Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Na narty - czyli zimowa odskocznia od ryb!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
576 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Tb01

Tb01

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaPodhale

Napisano 18 grudzień 2015 - 12:32

Tak ale Białka pomimo szacunku jaki zawsze będę miał za wspólną organizację, niesamowite zaplecze itd, oferuje jednak stoki rekreacyjne. Jak naśnieżycie to zawsze będzie gdzie się poślizgać. To jest właśnie przewaga podhala nad moją częścią beskidów. Jak u nas jest powiedzmy +2 to wystarczy sprawdzić Białkę, zawsze na minusie i armatki chodzą. 

A wracając do tematu szacunku to do Białki, Bukowiny i całego waszego kompleksu powinni być wysyłani wszyscy miłośnicy płotów, grodzenia wyciągów i ogólnego utrudniania z mojej wioski też. A już szczególnie z miasta na Z czyli polskiego Aspen. Ale nigdy nie przyjadą bo ich szlag trafia na samą myśl jaka kasiura co roku przepływa przez Białkę. 

Białka mocno inwstuje i te inwestycje widać. Na plus w tym sezonie można dodać min. wspólny ski pas ze Słowacją + nowa trasa z nową kanapą.  Tras takich jak w Alpach, niestety u nas nigdy nie będzie i z tym się trzeba pogodzić. Poza tym Białka to nie tylko zima i narty, ale również flyfishing.



#22 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 18 grudzień 2015 - 20:00

Przyznam, że nie byłem nigdy w Białce na nartach. Żona się uczy, mój prawie 5 letni synek rozpoczyna naukę więc pewnie odwiedzę ją jeszcze w tym roku. Sam zresztą lubię w ramach rozgrzewki takie trasy. Łagodny, długi stok pozwala na doskonalenie techniki skrętu, przejść z krótkich na długie skręty i na odwrót. Najbardziej irytuje mnie, kiedy stok o dużym nachyleniu jest męczony przez narciarzy ześlizgującymi się, którzy tworzą muldy lub ściągają śnieg w dół stoku. O snowbordzistach nie wspomnę. Mało jest osób na stoku, którzy potrafią jeździć metodą carvingową. A jak Krisu wspomniał o pijaczkach czy osobach na stoku nie znających zasad poruszania na nim, to jak człowiek widzi takich to tylko lać kijem przez łeb. O kulturze w kolejkach pod wyciągiem nie wspomnę - mam narty z wypożyczalni to mogę nimi jeździć po nartach kolegów....

Na poprawę humoru zawsze lubię obejrzeć film z Tedym:)



#23 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 18 grudzień 2015 - 20:02



#24 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 18 grudzień 2015 - 20:07



#25 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 18 grudzień 2015 - 20:53

 O snowbordzistach nie wspomnę.

Czyli nie należę do Twoich ulubieńców? ;)  Opinię snowboardzistom wyrabiają głównie ci co siedzą w poprzek stoku najlepiej za zakrętem i robią sobie selfie na fejsa.

Ale są też tacy którzy lubią jeździć. Zarówno wśród narciarzy jak i snowboardzistów idiotów nie brakuje. Raz mi koleś ząb ukruszył kijkiem bo nie zahamował przed kolejką. Zaproponował, że mi zasponsoruje nowy ale powiedziałem, że mam w dupie jego kasę to mało do bitki nie doszło. Przyleciał kierownik wyciągu. Kolo był oczywiście natrzaskany.

Ja chyba w niedzielę do białki skoczę bo już mnie nosi a otworzyli czerwoną trasę. Krótka  ale fajna.



#26 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 18 grudzień 2015 - 23:35

Krisu nie mam nic do snowbordzistów pod warunkiem, że jeżdżą a nie lansują się. Podobnie nie mam nic przeciwko narciarzom pod warunkiem....



#27 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 19 grudzień 2015 - 07:13

PYTOON jak chcesz w tym roku skoczyć do Białki to na ten sam skipass masz fajne wyciągi. W Jurgowie, za Bukowiną jedzie się jak na przejście graniczne na Łysą Polanę i w lewo. Trasy konkretne jest jedna czarna i to raczej nie na wyrost. Byłem tam tylko raz ale wspomnienia mam dobre.

A w samej Białce lub Bukowinie z dziećmi jest zajebiscie bo się nudzić nie będa. Na miejscu jest kupa atrakcji termy, skutery, helikopter, co kto woli i na ile ma kasy.



#28 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 19 grudzień 2015 - 16:54

I to mi się podoba! Są na forum jeszcze chłopaki, którzy oprócz wędkarstwa mają inne zainteresowania!  :lol:



#29 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 20 grudzień 2015 - 10:42

A ja sobie wczoraj wygrzałem i uformowałem buciki i teraz idealnie pasują do moich nóg i nic mnie teraz nie zaskoczy na stoku(jedynie brak śniegu :ph34r: ) Naprawdę fajna sprawa szczególnie dla osób po kontuzjach kostek, z haluksami, z wysokim podbiciem. Cuda można z tym zrobić :D  

 

Załączone pliki


  • -PYTOON- lubi to

#30 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 20 grudzień 2015 - 14:53

Super! Jaki model kupiłeś?



#31 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 20 grudzień 2015 - 16:59

Super! Jaki model kupiłeś?

Cruzar 10 Fischera 



#32 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 20 grudzień 2015 - 19:00

Dobry wybór. Przy tej szerokości skorupy muszą być wygodne. Moje raptory jadą na odbarczanie w dwóch punktach. Grubość wyściółki w Twoich butach jest dużo większa niż w moich. Coś za coś, nie ma idealnych rozwiązań. Dziś 1 godzina na Białym Krzyżu ale warunki fatalne. Trzeba poczekać na niższe temperatury.

#33 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 20 grudzień 2015 - 22:31

Dobry wybór. Przy tej szerokości skorupy muszą być wygodne. Moje raptory jadą na odbarczanie w dwóch punktach. Grubość wyściółki w Twoich butach jest dużo większa niż w moich. Coś za coś, nie ma idealnych rozwiązań. Dziś 1 godzina na Białym Krzyżu ale warunki fatalne. Trzeba poczekać na niższe temperatury.

Z założenia ma być ta linia butów wygodna, komfortowa i dużo miejsca ma być na paluchy, bo wyjściowa szerokość to 103. Ja je sobie robiłem do 98 plus miejsca ucisku. Twoje Raptory to całkiem inna półka to nawet nie ma sensu porównywać  :)



#34 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 21 grudzień 2015 - 07:13

Radzio z jakich okolic pochodzisz i które stoki najczęściej oblegasz?

#35 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 21 grudzień 2015 - 11:02

Obecnie mieszkam w Zegrzu i niestety zimą mam mało czasu i jedynie mogę sobie pozwolić na wyjazd jak mnie gdzieś z roboty wyślą 



#36 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 21 grudzień 2015 - 11:31

Też czekam na snieg jak na zbawienie  :wacko: . Na mikołaja swoj stary parapet zastąpiłem nowym. Decha NITRO BLACK LIGHT"easy raider" + wiązania Burton Custom.  

Załączony plik  xxx 006.jpg   39,8 KB   10 Ilość pobrań

Załączony plik  xxx 008.jpg   37,78 KB   10 Ilość pobrań 

 

 


  • -PYTOON- i Krisu23 lubią to

#37 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 21 grudzień 2015 - 15:13

No Urasenty, super design. Chętnie wziąłbym na serwis taką deseczkę! Zaletą desek jest mniej krawędzi do ostrzenia :)


  • urasenty lubi to

#38 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 21 grudzień 2015 - 17:17

Chętnie wziąłbym na serwis taką deseczkę! Zaletą desek jest mniej krawędzi do ostrzenia :)

Było od razu mówić, że Ty fachowiec  :D a jaki to serwis jeśli można wiedzieć?



#39 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 21 grudzień 2015 - 17:53

Było od razu mówić, że Ty fachowiec  :D a jaki to serwis jeśli można wiedzieć?

Sam robię swoje narty i najbliższej rodziny. Utrzymywanie nart nasmarowanych oraz ostrości krawędzi to podstawa. Trzymanie na oblodzonych stokach czy przejście z krawędzi na krawędź to czerpanie maksymalnej frajdy z jazdy na nartach. Utwardzanie krawędzi diamentami pozwala zachować je w ostrości przez dłuższy czas między ostrzeniami. Mam komplet narzędzi do smarowania nart i ostrzenia krawędzi. Jedyne co robię, to oddaję narty raz do roku na planowanie ślizgu i czasem nałożenie struktury narty. 


  • radek_u lubi to

#40 OFFLINE   Piotr123

Piotr123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Piotr

Napisano 21 grudzień 2015 - 21:39

Jeszcze muszę wytrwać....

81660c1dc31e253cmed.jpg

Użytkownik Piotr123 edytował ten post 21 grudzień 2015 - 21:42





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych