Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Poznań - jeziora


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
169 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   hamerhed

hamerhed

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów
  • Lokalizacjapoznań/giżycko
  • Imię:arek

Napisano 24 czerwiec 2014 - 14:24

odcinek hetmanska - krolowej jadwigi slabo, jakies pojedyncze ataki, a przy tej pogodzie pewnie nie bedzie i tego. Od wielkiej wody w 2010 i czyszczenia opaski odnosze wrazenie ze bolka z tego rejonu wymiotlo



#22 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 24 czerwiec 2014 - 21:45

Nie wiem jak w Poznaniu , ale powyzej kleksy biorą i to wcale nie na małe wabie
Bolki są także aktywne ,ale krótko i pojedyncze ataki w duzych odtepach czasu

#23 OFFLINE   pepa73

pepa73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 336 postów

Napisano 25 czerwiec 2014 - 09:34

Panowie,
 
a zna ktoś odcinek Warty w okolicy miejscowości Ciążeń, Ląd, Policko?

 
Kiedyś moje ELDORADO. A teraz nie wiem czy jest sens tam w ogóle jechać. No chyba, że chcesz podłubać okonków, krótkie szczupaczki no czasami trafi się bolek.
Albo połowić w pięknych okolicznościach przyrody.

1403684339obraz_023.jpg

1403684534obraz_076.jpg

1403684628obraz_028.jpg

1403684811obraz_071.jpg

1403684933obraz_068.jpg

Pierwsze zdjęcie już nieaktualne, ponieważ nasi naprawiacze rzek zabrali się za odnawianie starych główek i spieprzyli cały ten odcinek.
  • Kingfisher Club Tomek K. lubi to

#24 OFFLINE   VOJT@S

VOJT@S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Buczkowski

Napisano 26 czerwiec 2014 - 15:19

Nie wiem jak w Poznaniu , ale powyzej kleksy biorą i to wcale nie na małe wabie
Bolki są także aktywne ,ale krótko i pojedyncze ataki w duzych odtepach czasu

a na odcinku most Estkowskiego a most kolejowy na garbarach?? to były moje miejsca gdzie zawsze coś połowiłem


  • Dokuś lubi to

#25 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 26 czerwiec 2014 - 18:04

Tutaj nie pomoge , mimo ze mieszkam w Poznaniu to łowie tylko poza miastem przeważnie powyżej , a i tak w tym roku bardzo rzadko

#26 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 26 czerwiec 2014 - 18:05

Tutaj nie pomoge , mimo ze mieszkam w Poznaniu to łowie tylko poza miastem przeważnie powyżej , a i tak w tym roku bardzo rzadko

#27 OFFLINE   traperczłopa

traperczłopa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaCzłopa
  • Imię:Krzysiek

Napisano 26 czerwiec 2014 - 21:59

A czy łowi ktoś w okolicach Wronek ? Chciałbym sprubować złowoć pierwszego w życiu sandacza ale nie mogę ich namierzyć ? Ewentualnie wybrac sie na wspólną wyprawę . :(



#28 OFFLINE   VOJT@S

VOJT@S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Buczkowski

Napisano 27 czerwiec 2014 - 16:21

Tutaj nie pomoge , mimo ze mieszkam w Poznaniu to łowie tylko poza miastem przeważnie powyżej , a i tak w tym roku bardzo rzadko

no szkoda bo chce zrobić sobie nocny boleniowy spacer na betonach ale od strony katedry bo od drugiej strony zawsze jest pełno pijanej chołoty co się wydzierają i nie idzie tam łowić



#29 OFFLINE   VOJT@S

VOJT@S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Buczkowski

Napisano 30 lipiec 2014 - 08:08

witam i wracam po chwilowej przerwie,za parę tygodni jade do poznania i chce się dowiediec co się dzieje na poznańskiej warcie w środku miasta,pozdro

#30 OFFLINE   maciej smochy

maciej smochy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaPosen

Napisano 30 lipiec 2014 - 21:50

Witam

 

Coś tam sie dzieje, rybki widać i słychać....\

Byłem w niedziele w mega upał, dużo kajakarzy, statek pływał sobie plus jakieś motorówki zeby nie było cicho...

Wedkarsko 2 okonki wymiar i tyle.

Też czaje sie na wieczór i zmrok jakiś....



#31 OFFLINE   VOJT@S

VOJT@S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Buczkowski

Napisano 31 lipiec 2014 - 07:47

a bolenie się pokazują,żerują intensywnie w te upały?ostatnio jak byłem to połowiłem

#32 OFFLINE   maciej smochy

maciej smochy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaPosen

Napisano 31 lipiec 2014 - 10:42

Pokazują sie w te upały, nie tylko tam.



#33 OFFLINE   VOJT@S

VOJT@S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Buczkowski

Napisano 01 sierpień 2014 - 08:23

dzięki za info,pozdro



#34 OFFLINE   dobekfooto

dobekfooto

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 wrzesień 2014 - 12:42

Witam,

W związku z przeprowadzką z Wrocławia do Poznania chciałbym zapytać szanowną brać wędkarską o dobre łowiska szczupakowe/okoniowe w okolicach Poznania. Chodzi mi o łowiska w miarę zasobne w ryby i najlepiej takie które nie należą do PZW i można na nich wykupić pozwolenie jednodniowe. Kartę wędkarską na województwo Wielkopolskie będę opłacał dopiero w przyszłym roku.

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam



#35 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 24 wrzesień 2014 - 13:41

Witam,

W związku z przeprowadzką z Wrocławia do Poznania chciałbym zapytać szanowną brać wędkarską o dobre łowiska szczupakowe/okoniowe w okolicach Poznania. Chodzi mi o łowiska w miarę zasobne w ryby i najlepiej takie które nie należą do PZW i można na nich wykupić pozwolenie jednodniowe. Kartę wędkarską na województwo Wielkopolskie będę opłacał dopiero w przyszłym roku.

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam

Choć od dziecka mieszkam i wędkuję w Poznaniu i okolicach, to tak jak kolega powyżej chętnie wejdę w posiadanie takich informacji... ;) :lol:



#36 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 24 wrzesień 2014 - 20:13

Witam,

W związku z przeprowadzką z Wrocławia do Poznania chciałbym zapytać szanowną brać wędkarską o dobre łowiska szczupakowe/okoniowe w okolicach Poznania. Chodzi mi o łowiska w miarę zasobne w ryby i najlepiej takie które nie należą do PZW i można na nich wykupić pozwolenie jednodniowe. Kartę wędkarską na województwo Wielkopolskie będę opłacał dopiero w przyszłym roku.

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam

możesz Kolego łowić na jeziorach należących do Wielkopolskiego Parku Narodowego , Wielkowiejskie i Łódzko -Dymaczewskie mają jeszcze możliwość skorzystania z łodzi :)

http://www.wielkopol...) z aneksem.pdf

 

a ...masz jeszcze jedno jeziorko prywatne w Baranówku , choć nigdy tam nie byłem


Użytkownik robas edytował ten post 24 wrzesień 2014 - 20:19


#37 OFFLINE   dobekfooto

dobekfooto

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 wrzesień 2014 - 10:18

Choć od dziecka mieszkam i wędkuję w Poznaniu i okolicach, to tak jak kolega powyżej chętnie wejdę w posiadanie takich informacji... ;) :lol:

Naprawdę jest aż tak źle z miejscówkami ? :)
 

 

 

a ...masz jeszcze jedno jeziorko prywatne w Baranówku , choć nigdy tam nie byłem

Dziękuję za informacje. Za pierwszy cel obiorę sobie właśnie to jeziorko w Baranówku :)



#38 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 25 wrzesień 2014 - 11:30

Jest jeszcze zukowo - miedzy Obornikami a Szamotulami - prywatne :)

#39 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 25 wrzesień 2014 - 12:00

Witam,

W związku z przeprowadzką z Wrocławia do Poznania chciałbym zapytać szanowną brać wędkarską o dobre łowiska szczupakowe/okoniowe w okolicach Poznania. Chodzi mi o łowiska w miarę zasobne w ryby i najlepiej takie które nie należą do PZW i można na nich wykupić pozwolenie jednodniowe. Kartę wędkarską na województwo Wielkopolskie będę opłacał dopiero w przyszłym roku.

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam

Jest jeszcze Jezioro Bytyń,można wykupić pozwolenia jednodniowe i wynająć łódż,nie pamiętam do kiedy(tzn.do którego miesiąca roku).To już większa woda,trzeba jej poświęcic troszkę czasu,ale czasami może miło zaskoczyc.Można połowić szczupaka,okonia.Bywałem tam kilka razy w roku,raczej o kiju nie schodziłem.Jest także ponoć sandacz,osobiście nie spotkałem.Eldorado to nie jest,ale zawsze jakaś alternatywa.

Co do dokładniejszych i obszerniejszych informacji,nie oczekuj zbyt wiele.Forum przeglądają niestety także ludzie dla których wędkarstwo ma wymiar świniobicia,podawanie informacji o swoich wyszukanych miejscówkach może szybko oznaczać ich koniec.

Miałem swego czasu całkiem przyzwoitą szczupakowo-okoniową wodę(o dziwo PZW).Nieduża,nietrudna do obłowienia,z całkiem sporą populacją niezłego szczupaka i okonia,niedaleko Poznania.Od momentu kiedy zaczęło się tam pojawiać więcej ludzi,starczyły dwa sezony by nie było po co tam jechać :( .

Powodzenia w poszukiwaniach :)



#40 OFFLINE   dobekfooto

dobekfooto

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 wrzesień 2014 - 13:59

Co do dokładniejszych i obszerniejszych informacji,nie oczekuj zbyt wiele.Forum przeglądają niestety także ludzie dla których wędkarstwo ma wymiar świniobicia,podawanie informacji o swoich wyszukanych miejscówkach może szybko oznaczać ich koniec.

Miałem swego czasu całkiem przyzwoitą szczupakowo-okoniową wodę(o dziwo PZW).Nieduża,nietrudna do obłowienia,z całkiem sporą populacją niezłego szczupaka i okonia,niedaleko Poznania.Od momentu kiedy zaczęło się tam pojawiać więcej ludzi,starczyły dwa sezony by nie było po co tam jechać :( .

Powodzenia w poszukiwaniach :)

 

Dziękuję za kolejne porady :) Oczywiście nie oczekuje dokładnych informacji i namiarów na konkretne miejsca. Odkrywanie nowych miejsc to jeden z elementów wędkarstwa. Chodzi mi głównie o to, żeby połowić na dość rybnym zbiorniku na którym właściciel prowadzi racjonalną gospodarkę rybacką. Początkowo za swój cel chciałem obrać jezioro Kiekrz jednak naczytałem się dużo o bardzo słabej populacji ryb wytrzebionej przez właściciela i postanowiłem zasięgnąć porady tutaj na forum w celu znalezienia jakiejś alternatywy :)
 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych