Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wrocławski odcinek "NO KILL"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#41 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 grudzień 2015 - 21:50

Nikt nie mówi ze będzie łatwo . Jednak jaś się nie zacznie działać , stekac , kręcić w temacie to samo nie przyjdzie. Pewnie w 2016 nie uda się bo zaraz będzie lament ze rapr juz gotowy ze to tamto . Jednak trzeba ruszać takie tematy i im podobne . Bo to daje jakakolwiek nadzieje na lepsze. Same gdybanie nic nie da

#42 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 02 grudzień 2015 - 21:52

W styczniu tego roku będąc na zebraniu sprawozdawczym swojego koła zgłosiłem pomysł wprowadzenia odcinka no kill na rzece bóbr wzorem innego odcinka. To myślałem ze leśne dziadki którzy byli w większości zjedzą mnie zywcem:@ i nic nie dało dokładne wytłumaczenie mojego wniosku:/ ciężka sprawa do przegłosowania:(((

Musisz zorganizować grupę szybkiego reagowania :D Bądźcie gotowi  jeśli tylko pojawi się info o zebraniu i atak :)  Wykorzystaj j.pl do zebrania większej ilości chętnych. Co szkodzi spróbować?



#43 OFFLINE   Tom@son

Tom@son

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • Lokalizacja麻疹の近くの町

Napisano 02 grudzień 2015 - 21:57

Trzeba poruszać ten temat nawet gdyby miał on przepaść z kretesem w wielu miejscach.

Ważne żeby jak najwiecej osób usłyszało o takiej inicjatywie.

 

Wszystko co nowe na początku budzi różne emocje, ale im wiecej ludzi o tym usłyszy, tym większa szansa , że w przyszłości siła tego projektu bedzie rosła.

 

Długie i wytrwałe działania przynoszą w końcu oczekiwany wynik.


Użytkownik Tom@son edytował ten post 02 grudzień 2015 - 22:00

  • Woytec lubi to

#44 OFFLINE   salmo

salmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów

Napisano 02 grudzień 2015 - 21:58

Taki mam zamiar:) łatwo się nie poddam:D
  • marek_moto lubi to

#45 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 04 grudzień 2015 - 00:39

.... taaaa, tylko żeby to zrobić, to trzeba najpierw pomyśleć:

 

1. Lokalizacja:

  • najlepiej w centrum (łatwy dostęp dla kontrolujących, mała anonimowość, duże natężenie ruchu pieszych, itp). Niestety, ale czym bardziej zatłoczone miejsce tym lepiej :(
  • odpadają kanały i okolice takich miejsc jak Kleczków, czy Trójkąt .... powodzenia dla społeczników, którzy będą tam chcieli "skontrolować" kilku - kilkunastoosobową grupę "miejscowych" .... tym bardziej, gdy ich koledzy blisko ....
  • jeżeli chcemy liczyć na pomoc Policji, to najlepiej, aby teren łowiska zawierał się w obrębie jednego komisariatu (np. Stare Miasto) .... łatwiej się dogadać, co do kontroli, pomocy, itp.
  • w okolicy powinno być dużo innej wody, aby wydzielenie nawet kilku kilometrowego odcinka nie dawało argumentu zwolennikom białka, że ktoś im coś zabiera, nie dając nic w zamian.

2. Ochrona:

  • centrum miasta rozwiązuje częściowo kwestię monitoringu .... wszędzie blisko, mniejsze koszty, nikt kamer nie ukradnie ;)
  • trzeba dogadać się z miejscową Policją, zaproponować (i zorganizować) im jakieś szkolenie, może zmusić PZW, aby zasponsorował jakąś łąjbę czy innym sprzęt dla policjantów z komisariatu wodnego, itp. ....
  • Straż Miejska .... gdzie jak gdzie, ale w centrum miasta jest ich dużo, tak samo trzeba im się "wprosić" ze szkoleniami, skoro pilnują (i ponoć karzą) wód miejskich (glinianki, itp) to mogą także zwrócić uwagę na Odrę ....

3. Lobbing:

  • przekonać kogoś w magistracie, że to będzie dobre wizerunkowo dla "stolicy kultury", wyciagnąć jakąś kasę, lub przynajmniej dopiąć się do miejskiego monitoringu.
  • przekonać policjantów i strażników, że warto, że to im podniesie tzw. "poczucie bezpieczeństwa" ... oraz opinię u sporej rzeszy podatników ;)
  • przekonać działaczy w PZW, że w okolicy, w odległości kilku, kilkunastu minut pieszo, czy rowerem jest duuuużo innej wody ..... i "białkowcom" nie stanie się krzywda .....

... i to by było na początek :)

 

J.



#46 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 04 grudzień 2015 - 03:08

bjpol najbardziej podoba mi się "Lobbing" a dokładnie pkt 1 i 3 :D Mam wrażenie że niewiele miałeś do czynienia z tymi instytucjami :) Fajny post, taki pełen wigoru ale realia są...ZUPEŁNIE inne :)  Wszędzie gdzie używasz słów typu "dogadać" - "przekonać" - "pomoc" w realnym świecie oznacza produkowanie grubych kilogramów makulatury, kilometrów w setkach liczonych.
Żeby coś takiego zrobić nie trzeba pomyśleć, tylko zrobić :)



#47 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 04 grudzień 2015 - 09:29

... z działaczami w PZW faktycznie nie miałem do czynienia, ale reszta jest jak najbardziej wykonalna ..... serio :)

 

J.



#48 OFFLINE   biker1

biker1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1097 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wolski - http://bikrod.pl

Napisano 06 grudzień 2015 - 09:32

Bardzo dobra inicjatywa.... :) od kąd łapię zawsze wypuszczam, a rybka ze stawu hodowlanego też nie jest zła a lubię rybki.

 

Mam znajomych mięsiaży których dwa razy zabrałem na łowiska komercyjne i do tej pory zawsze tam łowią i co złapią to zerzrą od tego wkońcu jest komercja.

Nasza Kochana Odra powoli staje się bez rybiem ale nie tylko przez mięsiarzy ale też przez syf jaki widzimy jak nie raz idziemy na ryby......

stare grile, puszki, szkło, papierki i wiele innych dobrodziesjstw cywilizacji które wpada do Odry i zatruwa życie naszemu hobby..........

 

Mam nadzieje że "NO KILL"  na Odrze nie tylko we Wrocławiu ale na całej długości wejdzie w życie..... Pozdrawiam


  • Zed Zgred lubi to

#49 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 10 grudzień 2015 - 17:45

LOADING...85%... :ph34r:


  • Kamil Z., pawelHERP i MarcinZet lubią to

#50 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 10 grudzień 2015 - 17:46

LOADING...85%... h34r:

Więcej szczegółów proszę ;)

#51 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 10 grudzień 2015 - 17:54

Więcej szczegółów proszę ;)

Spokojnie, powoli...do celu :D :D :D



#52 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 10 grudzień 2015 - 17:56

85% to już bliżej, jak dalej.... ;)

#53 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 10 grudzień 2015 - 17:58

Zgadza się :)


  • Kamil Z. lubi to

#54 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 10 grudzień 2015 - 19:31

img_5082.jpg?w=215&h=300

 

Loading 85% ?? :ph34r:

 

Czarny absynt - moc 85%, czyli wspaniała bania i dziwne sny ! :)

Brawo Zed !  Chyba widzimy się w weekend !  :D


Użytkownik Tomek O edytował ten post 10 grudzień 2015 - 19:34

  • Zed Zgred lubi to

#55 OFFLINE   marienty

marienty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 grudzień 2015 - 19:53

Wróciłem właśnie z walnego zgromadzenia koła na którym byli również przedstawiciele okręgu. Muszę przyznać, że podoba mi się podejście nowego zarządu. Serce roście! ...ale nie będę uprzedzał faktów. Poczekajmy do 1 stycznia :D


  • MarcinZet lubi to

#56 OFFLINE   biker1

biker1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1097 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wolski - http://bikrod.pl

Napisano 11 grudzień 2015 - 21:48

zmiany się szykują na lepsze :huh: w naszym okręgu



#57 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 11 grudzień 2015 - 22:38

Trzymam za Rafała kciuki, jak się na coś uprze to z pewnością będzie tak, jak sobie zażyczy.

#58 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 11 grudzień 2015 - 22:46

Trzymam za Rafała kciuki, jak się na coś uprze to z pewnością będzie tak, jak sobie zażyczy.

Haha :D  Marcin gdyby miało być tak jak sobie życzę to ze sprzedaży należałoby wycofać haki z zadziorami :ph34r: Niedługo będzie więcej info w  temacie NK, proszę o cierpliwość :)



#59 OFFLINE   biker1

biker1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1097 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wolski - http://bikrod.pl

Napisano 11 grudzień 2015 - 23:00

Haha :D  Marcin gdyby miało być tak jak sobie życzę to ze sprzedaży należałoby wycofać haki z zadziorami :ph34r: Niedługo będzie więcej info w  temacie NK, proszę o cierpliwość :)

To się szykuje zmiana



#60 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 14 grudzień 2015 - 19:38

.....................................................................................................................................................100%
LOADING SUCCESSFUL!!!!!!!
:D :D :D
:P






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych