Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czym ciągacie swoje łódki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   RYB@

RYB@

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSGL
  • Imię:ADAM
  • Nazwisko:Ł

Napisano 25 listopad 2015 - 20:05

Jak w temacie noszę się z zamiarem wymiany mojego holownika i nie ukrywam ,że muszę to zrobić głównie z powodu DMC ciąganej przyczepy bo jak okazało się po kupnie aktualnego auta może ciągnąć tylko 700/2100kg a przyczepa ma 750kg oraz kamping 1400kg. A drugi powód to przydał by się napęd 4x4 w automacie . Nie muszę chyba wspominać,że musi być pakowne i najlepiej w benzynie do zagazowania.

Podpowiedzcie mi proszę czym Wy drodzy koledzy ciągacie swoje zabawki  może po waszych rekomendacjach wybiorę coś co by się nadawało dla mnie ,a może są koledzy stojący przed podobnym dylematem.

 

Połamania

 

P.S.

 

Nie umiem lub nie potrafię albo moja wiedza jest aż tak znikoma ,że muszę założyć nowy temat ale jeśli ten wątek został już poruszony to proszę moderatorów o zcalenie tych wątków.

 



#2 OFFLINE   s4mo

s4mo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Maciej

Napisano 25 listopad 2015 - 20:18

Koleżko nie napisałeś jaki masz budżet...

Ale na obecnym rynku masz dużo możliwości.

Ja akurat mam ponton i jeżdżę scenic 2.

Mój znajomy trackera ciągał passatem z napędem 4/4 a wcześniej suzuki pyr pyr 4/4

Ważne byś miał napęd 4/4 bo dasz radę fajnie szybko slipować.

Z kolejnym kolegą pakuję się na ryby Oplem Vectrą C w gazie.

Tak więc reasumując : wszystko zależy od tego ile masz kasy a na pewno sobie coś znajdziesz bo wszystko co ma hak da radę :)

PS: Ja jako 2 auto zastanawiam się nad kupnem najbrzydszego auta na świecie: Multipli : znajomy z pracy posiada i jak sprawdzałem funkcjonalność to naprawdę byłem zaskoczony : Dużo miejsca dla pasażerów, duża przestrzeń ładunkowa, tania eksploatacja i tania w zakupie i złodziej nie ukradnie bo wstyd :)


  • gregox lubi to

#3 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 25 listopad 2015 - 23:06

 Kia Sorento 3,3V6 248 KM benzyna + podtlenek LPG :lol: ,automat napęd 4x4 na haku do 3500 kg-zgodnie z homologacją auta i haka.



#4 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 25 listopad 2015 - 23:11

VW Passat kombi b5 4motion 130hp + łajba z silnikiem,razem 550 kg daje rade.

#5 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 26 listopad 2015 - 00:19

 Kia Sorento 3,3V6 248 KM benzyna + podtlenek LPG :lol: ,automat napęd 4x4 na haku do 3500 kg-zgodnie z homologacją auta i haka.

 

Czyżby aż do Ciebie trafiła moja kijanka?  :o

10 lat temu byłem jedynym właścicielem takiego auta w kraju. Granatowa, białe światła tylne, subwoofer w bagażniku, CB całe w gruszce. 



#6 OFFLINE   s4mo

s4mo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Maciej

Napisano 26 listopad 2015 - 06:17

Jak tak to porownajcie liczniki :) ty sprzedales z licznikiem 100tys a on ma teraz po10lataxh 115tys :)
  • Gad1979 lubi to

#7 OFFLINE   RYB@

RYB@

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSGL
  • Imię:ADAM
  • Nazwisko:Ł

Napisano 26 listopad 2015 - 08:17

Miałem Hyundai Tucson w dieslu ,mam VW Sharan W dieslu a celuję w Santa Fe, Discovery, może Jeep Grand Cherokee choć zaglądałem też za Subaru Forester ale trochę mały jak również za T4 Renault master ale czy mi aż taki potrzebny?

Chętnie został bym przy Sharanie ale one mają problem z tym DMC za to są w miarę pakowne w stosunku do kombi .które jak dla mnie na ryby są ok ale jak na urlop za małe.

Budżet to tak myślę  15-25 000 zł. [koleżko] nie jest to zbyt wygórowana kwota ale to ma wystarczyć.



#8 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 26 listopad 2015 - 08:22

Czyżby aż do Ciebie trafiła moja kijanka?  :o

10 lat temu byłem jedynym właścicielem takiego auta w kraju. Granatowa, białe światła tylne, subwoofer w bagażniku, CB całe w gruszce. 

Nie to nie od Ciebie  ;) , kupiona w Holandii ,Ty 10 lat temu mogłeś mieć 3,5V6- 194 KM, :P - moja wersja jest produkowana od 2007.roku. Ale w naszym Klubie( PKKS) jest trochę egzemplarzy z Twojej wersji, może ktoś ją ma?.



#9 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 26 listopad 2015 - 10:08

Nie to nie od Ciebie  ;) , kupiona w Holandii ,Ty 10 lat temu mogłeś mieć 3,5V6- 194 KM, :P - moja wersja jest produkowana od 2007.roku. Ale w naszym Klubie( PKKS) jest trochę egzemplarzy z Twojej wersji, może ktoś ją ma?.

 

Słusznie, to było 3,5 l z 2003 roku, fajne auto. 



#10 OFFLINE   s4mo

s4mo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Maciej

Napisano 26 listopad 2015 - 11:19

Ryba kup sobie VW T4 ale wersję osobowa :) i paka duża i naprawy tanie :)

#11 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 listopad 2015 - 12:03

Nie to nie od Ciebie  ;) , kupiona w Holandii ,Ty 10 lat temu mogłeś mieć 3,5V6- 194 KM, :P - moja wersja jest produkowana od 2007.roku. Ale w naszym Klubie( PKKS) jest trochę egzemplarzy z Twojej wersji, może ktoś ją ma?.

Na gaz masz tą kijankę przerobioną ? Psuje się mocno?



#12 OFFLINE   Pluton

Pluton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaKujawy
  • Imię:Sebastian

Napisano 26 listopad 2015 - 16:12

A tak przy okazji podpytam, czy użytkuje ktoś w Was może Chevroleta  Captivę lub Opla Antarę z roczników 2010-2012 w benzynie? Warto kupować ?  Sprzedałem swoją Toyotę Rav4 z drugiego wydania i w przyszłym roku zamierzam nabyć nowe autko, które  będzie również doprowadzało mojego Texasa 420 nad wodę. Gdybym mógł sam decydować to wybrał bym Jeepa, jednak autko musi się również podobać kobiecie :( . Póki co do holowania przyczepki używam Octavii i prawie za każdym razem dobitnie odczuwam brak napędu 4x4. No i jeszcze ta niska DMC 500kg, a przyczepka ma 550kg.



#13 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 26 listopad 2015 - 17:06

Na gaz masz tą kijankę przerobioną ? Psuje się mocno?

 Nie było awarii .Tylko materiały eksploatacyjne.



#14 OFFLINE   s4mo

s4mo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Maciej

Napisano 26 listopad 2015 - 18:08

A ja CI powiem tak dodatkowo :

Jako rodzinne auto mam Renault Scenic Megane . 1.9 130km w deaslu, auto może bez super osiągów ale bardzo pakowne. Z chłopakami jak na wyprawę jechałem to każdy miał miejsce i dla siebie i na sprzęt.

Co do eksploatacji : fakt faktem pali mi prawie 8litrów ale też nogi lekkiej nie mam. Zawiecha rewwelacyjna po wrocławskiej kostce i miejscach innych dziwnych jeżdżę i nic się nie dzieję.

Kolega ma starszego scenica w benzynie ale 1.6 to od razu odradzam bo pieszo szybciej.

2 ziomek ma espece w gazie i automacie ... w tym aucie można mieszkać :)



#15 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Malaren fishing pl

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaMalaren fishing pl
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 27 listopad 2015 - 11:49

Ja swoją krype około 700kg ciagam Dodge Nitro
Autko pojemne a i zimą wybierając się na podlodowe pstrągi śnieg po kolana nie przeszkadza.

#16 OFFLINE   RYB@

RYB@

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSGL
  • Imię:ADAM
  • Nazwisko:Ł

Napisano 27 listopad 2015 - 20:11

Jestem już w posiadaniu "francuza" ale czy chciałbym jeszcze jednego? kiedyś nawet bardzo ale dziś nie wiem.

Jeżeli już to chyba tylko Master'a ale jeszcze za mało o nim wiem. Espace bardzo podobny do mojego Sharan'a 

T4 fajna fura ale chyba trudno będzie wyrwać coś przyzwoitego dlatego myślałem o Renault Master lecz czy np. 15 letni "żabojad" będzie dalej trzymał się tak dobrze jak VW? 



#17 OFFLINE   Lukasz82

Lukasz82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaDublin

Napisano 27 listopad 2015 - 21:59

Swoją krype wążąca ok 500kg+ przyczepa ciągam foresterem SG 2.0x.
Jeżdżę na benzynie ale z tego co mi wiadomo forki lubią gaz.
Modele te wyposażone są w reduktor, bardzo przydatny na slipach.


P

#18 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 27 listopad 2015 - 22:54

Jestem już w posiadaniu "francuza" ale czy chciałbym jeszcze jednego? kiedyś nawet bardzo ale dziś nie wiem.
Jeżeli już to chyba tylko Master'a ale jeszcze za mało o nim wiem. Espace bardzo podobny do mojego Sharan'a
T4 fajna fura ale chyba trudno będzie wyrwać coś przyzwoitego dlatego myślałem o Renault Master lecz czy np. 15 letni "żabojad" będzie dalej trzymał się tak dobrze jak VW?

Ja mam dwa Masterki jeden 98r drugi 07r blaszaki.Oba od nowości jedyne co robiłem to zawieszenie, woza dużo towary przeważnie poniżej 2t na pace nie schodzi.Jedyne co robiłem w nich to zawieszenie,sworznie wahacza srednio co 2 lata ale nie ma co sie dziwic lekko nie maja.Tego starszego 2.5 D 80KM juz mocno ruda bierze ale silnik złoto.Nowszy 2.5 DCI 120KM juz z ocynku nic się nie dzieje,jedyne co z 300ml na 1000km oleju wypije (ASO twierdzi ze do 500ml w normie) z pewnością blacha dłużej pojeździ od VW czy Mercedesa bo w tych to purchle wychodzą po 2 latach.
Masterki szczerze polecam :)

Użytkownik adriano edytował ten post 27 listopad 2015 - 22:57


#19 OFFLINE   RYB@

RYB@

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSGL
  • Imię:ADAM
  • Nazwisko:Ł

Napisano 28 listopad 2015 - 08:38

Ja mam dwa Masterki jeden 98r drugi 07r blaszaki.Oba od nowości jedyne co robiłem to zawieszenie, woza dużo towary przeważnie poniżej 2t na pace nie schodzi.Jedyne co robiłem w nich to zawieszenie,sworznie wahacza srednio co 2 lata ale nie ma co sie dziwic lekko nie maja.Tego starszego 2.5 D 80KM juz mocno ruda bierze ale silnik złoto.Nowszy 2.5 DCI 120KM juz z ocynku nic się nie dzieje,jedyne co z 300ml na 1000km oleju wypije (ASO twierdzi ze do 500ml w normie) z pewnością blacha dłużej pojeździ od VW czy Mercedesa bo w tych to purchle wychodzą po 2 latach.
Masterki szczerze polecam :)

Nooo miód na moje uszy [czyt. oczy] wiele dobrego czytałem o Master'ze ale news od użytkownika jest bezcenny choć szef mojej ślubnej też zakupił nowego i co chwilę coś przy nim robi nie wiem tylko co ale często w warsztacie stoi.

Oczywiście jedna jaskółka ...... ale jak na razie to więcej dobrego jak złego w tym temacie.

Jak mógłbyś jeszcze o DMC coś skrobnąć i czy targasz nimi przyczepki ,jak się sprawuje na slipach czy też poza nimi itd. czy 4x4 jest nie zbędny? aaa i jak spalanie?

Mocno siedzi mi w głowie Jeep Grand Cherokee ale mało użytkowy się wydaje. Taki furgonik by mi pasował bo jak na urlop jadę to do Sharana po demontażu foteli ledwo się pakuję ciutkę za mało miejsca i obawiam się też czepiania kontroli o "niemanie" ścianki grodzącej kabinę od przestrzeni ładunkowej. 



#20 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 28 listopad 2015 - 09:28

Ja woze łódkę na pace mam lupinke 3m na jeziorowe łowienie z elektrykiem mi wystarcza i nie myślę o zmianie na większą bo i wtedy bym musiał targac przyczepkę + Viatoll.Ten DCI juz fajnie jedzie 120KM wystarczająco.A i w trasie 140 km/h jedzie się komfortowo.Spalanie w cyklu mieszanym 8.5 l ale jak pisałem mało nie woza(starszy pozizej 10l nie schidzi).Mam w nim pneumatyczne poduszki na tylnej osi to już wogole bajka w transporcie.Napęd przedni dobre opony,wjedzie wyjedzie wszędzie.Ja używam ich w celu zarobkowym a w weekend przydaje się na rybki.Musisz się zastanowić czy ci jest tak na prawdę "bus" potrzebny bo tak jak pisałeś tylko 3 miejsca i paka.Jako drugi samochód TAK ale joko jeden to bym się zastanowił.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych