Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silniki Yamaha - opinie i porady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2173 odpowiedzi w tym temacie

#1401 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 grudzień 2018 - 10:53

Przedmuchałem sprężarka. Przewiewne jest we wszystkie strony. Pod pompą było sporo osadu. Chłodzenia nie było bo oderwana łopatka ustawiła się sztorcem blokując rurkę metalowa wchodzącą do obudowy pompy. Dzisiaj kupie śruby i czekam na paczkę z całym majdanem który miałem wymieniać w styczniu po sezonie. Oczyściłem wszystko co się dało i jutro próby w beczce.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

#1402 OFFLINE   rafuss

rafuss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał

Napisano 13 grudzień 2018 - 22:52

Koledzy pacjent to Yamaha F4A 2006 przez ten cały swój żywot popływała może z 5-6 godzin, wiec nie jest w zasadzie dobrze dotarta, ale nie o tym chciałem problem polega na tym, że jak odpalę silnik woda z otworu kontrolnego leci bardzo dużym ciśnieniem następnie gdy silnik rozgrzewa się strumień słabnie aż do braku przepływu. Po zgaszeniu i odpaleni po kilku minutach ciśnienie powraca w otworze na jakiś czas aż znowu przestaje lecieć. Czy ktoś się spotkał z podobnym zjawiskiem ?27c906131bbabb80c864072b855ec071.jpgac55c5debe43fecace66a7230ecd7641.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1403 OFFLINE   rafuss

rafuss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał

Napisano 14 grudzień 2018 - 09:15

https://youtu.be/rWV6bOiOTWQ silnik zimny

 

https://www.youtube....h?v=7sPJPZH9f7w   silnik ciepły



#1404 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 14 grudzień 2018 - 10:40

Od bezpiecznika by się zadymil ? :)


A jakie zadanie ma bezpiecznik? Zadymił by się ze względu na ponad dwukrotnie przekroczony prąd znamionowy w przypadku zwarcia na wyjściu.

#1405 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4786 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 14 grudzień 2018 - 16:18

C

 

Czy jak dodasz gazu, to zaczyna lecieć normalnie? Jeżeli tak, to wygląda to na słaby wirnik\pompę. Jak termostat się otwiera, to zwiększa się przepływ i spada ciśnienie, słabo leci. Ewentualnie ten typ tak ma na niskich obrotach :). Póki coś ciurka, to tragedii nie ma, ale zaczął bym od przejrzenia pompy i wymiany wirnika lub całości w zależności co tam zobaczysz.



#1406 OFFLINE   rafuss

rafuss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał

Napisano 14 grudzień 2018 - 20:32

C

 

Czy jak dodasz gazu, to zaczyna lecieć normalnie? Jeżeli tak, to wygląda to na słaby wirnik\pompę. Jak termostat się otwiera, to zwiększa się przepływ i spada ciśnienie, słabo leci. Ewentualnie ten typ tak ma na niskich obrotach :). Póki coś ciurka, to tragedii nie ma, ale zaczął bym od przejrzenia pompy i wymiany wirnika lub całości w zależności co tam zobaczysz.

Dzięki za odpowiedz, jeśli już zaczyna lecieć wolniej to dodawanie gazu nic nie zmienia, natomiast jeśli wyłączę silnik na kilkanaście minut i uruchomię ponownie strumień z otworu kontrolnego jest bardzo silny na wolnych i wyższych obrotach.



#1407 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 14 grudzień 2018 - 22:36

w takim wiadrze to mozesz trzymać żywczyki przed wedkowaniem.

 wody powinno byc z 20 cm powyzej płetwy kawitacyjnej.

sprawa jest  taka ze pomimo tego ze silnik był nie uzywany to  i tak wirnik nalezy sprawdzic/wymienic.

ponaddto poszturaj spinaczem biurowym w wypływie wody



#1408 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 grudzień 2018 - 09:20

Jak miałem problem ze swoim odezwał się do mnie gość co zawodowo pływa i serwisuje silniki na jachtach i łodziach.
Mówił że podstawa to wymiana wirnika co 500 motogodzin lub co rok.
Guma twardnieje. Ważny tez jest smar którym wirnik jest nasmarowany. Dobrze uszczelnia całą pompę. (Ja zapodałem quicksilver 2-4-C).
Wylot tez sprawdź, u mnie po wymianie pompy dalej nie siurało. Ale silnik się nie grzał. Wyczysciłem i teraz mam taki strumień ze nie muszę patrzeć bo go słyszę. :)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

#1409 OFFLINE   rafuss

rafuss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał

Napisano 15 grudzień 2018 - 14:49

Dziękuje za odpowiedzi, macie wszyscy racje ale w sumie skończy się to wizytą w serwisie bo okazuje się, że silnik jak mój który nawet nie jest dotarty a ma już swoje lata wymaga dogłębnego przeglądu serwisowego łącznie z membranami w gaźniku. Zaniedbanie tych membran może powodować w tym modelu nawet pożar, tak mnie poinformowano w serwisie Yamahy w Bydgoszczy. Tak więc wymienią oleje, turbinie pompy wody i membrany w gaźniku, dodatkowo regulacje gaźnika przegląd całego układu chłodzenia łącznie z termostatem bo podobno tam występuje i będzie można go bezpiecznie docierać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1410 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Napisano 18 styczeń 2019 - 19:13

Czy w silniku zaburtowym Yamaha jest gdzieś powtórzony/nabity numer silnika (oprócz tego na naklejce)?

Użytkownik pio76 edytował ten post 18 styczeń 2019 - 19:33


#1411 OFFLINE   seint

seint

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów

Napisano 18 styczeń 2019 - 21:22

Powinny być kapsle na bloku silnika z numerami, ale je też da się usunąć. Rocznik bywa nadrukowany na przewodach do świec.

#1412 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 18 styczeń 2019 - 22:09

Te kapsle lubią wypadać czy to z Yamahy czy z tohatsu np

#1413 OFFLINE   Lukas_poz

Lukas_poz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 luty 2019 - 21:29

Witam mam pytanie, gdyż to jest moj pierwszy silnik spalinowy..mam yahama 4suw 15km 2008rok.
Kupiłem go na początku września w salonie yamahy jako uzywany po pełym serwisie..i pytanie przepływalem na nim niecale 20godzin, czy przed sezonem robic mu serwis? Wymiane oleju itp ?

#1414 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 06 luty 2019 - 22:14

Skoro bylo robione to nic nie rob, 20 mth to bardzo malo ...

#1415 OFFLINE   rafal89

rafal89

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 16 luty 2019 - 22:33

Witam 

Mam pytanie do posiadaczy takiego silnika Yamaha f6cmhs gdyż przybliżam się do kupna. Nie znalazłem nigdzie konkretnych postów na temat nowych silników więc proszę opinie jak  z ich niezawodnością czy nic się nie dzieje. Silnik będzie używany tylko na odrze. 


Użytkownik Jano edytował ten post 16 luty 2019 - 22:40


#1416 OFFLINE   pietro

pietro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Witek

Napisano 19 luty 2019 - 19:59

rafal89, mam go, kupiony nowy w marcu 2016 w salonie firmowym, w maju pływałem trochę na Narwi i zalewie Zegrzyńskim, żeby dotrzeć i trochę porzucać. I myślałem że coś mnie trafi, po jednym dniu pływania na drugi zaczął sprawiać problemy przy dodaniu gazu - nie reagował albo wręcz gasł, dopływałem w trzy chyba dni około 20  motogodzin i do serwisu, okazało się po pierwsze: pływając po płyciznach/mieliznach  "nałapała" jakiegoś syfu i pompa wody (czy jak to się tam nazywa) słabo chłodziła, naprawa na mój koszt, ale to jakieś grosze, do tego "moduł gubił iskrę" - wymiana w ramach gwarancji. Potem w dwa sezony przepływałem prawie 200 motogodzin - bez jakichkolwiek problemów, te 200 godzin to właściwie tylko w trollingu, spalanie symboliczne - pływaliśmy we 2 ze szwagrem (słuszne 200 kg) graty pewnie z 50 kg, łajba stara solidna Romana, więc pewnie koło 200 kg, przystosowana do długiej stopy, a silnik z krótką, więc to mu nie służyło, palił w trollingu ok 0,3 - 0,4 l/h więc poza początkowymi problemami, częściowo zawinionymi przeze mnie to silnik bezproblemowy, jednak jak u chyba większości będzie do wymiany na większy. 



#1417 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 19 luty 2019 - 22:47

Gdybym miał jednym słowem opisać silniki yamahy to by się nie dało, ale gdziekolwiek byłem na świecie a byłem w miejscach gdzie normalni ludzie się nigdy nie wybiorą .Wszędzie pływają  yamahy inne marki to jest mini procent ,tam nie ma serwisów tylko naprawiają wtedy gdy silnik zdechnie całkowicie .Jedno wiem na pewno nie ma bardziej niezawodnego silnika i bardziej rozpoznawalnej marki silników niż yamaha .



#1418 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Malaren fishing pl

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaMalaren fishing pl
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 20 luty 2019 - 09:07

Miałem F50 ,mam F70
Duże wada to przyciąganie złodziei.
  • szczupak1 lubi to

#1419 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 20 luty 2019 - 09:13

Miałem F50 ,mam F70
Duże wada to przyciąganie złodziei.

Hej.Jak sprawuje się Twoja 70-ka?Możesz coś więcej?

Z jaką łajbą sparowana?

Z góry dzięki...



#1420 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Malaren fishing pl

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaMalaren fishing pl
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 20 luty 2019 - 10:01

Takim pływadłem pływam.
5,50m ×2 szwedzka produkcja Monark
Skorupa ponad 0,5 tony i F50 podkręcony spoko dawał radę.
Lubię mieć trochę zapasu no i zabawy na wodzie też czasem trza ....
Nigdy nie cisne na Maxa, wystarczy wkręcić motor na 5,3tys i ładnym slizgiem idzie

Załączone pliki


  • chlodnica lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych