Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Poznań - jeziora


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
169 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Napisano 08 czerwiec 2016 - 15:49

Poza tym to jezioro to pustynia. Na wiosne co roku jada siatami. Ostalo sie troche leszcza i karpia na koncu zbiornika

Użytkownik pmiszk1 edytował ten post 08 czerwiec 2016 - 15:50


#142 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 08 czerwiec 2016 - 15:51

z brzegu nie masz szans aby dorzucić do tych górek

to prawda,

szans na to nie ma i sensu też nie...


Użytkownik Jano edytował ten post 08 czerwiec 2016 - 16:24


#143 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 08 czerwiec 2016 - 17:10

poza tym w każdej wiosce są "spece" od pup i rur  i na potęgę ciągną siatami,  zresztą rybak też nie był lepszy ,gdy obstawiał tarliska sandacza siatami



#144 OFFLINE   Najeżony

Najeżony

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Sławek

Napisano 28 marzec 2017 - 08:27

Witam.

25.03.2017 Jezioro Strykowskie (PZW). Przepłynąłem może 1/3 jeziora i natrafiłem na trzy siaty oznaczone tabliczkami "Sieci PZW".

Załączone pliki



#145 OFFLINE   Dawid.K

Dawid.K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Dawid

Napisano 28 marzec 2017 - 09:41

Witam.

25.03.2017 Jezioro Strykowskie (PZW). Przepłynąłem może 1/3 jeziora i natrafiłem na trzy siaty oznaczone tabliczkami "Sieci PZW".

Mniejsze oczka mogli dać. Zostało sporo uklejki, która na pasze też się nadaje...

Ten zbiornik swoje lata "dobrobytu" ma już dawno za sobą. Ostatnie lata, w których mieliśmy niezłe wyniki przypadały na początku XXI wieku (chodzi o leszcza, piękną płoć - spining był tylko przerywnikiem). Tyle, że to była woda z dopłatą.  W tej chwili dla mnie ta woda przypomina "zupę rybną" z dużą ilością krąpika i uklejki. Okonie są a jakże kabany po 10cm...

Niestety takich wód w okolicy Poznania przybywa...



#146 OFFLINE   Najeżony

Najeżony

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Sławek

Napisano 28 marzec 2017 - 10:05

Cztery lata temu, na jednym z wypadów udało mi się z kolegą połowić na Strykowie kilkanaście okoni w przedziale 35, 40cm. Od tego czasu około 10 wypadów wracam o kiju. Najwyższy czas odpuścić sobie to jezioro, zwłaszcza po tym, co ujrzałem w sobotę. Jeszcze sobie dno pontonu uszkodziłem, przez jeden z prętów od siatki, bo był schowany tuż pod taflą wody. Ale żeby nie dać się rybie nawet wytrzeć? Może woda idzie znowu w dzierżawę i czyszczą?



#147 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2532 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 marzec 2017 - 12:23

Mniejsze oczka mogli dać. Zostało sporo uklejki, która na pasze też się nadaje...

 

To jest akurat skrzydło żaka, które samo w sobie nie łowi ryb.



#148 OFFLINE   Najeżony

Najeżony

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Sławek

Napisano 28 marzec 2017 - 13:08

To jest akurat skrzydło żaka, które samo w sobie nie łowi ryb.

Czyli jest szansa, że jednak nastawili się na ukleje  :ph34r:


  • Dawid.K lubi to

#149 OFFLINE   Dawid.K

Dawid.K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Dawid

Napisano 28 marzec 2017 - 16:42

To jest akurat skrzydło żaka, które samo w sobie nie łowi ryb.


Dzięki za info. człowiek się uczy całe życie. Doczytam sobie resztę ;). Nie zmienia to faktu, że jest to element sieci. Nic dobrego to nie oznacza.
  • Pumba lubi to

#150 OFFLINE   Dawid.K

Dawid.K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Dawid

Napisano 28 marzec 2017 - 17:32

Skoro jest to wątek o jeziorach w okolicy Poznania to pozwolę sobie opisać kilka spostrzeżeń z ostatnich trzech sezonów (wędkuję z brzegu lub brodząc):

Rusałka: okonia jest dużo ale dominuje taki do 10-15cm. Czasem trafi się większy. Z uwagi na ruch nad brzegami jeziorko sobie odpuściłem. Legendy o sandaczach z lat 90-tych do dziś są żywe. Sandacze były... Popływały w głębokim oleju i tyle...

Strzeszynek: to co Koledzy piszą powyżej się zgadza. Bardzo dużo okonia tylko woda trudna i kiepski dostęp z brzegu. Szczupaka dawno nie było mi dane złowić. Okonie bardzo ładne ale do obłowienia z brzegu mam kilka miejsc, które od wiosny są oblegane przez innych wędkarzy lub ludzi wypoczywających. Powoli wodę odpuszczam. Gdyby była łódź... ale to inna bajka.

Szachty (Stara Baba): kilka lat temu staw obfitował w średniego szczupaka i ładnego okonia. Tam miałem najlepsze wyniki (ilościowo). Od dwóch/trzech lat jak kamień w wodę. Schodzę na zero. Wracam tam czasami z myślą, że nie trafiam w dzień żerowania. Niestety czuje łapy kłusoli. Nawet oczkowanie drobnicy jakby ustało. Pomijam fakt ogromnej ilości śmieci na brzegu.

Radzyny Duże: od strony pałacu kłusole mają się znakomicie. Nie raz brodząc trafiałem na dziwne konstrukcje w wodzie. Po drugiej stronie kłusoli raczej nie ma ale sporo "kormoranów w kaloszach". To co wpadnie do siaty idzie w olej. Presja bardzo duża. Ze spiningiem najczęście odwiedzam zbiornik od września do końca grudnia jak pogoda pozwoli. Trafi sie szczupak czy okoń. Bez rewelacji. Ot taka woda średniak. Sandacza dawno nie uświadczyłem. Ogólnie nie jest źle ale do czasu... piękne okonie zostały już dawno dobite.

Radzyny Małe: drobnego okonia sporo ale to nie szczyt marzeń... Jakoś ta woda mi nie leży. Presja wędkarska jakby mniejsza. Dostęp do wody swobodny.

Niepruszewo: identycznie jak na Strykowie a może i gorzej. Niesamowite jak w kilka lat można przełowić wodę. Taki książkowy przykład.

Mało optymistycznie to wszystko wygląda. Zostają jeszcze rzeki (niekoniecznie z okolic Poznania), ale na jak długo?
  • wobler129 i Dokuś lubią to

#151 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2532 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 marzec 2017 - 20:52

Dzięki za info. człowiek się uczy całe życie. Doczytam sobie resztę ;). Nie zmienia to faktu, że jest to element sieci. Nic dobrego to nie oznacza.

A widzisz, niekoniecznie. Żaki w wodzie w tym okresie mogą oznaczać przyżyciowe sztuczne tarło szczupaka.

#152 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 28 marzec 2017 - 22:51

Chciałbym w to wierzyć, widzę wszędzie to samo, u mnie tylko prawdziwe siatki rybak ściąga po płytkich zbiornikach.

#153 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 25 kwiecień 2017 - 13:16

Cześć Panowie.

Z racji że moje majówkowe łódkowe plany wzięły w łeb(na Jerzynie będzie więcej żyłek i karpiarzy niz wody :angry: )poratujcie proszę jakimś pomysłem.

Nie pytam o namiary na metrówki czy tego typu bzdety.Chodzi mi o mety w okolicach Poznania gdzie można połazić z przyzwoitym dostępem do brzegu i mieć szanse na jakieś kontakty z rybami-szczupak,okoń.Dodam że moje ryby już od lat wszystkie wracają z powrotem do wody.Ze względów oczywistych ewentualna pomoc pewnie lepiej na priv B) .

Może być także jakaś fajna sprawdzona komercja,byleby nie była to kałuża którą można obejść w dziesięć minut.Bardzo będę wdzięczny bom w desperacji.

Z góry dzięki,pozdrawiam



#154 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 25 kwiecień 2017 - 17:23

Drag, lubisz łowić na Jerzynie? Przyznał, że byłem raz i niezbyt podobała mi sie ta woda. Taki basen ze sporymi głębokościami.

#155 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 25 kwiecień 2017 - 20:24

Drag, lubisz łowić na Jerzynie? Przyznał, że byłem raz i niezbyt podobała mi sie ta woda. Taki basen ze sporymi głębokościami.

Może nie jakoś przesadnie lubię ale ma ta woda swoje zalety-stosunkowo niedrogo,dla mnie bardzo blisko,nienajgorsze łódki.Byłem kilka razy,szału nie było ale nie było też tragedii.A to już w naszych warunkach coś :) .

Minus-karpiarstwo.Nie samo w sobie oczywiście,choć ja nie uprawiam.Musieliby się na coś zdecydować bo cięzko reklamować łowisko jako fajną metę na drapieżniki a jednocześnie okazuje się że łódka jest dostępna ale de facto nie ma po co przyjeżdżać bo woda obstawiona karpiowymi zestawami tak, że nie ma gdzie pływać.


Użytkownik drag edytował ten post 25 kwiecień 2017 - 20:28


#156 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 26 kwiecień 2017 - 06:36

Cześć Panowie.

Z racji że moje majówkowe łódkowe plany wzięły w łeb(na Jerzynie będzie więcej żyłek i karpiarzy niz wody :angry: )poratujcie proszę jakimś pomysłem.

Nie pytam o namiary na metrówki czy tego typu bzdety.Chodzi mi o mety w okolicach Poznania gdzie można połazić z przyzwoitym dostępem do brzegu i mieć szanse na jakieś kontakty z rybami-szczupak,okoń.Dodam że moje ryby już od lat wszystkie wracają z powrotem do wody.Ze względów oczywistych ewentualna pomoc pewnie lepiej na priv B) .

Może być także jakaś fajna sprawdzona komercja,byleby nie była to kałuża którą można obejść w dziesięć minut.Bardzo będę wdzięczny bom w desperacji.

Z góry dzięki,pozdrawiam

Andrzej, jedź na Wartę  , boleń powinien być już dość dobrze aktywny , wybierz miejsce z brakiem dojazdu autem i powinieneś  mieć spokój  - chociaż z tym  spokojem  to tak nie do końca , bo coraz więcej w weekendy różnych pseudo motorowodniaków posuwa po rzece :angry:     , ja przynajmniej tak chyba zrobię ( jak znajdę czas ) , a nad jeziora to jak się ma czas , to lepiej w środku tygodnia uderzyć , ciszej i spokojniej 


  • Wartoslaw lubi to

#157 OFFLINE   esox lucius

esox lucius

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Marcin

Napisano 26 kwiecień 2017 - 18:34

Siatki na jeziorze Strykowskim były postawione w celu pozyskania tarlaków szczupaka przez Okręg Poznański.



#158 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 29 kwiecień 2017 - 04:15

Ta... a co z tarlakami później się stało? Napewno więcej ikry już nie złożą.
  • Najeżony i Dawid.K lubią to

#159 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 29 kwiecień 2017 - 07:16

Ta... a co z tarlakami później się stało? Napewno więcej ikry już nie złożą.

wiadomo...

Mniam, mniam... pyszne tarlaczki! Zbyyyyszek!!!! Weź powiedz Prezesssowwiii niech k**** poda szczupaka w galarecie boooo wóddkiii nieee mam czym zakąąąsić...


Użytkownik Jano edytował ten post 29 kwiecień 2017 - 07:18

  • kokosz77, Najeżony i Dawid.K lubią to

#160 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 08 sierpień 2017 - 19:34

http://www.poznan.pz...stycznia_2018_r






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych