Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Diaflex Spin 10-30 vs TD 10-25


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 27 listopad 2015 - 13:01

Witajcie który z tytułowych kijów lepiej sprawdzi się jako rzeczny uniwersal. Kij ma obsługiwać wszystko co pożera sandacz, szczupak, bolen. Gumy,woblery, obroty. Nie chodzi mi o wygląd jak leży w ręku tylko o pracę kija.

#2 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 27 listopad 2015 - 13:13

Diaflex lepiej sobie poradzi z silikonem, miałem TD-ka do 25,wg mnie operuje lepiej twardym... 


Użytkownik SandaczSudety edytował ten post 27 listopad 2015 - 13:13


#3 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 27 listopad 2015 - 13:18

Czyli diaflex bardziej szczytowy z progresywny ugieciem? Bardziej mi zależy na gmach wobler rzadziej
  • TomekSudety lubi to

#4 OFFLINE   artnemo

artnemo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 27 listopad 2015 - 16:47

hej..mam diaflexa ale starszy model..górne cw mocno zawyżone..raczej 25g to max..super kijek jako uniwersał..kolega zaliczył na takiego samego sumka 120cm i wyjechał bez problemu...obsłuży wszystko od duzego okonia do bolenia-nie boi sie większego przyłowu...dla mnie ideał na brzegowe łowienie pod wobler..szczerze polecam.. ;)



#5 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 27 listopad 2015 - 16:50

[quote name="artnemo" post="1781584" timestamp="1448639226"]

hej..mam diaflexa ale starszy model..górne cw mocno zawyżone..raczej 25g to max..super kijek jako uniwersał..kolega zaliczył na takiego samego sumka 120cm i wyjechał bez problemu...obsłuży wszystko od duzego okonia do bolenia-nie boi sie większego przyłowu...dla mnie ideał na brzegowe łowienie pod wobler..szczerze polecam.. ;)[/quote

Konkretnie i na temat ;) Dzięki wielkie ;)

#6 OFFLINE   szczupiec

szczupiec

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Michał

Napisano 07 grudzień 2015 - 15:24

Szczerze to lepszym wyborem będzie diaflex miałem i polecam kijek nie zawody, bardzo czuły i te przepiękne ugiecie.

#7 OFFLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 16 grudzień 2015 - 15:05

Weź lepiej coś o oczko wyżej jako rzeczny uniwersał.



#8 OFFLINE   michał34

michał34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 16 grudzień 2015 - 15:46

Daiflex bardzo fajny kijek, ale bardziej pasował by do niego opis 4-18 góra 20 g. Pod małym, kilogramowym szczupakiem przechodzi  już w pełna parabolę. Bardzo "czuły" kijek (wg mnie porównywalny do Avida).



#9 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 16 grudzień 2015 - 20:44

Tak z czystej ciekawosci jak kij do 30 gramow moze realnie obslugiwac 20 gramow? ja rozumiem +/- 5 gram ale nie 1/3 masy calkowitej



#10 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 16 grudzień 2015 - 20:55

Tak z czystej ciekawosci jak kij do 30 gramow moze realnie obslugiwac 20 gramow? ja rozumiem +/- 5 gram ale nie 1/3 masy calkowitej

np. większość fenwicków obsługuje x2 co w tym dziwnego ? to tylko opisy producenta...



#11 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 16 grudzień 2015 - 21:00

Nie no nic dziwnego tylko troche dziwne zeby najwyzsza seria robinsona byla tak zle opisana? ja rozumiem konger za 120 zł ale nie kij ktory kosztowal przeszlo 600 zł kiedys. Wydaje mi sie ze kij z tej polki cenowej powinien byc raczej w sposob przemyslany byl wypuszczony do ludzi. A nie zeby kij 1 oz byl kluskiem do 20 gram maksymalnie



#12 OFFLINE   michał34

michał34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 16 grudzień 2015 - 21:05

Nic w tym dziwnego. Jest wiele wędek (blanków) z zaniżonym lub zawyżonym c.w. w stosunku do opisu producenta.



#13 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 16 grudzień 2015 - 21:26

Wobec tego moze podpowiecie ktory diaflex komfortowo obsluzy 30 gram lacznie guma z glowka i odpowiednio poda wobka sandaczowego?

#14 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 16 grudzień 2015 - 21:26

Nie no nic dziwnego tylko troche dziwne zeby najwyzsza seria robinsona byla tak zle opisana? ja rozumiem konger za 120 zł ale nie kij ktory kosztowal przeszlo 600 zł kiedys. Wydaje mi sie ze kij z tej polki cenowej powinien byc raczej w sposob przemyslany byl wypuszczony do ludzi. A nie zeby kij 1 oz byl kluskiem do 20 gram maksymalnie

 

Chłopczyku, jak robinson wypuszczał diaflexa na rynek to zapewne jeszcze nikt z projektujących go i opisujących nie zdawał sobie sprawy jak często w odległej przyszłości będą porównania z zawartymi zwrotami "główka + guma" "podbijanie" i inne wynalazki, wydaje mi się że ciężar wyrzutu to nie jest równoznaczne pojęcie z zakresem obsługiwanych przynęt gdzie każdy ma własne odczucia, i dla jednych te 30g to za mało dla innych za dużo w opisie , prawda jest taka że musisz uświadomić sobie pewną ważną i istotną kwestię (sądząc po kilku już podobnych tematach jakie założyłeś) producenci opisując kije nie sugerują się tym ,że ty go kupisz i będziesz pizgał z opadu metrowe sandacze , wielu wędkarzy kupujących taki kij używa , blaszek, woblerów i gum prowadzonych w inny sposób niż ram pam pam jeb jeb jeb i daiwa mi ząbkuje.

 

pozdrawiam.


  • Tomas81 lubi to

#15 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 08 styczeń 2016 - 19:29

Chcę kupić TD 2.95 10-28 jako uniwersał szczupakowo-boleniowy, głównie do łowienia szczupaków na wodzie stojącej gdzie trzeba daleko rzucać przynętami (wobler, guma, wahadłówka) i czasem na bolenia w wymagających tego miejscach/sytuacjach, jako typową boleniówkę mam kij 5-25. Mam pytanie do użytkowników o realny CW tej wędki, od ilu do ilu gram się dobrze rzuca? Lub polecenie mi innej wędki o podobnych parametrach. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych