Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowiska no kill w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
182 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 30 grudzień 2020 - 06:45

Przez lata karmiłem/karmiliśmy pstrągami członków takich jak ty. Wszędzie pierwsi są..  :)

Myślałem, że jesteś tylko cienkim umysłowo grafomanem, ale okazuje się, że również abderytą...



#82 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 30 grudzień 2020 - 09:54

Już pojutrze tysiące lansiarzy pogna nad "swoje" tajne rzeczki. Czekam na relację, Alexspin.. :)



#83 ONLINE   pawelz

pawelz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów

Napisano 30 grudzień 2020 - 12:59

Widzisz, nie kazdy ma szanse na samodzielne znalezienie "tajnej" rzeczki i jej zarybianie.

Szczesliwi Ci ktorzy moga sie w kilku skrzyknac, znalezc zapomniany ciurek max 3-4m szerokosci i sobie zarybic.

Tyle tylko, ze wtedy takich siurkow w Polsce zabraknie. Co ma zrobic ktos, kto lubi samotnosc, nie ma tylu znajomych zeby zorganizowac taka akcje ?. Ma przestac lowic pstragi ?.

Byc moze chetnie by sie dolozyl do takiej inicjatywy, ale jak ma to zrobic ?. Nikt przeciez nie wyskoczy z info na ogolnodostepnym forum, ze zarybil rzeczke X i jak ktos chce to moze sie dolaczyc do dalszej opieki.

Jesli ktos szuka to w koncu znajdzie rzeczke w ktorej pstragi plywaja. I co ma zrobic po zlowieniu pierwszego ?  Odejsc ?. 99% z nas lowiloby dalej. Jedyne co mozna takim wedkarzom zarzucic, ze wyskakuja od razu ze zjeciami na wszelkich forach i chwala sie ze zdobyczy. No i to, ze czesc ryb dostaje wowczas w leb.

Przerobilem to juz, i teraz nie chcemy niczego ukrywac. Chcemy zeby kazdy mogl sie wlaczyc do stworzenia takiej namiastki wody pstragowej. Wiem po sobie, ze jak ktos wlasnorecznie wpusci rybe do wody, za chinskiego boga nie zabije jej potem, jesli zlowi. Przydalaby sie woda ciut wieksza jak Wolborka, ale innej nie mamy.

Byc moze dzieki niej te mikrosiurki pstragowe w okolicy troche odetchna.


  • micamica i Alexspin lubią to

#84 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 30 grudzień 2020 - 13:23

Znam chyba wszystkie ciurki w środkowej Polsce, głównie z zarybień - nie tylko pstrągiem albo lipieniem. W mieście Łodzi, blisko Tomaszowa było od połowy lat 80' całkiem liczne środowisko ludzi bardziej świadomych od członkowskiej masy. Gotowych poświęcić  swój czas i pieniądze. Zostało kilku.. Reszta to były i są te same sępy.. których najczęściej spotykało się przy łowieniu. Być może oczekujecie być oczkiem w głowie okręgu.. tu przytoczę opinię wyrażoną przez starego, anonimowego durnia - czyli okręgowego ichtiologa, jednego z pierdzistołków :D, ale dużo bardziej celowo i skutecznie, jest samemu wziąć w zarząd ten kawałek wody. Może to być klub albo koło - będziecie automatycznie mieć finanse i bezpośrednie przełożenie na łowisko..   



#85 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 30 grudzień 2020 - 16:37

.... Może to być klub albo koło - będziecie automatycznie mieć finanse i bezpośrednie przełożenie na łowisko...   

Żona weszła mi do pokoju i pyta z czego ty się tak od pięciu minut śmiejesz.... :lol: :D :lol: :D :lol:

Nie dałem rady jej wytłumaczyć.

Sławuś, to Twój najlepszy tekst w tym roku :good: :good: :good:


  • Alexspin lubi to

#86 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 30 grudzień 2020 - 17:43

Tomek .. a niby co stoi na przeszkodzie? Czyżbyś również wyznawał  niemożność masowo występującą u tzw członków? Scheda po Wędkarskim Świecie? Absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie,  nie wszystkie człowieki z wędką, w doopy wołowe się pozamieniały!

Pardon!!

Wieszcz napisałby - miałeś chamie złoty róg.. No to teraz, tak jak i wcześniej.. oraz później, ja się pośmieję.. :)



#87 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 31 grudzień 2020 - 13:48

Oczywiście, że się da. Tego nie neguję. Co więcej - ludzi którzy mają i chęć i możliwości i kompetencje do takich działań jest - wbrew temu co twierdzisz - nie "paru", ale całkiem sporo. Trzeba tylko... no właśnie :D :D :D - zburzyć PZW. Albo przynajmniej "odebrać" im wędkarsko atrakcyjne wody w kolejnych przetargach. Tyle, że to już grubsza operacja i logistycznie i przede wszystkim finansowo. Jak niektóre wody w południowych okręgach PZW przestały być ..wodami PZW jest tajemnicą poliszynela. Bardzo dużo pieniędzy i bardzo dużo... układów. Ale się da...

Natomiast fantasmagorie, że załóżmy sobie w ramach Stowarzyszenia PZW "kółko graniaste" i głaskani przez tego czy innego prezesa róbmy sobie dobrze - nareszcie!!! - bo dotąd jesteśmy tylko roszczeniowi i choojowi - to retoryka naiwna (tu byłem delikatny...) i dla mnie niezrozumiała. Niezrozumiała podwójnie, bo - nie wiedzieć czemu - notorycznie głoszona przez bardzo inteligentnego i bardzo obytego w tym świecie - gościa. Ciebie.


  • Jarek M i Alexspin lubią to

#88 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 31 grudzień 2020 - 16:49

Nie ma to jak być wychowankiem własnych przesądów i uprzedzeń  :) Widzę też. że rewolucyjny duch nie tylko na ulicach się wylewa.. nawet echo po modnym w....ać!  się odzywa  :)

Za komuny moje koło wzięło od WOSiRu pod własną opiekę popularne w Łodzi stawy Stefańskiego - kąpielisko i osadnik. Obowiązywał na nich odrębny regulamin, i 100 ówczesnych złotych dodatkowej opłaty - żeby móc tam łowić. I to proste rozwiązanie działało przez całe lata.. a dziś stawy leżą odłogiem. Jak reszta wód w mieście Łodzi i całej Polsce. A czemu tak? Bo oburzone człowieki mają na nie najnormalniej w świecie, wy..bane.. :) 

Szukacie chooy wie gdzie pieniędzy, tropicie marnotrawstwo po okręgach i zarządach, a przecież największe wały i przewały dzieją się w wirtualnych kołach. Tam gdzie człowieki o statusie członka pojawiają się raz w roku.. albo się wcale nie pojawiają, bo łowią na podstawie porozumień. Więc pytam - gdzie podziewa się coroczny odpis na działalność w tysiącach martwych kół? I uprzejmnie odpowiadam - prz.......dala się go na cokolwiek!  A czemu nie na inwestycję albo opiekę nad jakąkolwiek wodą? Bo na zwykły rozum też mamy wy..ane  :D  Myśwa są kontra - PZW won! 

Z samego odpisu, czy też kilku odpisów można nie tylko z Wolbórki zrobić lokalne eldorado. gdyby tylko nie ten nasz, nieuleczalny nachuizm. Wiem Tomek, wiem - pod latarnią jest najciemniej.. :)



#89 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 25 styczeń 2021 - 12:34

Wolbórka No Kill

141689025_3668473376579899_8584567905490 142659985_3668474193246484_8430867386541 142607558_3668474489913121_7011991501031

Dopuszczone metody spinning, mucha. Obowiązują pojedyncze haczyki bez zadziorów!


Użytkownik Alexspin edytował ten post 25 styczeń 2021 - 12:36

  • bertus, korol i Maju91 lubią to

#90 OFFLINE   Roseth

Roseth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaDolina Mierzawy
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 styczeń 2021 - 23:15

W Świętokrzyskiem na takich łowiskach mamy tablice "ZŁÓW i WYPUŚĆ"...


  • gulf lubi to

#91 OFFLINE   galek

galek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów

Napisano 29 styczeń 2021 - 10:39

W Okręgu Radom od dwóch lat funkcjonuje łowisko nk na zbiorniku Jagodno. Mimo to amatorzy papu trafiają się strażnikom dość często. Polakowi trudno wytłumaczyć inaczej niż finansowo...


  • Mateo1989, md30 i Maweric88 lubią to

#92 OFFLINE   karoleq007

karoleq007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 29 styczeń 2021 - 16:55

Byłem tam kilka razy na jesieni, strażników nie spotkałem, jak zresztą przez całe życie w tym okręgu, wiec jak ma nie być amatorów mięsa, jak nie ma ich kto odstraszać :)

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

#93 OFFLINE   JimbeamPK

JimbeamPK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaKalisz

Napisano 22 luty 2021 - 11:15

Witam,

Mam pytanie odnośnie interpretacji zasad wędkowania na odcinku no-kill w mojej okolicy. Pierwszy raz wybieram się nad taką wodę. 

Jest tam zapis :

" Do połowu należy używać wyłącznie haków bezzadziorowych lub pozbawionych zadzioru. " 

Rozumiem, że kotwiczka z 3 grotami i spiłowanymi zadziorami jest zakazana? Pozostaje mi tylko obcięcie 2 grotów lub wymiana na hak bezzadzirowy? 

Zamierzam łowić na obrotówki meeps 1-2 i nie wiem jak je przerobić. :)

Z góry dzięki za rozjaśnienie



#94 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 22 luty 2021 - 11:31

Ja bym rozumiał, że kotwiczka bez zadziorów jest ok.

Nie ma w tym zdaniu ani słowa o hakach "pojedynczych". a ogólnie o zadziorach


  • Alexspin lubi to

#95 OFFLINE   JimbeamPK

JimbeamPK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaKalisz

Napisano 23 luty 2021 - 10:22

Ok dziękuje za odpowiedz. W takim razie spiłuje zadziory :)



#96 OFFLINE   galek

galek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów

Napisano 25 luty 2021 - 22:33

Byłem tam kilka razy na jesieni, strażników nie spotkałem, jak zresztą przez całe życie w tym okręgu, wiec jak ma nie być amatorów mięsa, jak nie ma ich kto odstraszać :)

 

Jak zapewne wiesz, większość kontroli w naszym państwie wykonują nie służby państwowe, tylko społecznicy, którzy mają poza tym pracę z której muszą utrzymać rodzinę. Więc jeśli ich akurat nie spotkałeś to trudno. Na fejsie możesz na bieżąco stwierdzić że jednak kontrole są dość częste (SSR Radom na przykład). A jeśli nie satysfakcjonuje Cię ilość patroli, zawsze możesz chłopaków wspomóc własną osobą.


  • Alexspin lubi to

#97 OFFLINE   karoleq007

karoleq007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 26 luty 2021 - 00:12

Jak zapewne wiesz, większość kontroli w naszym państwie wykonują nie służby państwowe, tylko społecznicy, którzy mają poza tym pracę z której muszą utrzymać rodzinę. Więc jeśli ich akurat nie spotkałeś to trudno. Na fejsie możesz na bieżąco stwierdzić że jednak kontrole są dość częste (SSR Radom na przykład). A jeśli nie satysfakcjonuje Cię ilość patroli, zawsze możesz chłopaków wspomóc własną osobą.

Zdaję sobie z tego sprawę i bardzo szanuję pracę społeczników, nie zmienia to faktu, że nigdy ich praca nie zastąpi służb państwowych, ze względu właśnie na ograniczony czas i możliwości kontroli vs mnogość wód, mimo to, świetnie że są i niech to się nie zmienia. Co do pomocy, to bardzo możliwe, że tak w przyszłości będzie, obecnie brak czasu nawet na ryby :)

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

#98 OFFLINE   zMazur

zMazur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 23 marzec 2021 - 18:09

czym różnią się dorsze od pstrągów? i to ryba i to ryba - dlaczego nikt nie walczy o to by wypuszczać łowione z kutrów dorsze?



#99 OFFLINE   AngusCK

AngusCK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Paweł

Napisano 13 styczeń 2022 - 20:54

Przepraszam bardzo że spytam:
jest PSR, jest SSR,
a co to jest Straż Ochrony Wód?
Kto ich powołuje, jakie mają uprawnienia kto ich wynagradza  itp.? 

Z góry dziękuje za informacje.

Pozdrawiam Paweł



#100 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 14 styczeń 2022 - 12:45

Nie ma takiej służby






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych