Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Na narty - czyli zimowa odskocznia od ryb!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
576 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2646 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 13 grudzień 2019 - 10:20

Paweł ten taurus przy 400l ma tylko 50 kg nośności. Trochę mało. Większość boksów ma 75 kg. A max długość nart to chyba 180 cm a Ty chciałeś 185 cm (po co Ci taki długie narty?)
Przymiarka do auta to podstawa, a obustronne otwieranie zbędny bajer. Jeździłem trochę z takim, a kupiłem jednostronnie otwierany.

Użytkownik Artech edytował ten post 13 grudzień 2019 - 10:21


#302 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4545 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 13 grudzień 2019 - 10:25

Wszystko kwestią gustu ... Mi z kolei bardziej pasuje otwierany z obydwu stron i ma to swoje zalety jak mało miejsca, a zdarza się tak czasami.



#303 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 13 grudzień 2019 - 14:35

Paweł ten taurus przy 400l ma tylko 50 kg nośności. Trochę mało. Większość boksów ma 75 kg. A max długość nart to chyba 180 cm a Ty chciałeś 185 cm (po co Ci taki długie narty?)
Przymiarka do auta to podstawa, a obustronne otwieranie zbędny bajer. Jeździłem trochę z takim, a kupiłem jednostronnie otwierany.

 

Nośność chyba nie ma dla mnie aż takiego znaczenia - 50 kg starczy. Byleby tylko konstrukcja była solidna. A długość 185cm to tak na wyrost - mam nadzieję sprawić sobie kiedyś konkretne skitury w takiej długości. Narazie skitury mam 177 cm a narty trasowe 174 cm więc nawet taki boxik do 180 cm wewnątrz da radę. 



#304 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 14 grudzień 2019 - 18:38

No i box zakupiony. Pojechałem tylko przymierzyć ale jednak kupiłem. Wybór padł na Kamei 510. Trochę duży ale spełnia wymogi długości wewnętrznej a na zewnątrz ma jedynie 200 cm. Dodatkowo ma pewniejsze mocowania na obejmę. Patent Thule z tymi chwytakami nie budzi mojego zaufania. Trzy mocowania pasów w środku więc można wszystko spiąć solidnie - nośność ma 75 kg. Dodatkowo 6 lat gwarancji i kolorek metalik - pasi do auta. Był z wystawy i za kilka drobnych rysek dostałem jeszcze rabacik. Zapłaciłem więc ok połowę ceny tego boxa w Polsce która jest co najmniej chora. 

Załączone pliki


Użytkownik Pawgas edytował ten post 14 grudzień 2019 - 18:41

  • thug i S.N. lubią to

#305 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 14 grudzień 2019 - 20:16

No i box zakupiony. Pojechałem tylko przymierzyć ale jednak kupiłem. Wybór padł na Kamei 510. Trochę duży ale spełnia wymogi długości wewnętrznej a na zewnątrz ma jedynie 200 cm.


W trakcie użytkowania wyjdzie ci, że lepszy trochę większy niż trochę mniejszy. Wygląda ładnie, cieszy oko. Jak kupowalem swój to chyba tej firmy w Polsce nie było.
  • Pawgas lubi to

#306 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2646 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 14 grudzień 2019 - 22:19

Gratuluję zakupu.
Systemu mocowania nie ma się co bać, łatwy montaż a 160 km/h na autostradzie (niemieckiej oczywiście) przy pełnym obciążeniu daje radę

#307 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 16 styczeń 2020 - 19:29

Jak wspominałem napiszę po powrocie ze Szpindlerowego Młyna moje odczucia. Ogólnie jeździliśmy przez 4 dni 27-30 grudnia. Ludzi masa - cała Europa. Najwięcej Czechów, Polaków i Niemców ale i z Danii czy Holandii stały auta. Bardzo mało tras otwartych. Naśnieżali dopiero. Na Św. Petr w otwarte były Niebieska 2, czerwona 1a i czerwono/czarna 4. Zasadniczy ruch był oczywiście na niebieskiej. Już o 10 godz stromsze fragmenty z dużymi muldami i lodem. Na Medwedin otwarte były 12 i 13b od Hornych Misecek. W niedzielę 29 grudnia byliśmy na parkingu przed 10 godz (mieszkaliśmy w Szklarskiej Porębie a więc 60 km dojazdu) i ledwo zaparkowaliśmy. Dlatego też następnego dnia pojechaliśmy od strony Hornych Misecek - tam też tłumy ale miejscówka fajna na pobyt - sporo tras na biegówki a można założyć narty w progu pensjonatu. Generalnie wyjazd sporo choć 30 min stania w kolejce do szybkiej 6 osobowej kanapy na 7 min jazdy w dół to tak sobie bilans. Karnety drogie - kupowane i płacone przez stronę GoPass na 2 osoby dorosłe i 8 lat dziecko na 4 dni wyniosły nas 420 Euro. Teraz czekam na konkretniejszy wyjazd - 1 lutego meldujemy się na Kronplatz. Koszty Skipassów potworne choć mój syn jeszcze załapie się na darmowy.

 

Popełniłem taki klip z wyjazdu. Zapraszam do obejrzenia choć proszę o wyrozumiałość bo to moje pierwsze chwilę z montażem video - fajna sprawa :)

 

 

 

PS Box dachowy sprawdził się rewelacyjnie. Nie wyobrażam sobie jednak boxa otwieranego na jedną stronę - bez stołka nie można by sięgnąć na przeciwległy brzeg.


Użytkownik Pawgas edytował ten post 16 styczeń 2020 - 19:32


#308 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 31 styczeń 2020 - 01:18

Moze maly raport z Sierra Nevada, chyba najdalej wysunietego na poludnie w Europie osrodka narciarskiego. Dla mnie to byl pierwszy tego typu wypad. Do tej pory spedzilem kilkanascie godzin na "stokach" Podkarpacia i 2 dni gdzies w okolicach Zywca. Wypad na pewno na duzy plus. Dobrze zorganizowana infrastruktura, duza ilosc stokow i wyciagow, przystepne ceny (oprocz ski passow) to na pewno atuty tego miejsca. Na minus bylaby pogoda. Mozna trafic na cieple dni i dupa zbita. 

Jesli chodzi o sprzet to tylko nadmienie, ku przestrodze, zeby nie "mieszac" gogli na duza-mala glowe z duzym kaskiem. Kupile sobie Smithy Squady oraz kask Holt. Co sie okazalo. Gogle mialy za krotki pasek i przez to zbytnio uwieraly mnie w twarz. Ot taka niespodzianka. 

 

OSoIIacTAEHSMbJ3tQaGg5NRZ5vVmCB4YZduCGZQ

 

bprq5SR7StvVmlz-xkBpXomUEUgTHr95qoqLNfii

 

zvUVEtaxzMVsfIt34O8cEM3ndNwdwsOgfp1Wu54m

 

VnUqB2R6iR5nAFdiairYhn6Q-yL_cpLoodNulD_6

 

Ps Ostatania fotka zrobiona przez mojego kolege Uki :)


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 31 styczeń 2020 - 01:22


#309 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 31 styczeń 2020 - 08:38

 

Jesli chodzi o sprzet to tylko nadmienie, ku przestrodze, zeby nie "mieszac" gogli na duza-mala glowe z duzym kaskiem. Kupile sobie Smithy Squady oraz kask Holt. Co sie okazalo. Gogle mialy za krotki pasek i przez to zbytnio uwieraly mnie w twarz. Ot taka niespodzianka. 

 

Bo gogli,kasku i butów nie kupuje się przez internet  :D 
 



#310 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4545 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 31 styczeń 2020 - 09:29

Bo gogli,kasku i butów nie kupuje się przez internet  :D 
 

 

Kupuje się kupuje tylko trzeba solidnie pomierzyć albo nawet wcześniej przymierzyć ;)


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 31 styczeń 2020 - 09:29


#311 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 31 styczeń 2020 - 14:43

Oj tam oj tam :) Kask sobie przymierzylem w sklepie wiec wiedzialem ze bedzie ok a gogli nie zakladalem na kask tylko osobno. Sprzedawca z gory powiedzial ze sie na tym nie zna wiec nie doradzil. Poza tym sklepowe mierzenie nadal nie wylkucza pomylek. Niektore rzeczy wychodza dopiero po paru dniach lub tyg uzytkowania.

 

Z butami mam zagwozdke bo wszystkie wypady beda samolotem wiec zeby wziac ze soba buty musze zaplacic za dodatkowy bagaz. Finansowo na tym nie wyjde na pewno. Z drugiej strony komfort psychiczny i fizyczny nie ma ceny :)


  • radek_u lubi to

#312 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 31 styczeń 2020 - 16:15

No z butami to nie taka łatwa sprawa. Właśnie walczę z zakupionymi rok temu Rossignol Alltrack 110 Pro LT. Pomysł miałem taki żeby buty były uniwersalne do wązań alpejskich oraz pinowych Dynafita. No i wszystko niby dobrze pomierzone i dalej odczuwam ból. Problem w tym że mam wysoko wysklepione stopy podłużnie ale jednocześnie platfusa poprzecznego i pod obciążeniem śródstopie obniża się jeszcze bardziej i buty mają za dużą objętość. Dopięcie klamer powoduje mrowienie. Zakupiłem kolejne wkładki podnoszące stopę i zobaczę czy to pomoże. Jutro rano wyruszamy do Południowego Tyrolu na Kronplatz. 



#313 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 31 styczeń 2020 - 16:59

Ja tym razem dostalem jakies tanie Atomic'ki. Byly wygodne ale chyba o pol rozmiaru za duze bo mi cos narta lekko latala. Lewy but chyba byl lekko wyrobiony bo kiedy sie pochylalem jakos za duzo przestrzeni oddawal.

#314 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 31 styczeń 2020 - 21:32

Oj tam oj tam :) Kask sobie przymierzylem w sklepie wiec wiedzialem ze bedzie ok a gogli nie zakladalem na kask tylko osobno. Sprzedawca z gory powiedzial ze sie na tym nie zna wiec nie doradzil. Poza tym sklepowe mierzenie nadal nie wylkucza pomylek.

Holt i squad to najlepiej sprzedające się modele, gdzie Squad jako jeden z niewielu gogli na rynku pasuje do prawie wszystkich marek kasków. Po przeczytaniu Twojego wpisu od razu sprawdziłem Holta XL i te gogle i między twarz a ramkę można tira zaparkować 😉
I napisz mi na PW gdzie kupiłeś gogle, bo jeśli z oficjalnej polskiej dystrybucji, to będę musiał nad ich wiedzą mocno popracować 😉😂

#315 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 31 styczeń 2020 - 22:21

Ja mam Holta rozmiar L czyli 59-63 cm. Moj model 2019 wyglada troszke inaczej niz te ze wczesniejszych lat. Kask i gogle kupilem na ebay uk.



#316 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 01 luty 2020 - 13:03

No z butami to nie taka łatwa sprawa. Właśnie walczę z zakupionymi rok temu Rossignol Alltrack 110 Pro LT. Pomysł miałem taki żeby buty były uniwersalne do wązań alpejskich oraz pinowych Dynafita. No i wszystko niby dobrze pomierzone i dalej odczuwam ból. Problem w tym że mam wysoko wysklepione stopy podłużnie ale jednocześnie platfusa poprzecznego i pod obciążeniem śródstopie obniża się jeszcze bardziej i buty mają za dużą objętość. Dopięcie klamer powoduje mrowienie. Zakupiłem kolejne wkładki podnoszące stopę i zobaczę czy to pomoże. Jutro rano wyruszamy do Południowego Tyrolu na Kronplatz.


Spróbuj o ile nie jeździsz wyczynowo nie spinać mocno butów poziomymi klamrami. Stopa owszem luzu trochę bedzie miała, ale nie powinna boleć a w razie wywrotki sztywna skorupa ją przytrzyma by nie skręcic kostki a dobrze ustawione wiązanie wypnie nartę. Wiele lat temu instruktor mi to wytłumaczył i odtąd skończyły się moje problemy z bolącymi stopami.
  • Pawgas lubi to

#317 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4545 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 01 luty 2020 - 13:53

Ja się nie znam, ale pionowo zamontowanych klamer w butach to jeszcze nie wiedziałem 😉 Co do tego aby nie krępować za mocno stóp i łydek butami pełna zgoda. Takie rzeczy to dla wyczynowców co to po zjeździe buty ściągają.

Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 01 luty 2020 - 14:07


#318 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 01 luty 2020 - 14:37

Oczywiscie chodzi o klamry od stóp 😀
  • S.N. lubi to

#319 OFFLINE   biturbo

biturbo

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 132 postów
  • Lokalizacjamultikono: @Sztangista
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:S

Napisano 01 luty 2020 - 22:35

No z butami to nie taka łatwa sprawa. Właśnie walczę z zakupionymi rok temu Rossignol Alltrack 110 Pro LT. Pomysł miałem taki żeby buty były uniwersalne do wązań alpejskich oraz pinowych Dynafita. No i wszystko niby dobrze pomierzone i dalej odczuwam ból. Problem w tym że mam wysoko wysklepione stopy podłużnie ale jednocześnie platfusa poprzecznego i pod obciążeniem śródstopie obniża się jeszcze bardziej i buty mają za dużą objętość. Dopięcie klamer powoduje mrowienie. Zakupiłem kolejne wkładki podnoszące stopę i zobaczę czy to pomoże. Jutro rano wyruszamy do Południowego Tyrolu na Kronplatz. 

 

Pawgas daj znać jak było. 



#320 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2646 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 09 luty 2020 - 14:30

Załączony plik  IMG_20200209_131718.jpg   52,94 KB   13 Ilość pobrań
Pozdrowienia z Białki ⛷️😎




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych