Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Serwis kołowrotków Daiwa - porady, uwagi, opinie

daiwa serwis

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
328 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Tubylec1982

Tubylec1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 08 sierpień 2019 - 11:45

Panowie głupie pytanie. Czy do BG2500 dokupię gdzieś przekładnię główną i pinion czy jak to sie tam zwie.  U mnie na kole kilka ząbków jest wygiętych i pocharatanych .  Przez co na tym wałku też się nierówności porobiły i kołowrotek szumi jak pralka z PRL .   Ewentualnie kto mi go ogarnie w cenie nie przekraczającej wartość ? 



#62 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 08 sierpień 2019 - 12:08

Co spowodowało takie uszkodzenie? Spróbuj przez przedstawiciela Daiwy w sklepie, w którym kupiłeś.



#63 OFFLINE   Tubylec1982

Tubylec1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 08 sierpień 2019 - 13:57

Kołowrotek odkupiłem chyba na forum .  Sam nie wiem rozebrałem do smarowania . Raczej sam mu krzywdy nie zrobiłem. Za ciężko też nie pracował. Jak kupiłem działał bez problemu 



#64 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 08 sierpień 2019 - 14:57

Czyli działała dobrze do momentu w którym ją rozebrałeś?

 Kiedyś widziałem filmik jak gościu polerował zęby przekładni i piniona, może to był ten fachura z ukrainy. Nie pamiętam dokładnie co i jak ale warto spróbować. Młynek nie jest stary więc z częściami nie powinno być problemu. Popytaj w sklepie wędkarskim w mieście w którym mieszkasz o możliwość sprowadzenia tych elementów bo wiem, że da się zrobić bo sam kupiłem nową oporówkę za śmieszne pieniądze którą ktoś ściągnął z serwisu daiwy. Jeśli nie to zapytaj u mefisto. Jeśli da radę zamówić to wcześniej spróbuj spolerować nierówności, jeśli nie wyjdzie to zamówisz.


Użytkownik Andru77 edytował ten post 08 sierpień 2019 - 14:58

  • tadeusz163 lubi to

#65 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 08 sierpień 2019 - 17:45

podejrzewam, ze jesli chodzi o daiwe bg ,to wymiana calej przekladni przekroczy wartosc calego mlynka


  • Jarek M i przemo_w lubią to

#66 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 09 sierpień 2019 - 07:54

łowi ktoś daiwą BG3000? Kupiłem w maju i coś mi ząbkuje jak zwijam jednostajnie przynętę około 30 gr. Słychać jakąś trekotke momentami a czasem chodzi maślanie......? Wróciła z gwarancji i chyba palcem nie ruszyli bo jest to samo :/



#67 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 09 sierpień 2019 - 21:52

Albo zabkuje albo nie. Raczej cos innego. Ten dzwiek tylko pod obciazeniem, czy nie ma znaczenia? Prowadzenie jednostajne czy nie? Trzeba wszystko wyłapac. Mi kiedys stukala daiwa I nie moglem wyczaic dlugo co jest grane a to dzwonila podkladka dystansowa z ustawiajaca na oporowce.

#68 OFFLINE   Tubylec1982

Tubylec1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 10 sierpień 2019 - 23:01

Czyli działała dobrze do momentu w którym ją rozebrałeś?

 Kiedyś widziałem filmik jak gościu polerował zęby przekładni i piniona, może to był ten fachura z ukrainy. Nie pamiętam dokładnie co i jak ale warto spróbować. Młynek nie jest stary więc z częściami nie powinno być problemu. Popytaj w sklepie wędkarskim w mieście w którym mieszkasz o możliwość sprowadzenia tych elementów bo wiem, że da się zrobić bo sam kupiłem nową oporówkę za śmieszne pieniądze którą ktoś ściągnął z serwisu daiwy. Jeśli nie to zapytaj u mefisto. Jeśli da radę zamówić to wcześniej spróbuj spolerować nierówności, jeśli nie wyjdzie to zamówisz.

Zaczęła rzęzić to rozebrałem . jak nie dostanę części to albo sprzedam na graty albo podpiłuję zęby nic do stracenia nie mam . W ostateczności trafi na śmieci 



#69 OFFLINE   Mateo1989

Mateo1989

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 797 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Imię:Mati
  • Nazwisko:W

Napisano 11 sierpień 2019 - 03:54

Jestem chętny na tą BG2500 :) 



#70 OFFLINE   Tubylec1982

Tubylec1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 12 sierpień 2019 - 21:28

Części prawie połowa kołowtrotka. już miałem zamówić jakieś gowno od kitajców bo już sobie powiedziałem że więcej "drogiego badziewia nie wezmę " Na razie nie sprzedam chyba :P 



#71 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 13 sierpień 2019 - 17:37

a może by tak doinformować sie w jakim zakresie dany kolowrotek jest w stanie pracować?,zanim nastąpią takie zniszczenia 



#72 OFFLINE   Michał pc

Michał pc

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów

Napisano 18 sierpień 2019 - 22:01

łowi ktoś daiwą BG3000? Kupiłem w maju i coś mi ząbkuje jak zzypadkiem newijam jednostajnie przynętę około 30 gr. Słychać jakąś trekotke momentami a czasem chodzi maślanie......? Wróciła z gwarancji i chyba palcem nie ruszyli bo jest to samo

Zobacz rolke prowadzącą ,daj kilka kropelek oliwki lub delikatnie przesmaruj.



#73 OFFLINE   Wojt@l

Wojt@l

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaStrużki / Połaniec
  • Imię:Wojtek

Napisano 23 sierpień 2019 - 12:24

Jakimś cudem odkręciła mi się w Daiwie Bradia i spoczęła na dnie Odry, na schemacie, poz. 23. Ktoś poratuje?

attachicon.gif daiwa_bradia_3000_scheme1.jpg

Kupowałem tu częsci do Daiwy mają prawie wszystko, max 7 dni i paczka w domu.

https://www.plat.co....anufacturers/3/


  • Marcin70 lubi to

#74 ONLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 23 sierpień 2019 - 16:34

Mamy na forum kogos kto specjalizuje sie w serwisie Daiwy, szczegolnie starszych modeli?

Pytam,- bo mam trzy mlynki do przygotowania do sezonu jesienno zimowego ( 2 kanciaki 3000 i 2500 i Force 3000)

Do zrobienia jest: inspekcja lozysk, czyszczenie i smarowanie,- kolowrotki sa w stanie idealnym.



#75 OFFLINE   SID

SID

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaŚrem https://www.youtube.com/watch?v=Sy7k5ZgA_RU
  • Imię:Roger
  • Nazwisko:Sikora

Napisano 23 sierpień 2019 - 17:31

Koledzy, szukam rysunków technicznych do Daiwa tournament s5000t i Abu Garcia Revo MGX 20 Spin

 

#76 OFFLINE   kubutek

kubutek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 sierpień 2019 - 11:40

Przyłączam się do pytania kolegi Rheinangler. Mam dwa Emblemy Z do rzetelnego przeserwisowania. Cena nie gra roli.

#77 OFFLINE   DamianS

DamianS

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 27 październik 2019 - 09:49

Witam wszystkich,

 

Kupiłem w tamtym miesiącu Daiwe Freams 3000a. Po kilku razach zaczęło mi cos terkotać. Wg mnie odgłos dochodzi z rolki prowadzącej plecionkę. Wczoraj ja rozebrałem, była tam masa syfu. Wszystko wyczyściłem, dałem kropelkę oleju i generalnie jest ok ale widzę ze problem będzie powracał. Nie za bardzo chce mi się reklamować kołowrotek z tego powodu bo zdaje sobie sprawę z tego ze serwisu Daiwy nie ma w Polsce i reklamacja potrwa kilka miesięcy. Czytałem kilka wątków na forum dotyczących innych modeli takich jak Caldia i widzę ze zamiast tych tulejek w środku można wstawić łożysko + podkładki – może to by rozwiązało mój problem.

 

Czy ktoś z forumowiczów mógłby mi powiedzieć jakie łożysko oraz podkładki by się nadały i gdzie cos takiego mógłbym nabyć?

 

Bardzo dziękuje za pomoc.



#78 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 27 październik 2019 - 15:22

https://www.hedgehog...io.co.jp/page/5



#79 OFFLINE   Robson2

Robson2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 październik 2019 - 10:11

Dołączę się do tematu.

Rozważam taką wymianę łożyska w Exceler do którego w tym ww. sklepie też jest dostępny zestaw podkładek i łożysko.

Zestaw w lepszej wersji kosztuje około 60zł plus koszt wysyłki. Czy ktoś z forum kupił takie łożysko do rolki i jest zadowolony z niego po dłuższym czasie użytkowania?

Swoją drogą całkowicie chybione rozwiązanie Daiwy z tymi tulejami pod rolką.



#80 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 październik 2019 - 08:29

Dlaczego?
Tam nie ma możliwość prostego tuningu, jak np. w korbkach Shimano, gdzie tuleje zamienia się na łożyska i git (ewentualnie podkładeczka, tam gdzie trzeba). W excellerze i pokrewnych nie ma to wielkiego sensu, bo trzeba sporo kombinować (a i tak nie będzie idealnie) lub kupić taki zestawik, który nie jest tani w porównaniu do wartości kołowrotka. Dobrze skonstruowana i właściwie przesmarowana tulejka teflonowa daje radę. Nie zauważysz w praktyce dużej różnicy.
  • przemo_w lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: daiwa, serwis

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych