Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silniki Yamaha - opinie i porady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2173 odpowiedzi w tym temacie

#1101 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 11 październik 2017 - 15:24

Heja ziomale nie wiem o czym gadacie obecne 8 oraz 9,9  Yamahy fore stroki :) ma 212 cm  pytanie gdzie jest blokada na 8 albo inaczej gdzie jest zdławione 9,9 ?, kapiszszi ;)

Ziomalu Luzaku, pisz po Polsku, znaki interpunkcyjne nie gryzą.

 

Dodałem za Ciebie niżej...

 

 

Heja ziomale, nie, wiem o czym gadacie, obecne 8 oraz 9,9.  Yamahy fore stroki :) ma 212, cm pytanie gdzie jest, blokada na 8 albo, inaczej gdzie jest, zdławione 9,9 ?, kapiszszi,


Użytkownik Pietruk edytował ten post 11 październik 2017 - 15:28


#1102 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 11 październik 2017 - 16:58

Zgadza się, Trebron ma rację. Nigdy się nie interesowałem jak to odblokować ale myślę że coś w gazniku pokombinowane...

#1103 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 11 październik 2017 - 18:41

Zależy o jakim modelu mówimy, są Yamahy 6km 1 cylinder , są 6km 2 cylindry czyli zdlawione 8km.
9.9 zdlawionych do 8km nie spotkałem chyba że to te najnowsze silniki powyżej 2015roku

#1104 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 11 październik 2017 - 19:02

Tak, piszemy o nowych silnikach i 8-10 pojemnością się nie różnią

#1105 OFFLINE   Trebron

Trebron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów

Napisano 11 październik 2017 - 19:04

Zgadza się, Trebron ma rację. Nigdy się nie interesowałem jak to odblokować ale myślę że coś w gazniku pokombinowane...

 

Dlatego też tobie głowe zawracałem ;)

 

W KMJ mówili cos o wymianie modółu elektronicznego ale wg specyfikacji modól jest ten sam co 9,9

Silnik wkręca na 5200 obrotów i na tym koniec teoretycznie roznica nie powinna byc w gazniku tylko przyblokowaniu jakiegos elementu aby nie dawkował paliwa.



#1106 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 11 październik 2017 - 20:01

Eeeee nie sądzę, za łatwo by było...
Może wałek rozrządu, może gaźnik może moduł h...j ich tam wie:)

Użytkownik womaly23 edytował ten post 11 październik 2017 - 20:02

  • Trebron lubi to

#1107 OFFLINE   Zdrodu88

Zdrodu88

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Rdz

Napisano 01 listopad 2017 - 20:07

Witam wszystkich. Jako nowy motorowodniak chciałbym zasięgnąć waszej opinii na temat mojego pierwszego nabytku a mianowicie Yamaha 25hp 2t najprawdopodobniej 1985 rok :)
Na silnikach zaburtowych prawie się nie znam ale po oględzinach, sprawdzeniu ciśnienia i stanu ogólnego kupiłem ten silnik za nie całe 2k.W tym roku już nie mam jak go przetestować dlatego piszę tutaj by ktoś kto używał czegoś w tym stylu się wypowiedział czego mogę się spodziewać po tym silniku. Czy ma jakieś słabe strony. Mam zamiar go używać na wodzie ponad 3tys hektarów przy pontonie 4.2 lub Łodzi 3.8.Jak z prędkościami i spalaniem przy podobnych jednostkach? Jeśli zły dział proszę o przeniesienie. Pozdrawiam

#1108 OFFLINE   Zdrodu88

Zdrodu88

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Rdz

Napisano 01 listopad 2017 - 20:09

Wcześniej nie udało mi się dodać zdjęcia. (STOJAK NA CHWILĘ ZROBIONY W KILKA MINUT :P)

Załączone pliki



#1109 OFFLINE   MichuA

MichuA

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście
  • Imię:Michał

Napisano 01 listopad 2017 - 23:14

Bardzo dobre silniki, miałem okazję pływać ale na słabszych jako pomocnicze przy jachtach.

Pilnuj mieszanki i wypalenia paliwa do końca z gaźnika. Nie dokręcaj od razu manetki na full tylko pozwól się silniczkowi rozgrzać. Sprawdź jeszcze olej w spodzinie czy jest czysty. Ja swojego dziadka Marinera użytkuję głównie w zimnych miesiącach i nie narzekam. Pływam od jesieni (flądra i dorsz) do wiosny (troć i flądra). W ciepłych miesiącach jedynie dla relaksu i zabawy. Bez sprawdzenia na wodzie ciężko coś powiedzieć. Ale wady: spalanie, (zależy od prędkości), hałas, i specyficzny smrodek ;P, przy trollingu co jakiś czas trzeba przygazować.

Zalety: szybki start(bardzo szybkie wprowadzenie w ślizg), mniejsza podatność na obciążenie niż 4t, bardzo łatwa obsługa, przewożenie w każdej pozycji, waga, 



#1110 OFFLINE   MichuA

MichuA

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście
  • Imię:Michał

Napisano 01 listopad 2017 - 23:23

Jak mam radzić to przepłyń się jeszcze przed zimą i zobacz jak działa. Po pływaniu odłącz przewód paliwowy i niech sam zgaśnie z braku paliwa ( rób to przy brzegu na luzie), sprawdź od razu chłodzenie ( czy jest ciągły strumień wody z otworu kontrolnego). Na zimę zakonserwuj silnik ( wykręć świece, psiknij wd40 lub coś podobnego do komory, delikatnie pociągnij za szarpankę kilka razy i lekko wkręć świece. Sprawdź w jakim są one stanie, czy nie trzeba ich wymienić. Spryskaj też w środku fajki. I to cały serwis. Na wiosnę zmień olej w spodzinie, dokręć świece zatankuj zbiornik mieszanką (ja robiłbym coś koło 1:50) i pływaj. Mieszankę możesz w trakcie pływania zmodyfikować. Popróbuj między 1:60 do 1:40. To jest leciwy silnik więc trochę więcej oleju nie zaszkodzi. Zobaczysz w trakcie pływania czy za dużo nie smrodzi i słuchaj go. Stare silniki są bardzo wdzięczne ale trzeba o nie dbać. :D



#1111 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 01 listopad 2017 - 23:28

Wszystko się zgadza @MichuA poza tym wd40.
Zamiast tego użyj oliwiarki i wrzuciwszy wcześniej bieg przekręć kilka razy śrubą napędową.
Palić będzie sporo, a z łódką 3,8m to będzie szatan.

#1112 OFFLINE   Zdrodu88

Zdrodu88

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Rdz

Napisano 02 listopad 2017 - 07:38

Sprężanie jest na obu cylindrach zimny i ciepły po ok 9,5-10.pali od pierwszego szarpaka. Chłodzenie jest ok. Tyle co go w beczce sobie odpaliłem kilka razy. Dużo będzie palił tzn ile mniej więcej? :) i takie pytanie trochę z innej beczki. Jakiej Łodzi do niego szukać żeby fajnie to plywalo ?zbiornik duży bo ponad 3tys hektarów i czasami falka spora. A pływam często we 3.

#1113 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 07:44

Coś Romano podobnego tzn, wymiary 430 x180 to jest max dla tego silnika , na max obrotach palił będzie aż miło ;p



#1114 OFFLINE   Zdrodu88

Zdrodu88

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Rdz

Napisano 02 listopad 2017 - 08:12

To na cały dzień pływania Myślę ok 30km dzienne przeloty ile wachy szykować :)? Naprawdę aż tyle on będzie palił?

#1115 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 02 listopad 2017 - 09:09

Przy pełnym gwizdku około 10-15 l/h wciągnie, zależy jak ciężko będzie miał, a przy pływaniu we trzech to już nie tak lekko. Jak już się bujniesz to warto trochę odpuścić na rumplu, raz że mniej spali, dwa zdrowiej dla silnika.



#1116 OFFLINE   Zdrodu88

Zdrodu88

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Rdz

Napisano 02 listopad 2017 - 09:31

No to ładnie :) póki co będę go głównie podpisał do pontonu 4,2 i małej łódki to aż tak może źle nie będzie :)

#1117 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 10:22

Nie spali wiecej niz 7-8l na godz. Na wolnych pali 1.5 l/h.wiem bo mialem taki. Lej olej 1/50 TCw3 dobrej jakosc! Castrol,Motul. Dostepne na ul.Hetmańskiej

#1118 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 10:22

Nie spali wiecej niz 7-8l na godz. Na wolnych pali 1.5 l/h.wiem bo mialem taki. Lej olej 1/50 TCw3 dobrej jakosc! Castrol,Motul. Dostepne na ul.Hetmańskiej

#1119 OFFLINE   Zdrodu88

Zdrodu88

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Rdz

Napisano 02 listopad 2017 - 10:29

Ok dzięki wielkie :)

#1120 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 02 listopad 2017 - 11:00

Podejrzewam, że średnio może spalić jeszcze mniej, wszystko zależy od tego jak się pływa i jak dobrany jest cały zestaw.

Ja również miałem, co prawda krótko, podobną ( 30 ) Yamahę z tej samej rodziny, paliła prawie tyle samo co 3-cylindrowa 50hp . 
Na pewno miała ciężej, może dlatego. 

 

Tutaj masz wykres zużycia paliwa dla nowszej, również 2 - cylindrowej konstrukcji. Tak jak mówiłem, 12l/h minimum przy max obrotach.
 

http://www.yamaha-mo..._saa959.tmp.pdf

http://www.yamaha-mo..._saa95f.tmp.pdf






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych