Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosonda Garmin STRIKER™


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1636 odpowiedzi w tym temacie

#761 OFFLINE   maguras

maguras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:P

Napisano 15 kwiecień 2018 - 20:30

Już uchwyt opanowany, przykręcone do jednego boku i jest mocne i stabilne. Jak będzie wena może dorobię jakieś blaszki.

Garmin strike 7sv plus dziś pierwszy raz na wodzie i powiem, że jest to skomplikowana maszyna. 
Ciężko mi ogarnąć DownVu i SideVu by obraz był taki jak na symulatorze. Po pierwszym włączeniu było czarne tło, dopiero po ingerencji w ustawienia, coś dało się zobaczyć. Poza tym przy dużych spadkach dna, głębokość się traci i chwile trzeba poczekać by wróciło do normy. To normalne? Może coś z moim przetwornikiem nie tak? Ma ktoś jakieś rady ? ;)



#762 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 15 kwiecień 2018 - 20:45

Już uchwyt opanowany, przykręcone do jednego boku i jest mocne i stabilne. Jak będzie wena może dorobię jakieś blaszki.

Garmin strike 7sv plus dziś pierwszy raz na wodzie i powiem, że jest to skomplikowana maszyna.
Ciężko mi ogarnąć DownVu i SideVu by obraz był taki jak na symulatorze. Po pierwszym włączeniu było czarne tło, dopiero po ingerencji w ustawienia, coś dało się zobaczyć. Poza tym przy dużych spadkach dna, głębokość się traci i chwile trzeba poczekać by wróciło do normy. To normalne? Może coś z moim przetwornikiem nie tak? Ma ktoś jakieś rady ? ;)

Masz na auto czułość i jasność? Jeśli tak, to opóźnienie będzie. Jak na różnych głębokościach masz manual, to niestety trzeba grzebać przy każdym zmianie podłoża i głębokości. Lepiej pływaj na manualu to będziesz lepiej rozumiał co się dzieje pod łodzią

Użytkownik karkoszek edytował ten post 15 kwiecień 2018 - 20:46


#763 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 21 kwiecień 2018 - 10:31

Rozglądam się za Striker 7sv z przetwornikiem GT52 lub GT40 po sklepach w USA i ebay z wysyłką do Polski. Wszystkie do tej pory oglądane oferty mają przetwornik CV52. Podobno jest różnica w obrazowaniu między GT a CV52. W związku z tym mam pytanie czy ta różnica jest tak duża że nie warto kupować tej z CV52?. Drugie pytanie dotyczy ebay. Podane są w niektórych aukcjach opłaty przywozowe od 120 do 138 $ i podane że towar jest wysyłane za pośrednictwem Globalnego Programu Wysyłkowego. Mam rozumieć że po opłaceniu tych opłat ,w PL nie będę płacił Vatu i cła?.



#764 OFFLINE   fisherman1560

fisherman1560

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 02 maj 2018 - 21:28

Potrzebna pomoc Panowie ...
W jaki sposób przesłać mapy z EchoMap do Striker?
Może ktoś jest zorientowany jak podłączyć kable do przesyłu danych oraz w jakie funkcje należy wejść.

#765 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 02 maj 2018 - 21:32

... obawiam się , że nie ma takiej opcji , by to zrobić  :(



#766 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4787 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 02 maj 2018 - 22:42

Prze Quickdraw Community jak Striker ma fifirifi.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 02 maj 2018 - 22:43


#767 OFFLINE   maguras

maguras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:P

Napisano 03 maj 2018 - 19:05

Masz na auto czułość i jasność? Jeśli tak, to opóźnienie będzie. Jak na różnych głębokościach masz manual, to niestety trzeba grzebać przy każdym zmianie podłoża i głębokości. Lepiej pływaj na manualu to będziesz lepiej rozumiał co się dzieje pod łodzią

Już opanowane, na manualu lepiej idzie... kable miałem źle podłączone.... teraz pokazuje pięknie ;)



#768 OFFLINE   mareko

mareko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • Lokalizacja Józefów k.Otwocka

Napisano 07 maj 2018 - 09:47

Już uchwyt opanowany, przykręcone do jednego boku i jest mocne i stabilne. Jak będzie wena może dorobię jakieś blaszki.

Garmin strike 7sv plus dziś pierwszy raz na wodzie i powiem, że jest to skomplikowana maszyna. 
Ciężko mi ogarnąć DownVu i SideVu by obraz był taki jak na symulatorze. Po pierwszym włączeniu było czarne tło, dopiero po ingerencji w ustawienia, coś dało się zobaczyć. Poza tym przy dużych spadkach dna, głębokość się traci i chwile trzeba poczekać by wróciło do normy. To normalne? Może coś z moim przetwornikiem nie tak? Ma ktoś jakieś rady ? ;)

 

Witam.

Ja też pierwszy raz używałem i miałem taki sam efekt "czarny ekran" Może ja też kable źle podłączyłem ale wydaje mi się że prawidłowo, zgodnie ze schematem i końcówkami. Może jesteś w stanie coś podpowiedzieć lub doradzić. Pozdrawiam



#769 OFFLINE   maguras

maguras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:P

Napisano 07 maj 2018 - 10:20

Sprawdź połączenia i pobaw się w ustawieniach. U mnie wszystko działa teraz jak należy.



#770 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 10 maj 2018 - 19:06

Panowie, czy Striker Plus 7sv od tego cv różni się tylko przetwornikiem? znaczy jak zamienimy je przetwornikami, to ten SV stanie się CV i na odwrót?



#771 OFFLINE   morales

morales

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 290 postów

Napisano 10 maj 2018 - 19:33

Panowie, czy Striker Plus 7sv od tego cv różni się tylko przetwornikiem? znaczy jak zamienimy je przetwornikami, to ten SV stanie się CV i na odwrót?

Niestety ,nie SV z tyłu ma trzy gniazda - dwa przetwornik i jedno prąd , CV dwa gniazda - jedno przetwornik i jedno prąd.


  • Apioo lubi to

#772 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 10 maj 2018 - 19:39

Dziekuję za odpowiedź, chcę kupić osobno 7SV +GT40 i nie chciałbym się naciąć. :)



#773 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 10 maj 2018 - 19:42

Potrzebna pomoc Panowie ...
W jaki sposób przesłać mapy z EchoMap do Striker?
Może ktoś jest zorientowany jak podłączyć kable do przesyłu danych oraz w jakie funkcje należy wejść.

Jak podłączyć kable masz napisane w instrukcji Strikera. Do pobrania ze strony Garmina.

#774 OFFLINE   Romano

Romano

    Nowy

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • Pip
  • 47 postów

Napisano 10 maj 2018 - 22:53

Panowie do dłuższego czasu borykam się z problemem którego nik nie potrafi rozwiązać .posiadam Strikera 7 SV z przetwornikiem GT 52 z dystrybucji z USA  do tego na łodzi mam zamontowany  Silnik Haswing Protruar 4.0 G 130 lbs 24V (4 HP)

Problem tkwi w tym gdy włączam silnik pojawiają się pionowe kreski na ekrania (zakłócenia które uniemożliwiają czytanie echa )na klasycznym obrazie idzie zmniejszyć czułość do zera i ich nie widać ale DownVu i SideVu nie da się korzystać .

Odrazy odpowiem że silnik ma swoje 2 akumulatory oraz echo też ma oddzielny.Na łodzi solar 430 jest poprowadzona gotowa instalacja pod akumulator,kable od echa były oddzielane na bardzo dużą odległość  od kabli akumulatora ,na kabel od echa założone pierścienie ferrytowe (nic to nie dało ). Akumulatory były uziemiane (ale nie jestem pewny czy do końca dobrze to zrobiłem ). Dodam że echo z silnikiem 55 lbs Haswing pracowało poprawnie ,dopiero przy styczności z Protruar 4.0 zaczęły się problemy.Najlepsze jest to że silnik pływał również z Echo Garmin Echo Map 92 SV i wszystko było OK.Już nie mam pomysłów jak przeprowadzić kolejne próby żeby sprzęty zaczęły poprawnie działać.Garmin umywa ręce jak również Haswing który twierdzi że tak się zdarza i trzeba pozbyć się Echa .

Może ktoś z forumowiczów jest wstanie mi pomyć za co będę bardzo wdzięczy oraz wynagrodzę pomoc .



#775 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 11 maj 2018 - 14:07

Problemy leży niestety w silniku..to on generuje zakłócenia... Jeśli oddaliles maksymalnie kable od siebie . Zarówno zasilające jak i od przetwornika , to jedynie pozostaje jeszcze schować przetwornik pod Łódź. U mnie przy 2hp haswinga tylko to pomogło wyeliminować w znaczenej mierze zaklocenia. Slyszalem historie, że zasilenie echa z Aku większej pojemności pomaga, jednak nie praktykowane tego i nie potwierdze

#776 OFFLINE   jkos

jkos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Kosiorek

Napisano 11 maj 2018 - 15:26

@romano.
Czy ten Haswing 55lbs mial maximizer?

#777 OFFLINE   Romano

Romano

    Nowy

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • Pip
  • 47 postów

Napisano 11 maj 2018 - 15:58

Tak miał



#778 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 15 maj 2018 - 13:36

Ogarnął ktoś udostępnianie map ze Srikera z plusem na Garmin connect ? Jakoś mi w domu nie idzie, niby telefon podłączony z urządzeniem a nie udostępnia map :(.



#779 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 16 maj 2018 - 09:57

Też mnie to interesuje.Chyba jedynie Paweł może pomóc.

#780 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4787 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 16 maj 2018 - 13:03

Sprawdź, czy masz włączony upload plików w ustawieniach Quickdraw Community na apce w telefonie.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych