Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Serwis kołowrotków Daiwa - porady, uwagi, opinie

daiwa serwis

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
328 odpowiedzi w tym temacie

#81 ONLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 29 październik 2019 - 09:34

No właśnie dobrze skonstruowana. Kiedyś widziałem 30-40 kołowrotków Quantum, niektóre wyglądały jak nowe lub delikatnie używane a rolki miały przetarte tak więc nie nadawały się do użytku. Wiedząc o tym  znajomemu wymieniłem tulejke w nowym na łożysko(takie zwykłe, żadne EZO) i nic się nie dzieje.A używa go już dobre dwa sezony. Samo smarowanie nic nie pomogło bo rolka w zasadzie się  nie obracała przed jak i po zabiegu. Niby kołowrotki po jakieś 100-200 zł ale wypadało by żeby choć sezon pośmigały. Podobna sytuacja była w cale nie tanich Browningach (feeder) u kolegi. Nie wiem czy rolka by się wytarła bo po pierwszym wędkowaniu tak skręcały żyłkę, że zwinął się wcześniej z łowiska bo nie dało się łapać. Wymieniłem tulejki na łożyska i sytuacja się poprawiła.



#82 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów

Napisano 29 październik 2019 - 13:53

Podpowie ktoś u kogo lub gdzie można dostać rolkę prowadzącą, łożysko i śrubkę od Daiwy Emblem-X 3000ia?


  • T4ll lubi to

#83 OFFLINE   Robson2

Robson2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 październik 2019 - 10:16

Dlaczego?
Tam nie ma możliwość prostego tuningu, jak np. w korbkach Shimano, gdzie tuleje zamienia się na łożyska i git (ewentualnie podkładeczka, tam gdzie trzeba). W excellerze i pokrewnych nie ma to wielkiego sensu, bo trzeba sporo kombinować (a i tak nie będzie idealnie) lub kupić taki zestawik, który nie jest tani w porównaniu do wartości kołowrotka. Dobrze skonstruowana i właściwie przesmarowana tulejka teflonowa daje radę. Nie zauważysz w praktyce dużej różnicy.

 

Te tuleje mam obecnie tylko w jednym kołowrotku Daiwy.

Uważam, że jest to słabe rozwiązanie ponieważ średnio co 5 - 6 wypraw muszę rozkręcać rolkę, czyścić ją i oliwić cały zestaw drobnych części pod rolką, które trzeba złożyć w odpowiedniej kolejności. Jeśli tego nie zrobię to zwijaniu linki towarzyszy głośny szum. Po czyszczeniu jest z tym spokój na kolejnych kilka wypraw. Nie mam takich problemów z kołowrotkami w których rolka jest na łożysku. W nich wystarczy raz na koniec sezonu wyczyścić rolkę i naoliwić łożysko.



#84 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 01 listopad 2019 - 20:16

Sprubuj zastosować zamiast oliwki dobry smar. Do rolek na tulejkach dobry jest np. Super Lube, silikonowy. Jak chcesz mieć spokój na cały sezon to specjalistyczny hydrofobowy do rolek np. DG18 Shimano. Chyba się z Daiwą nie pogryzą :-) W moich się dogadują :-D

#85 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów

Napisano 22 listopad 2019 - 21:02

Albo gęsta oliwka do warunków "wodno-błotnych" kupiona w sklepie rowerowym.



#86 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 23 listopad 2019 - 09:18

Do rolek na tulejkach teflonowych/metalowych tak, ale do rolek łożynkowanych żadnej oliwy! Wypłucze smar z łożyska. Niby będzie działać, ale może szumieć.

#87 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 25 listopad 2019 - 13:38

witam mam pytanko na jakiej zasadzie działa hamulec w daiwie surf ,

Załączone pliki



#88 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 26 listopad 2019 - 14:44

witam mam pytanko na jakiej zasadzie działa hamulec w daiwie surf ,

wychodzi na to że ta daiwa jest bez hamulca te śrubki i blaszka to uj wie co to jest. może ktoś przerabiał to ustrojstwo lub zamieniał szpule od innej daiwy z góry dziękuję za info.

Załączone pliki

  • Załączony plik  256_1.jpg   22,78 KB   19 Ilość pobrań


#89 ONLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 26 listopad 2019 - 15:10

Może trzeba poluzować te dwie śrubki i ustawić ręcznie tą tarczą. Następnie dokręcasz śrubki i trzyma.Tam jest podziałka to może tak być. Pewnie niewielki zakres regulacji, większe skoki siły docisku.



#90 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 26 listopad 2019 - 16:08

Może trzeba poluzować te dwie śrubki i ustawić ręcznie tą tarczą. Następnie dokręcasz śrubki i trzyma.Tam jest podziałka to może tak być. Pewnie niewielki zakres regulacji, większe skoki siły docisku.

Pod tą podkladką nic nie ma goły plastik widać , od dołu szpulki też widać że to jednolity korpus może ten typ tak ma



#91 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 13 grudzień 2019 - 15:30

hej temat ogarnięty oryginalnie ta daiwa jest bez hamulca ,kupiłem szpule i pokrętło trochę toczenia i gitara  i przy okazji zyskała dwa łożyska pod szpulę

Załączone pliki


Użytkownik filser edytował ten post 13 grudzień 2019 - 15:37

  • popper lubi to

#92 OFFLINE   Biegus1

Biegus1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 08 styczeń 2020 - 11:05

Witam, czy ktos zajmuje sie serwisem daiwy w PL. Mam uzywanego morethana i brakuje mu ferremagnetyku, przez to slychac jakby tuleja tarla o podstawe. Pomocy

#93 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 08 styczeń 2020 - 20:11

Witam, czy ktos zajmuje sie serwisem daiwy w PL. Mam uzywanego morethana i brakuje mu ferremagnetyku, przez to slychac jakby tuleja tarla o podstawe. Pomocy

Szukaj na Facebooku Rafał Spigot albo Józef Leśniak.Serwis Grobelny daiwą się nie para, innych nie znam.

https://www.facebook...ZR3n0vpRXBKs2KG


Użytkownik Jozi edytował ten post 08 styczeń 2020 - 20:22


#94 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów

Napisano 08 styczeń 2020 - 20:36

Witam, czy ktos zajmuje sie serwisem daiwy w PL. Mam uzywanego morethana i brakuje mu ferremagnetyku, przez to slychac jakby tuleja tarla o podstawe. Pomocy

 

 

Szukaj na Facebooku Rafał Spigot albo Józef Leśniak.Serwis Grobelny daiwą się nie para, innych nie znam.

https://www.facebook...ZR3n0vpRXBKs2KG

Jeszcze Łukasz ("profil nieaktywny"/'kombajnista z PGR")



#95 OFFLINE   Mateo1989

Mateo1989

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Imię:Mati
  • Nazwisko:W

Napisano 26 styczeń 2020 - 16:46

Skąd pewność że tego olejku tam niema? ;) Wszystkie moje daiwy poza presso2025 szeleściły ale ten ferrofluid tam był :) Nowe daiwy tak po prostu pracują



#96 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 915 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 28 marzec 2020 - 10:29

panowie ,chce wymienić rolke w daiwie caldia kix2500 na łożyskowaną,wie ktoś może od jakiego modelu by podeszła,i gdzie można by było zamówić?


Użytkownik didi edytował ten post 28 marzec 2020 - 10:31


#97 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 28 marzec 2020 - 14:53

panowie ,chce wymienić rolke w daiwie caldia kix2500 na łożyskowaną,wie ktoś może od jakiego modelu by podeszła,i gdzie można by było zamówić?


Ale po co zmieniać ? Tam się normalnie dodaje łożysko zamiast mosiądzu i białego teflonu, niebieski stabilizator zostaje , do łożyska potrzebujesz 2 grube podkładki dystansujace i polecam zostać przy 2 bo akurat w rolce efekt sprezynowania źle się skończy.
  • didi lubi to

#98 OFFLINE   lopez77m

lopez77m

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 238 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 24 czerwiec 2020 - 19:16

Cześć,

Podpowie Ktoś jakim smarem ,oliwką przesmarować rolkę prowadzącą,łożyska w Daiwie Certate 16 tej z mag steelem ?

Jak to ogarnąć bo strasznie szumi ?

 

Dzięki



#99 OFFLINE   Maweric88

Maweric88

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:iksinski

Napisano 25 grudzień 2020 - 08:04

czytalem na necie ze nie ma w polsce serwisu daiwa ale to info z przed 5 lat czy cos sie zmienilo ??? czy ktos moze odpowiedziec ?



#100 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 25 grudzień 2020 - 09:15

... nie było , nie ma i długo nie będzie , chyba ...  :(







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: daiwa, serwis

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych