Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Fenwick 2.90 HMX 10-28


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   VisniowY

VisniowY

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaUstka-Słupia !!
  • Imię:Arek

Napisano 25 listopad 2015 - 10:23

Witam. Chciałem się zapytać znawców tematu czy w/w kijek nadal by się do trociowania na Słupi i Łupawie. Czy te 28g to już jest max czy może ma spory zapas? Kijka maca Lem tylko na sucho i mi podszedł tylko ta gramatura mnie troszkę blokuje. Ewentualnie jakąś alternatywa do 600 zl. Zależy na szybkiej akcji i nie dużej wadze zestawu.

#2 OFFLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Białystok
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest król wód

Napisano 25 listopad 2015 - 11:15

Proszę... Dziękuje... Nie ma za co ;)

 

55 stron lektury

 

http://jerkbait.pl/t...fenwick/page-55



#3 ONLINE   Wesol

Wesol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 724 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Michał

Napisano 25 listopad 2015 - 11:18

Kijek jest bardzo fajny, ja używam go przy szczupakach i daje rade dużo więcej niż 28g tylko ze ja mam 2,74.

Za to mega szybki to on nie jest no i za lekki też ale pod troć powinien dać rade.



#4 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 25 listopad 2015 - 12:20

Witam. Chciałem się zapytać znawców tematu czy w/w kijek nadal by się do trociowania na Słupi i Łupawie. Czy te 28g to już jest max czy może ma spory zapas? Kijka maca Lem tylko na sucho i mi podszedł tylko ta gramatura mnie troszkę blokuje. Ewentualnie jakąś alternatywa do 600 zl. Zależy na szybkiej akcji i nie dużej wadze zestawu.

Za słaby. Używam ten kij do łowienia boleni na Wiśle . A boleń to nie troć. 



#5 OFFLINE   VisniowY

VisniowY

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaUstka-Słupia !!
  • Imię:Arek

Napisano 25 listopad 2015 - 13:07

Popeye widziałem wątek ale bardzo ogólnikowo opisane.
Dzieki za odpowiedzi poszukam czegoś mocniejszego.
Może ma ktoś coś sensownego do polecenia ??

#6 OFFLINE   granvorka

granvorka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 25 listopad 2015 - 15:28

Kijek jest bardzo fajny, ja używam go przy szczupakach i daje rade dużo więcej niż 28g tylko ze ja mam 2,74.

Za to mega szybki to on nie jest no i za lekki też ale pod troć powinien dać rade.

 

Też miałem wersję 274cm i wydawało mi się, że kijek jest dosyć lekki jak na swoją długość i moc. O ile się nie mylę to w granicach 160-170g. No chyba, że tyle to już dużo?



#7 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 25 listopad 2015 - 16:46

Na trocie to bardziej 9' do 2,5 oz.

Użytkownik Kamil_Be edytował ten post 25 listopad 2015 - 16:46


#8 ONLINE   Wesol

Wesol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 724 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Michał

Napisano 25 listopad 2015 - 16:55

Też miałem wersję 274cm i wydawało mi się, że kijek jest dosyć lekki jak na swoją długość i moc. O ile się nie mylę to w granicach 160-170g. No chyba, że tyle to już dużo?

W porównaniu do team dragona 2,7 do 35g jest sporo cięższy ale wydaje mi się być mocniejszy :)

 

Na tym kijku miałem już kilka, kilkanaście szczupłych od 4- 7 kg i nie miałem problemu z ich utrzymaniem.


Użytkownik Wesol edytował ten post 25 listopad 2015 - 17:02


#9 OFFLINE   TomaszKKK

TomaszKKK

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 25 listopad 2015 - 19:03

Na trocie to bardziej 9' do 2,5 oz.

9' przy 2,5(chyba chodziło ci o 2,1/2oz ????)

 to już kawał super......kija od miotły

1,1/2 w porywach do 2oz to max i długości 9'6


  • salmon1977 lubi to

#10 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 25 listopad 2015 - 19:27

2 i pół to tyle samo co 2 i pół :)

Miałem taki kij tylko casting. Fajna dalekosiężna armata a nie szczotka.

#11 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 25 listopad 2015 - 20:55

Mam taki kij.Ogólnie fajnie leży w ręku,nie za szybki z zapasem mocy.Ostatnio sum ponad 5 kilo nie zrobił na nim wrażenia.Jeśli chodzi o trocie to wszystko zależy o jakich mówimy trociach...Jak na lekko ok ale jak się uwiesi coś mądrzejszego to ci nawet kij do 50g nie pomoże. A tubylcy z Pomorza powiedzą że minimum do 100g trzeba mieć bo później płacz pozostaje.
  • urasenty lubi to

#12 OFFLINE   Roberto66

Roberto66

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaMława/Przasnysz

Napisano 26 listopad 2015 - 16:00

Od razu mówię że tego kija nie znam inie miałem go w ręku.Ale kilka lat temu miałem podobny problem z doborem kija na troś/łososia.I raczej informacje internetowe nie na wiele sie przydały.Mogę się podzielić moimi spostrzezeniami  z tych kilku lat wędkowania na drwęcy bo jak do tej pory tylko tam wedkowałem.Ostatecznie wybrałem shimano technium 20/50g o akcji szybkiej jak dobrze pamietam jest oznaczony "fd" Kij jest lekki i to ma duże znaczenie,spotkani nad rzeką własciciele batsonów i hm-ów dragona to potwierdzają .Dobrze pracuje ze wszystkimi rodzajami przynet w wodzie i ma moc w dolniku a jednoczesnie nie jast pałowaty. Ma ciepłą rękojeść.Nie do końca jestem zadowolony z ładowania sie kija przy wyrzucie woblerem lepszy by był o akcji medjum i o ile wiem są takie oznaczenie "md" ,ale z tym radzę sobie lowiąc żyłką i dociążając wobki sruciną .Co do ciężaru wyzutu to ideałem by był taki10/45,ale gdzie taki znależć?Tylko indywidualne zbrojenie.Oczywiście na drwecę. Co do długości to z moich doświadczeń  wynika że raczej 300 i wiecej niz mniej.Mój nastepny bedzie 330.Zresztą jeśli trafi ci się trotka do60cm to pewnie bys sobie poradził bo naprawdę z róznymi kijami ludzie chodzą na trocie,ale jeśli to będzie łosoś 90+ no to 50g cw będzie miało co robić.


  • urasenty lubi to

#13 OFFLINE   VisniowY

VisniowY

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaUstka-Słupia !!
  • Imię:Arek

Napisano 26 listopad 2015 - 19:09

Roberto66 dzięki za odpowiedź. Ogólnie jako takie pojęcie o trotkach mam. Mieszkam w Ustce i nad słupie mam 10 min spacerkiem. Teraz łowie taśmowa Daiwa sweepfire 3.00m 10-40g jakieś tam rybki wyciagnela ale to był tzw. Standard czyli 50-60 cm i większego problemu nie było. No ale chciał bym kijek jak to się mówi z półki wyżej z lepszym wykonaniem lepsza praca.taki przy którym nie będzie mi tańczył kołowrotek bo mocowanie jest słabe i rozwarstwiajacy się korek po 2ch sezonach.

Użytkownik VisniowY edytował ten post 26 listopad 2015 - 19:11


#14 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1561 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 26 listopad 2015 - 20:07

fajny jest stary avid 1 1/4 oz (35 gr) kiedys tu sie jeszcze pojawił na gieldzie,czuły szczyt-super rzuca z pod "siebie" mocny dolnik,ale rowniez móglbym polecić kija kolegi-talona do 42 gr bodaj..

p.s.

koledzy na parsecie łowią  również avidami 9,6'  1 oz 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych