Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Poznań - jeziora


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
169 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   motylanoga

motylanoga

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:!@#$

Napisano 21 styczeń 2015 - 12:51

Teraz wszyscy na lipnie siedzą i karpiki męczą.



#62 OFFLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Napisano 21 styczeń 2015 - 12:56

Szukam kompana na lowienie z pontonu (z silnikiem) na Warcie (poznan i okolice). Kogos kto zna rzeke i ma sukcesy :-). Zapraszam na priv.



#63 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 21 styczeń 2015 - 14:36

Teraz wszyscy na lipnie siedzą i karpiki męczą.

Teraz to jestam taka presja wedkarska jak kiedys byla tylko na zawodach.

Kazda luka obstawiona .

Jeszcze Wake City 1/4 jeziora wzielo :D



#64 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 21 styczeń 2015 - 19:08

Teraz wszyscy na lipnie siedzą i karpiki męczą.

a od czego jest telefon do PSR ?, jeśli łamią regulamin

pewnie zostało karpikiem zarybione i PZW zmyło się pozostawiając ryby dla mięsiarzy , zamiast przypilnować przez kilka dni miejsc gdzie zarybili

na Warcie gdzie nieraz jesienią łowię , prężnie działa PSR jak i społecznicy i kłuserka została ograniczona , łącznie z szarpaniem zimowych sumów


Użytkownik robas edytował ten post 21 styczeń 2015 - 19:10


#65 OFFLINE   MarioSan

MarioSan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów
  • LokalizacjaLuboń
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 luty 2015 - 21:40

ceny są na stronie http://www.rybak24.pl/cennik/, wąpie aby z tej dzierżawy wynikło coś dobrego , na tym jeziorze uczyłem się łowić było to ok 35 lat temu , łowiłem do tej pory na nim regularnie , i zawsze można było liczyć na fajny połów , zarówno białoryby jak i drapieżników , było to jedno z niewielu jezior pod poznańskich należących do PZW  w miarę bogatym rybostanem , gdzie zawsze mogłem fajnie połowić , teraz pozostanie rzeka i jeziora PZW z rybakiem  gdzie postępuje szybka degradacja rybostanu przez rybaka , mimo że PZW wciąż te jeziora zarybia , tylko dla kogo ? prawda jest taka że jeziora w bliskiej okolicy Poznania zaczynają być przejmowane przez osoby prywatne , choćby Kierskie  , tzw Szachty  i inne

 

Wypowiem się na temat Szacht bo to moja najbliższa i ukochana woda, te które leżą na wschód od ul. Głogowskiej należą do PZW, wyjątkiem jest Staw Nowakowskiego - to ten pierwszy od Głogowskiej - to woda prywatna.

Nie sądzę aby inne stawy przejmowały osoby prywatne skoro miasto inwestuje tam teraz niemałą kasę na ścieżki i drobną infrastrukturę - ławki i śmietniki. Spotkałem się też z zapewnieniami iż będą to wody lepiej pilnowane, 

oby nie były to puste słowa, bo to co się tam do tej pory wyprawiało to istna anarchia. Do niedawna stawy Glabisia i Rozlana nie miały wędkarskiego nadzoru, od zeszłego roku należą również do wód PZW, Rozlana to jedyne 

miejsce na Szachtach gdzie można łowić ze środków pływających. 
A propos Szacht, chętnie spotkam się tam z innymi forumowiczami, ciekaw jestem ilu z Was regularnie tam zagląda.



#66 OFFLINE   VOJT@S

VOJT@S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Buczkowski

Napisano 24 luty 2015 - 12:39

jak jeszcze mieszkałem w poznaniu to dość często tam jezdziłem,fajnie idzie tam okoni połowić,teraz jestem ciekaw jak to wszystko tam wygląda



#67 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 24 luty 2015 - 13:08

Wypowiem się na temat Szacht bo to moja najbliższa i ukochana woda, te które leżą na wschód od ul. Głogowskiej należą do PZW, wyjątkiem jest Staw Nowakowskiego - to ten pierwszy od Głogowskiej - to woda prywatna.

Nie sądzę aby inne stawy przejmowały osoby prywatne skoro miasto inwestuje tam teraz niemałą kasę na ścieżki i drobną infrastrukturę - ławki i śmietniki. Spotkałem się też z zapewnieniami iż będą to wody lepiej pilnowane, 

oby nie były to puste słowa, bo to co się tam do tej pory wyprawiało to istna anarchia. Do niedawna stawy Glabisia i Rozlana nie miały wędkarskiego nadzoru, od zeszłego roku należą również do wód PZW, Rozlana to jedyne 

miejsce na Szachtach gdzie można łowić ze środków pływających. 
A propos Szacht, chętnie spotkam się tam z innymi forumowiczami, ciekaw jestem ilu z Was regularnie tam zagląda.

przez 3/4 życia biegałem nad tymi stawami z wędką... teraz mam trochę dalej, sentyment pozostał



#68 OFFLINE   motylanoga

motylanoga

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:!@#$

Napisano 24 luty 2015 - 15:06

Ja mam pod domem ale nigdy nie atakowałem.



#69 OFFLINE   MarioSan

MarioSan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów
  • LokalizacjaLuboń
  • Imię:Mariusz

Napisano 24 luty 2015 - 18:29

jak jeszcze mieszkałem w poznaniu to dość często tam jezdziłem,fajnie idzie tam okoni połowić,teraz jestem ciekaw jak to wszystko tam wygląda

 

Okonie ciągle są i to spore, ale już solidnie przetrzebione.

 

Ja mam pod domem ale nigdy nie atakowałem.

 

Hańba ci zatem  :P Jak tu nie zajrzeć z wędą nad tak urokliwą wodę, możemy się kiedyś ustawić i wspólnie połowić, chętnie podzielę się tym co wiem na temat tych wód.



#70 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 luty 2015 - 18:39

Można zrobić jakiś mikro zlot 2-3 osoby :)

 

Ja byłem tam parę lat temu na nocce i było kiepsko



#71 OFFLINE   teethar

teethar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Bie...ski

Napisano 27 luty 2015 - 01:53

ja chętnie się tam z muszką zapędzę. Parę razy byłem ze spinnem i faktycznie zapamiętałem okonie. Raz mi się coś niedaleko w trzcinach wielkiego rzuciło... ale to chyba bóbr był, bo sumów to tam raczej nima :)



#72 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 27 luty 2015 - 09:18

Sumy są , było ich dosc sporo , pisze było bo dawno tam mnie nie było

ja chętnie się tam z muszką zapędzę. Parę razy byłem ze spinnem i faktycznie zapamiętałem okonie. Raz mi się coś niedaleko w trzcinach wielkiego rzuciło... ale to chyba bóbr był, bo sumów to tam raczej nima :)



#73 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 27 luty 2015 - 09:21

Sumy są , było ich dosc sporo , pisze było bo dawno tam mnie nie było
 

jeszcze do niedawna bywałem tam nad wodą nawet bez wędki, rozmawiałem z miejscowymi co często przesiadują nad wodą, od nich też słyszałem, że kilka lat temu wpuszczono sumy...



#74 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 27 luty 2015 - 16:32

sumy ,a raczej sumiki były wpuszczane przez wędkarzy już od bardzo dawna ( na pewno lata 90-te ), pozyskiwane były z Warty , co do zarybień przez PZW , to nic o tym nie wiem , muszą się rozmnażać bo jest dużo młodzieży , wiem także o sandaczach , na dwóch szachtach , rzadko już tam łowię zbyt duży tłok na wodą , wolę jednak Wartę :)


Użytkownik robas edytował ten post 27 luty 2015 - 16:33


#75 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 luty 2015 - 19:03

ja chętnie się tam z muszką zapędzę. Parę razy byłem ze spinnem i faktycznie zapamiętałem okonie. Raz mi się coś niedaleko w trzcinach wielkiego rzuciło... ale to chyba bóbr był, bo sumów to tam raczej nima :)

 

Oj na tej jedynej nocce co byłem to kumpel złowił sumisko !!

Ze 30cm miał paskud :) jak są takie to i większe muszą być



#76 OFFLINE   teethar

teethar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Bie...ski

Napisano 01 marzec 2015 - 14:52

No to ładne rzeczy koledzy. .. nigdy bym nie pomyślał. Może kolega tego amerykana złowił? W Warcie ich dużo

#77 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 02 marzec 2015 - 15:23

No to ładne rzeczy koledzy. .. nigdy bym nie pomyślał. Może kolega tego amerykana złowił? W Warcie ich dużo

są albo były :( , w granicach 150cm , były także łowione w maju , czerwcu , najgorsze że większość tych ryb jest beretowana , niezależnie od wymiaru czy okresu łowienia



#78 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 marzec 2015 - 23:47

No to ładne rzeczy koledzy. .. nigdy bym nie pomyślał. Może kolega tego amerykana złowił? W Warcie ich dużo

 

Nie nie, to był nasz - POLAK :)



#79 OFFLINE   motylanoga

motylanoga

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:!@#$

Napisano 03 marzec 2015 - 11:19

Mam pod domem taki kaczy dołek znaleziony miedzy polami jest fajny okoń ale niestety "dzieci z czworaków"  moczą żywca cały rok i szczupaki na tarle podrywkami targają, woda zapomniana kiedyś gminna, dobrze że amatorów na tej wodzie jest tylko pięciu i ja jako nowy. Auto mam całe krzywo nie patrzą ale beretują wszystko co wyjedzie z wody.



#80 OFFLINE   motylanoga

motylanoga

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:!@#$

Napisano 03 marzec 2015 - 11:20

Okonie ciągle są i to spore, ale już solidnie przetrzebione.

 

 

Hańba ci zatem  :P Jak tu nie zajrzeć z wędą nad tak urokliwą wodę, możemy się kiedyś ustawić i wspólnie połowić, chętnie podzielę się tym co wiem na temat tych wód.

Możemy się jakoś tam ustawić ale nie preferuje bocznego troka......






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych