Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wrocławski odcinek "NO KILL"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 02 grudzień 2015 - 08:10

Z taka inicjatywą powinno wyjść przez koło lub klub, które uchwali wniosek na zebraniu. Potem idzie to do Z.O i to niestety on opiniuje i wydaje zgodę lub....nie. 

Najpierw jest walka w kole, potem walka i lobbowanie w okręgu. 
Petycja nie zaszkodzi, ale skuteczniejsze jest cały czas męczyć przeciwnika i wszystkie papiery mieć w porządku (pilnować formy i terminów wniosków etc.), bo przy odrobinie złej woli kwestie papierologiczne staną się argumentem żeby temat wywalić do kosza.

Nie znam realiów wrocławskiego okręgu. Może tu nie będzie tak trudno? Wszak faktycznie, dużo...



#22 OFFLINE   marek_moto

marek_moto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaWloclawek
  • Imię:Marek

Napisano 02 grudzień 2015 - 08:29

Inicjatywa godna naśladowania , poparcia.Rafał jestem jak najbardziej  za .  Tylko kto to wprowadzi w życie ,ilu stracisz ( kolegów ) po kiju  :lol:    , ile nerwów będzie Cię to kosztowało,  czasu . Nie zabierasz  RYBEK to coś z Tobą nie tak . Przerabiam to  co jakiś czas w okolicach Włocławskich jezior. Przykre ale prawdziwe . :ph34r:


  • Zed Zgred lubi to

#23 OFFLINE   WHITE14

WHITE14

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 postów
  • LokalizacjaFestung Breslau
  • Imię:Mirko
  • Nazwisko:Filipovic

Napisano 02 grudzień 2015 - 08:29

Trzymam kciuki
  • Zed Zgred lubi to

#24 OFFLINE   marienty

marienty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 grudzień 2015 - 08:57

Ja również mocno popieram. Pomysł z kanałem powodziowym bardzo mi się podoba. Jest to łatwo dostępna woda dla organów kontrolnych. Kiedyś miałem tam kontrolę i sami mi powiedzieli, że dosyć często tam bywają bo są w stanie przejechać duży odcinek wzdłuż wody samochodem. Im wygodniej tym bardziej się chce - taka prawda.

Łatwiej to będzie upilnować niż dziki odcinek Bystrzycy.


  • Zed Zgred lubi to

#25 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 02 grudzień 2015 - 08:59

Inicjatywa godna naśladowania , poparcia.Rafał jestem jak najbardziej  za .  Tylko kto to wprowadzi w życie ,ilu stracisz ( kolegów ) po kiju  :lol:    , ile nerwów będzie Cię to kosztowało,  czasu . Nie zabierasz  RYBEK to coś z Tobą nie tak . Przerabiam to  co jakiś czas w okolicach Włocławskich jezior. Przykre ale prawdziwe . :ph34r:

 

Bo tacy "koledzy" myślą że chcesz ich okraść. Bo składki nie odbiją. Bo ryby nie zjedzą. Bo, bo, bo... argumentów jest mnóstwo, niektóre całkiem abstrakcyjne.

 

Pomysł z odcinkiem no kill szlachetny, oby więcej takich było w całej PL.



#26 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 02 grudzień 2015 - 09:09

Inicjatywa godna naśladowania , poparcia.Rafał jestem jak najbardziej  za .  Tylko kto to wprowadzi w życie ,ilu stracisz ( kolegów ) po kiju  :lol:    , ile nerwów będzie Cię to kosztowało,  czasu . Nie zabierasz  RYBEK to coś z Tobą nie tak . Przerabiam to  co jakiś czas w okolicach Włocławskich jezior. Przykre ale prawdziwe . :ph34r:

Marku :D Jeśli jest promyk szansy na taką inicjatywę to trzeba zwyczajnie yepnąć butelkę nervosolu i napierać :lol:
W kwestiach formalnych wcale nie jest tak jak koledzy piszą. Wszelkie petycje, podpisy można sobie złożyć...w origami :)


Użytkownik ZedSet edytował ten post 02 grudzień 2015 - 09:11


#27 OFFLINE   s4mo

s4mo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Maciej

Napisano 02 grudzień 2015 - 09:16

Myślę, że jak Rav skontaktował by się z Wiecznym to na pewno dostał by poparcie i wsparcie :)



#28 OFFLINE   peekol

peekol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 grudzień 2015 - 10:44

Zapraszam wszystkich chętnych o wyrażanie swojej opinii na tytułowy temat. Odcinek "No Kill" we Wrocławiu jest możliwą i niedaleką przyszłością. Jakie są Wasze odczucia w tym temacie? Czy monitorowany odcinek rzeki, gdzie ryb nie zabijamy, ma możliwość zaistnieć w wędkarskiej przestrzeni Wrocławia?
Forumowiczów z okolic Wrocławia oraz tych z daleka zapraszam do dyskusji :)

Jak widzisz Rafał wszyscy na tym forum są za ;)

 

Pomysł świetny! W sumie do głowy mi nie przyszło że utworzenie takiego odcinka we Wrocławiu jest możliwe, szczególnie po Twojej relacji z wizyt w PZW. Chyba że chodzi o oczko w głowie naszych włodarzy czyli Bystrzycę...

 

Odnośnie przypilnowania odcinka to nie bardzo w to wierzę - ja nie miałem kontroli od kiedy łowię! Ale wierzę że dzięki takiemu odcinkowi znajdzie się kilku kolejnych wędkarzy, którzy polubią wypuszczanie ryb :)



#29 ONLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 02 grudzień 2015 - 11:11

z przypilnowaniem to nie jest duży problem, Ci co chcą mieć taki odcinek a są z Wrocławia to zapisują się do SSR i miejsce do kontroli już na nich czeka

a drugim pomysłem jest budżet obywatelski, tj sfinansowanie monitoringu takim projektem, można dodać do tego jakieś pomosty pływające, zejścia a nawet zarybienie, tyle że trzeba to dogadać z PZW

Potem wędkarze i ich rodziny głosują na budżet obywatelski i kasa jest, do 150.000 zł wystarczyć może nawet 1000 głosów, na droższy już powyżej 2000 głosów https://www.wroclaw....owania-wbo-2015


  • Zed Zgred lubi to

#30 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 02 grudzień 2015 - 12:56

Jak widzisz Rafał wszyscy na tym forum są za ;)

 

Pomysł świetny! W sumie do głowy mi nie przyszło że utworzenie takiego odcinka we Wrocławiu jest możliwe, szczególnie po Twojej relacji z wizyt w PZW. Chyba że chodzi o oczko w głowie naszych włodarzy czyli Bystrzycę...

 

Odnośnie przypilnowania odcinka to nie bardzo w to wierzę - ja nie miałem kontroli od kiedy łowię! Ale wierzę że dzięki takiemu odcinkowi znajdzie się kilku kolejnych wędkarzy, którzy polubią wypuszczanie ryb :)

Jak na razie współpraca z naszym okręgiem 10/10.  Mówię z perspektywy ostatniej imprezy we Wrocławiu. Co by się nie działo próba zostanie podjęta :) Po opiniach daje się zauważyć że Wrocław potrzebuje takiego miejsca.



#31 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 02 grudzień 2015 - 13:47

super pomysł  rewelacja , mam nadzieje że uda się zrealizować 

no kil na całym odcinku miejskim !  - w końcu były by ryby na następnym Street Fishing 

za tym przykładem poszły by inne miasta   


  • rybak44, Zed Zgred i Woytec lubią to

#32 OFFLINE   Rafał Światłoń

Rafał Światłoń

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaLuboń
  • Imię:Rafał

Napisano 02 grudzień 2015 - 13:56

Super inicjatywa! Tylko czuję opór materii w postaci emeritos & rencistos i pozostałych "pozyskiwaczy" rybiego białka z wody. Nie chciałbym oczywiście  wrzucać wszystkich do jednego wora...

W wielu Polskich miastach w odcinkach miejskich powinna obowiązywać ta zasada...


  • Zed Zgred i Woytec lubią to

#33 OFFLINE   Kowalinho

Kowalinho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaPuławy

Napisano 02 grudzień 2015 - 14:36

............. emeritos & rencistos i pozostałych "pozyskiwaczy" rybiego białka z wody. .........

 

...i Bear'a Gryllsa :):):).....a tak poważnie to trzymam kciuki za powodzenie słusznej inicjatywy !


  • Zed Zgred lubi to

#34 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 02 grudzień 2015 - 14:57

we Wrocławiu mamy tyle równoległych kanałów  w niedalekiej odległości ,że można pogodzić amatorów mięsa i łowiących ''inaczej" :ph34r:   , wystarczy kanały żeglowne zostawić ogólnodostępne a resztę no kill .

Zresztą i tak odcinek żeglowny np. od Polmosu jest systematycznie zatruwany co jakiś czas

i co najciekawsze  "nie wiadomo " przez kogo :ph34r:  


  • Zed Zgred lubi to

#35 OFFLINE   s4mo

s4mo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Maciej

Napisano 02 grudzień 2015 - 16:41

No to dziś odwiedziłem jedno z miejsc w centrum  i co się moim oczom ukazało ? :

Załączony plik  IMG_20151202_101904.jpg   110,24 KB   10 Ilość pobrań

I to raczej dość świeży.



#36 OFFLINE   salmo

salmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów

Napisano 02 grudzień 2015 - 17:22

Odcinki no kill to jedyna szansa dla naszych wód,pod warunkiem że będą dobrze pilnowane.
  • Zed Zgred i Woytec lubią to

#37 OFFLINE   daniel.

daniel.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaPrzedgórze sudeckie

Napisano 02 grudzień 2015 - 18:48

Łowiąc na takim odcinku sami byśmy pilnowali, przecież jak bym zobaczył jakiegoś zjadacza jak tłucze rybę po głowie to ciężko byłoby się powstrzymać przed jego utłuczeniem.     Po prostu trzeba przestać tolerować obojętność, że telefon nic nie da itp.... dobre oznakowanie i informacje w mediach lokalnych załatwią sprawę, do tego informacja o karach (surowych) za łamanie przepisów i zjadacze sobie darują.


  • Zed Zgred i BoBrzanka lubią to

#38 OFFLINE   salmo

salmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów

Napisano 02 grudzień 2015 - 18:55

Dokładnie tak jak piszesz:) a środki zgromadzone z surowych kar powinny być przeznaczone na zarybienie takich odcinków
  • Zed Zgred i BoBrzanka lubią to

#39 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 grudzień 2015 - 20:34

Ja również jestem za odcinkami no kill . U mnie w Legnicy na rzece Kaczawa zrobili no kill w mieście + haki bez zadziorow mały lament byl jednak chamstwa na rzece ubylo i kropki się mają niezle


  • Zed Zgred lubi to

#40 OFFLINE   salmo

salmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów

Napisano 02 grudzień 2015 - 21:18

W styczniu tego roku będąc na zebraniu sprawozdawczym swojego koła zgłosiłem pomysł wprowadzenia odcinka no kill na rzece bóbr wzorem innego odcinka. To myślałem ze leśne dziadki którzy byli w większości zjedzą mnie zywcem:@ i nic nie dało dokładne wytłumaczenie mojego wniosku:/ ciężka sprawa do przegłosowania:(((




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych