 20:55

Paranoja i wariackie myślenie! Robią sztuczne wyspy dla ptaków( za miliony złotych! !!!...) i pu-szczaja ścieki..

No ale zaraz będzie tłumaczenie wicie,rozumicie , musieliśmy bo awaria bo rurka bo srurka.... I tak ku...wa do za...bania!!

To się nigdy nie skończy...

Też mi się to nie podoba ale jeśli była awaria to gdzie niby mieli puścić? Jakby zablokowali kanalizację to by ludziom w mieszkaniach z kibli tryskało.



#14 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2661 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 16 listopad 2015 - 21:19

Też mi się to nie podoba ale jeśli była awaria to gdzie niby mieli puścić? Jakby zablokowali kanalizację to by ludziom w mieszkaniach z kibli tryskało.

Darek, budując taką oczyszczalnię ścieków  należy założyć , że może nastąpić awaria i mieć na taką okoliczność   wyjście awaryjne. Puszczanie nieoczyszczonych ścieków do rzeki , to zwykłe pójście na łatwiznę.Na zasadzie nas to nie boli , niech się martwią ci w górze rzeki.

Kiedyś pracowałem na neutralizacji ścieków galwanicznych , największego warszawskiego producenta sprzętu elektronicznego. Dziennie poddawaliśmy obróbce chemicznej kilka tysięcy litrów cyjanków.U nas też zdarzały się potężne awarie i były dwa wyjścia . Otworzyć zawór i puścić to wszystko prosto do Wisły , albo znaleźć wyjście awaryjne . Tyle że gdybym wtedy otworzył ten zawór , to zginęło by wszelkie życie do samego Bałtyku , a może i dalej. Dlatego nam się chciało , a ścieki ludzkie , a kogo to obchodzi. Dlatego tylko ścieki przed miastem , a ujęcia wody za miastem są 100%rozwiązaniem. Jakbyśmy musieli pić wodę do której spuszczamy ścieki , to by nam się chciało znaleźć to wyjście awaryjne.



#15 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 16 listopad 2015 - 21:35

Właśnie takie postanowienie odnośnie poboru wody i zrzutu ścieków do rzeki powinno obowiązywać "od zawsze".

O tym dyskutowałem z kolegami-wędkarzami już wiele,wiele lat temu, jak jeździłem na Odrę to najpierw ją czułem a dopiero potem widziałem. Właśnie wtedy wymyśliłem prosty sposób na czyste rzeki.

Każdy zakład pracy czy miasto powinno mieć ujęcie wody poniżej zrzutu własnych ścieków.

W takim wypadku kontrola tego, co  zrzucają firmy i miasta do rzek, mogłaby zostać ograniczona do minimum. Oczywiście nie rozwiązało by to problemu na 100%, bo mogą funkcjonować zakłady pracujące cyklicznie, najpierw pobór wody-poźniej zrzut. I tak dookoła!



#16 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 16 listopad 2015 - 21:40

Czyli zgodnie ze starym wędkarskim porzekadłem nad Wisłę trzeba brać ze sobą mydło...
  • Mariano Mariano i sajdol1 lubią to

#17 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2661 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 17 listopad 2015 - 00:01

Jest jeszcze aspekt finansowy , tego całego gówna -_-  . Jeśli płacąc za zużytą wodę naliczana jest mi wcale nie mała opłata za ścieki , to jeśli te ścieki są spuszczane prosto do Wisły , to za co ja płacę?

Podobnie zresztą jest z wszechobecnymi bus-pasami. Nie dość , że nie wolno mi z nich korzystać , a przez nie stoję w większych korkach , to dlaczego muszę płacić za ich remont i rozbudowę :angry: . Kto z nich korzysta i czerpie z tego zyski niech płaci.


  • grzesiekp. lubi to

#18 OFFLINE   Flame

Flame

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Tarchomin
  • Imię:Patryk

Napisano 17 listopad 2015 - 07:58

Darek, budując taką oczyszczalnię ścieków  należy założyć , że może nastąpić awaria i mieć na taką okoliczność   wyjście awaryjne. Puszczanie nieoczyszczonych ścieków do rzeki , to zwykłe pójście na łatwiznę.Na zasadzie nas to nie boli , niech się martwią ci w górze rzeki.

Kiedyś pracowałem na neutralizacji ścieków galwanicznych , największego warszawskiego producenta sprzętu elektronicznego. Dziennie poddawaliśmy obróbce chemicznej kilka tysięcy litrów cyjanków.U nas też zdarzały się potężne awarie i były dwa wyjścia . Otworzyć zawór i puścić to wszystko prosto do Wisły , albo znaleźć wyjście awaryjne . Tyle że gdybym wtedy otworzył ten zawór , to zginęło by wszelkie życie do samego Bałtyku , a może i dalej. Dlatego nam się chciało , a ścieki ludzkie , a kogo to obchodzi. Dlatego tylko ścieki przed miastem , a ujęcia wody za miastem są 100%rozwiązaniem. Jakbyśmy musieli pić wodę do której spuszczamy ścieki , to by nam się chciało znaleźć to wyjście awaryjne.

 

Kanał to nie jest ulica, dla której da się zrobić objazd...co to wg Ciebie znaczy "wyjście awaryjne" ?.

 

Dzięki za to, że nie otworzyłeś tego zaworu ... dobrze, że się Tobie chciało i uratowałeś Wisłę i może nawet Bałtyk ;)

 

Zrzut ścieków przed miastem w przypadku kiedy woda pitna dla miasta czerpana jest z rzeki poniżej zrzutu ? Nigdzie na świecie tak nie ma i nie będzie choćby to była nawet np. Norwegia, Szwecja czy inna Finlandia. W przypadku Warszawy to sprowadzenie bezpośredniego zagrożenia dla milionów ludzi.

 

Jeżeli dochodzi do takich zrzutów ścieków jak na karowej to wodociągi powinny płacić bezwzględnie i wysokie kary za takie zrzuty i wtedy bardzo by się spieszyli z naprawą lub remontem kanałów. Z tego co wiem to takich kar jednak nie płacą.


  • wujek i spinnerman lubią to

#19 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4605 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 listopad 2015 - 09:02

Dokładnie! Jakby dopieprzyli miastu parę baniek kary, to pilnowali by tego gówna jak oczka w głowie, a tak mają to gdzieś i wiedzą, że Wisła przyjmie wszystko a ludziska do smrodu są przyzwyczajeni :(
A może faktycznie warto powiadamiać o takich przypadkach jakieś organizacje unijne???
  • grzesiekp. lubi to

#20 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4605 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 listopad 2015 - 09:07

A, i jeszcze jedna refleksja. Skoro policjant może ukarać mandatem 100 zł za rzucenie papierka lub peta, to jaką karę nałożyć za kilometry płynącej srajtaśmy??? Bo co, do wody to już można, bo nie widać??? Co za kraj...
  • grzesiekp. lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych