Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Brda w Bydgoszczy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
882 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Winniczek

Winniczek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaRynkowo Wiadukt
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Winniczek

Napisano 21 maj 2013 - 06:10

Teraz jest znacznie bezpieczniej jak kilka lat temu.Monitoringi,patrole załatwiły sprawę.Także estetyczność deptaków sprawia,że jest wiecej ludzi.Po paszczy można dostać tam gdzie jest odludzie.Tak,że można łowić nawet i w nocy samemu.

A klenie można z powodzeniem łowić od ponad miesiąca.Na woblerki.Wiekszość łowi na boczny trok i mikro gumki.I mają mikro wyniki.Brda to był zawsze wobler i obrotówa.



#42 OFFLINE   kuba_kos

kuba_kos

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 27 maj 2013 - 15:57

Witam Wszystkich.

 

Kwestia troci i łososia na Brdzie od dawna mnie bardzo interesuje. Z moich obserwacji wynika, że z roku na rok jest coraz lepiej. Co rok łapię kilka ładnych rybek. W tym roku mam jedną 72 cm (2,6 kg), 55 cm gruby samiec (1,8 kg) oraz taką średnią 48 cm (1 kg). Mniejszych poniżej 1 kg, a mających wymiar, nie liczę. Wkrótce sandacze..., ale troć powróci..., jeszcze sierpień i wrzesień przed nami, więc... zobaczymy. 

 

Pozdrawiam Kuba.

 

Zamieściłbym zdjęcia, ale jestem przeciwnikiem zasady C&R, więc moje ryby na zdjęciach są zabite, a takich zdjęć tu chyba nie wolno zamieszczać.

 

p.s. Czekam na jakieś informacje o trociach lub łososiach z Brdy. 


Użytkownik kuba_kos edytował ten post 27 maj 2013 - 16:06


#43 OFFLINE   tyczkasport1

tyczkasport1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 438 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Dariusz

Napisano 08 czerwiec 2013 - 14:36

Niestety trotkami sie nie mogę pochwalić ale na miejskim odcinku ostatnio wieczorami trochę spaceruję i trafiają się pojedyncze ładne garbuski wydłubane z pomiędzy zielska :) większość to zajadle wyskakujące 15cm krwiożercze bestie ale średnio co wypad trafi się tez chociaż jeden 30staczek, a i klonek niezbyt duży tez lubi wyskoczyć z pomiędzy traw :) jak na 1,5-2 godzinny spacer to efekty bywają całkiem fajne :)



#44 OFFLINE   kubanczyk21

kubanczyk21

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 11 czerwiec 2014 - 14:24

Od paru dni mam okazję połowić w Brdzie jednak bez większych efektów. Łowię na odcinku miejskim i niestety sporu tutaj zielska... Może ma ktoś ochotę na wspólny wypad? Albo podzieli się jakimiś radami?;)

 

Pozdrawiam



#45 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 12 czerwiec 2014 - 21:50

Idz do sklepu Wobler na Jagiellońskiej i kup Żuka lub Baryłkę.To zobaczysz brdziane klenie.


  • spinn76 lubi to

#46 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 08 lipiec 2014 - 19:24

Zastanawiam się od dawna jak doświadczeni spinningiści radzą sobie na miejskim odcinku Brdy. Byłem tam wielokrotnie, ale praktycznie każdy rzut równa się ściągnięciu przynęty z zielskiem. Nawet woblery schodzące do pół metra generują zielony bukiet. Nie chodzi nawet o podwodne zarośla, ale to, co widzimy przy brzegu oraz to, co z rzeką płynie. 

 

Jestem wędkarzem, który wychował się na jeziorach i co tu kryć - Brda mnie przerasta, przynajmniej jeśli chodzi o spinning :)



#47 OFFLINE   tyczkasport1

tyczkasport1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 438 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Dariusz

Napisano 18 lipiec 2014 - 13:14

Brda to ma do siebie że jedynie na wiosnę i na jesieni daje duże pole do popisu i pozwala poszperać za dużymi garbusami i ładnymi esoxami. Tak jak napisał kol. TAPS w pełni lata raczej jedyny właściwy wybór to przynęty powierzchniowe i kuszenie Kleni :-)

#48 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 29 lipiec 2014 - 16:22

Jak ktoś lubi i będzie miał odrobinę szczęścia,to warto na trotkę.Weszły letnie.Widziałem i holowałem jedną ,tak na oko 3kg. Po trzecim wyskoku się wypięła.



#49 OFFLINE   diabel

diabel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 29 lipiec 2014 - 20:23

He to dobra wiadomość, ale trudny temat dosyć. 

Dzięki Taps. 



#50 OFFLINE   tyczkasport1

tyczkasport1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 438 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Dariusz

Napisano 29 lipiec 2014 - 21:14

Ja jedynie do tych maluchów miałem szczęście przy okazji szukania pasiaków, ale zrezygnowałem bo tak małych szkoda kuć. O większych słyszałem ale osobiście nie dane mi było spotkać :-)

#51 OFFLINE   szpaczek23

szpaczek23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • LokalizacjaSztum
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 06 sierpień 2014 - 22:44

Hej
Jestem przejazdem w Byd na dwa dni. Jest sens biegac po Brdzie teraz w samej Bydgoszczu czy mam szukac innego lowiska poza miastem. Jestem z grubsza przygotowany na kazda rybe. Z gory dzieki za odp. Pozdrawiam

#52 OFFLINE   diabel

diabel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 07 sierpień 2014 - 20:44

Sens jest zawsze na rybach  :P

Wieczorem spróbuj pływającego woblerka żuczka - klenie to lubią a w Brdzie ich troszkę jest i to byczki, okonia ładnego możesz trafić ale wieczór.

Nocny spinning w mieście też może przynieść sporo niespodziane.



#53 OFFLINE   JarekP

JarekP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaInowrocław

Napisano 08 sierpień 2014 - 09:12

Teraz najlepiej chyba próbować przy Brdy ujściu .



#54 OFFLINE   Cwaniak

Cwaniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Cyliński

Napisano 28 styczeń 2015 - 20:12

Witam,

Czy próbował ktoś z was zapolować na mieszkańców Bydgoskiej Brdy?Odcinek miejski a może i górski?



#55 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 28 styczeń 2015 - 20:33

Łowią nieliczni,ale łowią.Nad wodą pusto,ale to nie znaczy,że nic się nie dzieje.W Bydgoszczy jest tak,że jest cisza,mało ludzi,ale jak ktoś coś złowi,to momentalnie w tym miejscu ćwiczy kilku.Najlepiej łowić i tego nie nagłaśniać.Ryby są wszędzie, jak motocykliści.


  • spinn76 lubi to

#56 OFFLINE   Cwaniak

Cwaniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Cyliński

Napisano 29 styczeń 2015 - 14:33

Ja swoją przygodę z Bydgoską Brdą zacząłem w zeszłym sezonie.Mieszkam tu od 2 i pół roku.Jestem bardzo zaskoczony tą rzeką.W porównaniu do moich Mazowieckich wód-Brda to rewelka.co mnie tu strasznie niepokoi to spławiki grunty na górskim odcinku i zastraszająca mała ilość jakichkolwiek kontroli.Na przykład w zeszłym sezonie byłem na odcinku miejskim co najmniej 50 razy.Patrole policji,straży miejskiej itp mijały mnie kilka razy w ciągu dnia i zgadnijcie ile miałem kontroli?Ani jednej.Troche lipa.



#57 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 30 styczeń 2015 - 00:01

Bo straż miejska może ci naskoczyć.A policja czasem sprawdzi.Mnie średnio raz w roku.W zeszłym koło kładki przy PZW podczas testowania woblerów. Płynęli łodzią i im sie zachciało.Jak znasz Wisłę mazowiecką to jedź do nas i porównaj.Cisza spokój,każda główka wolna,częściej dzika spotkasz niż wędkarza.Ryba jest,tylko czasu brakuje.



#58 OFFLINE   Cwaniak

Cwaniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Cyliński

Napisano 30 styczeń 2015 - 18:47

Byłem w zeszłym roku tutaj na Wiśle,ale bez większych efektów.Problem w tym,że ta Wisła w Bydgoszczy nie należy do okręgu Bydgoskiego.

Ostatnio gdy opłacałem składkę to skarbnik pow mi,że z ta składką mogę łowić w całej Polsce.Coś mi tu jednak nie pasuje.Opłacam składkę "okręgową roczna młodzieżową/członka uczestnika i upoważnia ona m.in. do wędkowania na wodach ogólnie dostępnych PZW na terenie całego kraju.Nie do końca rozumiem sformułowanie "wody ogólnie dostępne".



#59 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 30 styczeń 2015 - 21:26

Cisza spokój,każda główka wolna,częściej dzika spotkasz niż wędkarza.Ryba jest,

Serio? Raj normalnie ;)


  • spinn76 i Seba 37 lubią to

#60 OFFLINE   Cwaniak

Cwaniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Cyliński

Napisano 30 styczeń 2015 - 21:38

No jak byłem tam 1 maja poganiać za szczupłym to spotkałem jednego spinningistę i jednego poczciwego i przemiłego dziadka.Ot cała wędkarska brać.A Wisła tuż obok dużego miasta.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych