Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaka wędka na okonie w cenie do 300 zł?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
229 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   jacek.hetflaisz

jacek.hetflaisz

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 2440 postów
  • LokalizacjaGwiazdowo
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Hetflaisz

Napisano 14 listopad 2020 - 20:59

300zł to mi starczyło na takie dwie jak na zdjęciu 🙂,i ja jestem z nich bardzo zadowolony 😉.
Załączony plik  20201114_204944.jpg   37,53 KB   25 Ilość pobrańZałączony plik  20201114_204420.jpg   56,4 KB   25 Ilość pobrańZałączony plik  20201114_204407.jpg   56,69 KB   26 Ilość pobrań
  • Okonhel i Delbanka lubią to

#202 OFFLINE   resiak82

resiak82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Marek

Napisano 12 marzec 2021 - 08:17

Witam koleżanki i kolegów. Może ktoś z użytkowników pomoże mi w wyborze kija, który ma być na lekko pod okonia, ale też aby ogarnął przyłów. Fajnie by było aby było czuć opad już przy 2-3g. Długość uniwersalna ponieważ łowię z brzegu jak i z łodzi. Oto kijki, które wpadły mi w oko:
- Mikado Black CRYSTAL 238 2-10g lub 223 2-8g jest to nowość na 2021
- Mikado Katsudo slim 229 1-9g
- Konger Streeto 220 2-10g
- Konger STREETO DOUBLE 210 / 1-7Gg / 3-18Gg

Prosze o opinię ww kijków użytkowników którzy używają lub używali tych kijków. Chyba, że możecie coś innego zaproponować.
Pozdrawiam

#203 OFFLINE   Ostry

Ostry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Marcin

Napisano 12 marzec 2021 - 12:18

- Mikado Black CRYSTAL 238 2-10g lub 223 2-8g jest to nowość na 2021

Te kije nie są jeszcze dostępne na rynku, będą na przełomie marca/kwietnia więc z opiniami może być słabo.

- Mikado Katsudo slim 229 1-9g

o tych jest dużo na forum, sam opisywałem go w wątku o wędkach Mikado. 



#204 OFFLINE   resiak82

resiak82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Marek

Napisano 12 marzec 2021 - 17:31

I jak Ci się sprawuję tem Mikado katsudo 1-9? Ilu gramowy kołowrotek go w miarę wyważa? Od ilu gram czuje opad?
  • Leleń lubi to

#205 OFFLINE   resiak82

resiak82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Marek

Napisano 12 marzec 2021 - 20:58

.

Użytkownik resiak82 edytował ten post 12 marzec 2021 - 20:59


#206 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 12 marzec 2021 - 21:57

nie no 2-3g w opadzie a "dobry" przylow to juz gruby temat, Chyba, ze przylow ma ledwo wymiar. albo woda ma 2m max i lowisz z brzegu...

z wedek "tanich"

Favorite bluebird 7g siada przy okolo 60-70cm.

St croix panfish przy okolo 70cm.

Na mikado fashspin do 7g juz da sie 90+ wytargac, ale opad przy 3g (a juz na pewno na glebokiej wodzie i wietrze to hmm tak sobie).

 Co innego branie w plytkiej wodzie w jeziorze z 3g z brzegu a co innego kontakt z dnem w rzece na 5m przy 3g z lodki bez kotwicy... co innego przylow 30cm szczupaka co innego 100cm+

Lowie sporo duzych szczupakow na przynety typu 3-5cm, ale wszystko na glowki typu 10g+ (az do niemal 30). Jeszc ze nei znalazlem nic co bedzie sobie radzilo z porzadnym przylowem i pokazywac kontakt z dnem z lodki bez kotwicy na wodzie 5m++)



#207 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 13 marzec 2021 - 09:06

Witam koleżanki i kolegów. Może ktoś z użytkowników pomoże mi w wyborze kija, który ma być na lekko pod okonia, ale też aby ogarnął przyłów. Fajnie by było aby było czuć opad już przy 2-3g. Długość uniwersalna ponieważ łowię z brzegu jak i z łodzi. Oto kijki, które wpadły mi w oko:
- Mikado Black CRYSTAL 238 2-10g lub 223 2-8g jest to nowość na 2021
- Mikado Katsudo slim 229 1-9g
- Konger Streeto 220 2-10g
- Konger STREETO DOUBLE 210 / 1-7Gg / 3-18Gg

Prosze o opinię ww kijków użytkowników którzy używają lub używali tych kijków. Chyba, że możecie coś innego zaproponować.
Pozdrawiam

Po trzykrotnym zawodzie jaki dostarczyły mi kijki MIKADO (właśnie okoniówki), omijam tę marką szerokim łukiem. Z wymienionych przez Ciebie zainteresowałbym się Kongerem. Mam bardzo dobre wspomnienia (od kilku lat przesiadłem się wyłącznie na castig) o kijkach KONGER Jig Ultris Perch i Ultris Jig Mikron. Z docierających do mnie plotek, seria Streeto zbiera dość pozytywne opinie.
 



#208 OFFLINE   resiak82

resiak82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Marek

Napisano 13 marzec 2021 - 09:48

Po trzykrotnym zawodzie jaki dostarczyły mi kijki MIKADO (właśnie okoniówki), omijam tę marką szerokim łukiem. Z wymienionych przez Ciebie zainteresowałbym się Kongerem. Mam bardzo dobre wspomnienia (od kilku lat przesiadłem się wyłącznie na castig) o kijkach KONGER Jig Ultris Perch i Ultris Jig Mikron. Z docierających do mnie plotek, seria Streeto zbiera dość pozytywne opinie.


Też mikado zawsze omijałem, tak jak ja ona, ale teraz patrząc na opinie mikado użytkowników zmieniam trochę nastawienie

#209 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 13 marzec 2021 - 22:14

Czekam na Mikado Black Crystal i mysle ze sporo zamiesza w przedziale lekkiego spina, osobiscie wciaz u mnie bezkonkurencyjny jest jaxon symbian do 10g do lekkiego lowienia , i tsu ajing do 7g . wlasnie kupuje kolejnego jaxona zanim znikna bo te blanki to fantastico. przewalilem kilometry patykow i zawsze wracam do jaxa nie wiem co on ma w sobie ale na pewno ma moccccc ;)


  • Alexspin lubi to

#210 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 14 marzec 2021 - 10:27

Witam koleżanki i kolegów. Może ktoś z użytkowników pomoże mi w wyborze kija, który ma być na lekko pod okonia, ale też aby ogarnął przyłów. Fajnie by było aby było czuć opad już przy 2-3g. Długość uniwersalna ponieważ łowię z brzegu jak i z łodzi. Oto kijki, które wpadły mi w oko:
- Mikado Black CRYSTAL 238 2-10g lub 223 2-8g jest to nowość na 2021
- Mikado Katsudo slim 229 1-9g
- Konger Streeto 220 2-10g
- Konger STREETO DOUBLE 210 / 1-7Gg / 3-18Gg

Prosze o opinię ww kijków użytkowników którzy używają lub używali tych kijków. Chyba, że możecie coś innego zaproponować.
Pozdrawiam

Kijów które wymieniłeś nie znam ale warunki, które określiłeś spełniają wędki zwane "AJI.(Ajing)" Mają delikatną szczytówkę i mocny dolnik. Sa zaprojektowane do połowów makreli na maleńkie przynęty.

W zasadzie są to kije japońskie ale i na Alli...też takie modele już są dostępne za ludzkie pieniądze.

No i trzeba sobie zdać sprawę, że przyłów sandacza czy bolka taki kij spokojnie ogarnie ale sumów to na to za wiele nie wyciągniesz ;)


Użytkownik strary edytował ten post 14 marzec 2021 - 10:28


#211 OFFLINE   resiak82

resiak82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Marek

Napisano 14 marzec 2021 - 11:53

Kijów które wymieniłeś nie znam ale warunki, które określiłeś spełniają wędki zwane "AJI.(Ajing)" Mają delikatną szczytówkę i mocny dolnik. Sa zaprojektowane do połowów makreli na maleńkie przynęty.
W zasadzie są to kije japońskie ale i na Alli...też takie modele już są dostępne za ludzkie pieniądze.
No i trzeba sobie zdać sprawę, że przyłów sandacza czy bolka taki kij spokojnie ogarnie ale sumów to na to za wiele nie wyciągniesz ;)


Te kijki Ajing nawet ciekawie się prezentują i dobre opinie mają. Tylko problem się zrobi jak będzie trzeba reklamować

#212 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 14 marzec 2021 - 13:57

Wklejkę wcześniej czy później złamiesz, naprawa czyli wymiana na nową to stówa.



#213 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 15 marzec 2021 - 06:48

Wklejkę wcześniej czy później złamiesz (...)

Skąd taka teza? Spinninguję od 1992 r., przewinęło mi się przez ręce co najmniej kilka wędzisk z wklejką (pierwsza w 1992r. to przeróbka własnej roboty) jeszcze nie udała mi się ta sztuka. Podpowiedz jak to zrobić, to dołączę do grona sztukmistrzów, fachowców łamania szczytówek... ;)  :P 
 


  • Gold Tinca tinca lubi to

#214 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 23 wrzesień 2021 - 19:57

Witam.
Poszukiwany kijek, nie koniecznie budżetowy, do łowienia okoni.
Krótki, do 180cm, łowienie z łudki.
Szybki, sztywny, ale pracujący parabolicznie pod rybką, żeby animować przynętę tak hak chcę, do animacji robalami, raczkami 5-8cm, czasami kajtek 3",itp. z obciążeniem do 6g.
Okonie łowione od 35cm wzwyż.

Użytkownik cinn edytował ten post 23 wrzesień 2021 - 19:59


#215 OFFLINE   bambus

bambus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr

Napisano 23 wrzesień 2021 - 20:12

Polecam obejrzeć Spro Solidz, budżetowy ale bardzo ciekawy kijek pod takie łowienie jak piszesz. 180cm w jednym kawałku z pełnego węgla.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

#216 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 23 wrzesień 2021 - 21:45

.

Użytkownik Negra edytował ten post 23 wrzesień 2021 - 21:48


#217 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 01 czerwiec 2022 - 19:03

A odświeżę sobie temat, może ktoś podłapie :)

Może ktoś jest mi w stanie polecić kijek do łowienia na gumki, tylko na gumki. Długość 1,8-2,2m, c.w do około 5-7 gram. Akcja szybka i koniecznie wklejana szczytówka. Preferowana waga jak najniższa. Może akurat coś mi umknęło na naszym lub wschodnim rynku?



#218 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 01 czerwiec 2022 - 20:35

Polecę major crafty od Marcysia czy to tubular czy solid, świetnie na te kijki mi się łowi.
  • GroPerch lubi to

#219 OFFLINE   emrys

emrys

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 01 czerwiec 2022 - 21:00

A odświeżę sobie temat, może ktoś podłapie :)

Może ktoś jest mi w stanie polecić kijek do łowienia na gumki, tylko na gumki. Długość 1,8-2,2m, c.w do około 5-7 gram. Akcja szybka i koniecznie wklejana szczytówka. Preferowana waga jak najniższa. Może akurat coś mi umknęło na naszym lub wschodnim rynku?

W zaleznosci od budzetu. Z Ali: umknal Ci np Teton MK2? SuperLite do 10g jest fajny. Albo cos z Crazy Fish? 


  • GroPerch lubi to

#220 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 06 czerwiec 2022 - 12:32

W zaleznosci od budzetu. Z Ali: umknal Ci np Teton MK2? SuperLite do 10g jest fajny. Albo cos z Crazy Fish? 

Właśnie te kijki kojarze, myślałem o czymś jeszcze innym :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych