Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okulary rozjaśniające

okulary

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   NocnyLowca

NocnyLowca

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 postów

Napisano 05 grudzień 2015 - 21:45

Panowie od dłuższego czasu szukam dobry szkieł na pochmurne dni, miałem kiedyś na prawdę dobre szkła (plastiki) Solano i dużo za ich pomocą dostrzegałem w wodzie, kiedy koledzy pewnych rzeczy po prostu nie widzieli. Ale jak to bywa, przepadły na jednej z pstrągowych wypraw w nie pamięć. Przez ten czas przerobiłem kilka modeli i takich za 30zł i tych za 300zł. Nic nie sprostało oczekiwaniom, a że kolejny pstrągowy sezon już za pasem to chciał bym zrobić sobie wartościowy prezent w postaci nowych oksów.

 

Co używacie ? co Wam się sprawdza?

 

Cenowo powiedzmy do tych 300zł.

 

 



#2 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 05 grudzień 2015 - 22:14

Przyłączę się do pytania. Interesują mnie jasne szkła, które sprawdza się o zmierzchu i w bardzo pochmurne dni. Kupiłem na próbę plastiki Jaxon AX-OKX17XM, ale nie wiele mają wspólnego z polaryzacją. 

 

#3 OFFLINE   Waldi p

Waldi p

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

Napisano 05 grudzień 2015 - 22:46

Mam pierwsze Jaxony rozjaśniające ,już się rozklejają a nadal spełniają swoją rolę.Te o których piszesz rzeczywiście nie wiele wspólnego mają z polaryzacją.



#4 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 05 grudzień 2015 - 22:51

Daiwa model dvpsg12. Bardzo ciekawy model. Jak na mój gust, to się sprawdza. Używałem ich w pochmurne dni. Używane były głównie nad Wkrą i sprawdziły się znakomicie. Ile mega klusków się przez nie napatrzyłem to moje! Model jest składany, ma miękki pokrowiec i chyba sznurek za głowę. W tej cenie to super okulary według mnie. Czy wam się sprawdzą... nie wiem. Trzeba założyć i przymierzyć ;)

Fotki są podciągnięte jeśli chodzi o kontrast i jasność, choć akurat ja uważam, że tak realnie widziałem wtedy rybki ;) Cóż nie zamierzam reklamować, więc jeszcze raz powtórzę. Trzeba przymierzyć, by się przekonać.

 

Załączony plik  222.jpg   62,29 KB   47 Ilość pobrańZałączony plik  111.jpg   45,46 KB   46 Ilość pobrań



#5 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 05 grudzień 2015 - 23:05

@gutekjelonki, okulary Daiwa są ciekawe, podoba mi się funkcja składania. Chciałbym się tylko upewnić, że szkła są żółte ? 



#6 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 05 grudzień 2015 - 23:26

Oto one. Czy są żółte? Może bliżej im jednak do lekkiej pomarańczy? Tak czy owak, dla mnie są super na dni pochmurne.

 

Załączony plik  ok6.jpg   26,93 KB   40 Ilość pobrań



#7 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 05 grudzień 2015 - 23:36

Ciekawe.

Czy złożone zauszniki nie rysują soczewek? (jak wnioskuję po cenie, są one plastikowe)

 

Ja swoje Flying Fishermany Mavericki (bardzo je sobie chwalę, może i żółte nabędę? ;) ) owijam dokładnie ściereczką, przed złożeniem zauszników, gdyż te robią największe zamieszanie na powierzchni soczewek...



#8 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 05 grudzień 2015 - 23:44

Nie pamiętam dokładnie jak to z nimi jest. Mam je w kamizelce w bagażniku. Z tego co mi się wydaje, to po złożeniu wcale nie dotykają szkieł. W internecie można znaleźć foty złożonych okularów. To jest oczywiście plastik. Jednak nie jest on pokryty farbą. To znaczy nie łuszczy się, jak mi się to zdarzyło w tanich dragonach już po paru miesiącach.


Użytkownik gutekjelonki edytował ten post 05 grudzień 2015 - 23:44

  • Kamil Z. lubi to

#9 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2662 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 06 grudzień 2015 - 00:13

Nie pamiętam dokładnie jak to z nimi jest. Mam je w kamizelce w bagażniku. Z tego co mi się wydaje, to po złożeniu wcale nie dotykają szkieł. W internecie można znaleźć foty złożonych okularów. To jest oczywiście plastik. Jednak nie jest on pokryty farbą. To znaczy nie łuszczy się, jak mi się to zdarzyło w tanich dragonach już po paru miesiącach.

Miałem te okulary , po złożeniu soczewki nie mają styku z zausznikami. Okulary mają dobrą polaryzacje i po złożeni zajmują bardzo mało miejsca w kieszeni :) . Soczewki są bursztynowe i dobrze się w nich łowi w pochmurne dni.Jednak moje wcześniejsze okulary o szkłach typowo żółtych dużo lepiej rozjaśniały . Dla mnie problemem był też rozstaw zauszników. Pomimo tego , że nie mam wielkiej głowy , zauszniki po kilku godzinach łowienia dawały o sobie znać.


Użytkownik pisarz edytował ten post 06 grudzień 2015 - 00:27


#10 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 06 grudzień 2015 - 10:15

A ja tam używam rozjaśniających Solano model FL20001B zdaje się od lat kilku i jestem zadowolony . Poprzednie , też tej firmy , rozlatywały się dosyć szybko ze względu na dziwnie słabe oprawki . Jednal zawsze byłem bardzo zadowolony z soczewek , które oprócz dobrej polaryzacji w wersji rozjaśniającej fajnie poprawiają kontrast widzenia i jakos tak "podbijają" kolory tego , na co patrzymy . Szczególnie przydatne wczesną wiosną , kiedy wszystko jest jeszcze szarobure  :) .



#11 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 06 grudzień 2015 - 11:11

Hmmm...a gdzie je nabyles? Google przewaznie kieruje na strony cyrylicojezyczne, a jesli sa i u nas, kosztuja mniej niz 100 zl. Za to na stronie anglojezycznej ponad 100$. Czyzby rynek na wschod od Laby zarzucony byl podrobami?

#12 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Napisano 06 grudzień 2015 - 11:12

Używam do jazdy samochodem w pochmurne dni i na rybach okularów ze szkłami Blue Blocker JZO kosztuja ok 60 zyli + obsadzenie

http://www.jzo.com.p...w/blue-blocker/


Użytkownik seiken edytował ten post 06 grudzień 2015 - 11:14


#13 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 06 grudzień 2015 - 12:21

Jak dobrze macie, że nie nosicie okularów korekcyjnych. "Okularnicy" tacy jak ja mają zdecydowanie gorszy (lub żaden wybór).

Takim jak ja, mogę polecić używane przeze mnie wyroby firmy "COCOONS" (okulary, nakładane na okulary). Co prawda plastiki ale jakość bardzo dobra. Maja również modele żółte. Ja używam bursztynowych i są akurat tak na słońce jak i "ciemne " dni



#14 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1898 postów
  • Imię:Robert

Napisano 06 grudzień 2015 - 12:28

Myślę , że kolega Wiktor coś nam w tym temacie wymyśli abyśmy wszyscy byli zadowoleni.

Moje okulary wędkarskie zrobione przez niego są świetne .



#15 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Napisano 06 grudzień 2015 - 12:35

JZO robi tez korekcyjne i blue blockery i polaryzacyjne , soczewki szklane lub tworzywo

szkła polaryzacyjne z korekcja kosztowały mnie 100zł /mam kumpla optyka wiec płace tylko za szkła/

 

2u6px4y.jpg



#16 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 06 grudzień 2015 - 13:41

...ja mam progresy z cylindrami. Może i takie da się zrobić?



#17 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 06 grudzień 2015 - 13:57

Hmmm...a gdzie je nabyles? Google przewaznie kieruje na strony cyrylicojezyczne, a jesli sa i u nas, kosztuja mniej niz 100 zl. Za to na stronie anglojezycznej ponad 100$. Czyzby rynek na wschod od Laby zarzucony byl podrobami?

Ja swoje kupiłem w jakimś stacjonarnym sklepie we Wrocławiu , już nie pamiętam czy w Krokodylu , czy w Fishing24 ... Ale widzę , że obszerną ofertę ma FM chociażby . W każdym bądż razie jakość rozjaśniających plastikowych soczewek jest więcej niż zadowalająca jak dla mnie .



#18 OFFLINE   osiemnastak

osiemnastak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Marek

Napisano 06 grudzień 2015 - 17:09

Dostalem w prezencie Swiss eye z foto , chyba na rower, ale sprawdzają się :)

 

Załączone pliki



#19 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Napisano 06 grudzień 2015 - 18:14

...ja mam progresy z cylindrami. Może i takie da się zrobić?

Da się chyba bo robił takie dla mojego syna



#20 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 06 grudzień 2015 - 19:21

Pozostaje jeszcze cena takich okularków dla wędkarza :(


  • Marioo lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okulary

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych