Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Na narty - czyli zimowa odskocznia od ryb!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
576 odpowiedzi w tym temacie

#421 OFFLINE   Nissenel

Nissenel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Nazwisko:Sebastian

Napisano 29 luty 2020 - 01:52

Panowie,

Zbliża się koniec sezonu, to oznacza wyprzedaże sprzętu  ;)

Dawno nie jeździłem, traktuję siebie jak totalnie początkującego, chciałbym na przyszły sezon sprawić sobie nowy sprzęt. Mam 169 cm wzrostu. Myślę o długości nart 149 cm. 

Dodatkowo, czy udało wam się dobrać odpowiednie buty przez internet?  ;)



#422 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 29 luty 2020 - 11:43

Panowie,

Zbliża się koniec sezonu, to oznacza wyprzedaże sprzętu  ;)

Dawno nie jeździłem, traktuję siebie jak totalnie początkującego, chciałbym na przyszły sezon sprawić sobie nowy sprzęt. Mam 169 cm wzrostu. Myślę o długości nart 149 cm. 

Dodatkowo, czy udało wam się dobrać odpowiednie buty przez internet?  ;)

Raz, że już przespałeś wyprzedaże, bo sklepy poniżej swoich kosztów zakupu sprzedawały sprzęt i większość już wyprzedała.
Dwa, narty dobiera się do WAGI, a wzrost jest drugorzędną sprawą.  
Trzy, nie dobierzesz odpowiednich butów przez internet. 



#423 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 29 luty 2020 - 13:21

Pierwsze słyszę zeby narty dobieralo sie do wagi 😀 Wzrost, zaawansowanie, zawzse o takich kryteriach słyszałem 😀

#424 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 29 luty 2020 - 14:18

Pierwsze słyszę zeby narty dobieralo sie do wagi 

Widzisz ilu ciekawych rzeczy można dowiedzieć się na forum wędkarskim  :D  :D



#425 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 29 luty 2020 - 15:46

Pierwsze słyszę zeby narty dobieralo sie do wagi 😀 Wzrost, zaawansowanie, zawzse o takich kryteriach słyszałem 😀


Parę stron wcześniej wstawiałem wykład Pana Tomasza Kurdziela z magazynu NTN. Polecam obejrzeć uważnie.
  • S.N. lubi to

#426 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 29 luty 2020 - 22:29

A pewnie że można się dowiedziec i na forum wędkarskim o nartach 😀 W sumie to wiedzę o sprzęcie mam marną,raz w zyciu narty kupowalem, jestem też totalnym amatorem jeżdżącym kilka dni w roku.

Filmik w wolnej chwili sobie też popatrze.

To jak są na forum ludzie z dużą wiedzą narciarską to rozwiejcie coś co mnie nurtuje. Mianowicie kijki. No mam, ładne, odpowiedniej dlugości, pod kolor nartek, ale proste. A nieraz widuje (u nas na stokach sporadycznie, raczej w transmisjach TV) takie fajne pokrzywione 😀 Czemu one takie są? 😀

#427 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 01 marzec 2020 - 00:09

A pewnie że można się dowiedziec i na forum wędkarskim o nartach 😀 W sumie to wiedzę o sprzęcie mam marną,raz w zyciu narty kupowalem, jestem też totalnym amatorem jeżdżącym kilka dni w roku.

Filmik w wolnej chwili sobie też popatrze.

To jak są na forum ludzie z dużą wiedzą narciarską to rozwiejcie coś co mnie nurtuje. Mianowicie kijki. No mam, ładne, odpowiedniej dlugości, pod kolor nartek, ale proste. A nieraz widuje (u nas na stokach sporadycznie, raczej w transmisjach TV) takie fajne pokrzywione 😀 Czemu one takie są? 😀


Po to aby jak najmniej przeszkadzały przy ostrym cięciu bramek. Przy prostych możnaby końcówką zawadzić o tyczkę. Oczywiście w slalomie kije są proste bo skręt jest dużo ciaśniejszy i zawodnik atakuje tyczkę zewnętrzną ręką.
  • OloPe lubi to

#428 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 04 marzec 2020 - 22:55

I chyba koniec sezonu  :(  Może to i lepiej, bo to dramat jak zakpiła z nas zima. 

 

Załączony plik  89034154_494526904530923_1276493460379009024_n.jpg   34,98 KB   5 Ilość pobrań
Załączony plik  89195604_485562472111138_298093489374101504_n.jpg   41,26 KB   5 Ilość pobrań


  • Artech lubi to

#429 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 05 marzec 2020 - 08:31

Pozostają jeszcze Alpy. Tam nawet ostatnio dosypało świeżego śniegu.

#430 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2646 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 05 marzec 2020 - 09:27

Eeeee tam. Z tego co widziałem, u nas też trochę dosypało i jest całkiem przyjemnie
https://bialkatatrza...timedia/kamerki
A Alpy, szczególnie te włoskie to chyba mało popularne teraz 😷😜

#431 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 05 marzec 2020 - 12:39

No właśnie teraz możnaby znaleźć jakieś fajne noclegi bo pewnie dużo osób odwołuje rezerwacje. Jak będziesz szybko zjeżdżał to wirus cię nie dogoni 😁😁😁
  • Artech, lexi i S.N. lubią to

#432 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 29 wrzesień 2020 - 17:10

Czas odświeżyć wątek z odmentów działu Cafe. Sezon powoli zbliża się. Oby tylko zima dopisała a Koronka pozwoliła jechać. Ja mam na ferie w pierwszym tygodniu lutego już zarezerwowany nocleg w ośrodku Carezza (oczywiście z możliwością bezpłatnego odwołania rezerwacji). Natomiast korci mnie pojechać gdzieś wcześniej. Mam tydzień wolnego w październiku i tak myślę o wypadzie do Austrii na lodowiec. Ma ktoś z Was doświadczenie w takich wypadach jesiennych? Myślałem o Kaprun i lodowcu Kitzsteinhorn. Jest już 60 cm śniegu więc może jeszcze dopadać. 

 

Narazie karmię oczy takimi filmami:

 


Użytkownik Pawgas edytował ten post 29 wrzesień 2020 - 17:15

  • GoLoManoLo i biturbo lubią to

#433 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 29 wrzesień 2020 - 19:10

Nie wiem kiedy dokładnie masz urlop, ale popatrz sobie na październikowe testy ze Ski Active i wyjazd na Stubai lub Hintertux :)
  • Pawgas lubi to

#434 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4540 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 17 grudzień 2020 - 11:54

Panowie pytanie o gogle smith. Od kiedy i w jakich modelach na wewnętrznej stronie pianki jest tłoczony (chyba) napis smith ?

#435 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 17 grudzień 2020 - 19:54

Panowie pytanie o gogle smith. Od kiedy i w jakich modelach na wewnętrznej stronie pianki jest tłoczony (chyba) napis smith ?

Dla mnie jest to szukanie skwarek i nie wiem po co ci ta wiedza :blink:  Ale jak chcesz wiedzieć to w modelach, gdzie jest dwu i trzy warstwowa pianka


  • S.N. lubi to

#436 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4540 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 17 grudzień 2020 - 20:40

Dla mnie jest to szukanie skwarek i nie wiem po co ci ta wiedza :blink:  Ale jak chcesz wiedzieć to w modelach, gdzie jest dwu i trzy warstwowa pianka

 

Kupiłem chińskie to avanti, że szkła zabijają od patrzenia niemal (nie zabijają sprawdziłem osobiście co kosztowało mnie konkretnie około 30 zł. i jak sprawdzę te smithy to wrzucę tu obydwa filmiki z tłuczenia :D ), zapytałem o super smithy to szukam skwarek :lol: 

Dziękuję za odpowiedź Radku.



#437 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 17 grudzień 2020 - 20:54

Kupiłem chińskie to avanti, że szkła zabijają od patrzenia niemal (nie zabijają sprawdziłem osobiście co kosztowało mnie konkretnie około 30 zł. i jak sprawdzę te smithy to wrzucę tu obydwa filmiki z tłuczenia :D

Przepraszam, ale nic nie zrozumiałem z tego :rolleyes:


  • S.N. lubi to

#438 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 17 grudzień 2020 - 21:55

W kwestii nart w tym sezonie to byłem dotychczas optymistą ale coraz mniej wierzę, że uda się wyjechać. A szkoda bo kupiłem okazyjnie Elany SLX pro jako pierwsze slalomki i chciałoby się je przetestować. Warunki śniegowe w Dolomitach poezja. 



#439 OFFLINE   biturbo

biturbo

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 132 postów
  • Lokalizacjamultikono: @Sztangista
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:S

Napisano 17 grudzień 2020 - 23:40

W kwestii nart w tym sezonie to byłem dotychczas optymistą ale coraz mniej wierzę, że uda się wyjechać. A szkoda bo kupiłem okazyjnie Elany SLX pro jako pierwsze slalomki i chciałoby się je przetestować. Warunki śniegowe w Dolomitach poezja. 

Jakie buty do tych SLXów zakładasz? Mocno agresywne nie są ale kontrole już trzeba mieć bo dość szybkie z opinii co czytałem. 

U nas pozamykali ale za miedzą nie sądzę że wyciągów nie puszczą. Wprowadzą limity na stoku. Pakuj narty na te Dolomity.  



#440 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 17 grudzień 2020 - 23:57

Jakie buty do tych SLXów zakładasz? Mocno agresywne nie są ale kontrole już trzeba mieć bo dość szybkie z opinii co czytałem. 

U nas pozamykali ale za miedzą nie sądzę że wyciągów nie puszczą. Wprowadzą limity na stoku. Pakuj narty na te Dolomity.  

 

Mam takie buty:

https://www.rossigno...-2019-2020.html

 

Zamysł był by mieć jedne buty i do wiązań alpin i do pinowych w skiturach. Wymagały trochę pracy - prawy z uwagi na rozpłaszczoną stopę wymagał poszerzenia. Dwa razy zmieniałem wkładki. Teraz celem redukcji objętości w górę zakupiłem jeszcze takie podkładki Sidas Volume Reducer i przymiarki w domu wykazują, że można będzie nieco cieńszą skarpetkę zapodać. Teraz szukam jeszcze jakiegoś spoilera do cholewki żeby nieco zmienić kąt nachylenia łydek - buty mają rzep do mocowania spoilera ale nie było go w komplecie. Mam też do nich dokupione podeszwy typu Grip Walk ale narazie nie zmieniam bo co prawda te SLX mają wiązania kompatybilne ale drugie narty (Atomic Redster LT 174) mają już wiązania typu DIN a chciałbym móc jeździć na obu nartach.


Użytkownik Pawgas edytował ten post 18 grudzień 2020 - 00:01





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych