Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PZW od kuchni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
979 odpowiedzi w tym temacie

#881 ONLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6199 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 28 maj 2023 - 11:59

Nie, niechciał bym 🙂 mogę być też miotaczem błota, a nawet turbomiotaczem albo rozrzutnikiem. W kontekście PZW całkowicie mi to wisi. Ale jak już tak sobie przytrolowałem przy niedzieli, to nasuwa mi się jeszcze konkluzja ad. KC PZW, cyt.: "Brakuje jeszcze tylko żeby nasrać na środku". Znam też jeden dowcip-zagakę o KC PZW 🙂🙂🙂
  • Alexspin lubi to

#882 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 616 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 04 czerwiec 2023 - 18:51

No to np we Wrocławiu układu marszałek PZW ciąg dalszy. Odra znów uznana za niezdatną do prowadzenia gospodarki rybackiej. Pomimo, ze na odcinku 6 strat nie było w ogóle. Do tego dwa kurioza:

- uzasadnienie dla No kill, ze grozi w tym roku latem taka sama zagłada jak rok temu. Czyli wędkarze zabrać ryb nie mogą, bo ryby mają latem zdechnąć od alg. Brawo oni! Cóż za troska o rybostan.

- decyzja w RAPR obowiązywała do końca kwietnia. PZW nie przedłużyło jej w maju, żeby wszyscy sobie zdążyli opłacić kartę. Przedłużyło od 1 czerwca. Taki dzień dziecka.

 

Nawiasem mówiąc taki zapis w RAPR że musiałem się zgodzić na wszelkie zmiany w pozwoleniu jest bezskuteczny (a wręcz zakazany)

I tak się waham:

- czy jakiejś ryby nie zabrać i nie dać się złapać i iść do sądu (tylko 1. naprawdę mało zabieram ryb a 2. Jeszcze mnie w tym roku nikt nie kontrolował)

- czy nie donieść na PZW do UOKiK o wykorzystywanie przewagi konkurencyjnej i stosowanie zakazanych zapisów. Tak to chyba bardziej cywilizowany sposób. I tak polecam zrobić każdemu kto poczuł się znów oszukany.

 

A w opolskim normalnie. Ludzie sobie łowią. Dałem dupy miałem opłacić opolskie…

 

Z tego co słyszę ludzie są naprawdę wkurzeni. Na całkowicie zakazanych zbiornikach dalej łowią.


Użytkownik Qh_ edytował ten post 04 czerwiec 2023 - 18:54


#883 ONLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6199 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 04 czerwiec 2023 - 19:39

Marcin uwierz mi, nie doniesiesz UOKiK. Ba, nawet jak doniesiesz, to nie doniesiesz.
  • Alexspin lubi to

#884 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 04 czerwiec 2023 - 21:02

Polecam odwiedzić Centrale Rybną. Swoją drogą zastanawiam się co ludzie mają w głowach konsumując rybę z Odry czy innej rzeki pozaklasowej...?

Wysłane z mojego POCO F1 przy użyciu Tapatalka
  • Alexspin, Andżej i SynBorsuka lubią to

#885 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 czerwiec 2023 - 14:15

Polecam odwiedzić Centrale Rybną. Swoją drogą zastanawiam się co ludzie mają w głowach konsumując rybę z Odry czy innej rzeki pozaklasowej...?

Wysłane z mojego POCO F1 przy użyciu Tapatalka

A potem płać na leczenie raka u takich zawodników, co się raczyli co tydzień pysznym szczupaczkiem (lub 10-letnim 36cm okoniem, co odłożył solidną ilość wszelakiego syfu) i częstowali nim swoje dzieci.

A najlepsze, że ci sami ludzie bełkoczą o tym, jaka niezdrowa jest ta zła rybka od rybaka z Mazur czy z hodowli. PANIE ŚMIERĆ W OCZACH, nie to, co pyszna z Odry naszej kochanej, chrum, kwiiii!!!


Moim zdaniem to świetnie się składa, że na wrocławskim odcinku straty były niskie, a mimo to jest no-kill. Problem jest taki, że mniejsze rzeki są nadal masakrowane przez wędkarzy (rybaków tam brak, kormoranów brak, kłusole są - ale z wędką i opłaconą kartą, ale jakieś 95% wędkarzy nie przestrzega żadnych przepisów), więc w sumie wcale nasz okręg nie stał się ciekawszy wędkarsko.

Ja bym już wolał na Odrze kill'em all a na mniejszych rzekach no-kill.



#886 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3689 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 07 czerwiec 2023 - 06:14

Od 1992 r. nie zabrałem ani jednej złowionej ryby, choć bardzo je lubię i dość często jadam. Pomijając zatrucie wód i związane z tym niebezpieczeństwa dla zdrowia, wędkarstwo nie powinno być sposobem na zdobycie pokarmu, to nie wieki IX-XIX, wędkarstwo powinno być traktowane jako sport, relaks. Nie piętnuję i nie potępiam w żaden sposób wędkarzy zabierających złowione ryby, ale jestem przeciwnikiem tego procederu i jeśli już ktoś koniecznie chce posmakować ołowiu, lub złotych alg, proszę bardzo, ale w rozsądnej ilości, nie obdarowuj sąsiadów, nie karm psów i kotów, bo oni nie chcą być truci, weź sobie jedną dla siebie i truj się sam, ale później nie narzekaj, że brak ryb, że nie możesz nic złowić i że boli cię wątroba, żołądek itd itp... ;)



#887 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 22 październik 2023 - 18:26

Właśnie rozpoczął się czas zebrań sprawozdawczych w okręgach.Wiem,że jest możliwość złożenia wniosku do Zarządu Głównego.

Proponuję złożenie w kołach wniosku o przywrócenie sprawozdawczości w kołach i okręgach za rok kalendarzowy.Bo na tą chwilę trzeba składać dwa sprawozdania co jest dość kłopotliwe .Co wy na to. 



#888 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów

Napisano 22 październik 2023 - 19:36

Trudno nie czekając na zamknięcie roku księgowego zrobić bilans, jak również preliminarz na kolejny rok, ale tu sprawę kompilkuje Statut, który określa, że zebrania sprawozdawcze w kołach odbywają się corocznie. W zeszłym roku kampania sprawozdawcza musiała się zamknąć do konca grudnia, a to oznacza, że w kolejnych latach też tak będzie.

#889 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 616 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 02 listopad 2023 - 19:04

Dwie ciekawe informacje ze strony wrocławskiego PZW:

”Posiadamy ponad 20.000 członków zrzeszonych w PZW” posiadamy - słowo mocne, wprost oddające stosunek PZW do swoich nomen omen członków

za rok 2023 ogrom zarybień:

Aktualnie wartość tych zarybień to: 388 800 zł”

co daje potężną kwotę prawie 19PLN na członka z jego składek. Duma mnie rozpiera.

 

Jeszcze zdjęcie pięknych linów z zarybienia. Jakaś balia co najmniej. 17 zdjeć, wiedziony ciekawością, i jak już wspomniałem dumą, chciałem się ponapawać. W końcu moje 19PLN tez tam jest! Nie otwierają się. Te kilkanaście linów musi mi wystarczyć. 

 

Natomiast umieszczono przypomnienie o zakazie zabierania ryb z Odry. Bo prezydium uchwaliło. Bo ludzie maja wyrąbane i zabierają. Bo nikt tego nie kontroluje … bo by trzeba iść z tymi ludźmi do sądu … bo kilku czeka na to z utęsknieniem.


Użytkownik Qh_ edytował ten post 02 listopad 2023 - 19:06

  • strary lubi to

#890 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów

Napisano 03 listopad 2023 - 09:01

Dwie ciekawe informacje ze strony wrocławskiego PZW:
”Posiadamy ponad 20.000 członków zrzeszonych w PZW” posiadamy - słowo mocne, wprost oddające stosunek PZW do swoich nomen omen członków
za rok 2023 ogrom zarybień:
Aktualnie wartość tych zarybień to: 388 800 zł”
co daje potężną kwotę prawie 19PLN na członka z jego składek. Duma mnie rozpiera.

Jeszcze zdjęcie pięknych linów z zarybienia. Jakaś balia co najmniej. 17 zdjeć, wiedziony ciekawością, i jak już wspomniałem dumą, chciałem się ponapawać. W końcu moje 19PLN tez tam jest! Nie otwierają się. Te kilkanaście linów musi mi wystarczyć.


Oj tam, czepiasz się ☺
Czlowiek usiadł, poprzebierał palcami po klawiaturze i powstał krótki tekst z niewątpliwą gafą. Tekstów zamieszczanych na stronach PZW, raczej nikt profesjonalnie nie redaguje. Fajnie byłoby, gdyby robił to prof. Miodek albo prof. Bralczyk, ale wtedy składki mogłyby dodatkowo wzrosnąć.☺

Jeszcze mała uwaga za którą z góry przepraszam. Wynik dzielenia liczb, który podałeś to 19,44, więc jest to ponad 19zł, a nie "prawie", jak to powyżej określiłeś. Na pocieszenie, jeśli można użyć w tym miejscu takiego sformułowania, dodam, że Twój udział przewyższa tę kwotę, ponieważ podczas jej wyliczania nie uwaględniłeś faktu, że spora część przywołanych tu członków ma uprawnienia do zniżek. Ich udział w tym bałaganie jest z kolei odpowiednio mniejszy.

#891 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 listopad 2023 - 11:00

Oj tam, czepiasz się ☺
Czlowiek usiadł, poprzebierał palcami po klawiaturze i powstał krótki tekst z niewątpliwą gafą. Tekstów zamieszczanych na stronach PZW, raczej nikt profesjonalnie nie redaguje. Fajnie byłoby, gdyby robił to prof. Miodek albo prof. Bralczyk, ale wtedy składki mogłyby dodatkowo wzrosnąć.☺

Jeszcze mała uwaga za którą z góry przepraszam. Wynik dzielenia liczb, który podałeś to 19,44, więc jest to ponad 19zł, a nie "prawie", jak to powyżej określiłeś. Na pocieszenie, jeśli można użyć w tym miejscu takiego sformułowania, dodam, że Twój udział przewyższa tę kwotę, ponieważ podczas jej wyliczania nie uwaględniłeś faktu, że spora część przywołanych tu członków ma uprawnienia do zniżek. Ich udział w tym bałaganie jest z kolei odpowiednio mniejszy.

Muszę tu pobronić kolegi Qh_ - członków jest ponad 20 tysięcy. Pozostaje otwartym pytaniem, czy gdyby było ich 20 800 to napisaliby "prawie 21 tysięcy", czy nie. Ale już przy 20 473 członach wychodzi mniej niż 19 na łeb :P
Przy czym dyskutujemy o kwestii totalnie nieistotnej.
Te zarybienia to cyrk.
Z drugiej strony, nie zdziwię się, jeśli bez zarybień takiego np. szczupaka na Odrze mogłoby zabraknąć w wielu miejscach.

Tydzień temu, poniżej stopnia wodnego Malczyce według IMGW w ciągu paru godzin stan wody spadł wzrósł ze 120 do 220cm, potem w 12 godzin spadł z 210 do 130, potem wzrósł o 35, spadł o 45, wzrósł o 80, spadł o 90, wzrósł o 70, spadł do 100cm. Wszystkie te zmiany to 3 doby i sporo machania wajchą w wykonaniu pana na jazie.
Na wiosnę prawdopodobnie jest to samo.
Powodzenia z tarłem, rybki, jak poziom wody rośnie/spada o kilkadziesiąt procent 2 razy w ciągu doby.

 

Na takich odcinkach albo się zarybi, albo po prostu ryb nie będzie prędzej czy później i żaden no kill nie pomoże.


Użytkownik Andżej edytował ten post 03 listopad 2023 - 11:14


#892 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów

Napisano 03 listopad 2023 - 12:41

Można nie wiem jak narzekać na PZW, ale to jedyny, przyjemniej w mojej okolicy, podmiot który na ile może zabiega o stan wód, w tym zwalcza huśtanie wodą na budowlach pietrzących.
Pewnie się powtórzę, ale Wiosie, Rdosie i Srosie - WP, mają ryby w długopsie.
A co do zarybień, to jak sądzę choć się nie znam, są gatunki i wody, gdzie zarybienia są konieczne. Są rownież takie, które są zupełnie zbędne, a nawet szkodliwe.
  • Darek P, Jabberwokie i Andżej lubią to

#893 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 616 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 03 listopad 2023 - 18:45

W mojej okolicy też. Bo to jedyny podmiot który te wody posiada …

Oczywiscie nie licząc drobnych, prywatnych zbiorników zarządzanych dużo lepiej a właściwie w ogóle zarządzanych. 
 

Co do trafności zarybień, we Wrocku bezmyślnie zarybiono kiedyś Odrę dużą ilością suma bo narybek był tani. I pewnie z tego samego powodu, podobnie bezmyślnie zarybiono Mietków boleniem a później usuwano go w czasie tarła jak wchodził do rzeki.


  • Andżej lubi to

#894 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów

Napisano 03 listopad 2023 - 20:11

Czym szkodził boleń w Mietkowie i jak go usuwano? Czy wpływ na jego obecność w zbiorniku miało zarybienie samego zbiornika czy migracja ryb z rzeki?
  • Andżej lubi to

#895 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 616 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 04 listopad 2023 - 08:16

O sumie wiem z pierwszej ręki. O boleniu słyszałem na Mietkowie od miejscowych.

Mietków to zaporówka. Boleń tam był zawsze, ale któregoś roku odtrąbiono zarybienie i wpuszczono go tysiące. Jak podrósł, wycinał wszystko, stanowił konkurencję dla sandacza i szczupaka. Hehehe bo jest szybszy i bezwzględny w ataku ;). Było go tyle że na wiosnę rzeka pod mostem była czarna. Ludzie łapali podbierakami. PZW najpierw zmniejszyło wymiar i zwiększyło ilośc sztuk do zabierania. Nic to nie dało. Podobno odłowiono go głównie w rzece sieciami jak wchodził na tarło. Pojechał na karmę do zoo.

teraz jest ok. Jest, widać go można złapać. Ale z sandaczem już nie to co kiedyś.

Co do konkurencji, w tym roku ciągnąłem powoli ciemną, dużą, sandaczową gumę po dnie na 4m, fajny atak, konkretna walka, myślałem ze w końcu na Mietkowie trafiłem na sandacza 80+ a to był właśnie kolejny Bolek …

 

Bardziej chodzi mi o to że zarybienia PZW są bardziej na pokaz, niż celowe i przemyślane. Dużo, tanio, Tesco  :D nawet dobry przykład bo Tesco wycofuje się z Polski z podkulonym ogonem. Ale się teraz rozmarzyłem …

 

Szkoda, ze kapitalizm w tym wypadku nie działa. Stare, sprawdzone (że nie działają) organizacje na P powinny odejść w mgłę historii i tam dołączyć do swojej matki PZPR a mam na myśli PZW, PZŁ, PZPN itd …


Użytkownik Qh_ edytował ten post 04 listopad 2023 - 08:24

  • Andżej lubi to

#896 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 04 listopad 2023 - 09:24

Czym szkodził boleń w Mietkowie i jak go usuwano? Czy wpływ na jego obecność w zbiorniku miało zarybienie samego zbiornika czy migracja ryb z rzeki?

Pewnie za dużo wody pił ze zbiornika i dlatego szkodził.



#897 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów

Napisano 04 listopad 2023 - 23:08

W mojej okolicy też. Bo to jedyny podmiot który te wody posiada …
Oczywiscie nie licząc drobnych, prywatnych zbiorników zarządzanych dużo lepiej a właściwie w ogóle zarządzanych.

Co do trafności zarybień, we Wrocku bezmyślnie zarybiono kiedyś Odrę dużą ilością suma bo narybek był tani. I pewnie z tego samego powodu, podobnie bezmyślnie zarybiono Mietków boleniem a później usuwano go w czasie tarła jak wchodził do rzeki.


Mało w tym wszystkim precyzji, właściwie na zasadzie - jedna baba drugiej babie...
Mówiąc o innych podmiotach nie miałem na myśli innych użytkowników rybackich tylko instytucje, które wymieniłem. Ochrona środowiska w tym wód jest ich podstawowym zadaniem, a WP władają wodami w imieniu Skarbu Państwa. Rdoś, wiadomo, Wioś, wiadomo, do tej czeredy mozna jeszcze dokoptować PSR i różne władze samorządowe,
można i ministerstwo środowiska. Wszyscy mają wylane na wody i ryby. Ich prośrodowiskowe hasła to zazwyczaj czcze gadanie. PZW, który wbrew temu co piszesz, wód nie posiada, a co najwyżej użytkuje w zakresie rybackim i jako jedyny podmiot wali łbem w ten administracyjno-biurokratyczny mur. A to wszystko, przy akompaniamencie ogólnego niezadowolenia członków, którzy zrzeszają się w nim dobrowolnie.
Boleń w zaporówkach żeruje przez większą część roku w pelagialu i nie jest konkurentem dla szczupaka. Ja jeszcze nie widziałem w naturalnych wodach takiej populacji drapieżników, które byłyby w stanie pokonać potencjał rozrodczy białorybu.
Sumami natomiast nikt nie zarybiał ze wzgledu na to, że narybek był tani. Bo nie był. Jeśli już to dla tego, że w konkursach ofert sum był wysoko punktowany. Nadmienię, że zasad rozstrzygania konkursów nie stworzyli ci, którzy w tych konkursach startowali, ale właśnie Państwo i jego instytucje. Sum zresztą jak każdy inny drapieżnik pełni bardzo ważną rolę w ekosystemie. My wędkarze, widzimy problem we wszystkim innym, tylko nie w swojej nieograniczonej presji na wodę oraz nieadekwatnej do zasobów środowiska pazerności.
Podsumowując, chcialbym zobaczyć na własne oczy jak to się odławia podbierakami bolenia na tarle. ☺

#898 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 616 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 05 listopad 2023 - 09:58

To kontynuując jedna … sorry jeden chłop drugiemu chłopu powiem tak:

 

1. Mam pole. Nie uprawiam go. Wydzierżawiła znajomemu. Teraz on odpowiada za uprawy, gospodarkę, plony i utrzymanie ziemi w kulturze rolnej i stanie niepogorszonym. Oddałem mu na lata dzierżawy własność tej ziemi. Pozostaje właścicielem i jak będzie źle gospodarował na mojej ziemi wypowiem mu dzierżawę i oddam ziemie komuś kto na to zasługuje.

Wszystkie instytucje państwowe kontrolują albo nie. Ale to właściciel odpowiada za stan pola które uprawia. A właścicielem i zarządcą na okres dzierżawy jest … dzierżawca.

2. A czemuż to Zenek tak dobrze gospodaruje na mojej ziemi? Bo po pierwsze wybrałem uczciwego i pracowitego człowieka a po drugie w wiosce jest wielu chętnych te ziemie wydzierżawić. Pola obok ma kto inny. Po prostu jest konkurencja.

 

Nic z powyższego prócz tego, ze właścicielem (na czas dzierżawy) i zarządca wód jest PZW, nie jest spełnione w przypadku dzierżawy naszych pięknych wód. Nie ma się co zasłaniać innymi instytucjami bo to PZW zarządza dzierżawionym wodami i ponosi pełną odpowiedzialność za ich stan. 
 

Jeśli układ właściciel dzierżawca nie działa to są tylko dwa rozwiązania:

- albo dzierżawca (który jest bezsilny bo mu np. kopalnie trują Odrę)

- albo Państwo bo mu nie odpowiada sposób gospodarowania przez dzierżawcę 

WYPOWIADAJĄ UMOWĘ i szukają nowego lepszego dzierżawcy/zarządcy.

 

No i monopol. Parafrazując znaną mądrość: słaba konkurencja deprawuje a monopol deprawuje absolutnie. Bez rozbicia monopolu nic się nie poprawi. Światem rządzi kasa. Dopóki kasa jest dzielona pod stołem jest źle. Jak kasa jest dzielona sprawiedliwie i każdy ma do niej dostęp zaczyna się zdrowa konkurencja. Jakby we Wrocławiu było choćby 4 dzierżawców to ludzie by płacili tam, gdzie woda by była dobrze zarządzana. A mamy monopol w Polsce i nawet głupiego zysku z tego, żebym mógł umoczyć kij w Warcie …

 

Możecie tu wszyscy zaklinać rzeczywistość. Ale za stan wód odpowiada PZW. I tylko PZW. Jako jedyny od wielu lat zarządca i ułomny właściciel tych wód (na podstawie wieloletniej dzierżawy). Jeśli PZW próbowało dbać a ktoś inny rzucał mu kłody pod nogi to PZW powinien wymówić dzierżawę. Proste.

 

Jakbym mojemu Zenkowi mówił co ma robić na moim polu albo mu wylał na to pole solankę, to by mi wypowiedział dzierżawę i może podał do sądu o zwrot poniesionych w danym roku kosztów. Jak Zenek się zbiesi i pole zacznie zarastać chwastem to ja mu wypowiem dzierżawę i wezmę kogoś innego albo sam się do roboty.

 

A czemuż to PZW tak się boi nieprzedłużenia dzierżawy na Odrę? Hę? Przecież to wręcz okazja umyć ręce od problemu  :D

 

W PZW nie zrzeszamy się dobrowolnie. Nie mamy wyboru. W tym sęk. Monopol. Chcesz łowić w NASZYCH POLSKICH WODACH płynących musisz wykupić pozwolenie w PZW. Nie wykupisz, nie łowisz. Pomimo, że ustawa Prawo Wodne to obywatelom polskim gwarantuje. I dlatego PZW tak broni monopolu. Skończy się monopol skończy sie PZW. Czekam z utęsknieniem od 40 lat … na prawo wyboru.

 

Cześć ludzi korzysta z tego jednego prawa jakie nam zostało. Nie łowi. Jak ja przestałem płacić PZW 20 lat temu  to było ponad milion wędkarzy. Ludzi w Polsce przybywa. Wędkarzy jest już prawie połowa tego co bylo. To konsekwencja tych wyborów. Sam wróciłem dwa lata temu do opłacania karty. I myślę, co robić w przyszłym roku… tyle nam zostało z dobrowolności.


Użytkownik Qh_ edytował ten post 05 listopad 2023 - 10:16

  • Wojtek B., Pluszszcz i eRKa lubią to

#899 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów

Napisano 05 listopad 2023 - 11:10

Skoro tak to zdiagnozowałeś, to widoczne taka jest rzeczywistość.

#900 OFFLINE   bies

bies

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaKwidzyn

Napisano 05 listopad 2023 - 11:26

Cześć ludzi korzysta z tego jednego prawa jakie nam zostało. Nie łowi. Jak ja przestałem płacić PZW 20 lat temu  to było ponad milion wędkarzy. Ludzi w Polsce przybywa. Wędkarzy jest już prawie połowa tego co bylo. To konsekwencja tych wyborów. Sam wróciłem dwa lata temu do opłacania karty. I myślę, co robić w przyszłym roku… tyle nam zostało z dobrowolności

 

Zakładać stowarzyszenia, przystępować do istniejących, startować w konkursach ofert, rozmawiać z władzami samorządowymi.

To trzeba robić.

Pozdrawiam.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych