Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PZW od kuchni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
967 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   dwadziesciaszesc

dwadziesciaszesc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaWlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 22 styczeń 2019 - 11:34

witam

 

Pytanie dla orientujących się bardziej w temacie.

 

W jakim trybie następuje uzupełnienie składów organów związku ( chodzi mi o Komisję Rewizyjną Koła), czy można uzupełnić skład przez dobranie członka w dowolnym momencie kadencji organu? Czy przez wybory na corocznym walnym zgromadzeniu członków koła z powołaniem wszystkich statutowych komisji?

 

Ani w statucie, ani w regulaminach organizacyjnym koła i  Komisji rewizyjnych odpowiedzi nie znalazłem - chyba że źle szukałem.

 

Proszę o podpowiedź, jak należy, żeby było zgodnie ze "sztuką".

 

Pozdrawiam

Marcin (26)


  • MichaEL lubi to

#362 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 22 styczeń 2019 - 11:52

Jeśli w trakcie walnego wyborczego byli inni kandydaci, którzy dostali mniejszą liczbę głosów, to uzupełnienie następuje spośród nich, w kolejności większej liczby głosów.

Jeśli takich kandydatów nie było, to KR może uzupełnić swój skład o dowolnego członka koła do czasu następnego walnego wyborczego. Formalnie trzeba to zatwierdzić uchwałą.


  • guma lubi to

#363 OFFLINE   guma

guma

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl

Napisano 22 styczeń 2019 - 12:03

Jeśli w trakcie walnego wyborczego byli inni kandydaci, którzy dostali mniejszą liczbę głosów, to uzupełnienie następuje spośród nich, w kolejności większej liczby głosów.
Jeśli takich kandydatów nie było, to KR może uzupełnić swój skład o dowolnego członka koła do czasu następnego walnego wyborczego. Formalnie trzeba to zatwierdzić uchwałą.


Dokładnie precyzuje to Statut PZW § 20


W przypadku rezygnacji lub śmierci :

Prezesa, przewodniczącego komisji Rewizyjnej lub Przewodniczącego Sądu Koleżeńskiego musi się odbyć Nadzwyczajne Zebranie Wyborcze w terminie 3 miesięcy

Zjazd zajmuje się tylko jednym punktem zebrania tzn.wyborami
  • bartsiedlce lubi to

#364 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 22 styczeń 2019 - 14:08

Dzięki za uzupełnienie, pisałem z pamięci.



#365 OFFLINE   dwadziesciaszesc

dwadziesciaszesc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaWlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 22 styczeń 2019 - 14:21

Dziękuję bardzo.

 

faktycznie § 20 jak byk wszystko wyjaśnia, sorki za zawracanie głowy.

 

Chodzi w tym przypadku o członka KR nie piastującego żadnej funkcji( być może nie byłem precyzyjny w pytaniu ), więc uzupełnienie składu potwierdzone uchwałą.

 

Pozdrawiam

Marcin (26)


Użytkownik dwadziesciaszesc edytował ten post 22 styczeń 2019 - 14:29


#366 OFFLINE   guma

guma

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl

Napisano 22 styczeń 2019 - 17:45

Dokładnie

#367 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 styczeń 2019 - 16:20

witam

 

Pytanie dla orientujących się bardziej w temacie.

 

W jakim trybie następuje uzupełnienie składów organów związku ( chodzi mi o Komisję Rewizyjną Koła), czy można uzupełnić skład przez dobranie członka w dowolnym momencie kadencji organu? Czy przez wybory na corocznym walnym zgromadzeniu członków koła z powołaniem wszystkich statutowych komisji?

 

Ani w statucie, ani w regulaminach organizacyjnym koła i  Komisji rewizyjnych odpowiedzi nie znalazłem - chyba że źle szukałem.

 

Proszę o podpowiedź, jak należy, żeby było zgodnie ze "sztuką".

 

Pozdrawiam

Marcin (26)

Jeśli nie nastąpiło zdekompletowanie składu komisji większe niż 50%, to komisja może wybrać/uzupełnić swój skład w drodze własnej uchwały(fachowo nazywa się to kooptacją). Może to nastąpić w dowolnym momencie sprawowanej kadencji. Uchwała ta zatwierdzana jest na najbliższym Walnym Zgromadzeniu danego koła.



#368 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 styczeń 2019 - 16:21

Dokładnie precyzuje to Statut PZW § 20


W przypadku rezygnacji lub śmierci :

Prezesa, przewodniczącego komisji Rewizyjnej lub Przewodniczącego Sądu Koleżeńskiego musi się odbyć Nadzwyczajne Zebranie Wyborcze w terminie 3 miesięcy

Zjazd zajmuje się tylko jednym punktem zebrania tzn.wyborami

Tak jest na szczeblu od okręgu wzwyż.



#369 OFFLINE   Rajfel

Rajfel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 27 kwiecień 2019 - 14:30

Nie ma to jak prężnie działający okręg ( który powinien chyba być jednym z najbogatszych):

http://www.1479.pzw....u_kolu_siedzibe

Czyżby zabrakło na pensje. ;)



#370 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 27 maj 2019 - 20:11

Chciałbym wesprzeć finansowo swoje koło.Pytanie brzmi czy wolno mi i w jaki sposób mogę to uczynić?


  • vako i Alexspin lubią to

#371 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 maj 2019 - 20:27

Wolno Tobie to uczynić, jest to dobrowolna wpłata na rzecz koła. Wpłacasz na konto koła lub bezpośrednio u skarbnika(tu powinieneś otrzymać potwierdzenie KP z pieczątką koła i podpisem skarbnika). Dodatkowo możesz też dopisać na jaki cel pieniądze mają być wydatkowane/przeznaczone. Cel ten musi być zgodny z przepisami obowiązującymi koło.


  • Alexspin lubi to

#372 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 28 maj 2019 - 14:49

A rzuciłeś już obrzydłą legitymację - pezet - czy tak tylko werbalnie się brzydzisz organizacją, która dewastuje/rujnuje/ likwiduje polskie wody - czyli ty i reszta członków?  :)



#373 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 28 maj 2019 - 14:50

 Nie prosiłem o głupie komentarze a o podpowiedz.Masz problem to się lecz.

Kasa jest moja i chcę tylko by było to legalne.Koło jest małe i prawdopodobnie nie ma swojego konta tylko korzysta z usług okręgu.Tam stawiałem pierwsze kroki i tak po prostu czuję sentyment.

Jeszcze raz proszę o podpowiedz jak zrobić to legalnie


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 28 maj 2019 - 20:07

  • vako, Alexspin i S.N. lubią to

#374 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 28 maj 2019 - 20:08

Proszę o powstrzymanie się od komentowania intencji, jeśli chcecie skrytykować, zróbcie to w wiadomości prywatnej



#375 OFFLINE   Gapn

Gapn

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 28 maj 2019 - 20:27

No po prostu szlag mnie trafia. Facet chce w jakiś sposób wesprzeć swoje koło, które najwyraźniej leży mu na sercu. Swoją małą ojczyznę, z którą jest emocjonalnie związany. Wpłacić pieniądze, które mogą trafić na zarybienia, sprzątanie, dopilnowanie wody. Edukację młodzieży, która bedzie opiekować się naszymi wodami, kiedy nas zabraknie. "Góra" PZW ma zapewne w nosie takie małe koło. No i z jakim odzewem się spotyka? "Lecz się". "Lepiej spalić te pieniądze". "To pewnie sposób na pranie pieniędzy" (tak, wiem, wy "tylko żartowaliście").

Czy da się znaleźć bardziej efektywny sposób na wykorzystanie tej kasy, niż wpłacenie dla PZW? No, pewnie się da. Ale może z różnych przyczyn ten sposób jest jedynym dostępnym sposobem, a może jednak w kole siedzą ludzie, którzy najlepiej wiedzą, czego ich wodzie potrzeba. Może tak, może nie. Nie wiem. Efekty mogą być niewielkie, albo nieproporcjonalne do poniesionych środków. Na serio, nie wiem. Wiem jednak na pewno, że jeżeli nic nie zrobimy, to efektów nie będzie żadnych. Na 100%.

Pojawia się jakaś mała inicjatywa, jakiś promyczek nadziei i co z nim robimy? Krytykujemy i dusimy w zarodku. Czytam forum od dawna i próbuję sobie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego z naszymi wodami jest jak jest. Odpowiedzi pada wiele. Mięsiarze, rybacy, kłusownicy. Ale ja, cholera, coraz częściej myślę, że to nie ten mityczny "związek" jest odpowiedzialny za stan naszych wód. To nie "oni", "tamci", "cykliści" czy "masoni". To chyba jednak MY.


  • Darek P, Skalniak i Alexspin lubią to

#376 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1383 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 28 maj 2019 - 20:43

No nie.

Pudrowanie coraz grubszą warstwą mumii Lenina nie spowoduje, że Lenin nagle ożyje.

Nie ożyje...



#377 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 28 maj 2019 - 22:05

Taka moja propozycja....Jeśli Twoje koło ma konkretną ekipę SSR , która chce robić swoje, ale jak zwykle ma problem z kasą to proponuję wesprzeć chłopaków ;-)  Ewentualnie zostań sponsorem na zawodach dla najmłodszych członków koła:-)  Gwarantuję , że Twoje pieniądze wniosą coś do tematu :-) pozdrawiam


  • Skalniak lubi to

#378 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 28 maj 2019 - 22:14

"No po prostu szlag mnie trafia. .............................. Ale ja, cholera, coraz częściej myślę, że to nie ten mityczny "związek" jest odpowiedzialny za stan naszych wód. To nie "oni", "tamci", "cykliści" czy "masoni". To chyba jednak MY."

To nie "my", to "oni"...

 

Na prywatnej wodzie takiego dylamatu nie masz - prawda?

 

A "nasze" to tak naprawdę niczyje....



#379 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 28 maj 2019 - 22:18

To nie "my", to "oni"...

 

A "nasze" to tak naprawdę niczyje....

 

A pomimo tego bardzo duża rzesza ludzi o to niczyje dba ... Nie wszyscy, ale wielu.


  • Skalniak i Alexspin lubią to

#380 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 28 maj 2019 - 22:30

A inni kasę biorą...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych