Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Brak terkotki Daiwa Regal


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   jacek145

jacek145

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 27 listopad 2015 - 15:44

Witam serdecznie,
 
Od jakichs 2 lat posiadam kołowrotek Daiwa Regal, dokładnie taki:
 
Niecały rok temu zdecydowałem się go oddać do miejscowego serwisu. Pan pięknie go przesmarował, zredukował luzy, jednak jak zabrałem go nad wodę (ładne parę miesięcy po serwisie) okazało się, że hamulec nie terkocze podczas wyciągania żyłki. Kiedy pokręcę samą szpulą, terkotka się odzywa, jak ciągnę za żyłkę - cicho. Kręciołek przez resztę sezonu nie był mi potrzebny, więc zapomniałem o usterce. Głupio mi teraz dzwonić i mówić, że kołowrotek został źle przeserwisowany po roku od odebrania.

Macie może jakieś pomysły co może być nie tak?

Pozdrawiam


#2 OFFLINE   obcy91

obcy91

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1649 postów
  • LokalizacjaŻabno
  • Imię:Marek

Napisano 28 listopad 2015 - 13:47

W pokrętle jest taka blaszka, która "jeździ" po zębatce, czy to plastikowej czy metalowej, ta blaszka lubi się łamać. Rozbierałem to i dorabiałem z cienkiej blaszki miedzianej. Trzeba starą usunąć i wkleić tą nową i będzie terkotać.



#3 OFFLINE   n0one

n0one

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 28 listopad 2015 - 14:19

Dziwna sprawa, że przy kręceniu szpuli ręką terkotka działa. Może to głupie pytanie, ale czy przy ciągnięciu za linkę kręci się szpula czy tylko linka na szpuli?
  • trout master lubi to

#4 OFFLINE   jacek145

jacek145

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 03 grudzień 2015 - 11:21

Hej, dzieki za pomoc. Udalo mi sie samemu zlokalizowac przyczyne usterki. Gdy krece szpula w lewa strone, ladnie terkocze, gdy krece w prawa ledwo co slychac. W drugiej szpuli jest na odwrot. Okazalo sie ze plastik ktory terkocze o zebatke jest rozgiety o jakies 2mm porownujac go z 'dobra' szpula. Na pierwszy rzut oka wszystko wyglada ok, dlatego tak ciezko bylo mi dojsc co sie dzieje.

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka

#5 OFFLINE   n0one

n0one

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 03 grudzień 2015 - 12:02

A to już inna sprawa jeżeli jest różnica w kierunku kręcenia. Dobrze, że udało się zlokalizować problen.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych