Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosonda Garmin STRIKER™


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1636 odpowiedzi w tym temacie

#821 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 17 maj 2018 - 23:18

Obsługuje jeszcze inne częstotliwości, ale jak kupisz sobie odpowiedni przetwornik. CV na małym ekranie nie wygląda imponująco - po prostu mało co widać.



#822 OFFLINE   JURO

JURO

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaOstróda

Napisano 30 maj 2018 - 15:17

Witajcie. Mam kilka pytań dotyczących striker plus 7 sv.
1-Czy tworząc batymetrię jest w tym modelu możliwość używania kolorów do głębokości?
2-Czy jeśli codziennie będę robił batymetrię jakiegoś jezioro to wszystkie moje zapisy będą jako jeden czy każdy zapis będzie widoczny oddzielnie i będę mógł w razie potrzeby skasować wybrane jeziora?
3-czy jeśli załóżmy w poniedziałek zrobię batymetrię części jeziora A , we wtorek jeziora B ,a w Środę wrócę na jezioro A i skończę dane jezioro to będą to dwa zapisy jeziora A czy echo sobie to połączy i będzie to jeden zapis i jedna skończona całość?

#823 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 30 maj 2018 - 16:22

To dorzucę 4 pytanie - czy jest jakiś sposób na zgranie danych (pewnie punktów x,y,z) na PC?



#824 OFFLINE   mmedenski

mmedenski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów

Napisano 30 maj 2018 - 19:31

1. po zapisie możesz sam ustawić kolory
i zakresy głębokości
2 i 3. przy każdym mapowaniu echo nadpisuje dany obszar który już wcześniej napisałeś, echo pokazuje cały obszar który nagrałeś, nie ma osobnych plików
4. 7 ma wifi, ale nie sądzę by można było wysłać dane. Echo nie tworzy mapy tylko pokazuje zapisy głębokości obszaru na którym pływałeś i po 15 m na boki

Użytkownik mmedenski edytował ten post 30 maj 2018 - 19:33


#825 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 30 maj 2018 - 20:22

Z tego co wyczytałem to można mapę wysłać do innego urządzenia: https://connect.garm...start/quickdraw. Ciekawi mnie w jakim formacie są przesyłane dane i czy da się z nich wyciągnąć długość geograficzną , szerokość geograficzną  i rzędną bądź głębokość. Takich danych potrzebuję. :)



#826 OFFLINE   JURO

JURO

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaOstróda

Napisano 30 maj 2018 - 20:55

Dziękuję za odpowiedź. 

  

Również wielokrotnie otrzymałem informację , że dane jak mapy batymetryczne można zarówno wysłać do innego urządzenia np. Striker plus lub Echomap plus, lub udostępnić dla innych  lub pobrać ze strony garmina.

 

Skoro echo zapisuje wszystko w jednym pliku, to jeśli zapełni się miejsce w pamięci urządzenia czy echo nadpisuje pierwsze nagrania czy już nic nie zapiszę i muszę cos skasować. I tu zagwostka: czy wtedy mogę wybrać coś do skasowania, czy muszę skasować wszystko. 



#827 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 31 maj 2018 - 17:33

Z tego co widzę to echo zapisuje dwa pliki z mapami. Jeden to własne mapy które sobie robimy a drugi to pliki z Garmin Connect.

Popływałem już trochę i wysłałem trochę do sieci. Ogólnie dość mało miejsca zajmuje sama mapa, np taki Dadaj jakieś ok 1 MB. Tak jak po skanuje nawet wszystkie jeziora na których pływam to i tak będę miał trochę wolnego miejsca.

Mapa dostaje kolorów po zakończeniu zapisu, a szkoda. Zabawa z ustawianiem kolorów głębokości ale tylko raz, potem już tylko zapamiętać.

 

Pewnie istnieje sposób na eksploracje pamięci Strikera po wifi ale na razie nie mam czasu się bawić bo nad wodę trzeba lecieć, to temat na zimę ;).

 

 

Ciekawi mnie w jakim formacie są przesyłane dane...

 

ContoursLog.svy



#828 OFFLINE   Cichy79m

Cichy79m

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaŁęczyca
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Marczewski

Napisano 05 czerwiec 2018 - 19:07

Boczny sonar w echo Garmin Striker 7 sv pokazuje z obu stron ten sam widok. Tak jak by odbicie w lustrze. Jak zmienię ustawienie na stronę lewą czy prawą to bez zmian i tak pokazuje ten sam obraz tylko z innej perspektywy.
Na zimę silnik był zdjęty z łódki i echo odpięte od akumulatora. Po zamontowaniu całości na sezon pojawił się problem
Czy ktoś miał kiedyś taki przypadek ?

#829 OFFLINE   JURO

JURO

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaOstróda

Napisano 05 czerwiec 2018 - 20:44

To można zmieniać ustawienia z lewej na prawą i odwrotnie??

Może ktoś wytłumaczyć po co jest ta funkcja??

Wydaje mi się, że sonar boczny może pokazywać ten sam obraz z obu stron jeśli dno będzie identyczne i wtedy może wrażenie jest takie . Ale skoro kolega Cichy79m tak twierdzi to również z przyjemnością czekam na jakieś wytłumaczenie tego zjawiska.



#830 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 05 czerwiec 2018 - 21:02

choc by po to , ze jesli masz obrocony przetwornik w druga strone , to dzieki tej opcji obrocisz obraz tak ,aby prawa strona byla z prawej :) sam z tej funkcji korzystam



#831 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 05 czerwiec 2018 - 21:44

To można zmieniać ustawienia z lewej na prawą i odwrotnie??

Może ktoś wytłumaczyć po co jest ta funkcja??

Czasami wygodniej lub wręcz wymagany jest montaż przetwornika w odwrotnym kierunku , w stronę dziobu.  Gdyby nie było tej opcji, to miałbyś zamienione strony na ekranie.



#832 ONLINE   JURO

JURO

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaOstróda

Napisano 06 czerwiec 2018 - 11:29

Czasami wygodniej lub wręcz wymagany jest montaż przetwornika w odwrotnym kierunku , w stronę dziobu.  Gdyby nie było tej opcji, to miałbyś zamienione strony na ekranie.


Kiedy lepiej jest montować przetwornik w stronę dziobu? W czym to może pomóc ?

#833 OFFLINE   pingvinas

pingvinas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 444 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Giedrius

Napisano 06 czerwiec 2018 - 11:34

Kiedy  zasłania  silnik przetwornik.



#834 OFFLINE   JURO

JURO

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaOstróda

Napisano 06 czerwiec 2018 - 13:50

Czyli umocowanie echo na pantografie do elektryka w standardowy sposób i korzystanie z side view podczas pływania na spalinie (krótka stopa ) będzie błędne? Czy to zależy od echo ?

#835 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 06 czerwiec 2018 - 15:17

Kiedy lepiej jest montować przetwornik w stronę dziobu? W czym to może pomóc ?

Jak masz wnękę na przetwornik w kilu i ciągniesz kabel po rufie. Gdy masz pawęż ze stopniem i montujesz do dna. Gdy montujesz do pantografu silnika.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

#836 OFFLINE   JURO

JURO

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaOstróda

Napisano 06 czerwiec 2018 - 15:26

Właśnie czekam na odbiór striker plus 7 sv. Planuje ją mocować na standardowej sztycy do pantografu silnika elektrycznego gdy będę pływał na spalinowym. Albo na sztycy na pawęży z drugiej strony gdy będę miał założone dwa silniki. Czy taki układ zaburza działanie sv ?

#837 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 06 czerwiec 2018 - 18:53

Właśnie pojawiła się u mnie na ActiveCaptain aktualizacja Strikera  plus 7 SV  do wersji 6.20, nigdzie nie mogę znaleźć informacji co w niej poprawili, może komuś się coś rzuciło w oczy?

 

Co prawda już wrzuciłem do echa ale fajnie było by wiedzieć co poprawili.


Użytkownik GregorS edytował ten post 06 czerwiec 2018 - 18:54


#838 OFFLINE   JURO

JURO

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaOstróda

Napisano 10 czerwiec 2018 - 16:49

Czy ktoś wie w jakim pliku w striker plus 7sv znajdę zapisywane mapy? Szukam i znaleźć nie mogę. Dziękuję za pomoc.

#839 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 10 czerwiec 2018 - 17:25

W menu Strikera nie znajdziesz, trzeba by było eksplorować jakoś po wifi przez PC. Nie wiem jeszcze czy jest taka możliwość , zimą będę sprawdzał jak mi się pamięć zapełni ;).

 

Na tą chwilę można tylko skasować dane użytkownika lub pobrane ze strony Garmina.



#840 OFFLINE   JURO

JURO

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaOstróda

Napisano 10 czerwiec 2018 - 22:04

Dzięki GregorS. A wiesz już co nowego wniosła ta aktualizacja o której wspomniałeś wcześniej?? Tez jestem ciekawy.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych