Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PONTOON21 Gad Gancho GAN702LLF


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 17 listopad 2015 - 12:42

Witam. Czy któryś z kolegów miał do czynienia z tym kijem? Przypadkowo na niego trafiłem i wydaje się całkiem ciekawy. Kij z przeznaczeniem na okonie i tu pytanie jak to się gnie jak podbija 2-7 g + gumka 5cm? Jeśli ktoś może to proszę o zabranie głosu.

#2 OFFLINE   stone

stone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaŁagiewniki
  • Imię:Tomasz

Napisano 25 grudzień 2015 - 21:23

Może ktoś z Karasia wypowie się na temat w/w kija.Chętnie poznam opinie również na temat P21-GAN702LF



#3 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 25 grudzień 2015 - 21:33

Koledzy opisujcie może parametry kija to więcej osób coś napisze. Np. moc (lb), długość i cw.

Myślicie, że każdy pamięta różnice między zhgwiefgwi43324   a    srfheo5543 ?

Machałem kilkoma na sucho i również mi się bardzo spodobały.

Np. 190 12lb do 14g super na okonia na głębszą wodę. Nie wyglądał na 12 lb, prędzej 8 może 10 ale kto wie :)


  • nalewator i Mr.Happy lubią to

#4 ONLINE   Durzy

Durzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 25 grudzień 2015 - 21:56

Mam jednego. Zobacze w domu moze to ten.
Moj ma 2,13 m cw 1,5-8 g.
Jeszcze nie uzywalem to prezent gwiazdkowy.

#5 OFFLINE   stone

stone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaŁagiewniki
  • Imię:Tomasz

Napisano 26 grudzień 2015 - 10:53

Chodziło mi o  P21-GAN702LF   

 

Długość: 210 cm Kraj: Japonia Seria: Gancho Akcja: Fast Moc: Light Test Wędki: 3.0 - 12.0 gr Test Żyłki: 2 - 5 kg

#6 OFFLINE   ibait

ibait

    Nowy

  • Giełda komercyjna
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 28 grudzień 2015 - 12:22

Witam. Czy któryś z kolegów miał do czynienia z tym kijem? Przypadkowo na niego trafiłem i wydaje się całkiem ciekawy. Kij z przeznaczeniem na okonie i tu pytanie jak to się gnie jak podbija 2-7 g + gumka 5cm? Jeśli ktoś może to proszę o zabranie głosu.

Kij doskonale obsłuży przynęty w gramaturze, które Pan podał. Wędka posiada szybką akcję o progresywnym ugięciu. Podczas holu pracuje głównie górna część blanku. W dolniku mamy zapas mocy, który jednak pod wpływem obciążenia, również delikatnie się ugina. Kij posiada przelotki Fuji ConceptO i uchwyt Fuji. Kij idealnie współpracuje z kołowrotkiem 2500. W swojej klasie jest to produkt zdecydowanie warty polecenia. 


  • strumien lubi to

#7 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 20 październik 2016 - 21:29

Witam i trochę odkopię temat dla osób które są zainteresowane wędkami GAD.

Po pierwsze to firma Pontoon21 nie produkuje wędek, wszystkie wędki w ofercie firmy są produkowane przez podwykonawcę GAD właśnie.

Jeżeli chodzi o serię Gancho to blanki są robione z koreańskich mat firmy Hankuk, która z kolei robi owe maty z  włókien produkowanych przez japoński Toray.

Dzięki temu firma może się pochwalić nazwą Toray w opisie co w tym przypadku pewnie podnosi tylko cenę :-)

A całość pewnie składana jest w kupę tam gdzie cała reszta ;-).

Informacje te wygrzebałem na stronach ze wschodu więc jakby coś złego to nie ja ;-)

Wędki te u nas bardzo mało znane są dosyć cenione i rozpowszechnione na wschód od naszej granicy.

Od jakiegoś czasu łowię takim kijem o oznaczeniu 702LLF, jest to spin o długości 213cm i cw, 1.5-8g. docelowo przeznaczenie  pod okonia.

Akcja tego kija jest opisana jako Fast, moim zdaniem to się zgadza z prawdą, jest szybki.

Kto szuka wędki o miękkim głębokim ugięciu niech od razu sobie Gancho odpuści.

Ta wędka sprawia wrażenie jakby była złożona z dwóch różnych blanków, górna część jest dość miękka, delikatna i ugina się do samego łączenia, natomiast dolna część pracuje bardzo twardo, aczkolwiek nie jest to sztywna pała.

Choć nie przepadam za taką charakterystyka kija to w praktyce takie połączenie wyszło mi jednak na plus, zapas mocy w dolnej części się przydał i to kilka razy, a z zacinaniem i wyczuciem nawet małych okonków też nie ma problemu;

Moje główne przynęty to gumy, Gancho 702LLF mimo iż opisany od 1.5g najlepiej spisuje się z wagą od 2-3g. plus paproszek, poniżej juz kiepsko lata i nie czuć za bardzo opadu i ogólnie mam wrażenie że nic nie wisi na końcu linki :-)

Górna granica jak dla mnie to główki o wadze max 6g plus guma 5-7cm,  ciężej szczytówka robi się flakowata przy podbiciu.

Wykonanie i ogólne wrażenie jest naprawdę przyzwoite a nawet bardzo dobre w porównaniu do sporej części wędek za podobne pieniądze.

Przelotki Fuji Concept O w idealnej linii i bardzo dokładnie spasowany spigot.

Co do ergonomii to każdy ma swoje preferencje, chwyt z EVA nie bardzo mi pasował na początku, jednak jest to dobrej jakości pianka i po kilkudziesięciu godzinach łowienia nie widać typowych zniekształceń w miejscach gdzie zaciska się palce i przykłada kciuk, jednak są już tam takie jakby wyślizgane ślady,  Uchwyt kołowrotka to klasyczny Fuji DPS z dolną nakrętką, niestety mam duże łapska i czasem mi się nakrętka luzuje pod palcami.

Istotna sprawa to waga i wyważenie. mój waży dokładnie tyle ile podaje producent czyli 98g. Zatem kij dość lekki ale mocno leci na pysk,

Dzieje się tak za sprawą dość krótkiego dolinka, no ale mi właśnie bardzo zależało na jak najkrótszym dolniku, takie są moje preferencje więc coś za coś.

Aby wyważyć zestaw na tzw. "zero" przy kołowrotku tuz przy stopce. który waży 230g. musiałbym dołożyć na koniec kija ok 50g. po przemyśleniu tematu odpuściłem.

W ciągu swojego prawie 30sto letniego wędkarskiego życia przerzuciłem wiele wędek pod okonia, ta ryba mnie zawsze fascynowała.

W tym roku przerobiłem trzy wędki nad wodą i wymacałem 10 razy tyle w sklepach, a mimo swoich wad i nie do końca zgodną z moimi oczekiwaniami charakterystyką, właśnie Gancho  łowi mi się na razie najlepiej, może dlatego że w żadnej sytuacji się na nim nie zawiodłem.

Dał radę okoniom 8-10cm jak i takim ponad 30cm, dał radę boleniowi 67cm i dał radę szczupakom grubo powyżej wymiaru.

Dobrze radzi sobie z gumami jak też z małymi  woblerami w nurcie.

Na koniec nie napiszę czy jest wart swojej ceny, czy jest dobry, zajebisty czy do bani, czy warto czy nie itd. itp. Kupiłem go w ciemno, oczekiwałem czegoś .... a dostałem zupełnie coś innego, a mimo wszystko jestem zadowolony. Nawet zadowolony do tego stopnia że jest już w drodze (mam nadzieję) do mnie wersja ultra tego kija do 4g cw, pod zimowe ospałe okonki kuszone na mikro jigi.

Gdyby jednak ktoś mnie spytał czy znalazłem w tym kiju to czego szukałem to nie udzielę jednoznacznej odpowiedzi, ale ja jestem dziwny i mam skomplikowaną osobowość hehe :-D

Być może kiedyś od obłędu uchroni mnie tylko wizyta w pracowni, ale to już inna bajka.

No i kilka fotek w myśl zasady że 1000 słów nie zastąpi jednego obrazu.

 

http://images83.foto...41e494267dd.jpg

http://images81.foto...6a9a005f0c0.jpg

http://images81.foto...c64d5b8a9d8.jpg

http://images81.foto...06766dd195d.jpg

http://images82.foto...fe4a435feb9.jpg

http://images81.foto...a28bdfad6fb.jpg

http://images83.foto...aba98718850.jpg

http://images83.foto...c2ce248df03.jpg

http://images81.foto...3ad62e68508.jpg

http://images81.foto...55c63e09662.jpg


Użytkownik LFF edytował ten post 20 październik 2016 - 22:01


#8 OFFLINE   Paweł R.

Paweł R.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 552 postów
  • LokalizacjaDT
  • Imię:Paweł

Napisano 21 październik 2016 - 17:23

Mam i ja, i podpisuje się pod tym co kolega powyżej napisał odnośnie  tego kijka. 

U mnie ten kijek miał okazje holować metrowego sumka i dał radę.



#9 OFFLINE   stone

stone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaŁagiewniki
  • Imię:Tomasz

Napisano 21 październik 2016 - 20:12

Swoim 702LLF przełowiłem cały sezon pstrągowy i bardzo podoba mi się ten kij.Z czystym sumieniem mogę go polecić



#10 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 20 luty 2017 - 23:25

Odswierze temat. Czy ktos ma,uzywa tego modelu 702LLF? Moze jakies ugięcia ktos posiada? Sugestie o realnych możliwościach?

Pozdrawiam

#11 OFFLINE   Krzysztof Jeżyna

Krzysztof Jeżyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria

Napisano 20 luty 2017 - 23:41

Kolega LLF wszystko opisał. Ja potwierdze tylko ze raczej kijek od 2-3 gram. Nie boi sie przyłowów tak jak koledzy pisali. Rybki nie spadają(łowiłem żyłką). Do wyważenia potrzeba kołowrotka ok 260 gram albo lepiej.

#12 OFFLINE   pawelHERP

pawelHERP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Urbaniak

Napisano 21 luty 2017 - 21:23

Wędka w tej długości nie jest dostępna w ZK sam chciałem się połakomić na testy. Z wiadomości ,którą dostałem od sklepu są małe szanse na kupno w najbliższym czasie. Chyba, że w grę wchodzi druga ręka bądź jest jakis inny dystrybutor poontona


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik pawelHERP edytował ten post 21 luty 2017 - 21:28


#13 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 22 luty 2017 - 20:54

Odswierze temat. Czy ktos ma,uzywa tego modelu 702LLF? Moze jakies ugięcia ktos posiada? Sugestie o realnych możliwościach?

Pozdrawiam

Chyba mam tę wędkę, kupiłem na forum, ale użyłem tylko raz. Fajny jak na cenę, ale są inne dużo lepsze.
  • rally lubi to

#14 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 22 luty 2017 - 21:14

To sprzedaj mi ☺

#15 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 23 luty 2017 - 18:11

To sprzedaj mi ☺


Posłałem prywatnego :)

#16 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 29 maj 2017 - 17:08

Czy używa ktos modelu GAD GANCHO 702MF (4-16 gram) 12 lb mocy. Zastanawiam sie nad zastosowaniem tego kija do obrotowek nr 2 - nr -4 w rzece w nurcie. Czy ten kij sie do tego sprawdzi czy zbyt flakowaty bedzie do tego?

Pozdrawiam

#17 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 29 maj 2017 - 18:12

Ja mam model niższy 702lf tj 3-12g i obrotówki roz. 2 (waga 4g) są na granicy cw, poniżej kij nie ładuje się odpowiednio. Rzeczywiste cw mojego modelu to 4/5-14g

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

#18 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 29 maj 2017 - 18:14

Myslisz ze ten twoj model pociagnie nr 3 ew nr 4 w rzece?

#19 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 29 maj 2017 - 21:38

Mysle ze nr 3 tak, 4 to juz bedzie za duzo.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

#20 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 20 lipiec 2017 - 22:24

Dzwoniłem dzis do karasia ale niestety pan nie potrafil odpowiedziec na moje pytania , mianowicie

Czy jest na sali ktos kto uzytkuje model gad gancho wersja oznaczena ML czyli 4-16 gram?

Pytanie jest takie jak ten kij obslyzy obrotowki nr 2-4 i wirujace ogonki? I do jakich główek bylby ten konkretny model pasował?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych