Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowiska no kill w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
182 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 07 grudzień 2015 - 23:49

Sa.

W PZW Katowice na Odrze jest odcinek "no kill" (z wyjatkiem wtorkow i srody). Jest tez jak koledzy wczesniej napisali zbiornik Dzierzno Duze.

Bardzo dziękuje Panie Ryszardzie, interesuje mnie odcinek "no kill" na Odrze czy jest Pan w stenie powiedzieć jakie gatunki ryb tam dominują? 

 

Panie Adamie również dziękuję za odpowiedź, o Białej Przemszy słyszałem jak również o Warcie zrobionym tam docinku "no kill" przez Jurajski Salmoklub, ale to są wszystko wody górskie.

 

 

Ciekawi mnie jak sprawa wyglądałaby na odcinkach na których nie dominują pstrągi i lipienie.

 

 Tak na marginesie jakiś czas temu rozmawiałem telefonicznie z dość znanym wędkarzem i opowiedziałem mu historie takiego jednego typka co za jeden dzień potrafi zabrać około 40 pstrągów w wielkości 25-35 cm i się tym chwalić. Odpowiedź tego wędkarza była podobna do Pańskiej hehe " tylko wpie***l" go ratuje". Ciągle "polujemy" na niego.


Użytkownik gringo edytował ten post 08 grudzień 2015 - 00:01


#62 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 07 grudzień 2015 - 23:59

Pytanie o Odre bardziej stosowne bedzie do kolegow ze Slaska. Ja tam wedkuje sporadycznie, bedac w Polsce na wakacjach.  



#63 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 08 grudzień 2015 - 00:00

Rozumiem...

Ale i tak bardzo dziękuję, mam już jakiś trop.



#64 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3935 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 17 grudzień 2015 - 19:08

Sa.

W PZW Katowice na Odrze jest odcinek "no kill" (z wyjatkiem wtorkow i srody). Jest tez jak koledzy wczesniej napisali zbiornik Dzierzno Duze.

u mnie na narwi też bywały takie dni "no kill" we wtorki i czwartki-nikt nie łowił ,bo w tych dniach buszowali rybacy z siatami i brali wszystko ,co się ruszało...



#65 Guest_Jarek K._*

Guest_Jarek K._*
  • Guests

Napisano 18 grudzień 2015 - 20:17

Panowie a czy ktoś moze pochwalić sie wynikami z krakowskich brzegów , zbiornika no kill?
Bo tak szczerze sie zastanawiałem jak to tam jest z tym no kill'em.
Zbiornik który funkcjonuje no kill od kilku , bodajże 3 lub 2 lat jako takie łowisko powinien chyba dazyć rybami ?
Nie przepadam za łowieniem z brzegu wiec raczej omijam ale nigdy nie słyszałem żadnych ciekawych wieści z nad tego zbiornika?
Jeśli ktoś chciałby podzielić sie jakimś info z góry dziękuje.

Użytkownik Fester edytował ten post 18 grudzień 2015 - 20:17


#66 ONLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 21 grudzień 2015 - 16:58

Jakie warunki trzeba spełnić żeby taki odcinek został utworzony?



#67 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 21 grudzień 2015 - 17:13

Jakie warunki trzeba spełnić żeby taki odcinek został utworzony?

to decyzja gospodarza wody, tu masz jak to robił oddolnie ZedSet http://jerkbait.pl/t...fishing-poland/



#68 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 23 grudzień 2015 - 00:54

Jakie warunki trzeba spełnić żeby taki odcinek został utworzony?

Po pierwsze trzeba złożyć wniosek na walnym zgromadzeniu w sowim Kole o utworzenie odcinka "no kill".

Po drugie, jeśli zostanie przyjęty to Zarząd Koła składa wniosek do Zarządu Okręgu o utworzenie takiego łowiska.

Po trzecie Zarząd Okręgu rozpatruje wniosek na jednym ze swoich zebrań i podejmuje decyzje o przyjęciu/odrzuceniu wniosku o utworzenie odcinka "no kill"

 

W skrócie to tak to mniej więcej działa.



#69 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 27 grudzień 2020 - 13:10

W O/Piotrków powstało nowe łowisko No Kill. Zainteresowanych zapraszam na

http://lodzkiprzewod...orka-nk?start=0


Użytkownik Alexspin edytował ten post 27 grudzień 2020 - 13:12


#70 OFFLINE   Areck

Areck

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 27 grudzień 2020 - 16:47

Super, a czasami się mija tą niepozorną rzeczkę. Może coś skłoni teraz odwiedzić. :)


  • Alexspin lubi to

#71 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 27 grudzień 2020 - 17:42

Na razie niewiele tam pływa. Staramy się o zarybienia pstrągiem i lipieniem. Im więcej będzie zainteresowanych, tym większe szanse.

#72 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 28 grudzień 2020 - 20:38

Dużo hałasu o nic. Okręg - jak to mówią; beton, komuchy, złodzieje, darmozjady, stare dziady, leśne dziadki - czytaj Krzysiek Tłoczek :), pomógł i zrobił co tylko mógł. I najprawdopodobniej od teraz inicjator i pomysłodawca, pozostanie sam na sam ze słomianym ogniem entuzjastów.. już lansujących się na nim, ile i gdzie tylko się da.. A jak już nie wyjdzie, to zgodnie załamią ręce, bolejąc nad klapą przedsięwzięcia. I znów jacyś Oni będą temu winni. Dewiza jest niezmienna - weźmiemy się, i zrobicie.. :)  



#73 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 29 grudzień 2020 - 06:15

Włącz się do inicjatywy, a Ty potrafisz tylko smędzić jak stara panna i pisać pierdoły :excl: :offtopic:


  • Adrian3023 lubi to

#74 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 29 grudzień 2020 - 07:08

Przez lata karmiłem/karmiliśmy pstrągami członków takich jak ty. Wszędzie pierwsi są..  :)



#75 OFFLINE   pawelz

pawelz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów

Napisano 29 grudzień 2020 - 08:49

Dużo hałasu o nic. Okręg - jak to mówią; beton, komuchy, złodzieje, darmozjady, stare dziady, leśne dziadki - czytaj Krzysiek Tłoczek :), pomógł i zrobił co tylko mógł. I najprawdopodobniej od teraz inicjator i pomysłodawca, pozostanie sam na sam ze słomianym ogniem entuzjastów.. już lansujących się na nim, ile i gdzie tylko się da.. A jak już nie wyjdzie, to zgodnie załamią ręce, bolejąc nad klapą przedsięwzięcia. I znów jacyś Oni będą temu winni. Dewiza jest niezmienna - weźmiemy się, i zrobicie.. :)  

Sławek, bylem jednym z inicjatorów powstania łowiska. Walczymy z tematem już od roku (oficjalnie). Udało się wg mnie już bardzo dużo. Powstało NK tylko dla spinningistów i muszkarzy. Kolejny krok to ryby. Niestety, tu oficjalnie niewiele zdziałamy. Ale jest już pomysł. Oczywiście na dłuższa metę sami tego nie udźwigniemy. Dlatego zależy nam na jak największej licznie rozsądnych ludzi, którzy się w to włączą. Chodzi głownie o ganianie wiaderkowców pakujących każdego jelczyka do torby. Na dzień dzisiejszy chcemy od okręgu tylko oznakowania łowiska. Żeby nikt nie wmawiał mi , że nie wiedział że coś takiego istnieje. Z resztą na pierwszy strzał sobie damy radę. Jeśli wypali być może Krzysiek pomoże w dalszym rozwoju. Inaczej wiadomo, ze kilkanaście osób na dłuższą metę nie zadowoli roszczeniowców którzy by tylko chcieli łowić



#76 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 29 grudzień 2020 - 11:03

Znam od długich, dłuugich  lat - że tak powiem, anatomię i życie takich serca porywów. Cieszę się, że są tacy jak wy, i szczerze wam życzę powodzenia, ale przecież znam wynędzniałą naturę wędkarskiego świata, kompletnie wyzbytą troski i odpowiedzialność - za swoje.. Poznasz się z worami, składkami, transportem oraz logistyka, osamotnieniem, a później przeczytasz w sieci teksty cwanych farmazonów  - moja rzeczka, moje pstrągi.. napie...am je bez miłosierdzia od 01.01  :D 

 

No kille to jest substytut działalności zwyczajnego, żywego koła standardowo zajmującego się użytkowaną wodą, i sama grupa towarzyska temu zadaniu nie podoła. Okręg w Piotrkowie - znów czytaj Tłoczek, a wcześniej  Góralczyk - nigdy nikomu nie stał w podobnych inicjatywach na przeszkodzie.. ale nie zwalajcie wszystkiego na okręg. Choć to dziś norma.. umysłowy dramat.. 


  • HaDe lubi to

#77 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 29 grudzień 2020 - 14:17

Na razie to widzę, że macie problem z pięcioma tysiącami. Kiedyś w podobnych przypadkach chodziłem do burmistrza, do starosty, nie odmawiali. Wystawialiśmy skarbonki w sklepach wędkarskich, grosz do grosza i te skarbonki zwróciły się wielokrotnie. Wigilię spędziłem w domu dyrektora banku, a tam w ramkach na ścianach podziękowania od koła gospodyń wiejskich, od jakiejś fundacji, parafii itd. Większa koła też mają niezłą kasę. A kto nie podejmie uchwały o dofinasowaniu czegoś, dzięki czemu rybek w wodzie będzie więcej? No wstyd przecież. Można też zebrać od ludzi wędkarskie gadżety i zrobić jakąś aukcję. Wolborki na oczy nie widziałem i pewnie nie zobaczę, ale dla ratowania ginącego gatunku i wsparcia inicjatorów pomysłu i przyszłych opiekunów wody mogę coś podesłać choćby jutro. Pinć tysiaków to dzisiaj żadne wyzwanie.



#78 OFFLINE   pawelz

pawelz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów

Napisano 29 grudzień 2020 - 14:37

Piec tysiecy to pieniadze na poczatek. Tak zeby pokazac ludziom, ze w wodzie moze plywac cos wiecej jak male kleniki, jelce czy ploteczki. Taka oferte (na taka kwote) dostalismy od jednego z hodowcow pstraga. Ale to bylo w listopadzie.

Chcial sie pozbyc kilkaset szt tarlaka. Niestety wpuszczenie wtedy tej ryby to jak zaproszenie do kolacji miejscowych wedkarzy. NK bedzie od 1.1.2021. Z pieniedzmi juz chyba jakos sobie poradzilismy :). Jest juz nas tylu, ze nie powinien to byc problem. Docelowo chcemy wpuszczac mala rybe (jak tylko bedzie zgoda okregu), ale na poczatek MUSI byc select bo inaczej nikt na ryby poza glizdziarzami nad wode nie przyjdzie.

To nieduza rzeka (taka powiedzmy Czarna Przemsza) z odcinkiem miejskim o dlugosci okolo 4 km. Wartka zimna woda ze spora iloscia drobnicy. Bardzo sporadycznie lowione sa w niej pstragi i o dziwo lipienie. Skad tam sie wziely, z reka na sercu nie mam pojecia, ale wiem w 100% ze na robaka sie trafiaja. Wiec i jest szansa ze jakos dadza sobie rade.


  • Alexspin lubi to

#79 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 29 grudzień 2020 - 15:26

Takie bezpańskie pstrągi i lipienie to ja znam z autopsji. Nieco od Was na północ znajomemu kiedyś się ulęgły, szybko porosły do pięćdziesięciu. Pewnie kaczki to roznoszą. Temperatura kluczowa. Bywało, że wszystko wydawało się okej, ale przychodziło upalne lato i nie przeżywały. Pewnie Krzysiek Wam to wytłumaczył. Miejski odcinek ma swoje plusy. Fajnie mieć znajomych w Policji. W sumie same finanse na utrzymanie takiej wody nie stanowią jakiegoś wielkiego problemu. Bardziej bym się obawiał spadku entuzjazmu dla takich przedsięwzięć. Na początku jest duży, później różnie bywa. Ale jak uda się utrzymać ładne ryby, to powinno wypalić. Trzymam kciuki.


  • Alexspin lubi to

#80 OFFLINE   pawelz

pawelz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów

Napisano 29 grudzień 2020 - 15:48

Mam nadzieje, ze jesli przez pierwszy rok uda sie utrzymac lowisko i beda w nim ryby, to na drugi rok PZW nas choc troche wspomoze. W okolicy TM w tej chwili nie ma zadnego sensownego lowiska dla spinningistow nie mowiac o muszkarzach. Owszem jest Zalew Sulejowski i jego brejowata woda od lipca. Ale nie kazdy to lubi, nie kazdy ma lodke itp. Jest Pilica ktora latem przypomina bardziej zamulony i zarosniety kanal niz normalna rzeke. Wiec jak bedzie ryba to i entuzjam nie zmaleje :)


  • jachu i Alexspin lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych