Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dodatkowe wyposażenie pontonu i przyczepy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
885 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   Gromadzki

Gromadzki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 13 sierpień 2018 - 17:41

Właśnie przyklieić, dzięki skopiuje    :D



#302 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 sierpień 2018 - 07:31

Ciągła uwaga aby kija nie uszkodzic na pływadle mnie dobijała. Sterczące pionowo kije odpadają - w razie ciężkiego holu utrudnienie i możliwość uszkodzenia przy rzucaniu.
Jedyna opcja to poza burtą ale tak, aby nie przeszkadaly przy podbieraniu ryby.
 

Ciekawe rozwiązanie jednak na rzekę musiało by być na przodzie... Ja nadal poszukuję. Ponton krótki 280 a patyki minimum 300 w poprzek odpada, do góry tez nie (już jedna szczytówkę połamałem przy rzucie). Najchętniej coś na balonie powyżej wioseł. 

 

Mam pytanie czy stosował ktoś stabilizatory na rzece? https://anmur.eu/Fin...-pontonu-p48151

Problem polega na tym że napływam na przelew opuszczam kotwicę (głębokość 0,40-1,7m) i wypuszczam linę czasem 2m ale czasem i 6~8m. Wszystko jest dobrze jak nie ma wiatru, wystarczy jednak średni podmuch i zaczyna mną miotać ustawiać w poprzek nurtu. Woda zaczyna głośniej chlapać, ustawiony jestem na granicy zasięgu odpłynięcie w bok i przynęta spada rybie na głowę... Sprawę załatwia opuszczenie silnika ale znowu woda zaczyna głośniej chlapać, irytuje mnie kręcąca się biała śruba...

Czy to cos poprawi?

Czy wytrzyma jak będę tym ciągał po trawie, piasku, czasem betonie? (chciał bym je przykleić na samym końcu balonów)

Czy nie będzie przeszkadzać w manewrowaniu?



#303 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 14 sierpień 2018 - 07:48

Coś mi się zdaje że powinno spełnić funkcje kila i ustawiać Cię  wzdłuż nurtu a czy wytrzyma ciągnięcie po trawie , piasku ? no raczej tak , tylko z tym betonem to nie bardzo , kto ciągnie ponton po betonie ? . Ja nawet po trawie nie ciągnę  bo nie wiadomo co tam jest ukryte 



#304 ONLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 14 sierpień 2018 - 08:38

A nie można takiej nogi do fotela gdzieś u nas..dostać..?



#305 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 sierpień 2018 - 10:42

Ciągnięcie to może za duże słowo. Stawiam czasem ponton prawie do pionu i idę nim jak na szczudłach. Tak samo te 2-4m do przyczepki niby go podnoszę ale lekko czasem ociera.
Kupię i przykleję jak się nie sprawdzi wywalę.
  • WojtekCIN lubi to

#306 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 14 sierpień 2018 - 11:00

Koniecznie zdaj relację z użytkowania tego ustrojstwa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Tresor lubi to

#307 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 20 sierpień 2018 - 19:13

Zastanawiam się w jaki sposób można zabezpieczyć wtyczki oświetlenia przyczepy (dyszel i listwa) przed zgubnym działaniem wody (gdy wtyczki są zamoczone w wodzie w wyniku wjazdu przyczepą do wody). Dziś wymieniłem obie wtyczki i od nowa zarobiłem kable bo styki skorodowały i oświetlenie nie działało poprawnie. Teraz już pracuje prawidłowo, ale myślę nad uniknięciem podobnego problemu w przyszłości. Jakieś pomysły?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#308 OFFLINE   Wojciech_B

Wojciech_B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisano 20 sierpień 2018 - 19:20

ja zrobiłem coś takiego http://jerkbait.pl/t...22#entry2365849 dla tylnej wtyczki



#309 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 20 sierpień 2018 - 19:23

Rozwiązanie fajne, ale czasami (zależy od stanu wody) przyczepa ze slipu zjedzie tak, że nawet błotniki są zanurzone. Chyba że na jakimś wysięgniku to zamocować. Pozostaje jeszcze problem przedniej wtyczki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#310 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4550 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 20 sierpień 2018 - 19:54

Ciągła uwaga aby kija nie uszkodzic na pływadle mnie dobijała. Sterczące pionowo kije odpadają - w razie ciężkiego holu utrudnienie i możliwość uszkodzenia przy rzucaniu.
Jedyna opcja to poza burtą ale tak, aby nie przeszkadaly przy podbieraniu ryby.

Tymczasowo takie rozwiązanie - na paskach zaciakowych, ale póki co sprawdza sie super wiec bede kleic na stałe.

IMG_20180727_110921.jpg

IMG_20180727_110227.jpg



Te uchwyty ma wędki: to co to konkretnie jest ? I w jakich pieniążkach ?

#311 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1881 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 20 sierpień 2018 - 21:00

https://allegro.pl/u...7420594421.html

 

https://allegro.pl/u...7476934810.html

 

Linki do chwytów przykładowe.  W sumie można by spróbować zaadoptować coś takiego do przewożenia wędek w aucie np. instalując pomiedzy zagłówkami przednich foteli?



#312 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 20 sierpień 2018 - 22:06

https://allegro.pl/u...7420594421.html

 

https://allegro.pl/u...7476934810.html

 

Linki do chwytów przykładowe.  W sumie można by spróbować zaadoptować coś takiego do przewożenia wędek w aucie np. instalując pomiedzy zagłówkami przednich foteli?

ja jak jeszcze jezdzilem osobowka mialem tak zrobione. Do almery sedan my01 wchodzily nawet karpiowki - ale to juz byly wygibasy. wedki do 3m dwusklady spokojnie - mialemdrut owiniety w gable miedzy zaglowkami i gume z hakami - 1 miedzy zaglowkami z przodu druga z tylu - nawet w zakretach etc wedki nie lataly. niestety auto bylo wtedy 4 osobowe. Teraz jezdze vanem i podwiesilem sobie pod sufitem sklejke cienka w 2 miejscach - do sklejki dokleilem sztywna gabke, w ktorej zrobilem naciecia - wedki leza w nacieciach. jezdze juz tak kilka lat wszystko trzyma super.



#313 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4550 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 20 sierpień 2018 - 22:14

https://allegro.pl/u...7420594421.html

https://allegro.pl/u...7476934810.html

Linki do chwytów przykładowe. W sumie można by spróbować zaadoptować coś takiego do przewożenia wędek w aucie np. instalując pomiedzy zagłówkami przednich foteli?


Dokładnie tak zamierzam zrobić. Początkowo planowałem wykorzystać grzebień-podpórkę na topy i nawet już jeden element kupiłem, ale w tych uchwytach z linku jest w środku coś ala gąbka zdaje się. Pytanie czy ta gąbka jest z tych mocniejszych i jest ciasno spasowana i czy wędka nie będzie się przesuwać podczas hamowania na przykład ?

#314 OFFLINE   Wojciech_B

Wojciech_B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisano 06 wrzesień 2018 - 06:49

Panowie muszę wymienić materiał na płozach bo stary się na jednej podarł ma ktoś sprawdzony materiał ?  



#315 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 06 wrzesień 2018 - 07:33

Niezniszczalna jest włóknina igłowana typu geowłóknina o wyższej gramaturze.

#316 OFFLINE   dropek96

dropek96

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaGrudziadz
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Dropiński

Napisano 06 wrzesień 2018 - 12:57

Przykręcał ktoś z was skrzynki do podłogi no drewniane na schowanie akumulatora lini paliwowej itp ? Jakieś zdj porady

#317 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 12 wrzesień 2018 - 12:58

Przykręcał ktoś z was skrzynki do podłogi no drewniane na schowanie akumulatora lini paliwowej itp ? Jakieś zdj porady

 

To samo chodzi mi po głowie od miesiąca...jak znajdę chwilę to coś pokombinuję ze sklejki...zależy mi żeby taka skrzynka mieściła właśnie wymiennie zbiornik z paliwem lub akumulator...musi mieć otwierane wieko na zawiasach a po zamknięciu wieko musi mieć jakąś tackę gumową na przynęty...z boku musi mieć wywietrzniki co by powietrze do baku się dostawało...taki właśnie pomysł chodzi mi do głowy...montowane do podłogi ale z możliwością zdemontowania bo nie zawsze może być potrzebne...początkowo myślałem nad tym żeby mocowało się ją do podłogi i do pawęży ale jednak przy pływaniu w ślizgu podłoga swoje i pawęż swoje więc boję się,że usztywniając ostatnią część podłogi z pawężą reszta podłogi będzie źle pracować i to jest chyba zły pomysł...no cóż w głowie wszystko jest tylko czasu na realizację nie ma...ale jak ktoś coś podobnego skonstruował to dajcie jakieś zdjęcia...wiem że wystarczy wymierzyć, pójść do np. Leroy i wytną pięknie na maszynie co do milimetra ale może jakieś wskazówki jeszcze...taka skrzynia oprócz schowania aku lub linni paliwowej ma być przydatna do np.wierzch do odkładanych, zmienianych przynęt...można też by przymocować uchwyt berkleya na 3 wędki z boku - nawet kupiłem już w Juli razem z mini uchwytem montażowym do telewizora co by się odchylało i przekręcało a nie było na sztywno...



#318 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 14 wrzesień 2018 - 11:15

To nie lepoej do podlogi przynitowac plaski kawalek metalu i pod nim przewlwc materialowa tasne/ zaczepic o niego gumowe pasy? W niektorych pontonach od nowosci sa takie uchwyty w podlodze.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

#319 OFFLINE   dropek96

dropek96

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaGrudziadz
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Dropiński

Napisano 24 wrzesień 2018 - 11:19

Koniec bałaganu . Schowki w środku probione

Załączone pliki


  • Lucas 235 lubi to

#320 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 24 wrzesień 2018 - 13:04

Poprosimy zdjecie calosci( z dalszej odleglosci )




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych