Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Brda w Bydgoszczy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
882 odpowiedzi w tym temacie

#601 OFFLINE   marecki003

marecki003

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaTuchola
  • Imię:Marek

Napisano 14 luty 2018 - 21:56

Witam.

 

Są jakieś wieści znad Brdy?

W górnych odcinkach górskich powyżej Woziwody nie da się łowić.

Zalane brzegi.


  • Cwaniak lubi to

#602 OFFLINE   gieroj

gieroj

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaPałuki - Bydgoszcz
  • Imię:Marcin

Napisano 15 luty 2018 - 20:54

Byłem w Bydgoszczy na górskim w weekend. 4 godzinki spaceru, zero kontaktu z rybą. Poziom wody całkiem nisko w porównaniu do innych rzek, nurt bardzo silny, ale na spokojnych odcinkach łowić się da.


Użytkownik Szczepan1954 edytował ten post 15 luty 2018 - 20:55

  • Frogerset lubi to

#603 OFFLINE   ZZZ

ZZZ

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaKujawsko-Pomorskie

Napisano 22 luty 2018 - 09:54

Cześć,czy ktoś wie jak wygląda rzeka w Nadolnej Karczmie,czy da się połowić?

#604 OFFLINE   rav_id

rav_id

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • Lokalizacjamiasto ;)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:http://opowiescizespinningiem.blogspot.com

Napisano 22 luty 2018 - 10:15

Cześć,czy ktoś wie jak wygląda rzeka w Nadolnej Karczmie,czy da się połowić?

Czy da się połowić to nie wiem. Wodowskaz w Tucholi przynajmniej od tygodnia pokazuje nieco poniżej stanu ostrzegawczego, co może wskazywać na wodę wysoką.

#605 OFFLINE   marecki003

marecki003

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaTuchola
  • Imię:Marek

Napisano 22 luty 2018 - 21:57

Witam.

 

W Nadolnej Karczmie podobnie jak poniżej Świtu.

Bardzo mało miejsc gdzie można dojść do rzeki.

Postaram się jutro zrobić zdjęcie z mostu w Nadolnej.

 

Pozdrawiam.

 

https://naforum.zapo...a5e9bc.jpg.html

 

 



#606 OFFLINE   mowik

mowik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Filip

Napisano 22 luty 2018 - 22:04

Cześć, byłem w ostatni weekend w Świcie i da się bez większego problemu dojść i łowić. Oczywiście są nieduże rozlewiska ale ogólnie nie ma większego problemu z dostępem.

#607 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 23 luty 2018 - 01:11

Proponuję korzystanie ze strony Pogodynka  i ich wodowskazów.Ze Smukały i Rudzkiego Mostu.Smukała,bardzo niski stan,taki do muchy to 140cm,w zeszłym roku na weekendy spadała do 180cm(czyli była wyższa).W tym roku była nawet 260cm.Tu na Brdzie już 30 cm to sporo.

Rudzki Most podobne.Fajna czytelna woda to 90-100cm,w tym roku było 155cm i woda szła po łąkach.Na razie nie ma opadów i nie przybywa,ale opadać będzie powoli.Brda to nie rzeka podkarpacka,gdzie po letniej burzy woda gwałtownie sie podnosi o 1metr,ale też i szybko opadnie.Brda jest zasilana głównie przez wody podziemnie,które są pełne.Woda rośnie mniej gwałtownie i też mniej gwałtownie opadają.Dopływy:Bielska,Czerska,Raciążska,Kamionka,Sępolenka,Bożenkowska,Stążka... jak pewnie wiecie są mało znaczącymi dopływami.

Zasilanie przez wody podziemne świetnie widać na Wdzie,okolice Czarna Woda czy nie bez powodu wieś nazwana Zimne Zdroje.Tam są tzw kurzawki i w dnie dziury z których wylatuje woda z ziemi. W jednym z dopływów Wdy jest strumień,który ma około 300metrów.Wychodzi z ziemi,żwirku i jakiś kaczeńców(kwiaty takie moczarowe),zdrojów po drodze jest tyle,że strumień ma w ujściu ma 1metr szerokości i prawie metr głębokości z mułem.A w czerwcu woda świetna do chłodzenia 40% wody bez gazu :-)


  • Adrian Tałocha, rav_id i gieroj lubią to

#608 OFFLINE   ZZZ

ZZZ

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaKujawsko-Pomorskie

Napisano 23 luty 2018 - 16:46

Dzięki za info jutro próba w Nadolnej(-:

#609 OFFLINE   ZZZ

ZZZ

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaKujawsko-Pomorskie

Napisano 25 luty 2018 - 16:09

Woda jeszcze wysoka,pod ciękim lodem mięciutko.

Załączone pliki


  • rav_id i gieroj lubią to

#610 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 03 marzec 2018 - 16:50

Był ktoś może nad Brdą w okolicach odcinka "no kill"? Idzie połowić czy brzegi pomarznięte? Szkoda by bowiem było jechać na marne:-)

#611 OFFLINE   rav_id

rav_id

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • Lokalizacjamiasto ;)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:http://opowiescizespinningiem.blogspot.com

Napisano 05 marzec 2018 - 20:01

Był ktoś może nad Brdą w okolicach odcinka "no kill"? Idzie połowić czy brzegi pomarznięte? Szkoda by bowiem było jechać na marne:-)

Późno ale może info się jeszcze przyda. Lód jedynie w miejscach ze stojącą wodą. Poza tym można normalnie łowić. Poziom też już pozwala całkiem wygodnie podać i poprowadzić przynęty. Moje dwa ostatnie wyjścia bez kontaktu z rybą.


  • G_rzegorz i Frogerset lubią to

#612 OFFLINE   Luk1234

Luk1234

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Poznań

Napisano 05 marzec 2018 - 21:55

Też może po czasie ale....

W czwartek i piątek byłem na szkoleniu w hotelu Słoneczny Młyn i w tych okolicach Brdą płynęło sporo kry.



#613 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 11 marzec 2018 - 20:37

Woda średnia,czysta.Byłem 3x w tym roku,tak po 1 godzinę do 1,5 godz.Na razie jedna chuda pięćdziesiątka na koncie.Woda znacznie mniej "deptana" niż rok czy dwa lata temu.Ci co liczyli na eldorado chyba się wykruszyli.

Załączone pliki



#614 OFFLINE   Marcin1

Marcin1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Dudziński

Napisano 11 marzec 2018 - 21:08

A ja naiwny myślałem że każdy liczy na eldorado... :P
  • Frogerset lubi to

#615 OFFLINE   spinn76

spinn76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaToporzysko
  • Imię:krzysztof
  • Nazwisko:tonder

Napisano 24 marzec 2018 - 19:01

Eldorado na Brdzie już  się dawno skończyło kilka sezonów temu.Wszyscy prawie wszystko zabierają. I tylko słyszę że ......no Panie ale opłacam kartę więc mam prawo zabrać. No i ma gość racje ale za rok czy dwa spotkać np potoka 50taka plus to już będzie tylko marzenie.  A pózniej sie dziwią dlaczego nic nie bierze albo czemu nie miałem nawet wyjścia. Sezon ten otworzyłem za......ście bo 3ema pstrągami wymiarowymi i dwoma ładnymi spinkami. I łowie nie na łowisku no kill. Żeby nie było bo nie lubię tam łowić.Lubie szukać ryby. Tym bardziej że Brdę znam jak własna kieszeń. Ale o tym wiedzą tylko nie liczni. Pozdrawiam. Kriss. 


  • rav_id lubi to

#616 OFFLINE   Marcin1

Marcin1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Dudziński

Napisano 24 marzec 2018 - 19:04

Na no killu są gorsze wyniki niż poza nim, więc wcale Ci się nie dziwię, że chodzisz gdzie indziej ;)

Użytkownik Marcin1 edytował ten post 24 marzec 2018 - 19:05

  • spinn76 lubi to

#617 OFFLINE   spinn76

spinn76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaToporzysko
  • Imię:krzysztof
  • Nazwisko:tonder

Napisano 24 marzec 2018 - 19:44

Marcin1 odkąd powstał odcinek no kill ani razu tam nie byłem. Wole dzikie tereny i po prostu szukać dzikich potoków. Ale oczywiście popieram chłopaków z Potoku jak najbardziej. Robią bardzo dobrą robotę, chronią rzekę i to jest tu najważniejsze.  



#618 OFFLINE   Marcin1

Marcin1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Dudziński

Napisano 24 marzec 2018 - 22:33

Jasne, z tym że chłopakom z Potoku należy się szacunek nie ma co dyskutować. Super, że ktoś podjął taką inicjatywę. Niestety no kill nie obejmuje całego naszego odcinka górskiego i robakowcy nadal są, tylko poza no killem. Chowają się po krzakach, gdzie policja na wezwanie nawet nie przyjeżdża i to jest niestety problemem naszej wody. Od maja mam zamiar wstąpić do SSR, może nie zmienię wiele, ale chociaż zaczną się mięsiarze oglądać przez ramię.

#619 OFFLINE   spinn76

spinn76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaToporzysko
  • Imię:krzysztof
  • Nazwisko:tonder

Napisano 03 kwiecień 2018 - 18:02

Dzisiaj rano miałem zamiar zrobić szybki rekonesans na Wiśle. Ale jak zobaczyłem pogodę z rana to szybko zmieniłem zdanie. I pognałem na Brde za potokiem. Niestety miałem tylko 4h na spinningowanie i to musiało mi starczyć. A jak na złość pstragi dzisiaj chciały ze mną współpracować. Po tym czasie wyjąłem 6eśc pstrągów w przedziale 28-32cm największy .I do tego jeszcze 3rzy ładne wyjścia ładnych kleni które nie decydują się na uderzenie.I już mi się sprawdza moja przynęta na wiosenne potoki na Brdzie.  Tym bardziej że większość dzisiaj mam właśnie na tą przynętę. Pogoda idealna jak na pstrąga. Pochmurno,bezwietrznie ,deszczowo. Szkoda tylko że tak mało czasu miałem. Załączony plik  pstrąg 30tak..jpg   85,94 KB   33 Ilość pobrań Innym rybką zdjęć nie robiłem bo wielkością nie powalały i szkoda było mi czasu. Do zobaczenia nad woda .Kriss.



#620 OFFLINE   Pavel

Pavel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • Lokalizacjazach - pom, lubuskie, pomorskie, wielkopolskie, kujawsko - pom., warmińsko mazurskie, mazowieckie, podlaskie
  • Imię:Paweł

Napisano 07 kwiecień 2018 - 16:42

Mój z dziś :wub:  






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych