Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Brda w Bydgoszczy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
882 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Marcin1

Marcin1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Dudziński

Napisano 18 marzec 2015 - 18:13

Dzisiaj po 3 godzinnym spacerku ze spinningiem po odcinku miejskim i chwilę na górskim jedna ucinka i nic poza tym.



#82 OFFLINE   tyczkasport1

tyczkasport1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 438 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Dariusz

Napisano 19 marzec 2015 - 16:16

Pasiaki na Brdzie w trakcie tarła jeszcze. Mam namierzone jedno tarlisko pręgowanych zbujników i nadal tam są :-) oczywiście odwiedzam jedynie bez wędki i nigdy nie zatrzymuje się zbyt długo, bo im mniej ludzi wie o tym miejscu tym lepiej a na całe szczęście nie spotkałem nikogo tam z wedką mimo że kilka metrów dalej już całkiem sporo ludzi się kręci...

#83 OFFLINE   Marcin1

Marcin1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Dudziński

Napisano 19 marzec 2015 - 23:49

Niech się mnożą w spokoju :D Później wygłodniałe nam to wynagrodzą :)

Użytkownik Marcin1 edytował ten post 19 marzec 2015 - 23:50


#84 OFFLINE   diabel

diabel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 22 marzec 2015 - 13:13

Hej witam.

 

Trochę od tematu, ale Brda tyle tylko, że w rezerwacie.

Byłem tam wczoraj o świcie na Świcie, fajnie było jako pierwszy wypad w te rejony w tym roku.

Zaliczyłem jedno odprowadzenie przynęty i jedno nieudolne podejście do stanowiska co skutkowało ucieczką kropa i jedno wielkie rozczarowanie i złość.

 

Przygotowując się do wędkowania na postoju obok mnie 7 gości czyniło to samo. Myślę sobie kurcze będzie tłok ,ale może pstrągi są aktywne.

Niestety po zapytaniu na co panowie liczą usłyszałem ze zmieszaniem ,że na płoć ,klenia i zamiast spinningu w ich dłoniach zobaczyłem wiadra i gruntówy. Chłopy miejscowe i w przewadze liczebnej więc tylko ślinę przełknąłem i poszedłem w swoim kierunku (przecież trzeba mieć czym do domu wrócić jak już kiedyś usłyszałem nad inna wodą).Wydawali się pewni swego i w ogóle nie skrępowani, a przecież dozwolone metody to spinning i mucha.

 

Czy coś może się zmieniło w regulaminie? czy może ja czegoś nie doczytałem.

 

 

 

 

 

 

 

 



#85 OFFLINE   Marcin1

Marcin1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Dudziński

Napisano 22 marzec 2015 - 13:32

Hej witam.

 

Trochę od tematu, ale Brda tyle tylko, że w rezerwacie.

Byłem tam wczoraj o świcie na Świcie, fajnie było jako pierwszy wypad w te rejony w tym roku.

Zaliczyłem jedno odprowadzenie przynęty i jedno nieudolne podejście do stanowiska co skutkowało ucieczką kropa i jedno wielkie rozczarowanie i złość.

 

Przygotowując się do wędkowania na postoju obok mnie 7 gości czyniło to samo. Myślę sobie kurcze będzie tłok ,ale może pstrągi są aktywne.

Niestety po zapytaniu na co panowie liczą usłyszałem ze zmieszaniem ,że na płoć ,klenia i zamiast spinningu w ich dłoniach zobaczyłem wiadra i gruntówy. Chłopy miejscowe i w przewadze liczebnej więc tylko ślinę przełknąłem i poszedłem w swoim kierunku (przecież trzeba mieć czym do domu wrócić jak już kiedyś usłyszałem nad inna wodą).Wydawali się pewni swego i w ogóle nie skrępowani, a przecież dozwolone metody to spinning i mucha.

 

Czy coś może się zmieniło w regulaminie? czy może ja czegoś nie doczytałem.

 

W informatorze wędkarskim na rok 2015, który każdy otrzymuje przy wykupieniu składki jest wyraźnie napisane, że dozwolone metody połowu w rezerwacie, to spinning i metoda muchowa, więc panowie jawnie łamali prawo, na dodatek w rezerwacie. Szkoda, że nie wezwałeś policji/straży wodnej. Panowie pozbawieni sprzętu i z mandatami może by się następnym razem zastanowili lub 2 razy przeczytali regulamin (choć pewnie jeszcze tego ani razu nie robili), zanim znowu udaliby się na ryby.



#86 OFFLINE   Marcin1

Marcin1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Dudziński

Napisano 22 marzec 2015 - 13:34

Ktoś wie, czy okonie się ruszyły na Brdzie? Czy nadal na tarle siedzą? Ja dziś miałem się wybrać przed pracą, ale jedno zerknięcie na termometr o 4:30 skutecznie mnie zniechęciło :D -4 stopnie, to dla mnie odrobinę za zimno, jeśli miałbym potem bezpośrednio do roboty uderzać  :ph34r:



#87 OFFLINE   Cwaniak

Cwaniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Cyliński

Napisano 23 marzec 2015 - 13:53

Niestety gruntówki to chyba utrapienie górskich odcinków Brdy,ale jak nikt tego nie pilnuje to dziady robią co im się podoba. Dopóki nie zaczną się kontrole z prawdziwego zdarzenia to niestety tak będzie.



#88 OFFLINE   tomibdg

tomibdg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:B

Napisano 07 kwiecień 2015 - 20:15

Po przeczytaniu wątku w tym roku spróbuję swoich sił na Brdzie, wydaje mi się że to "trudniejsza" rzeka niż Wisła ale fotki okoni i kleni z Brdy są kuszące..:)



#89 OFFLINE   Marcin1

Marcin1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Dudziński

Napisano 12 kwiecień 2015 - 10:04

Ktoś już widział może klenia na Brdzie po tych cieplejszych dniach? Ręce świerzbią i chyba sam się wybiorę wieczorem po pracy obadać co i jak.



#90 OFFLINE   Cwaniak

Cwaniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Cyliński

Napisano 12 kwiecień 2015 - 13:30

Kilka dni temu byłem na górskim odcinku jednak nie widziałem żadnego klenia.Jedynie jazia który odprowadził woblera pod same nogi i prysnąl.



#91 OFFLINE   Marcin1

Marcin1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Dudziński

Napisano 13 kwiecień 2015 - 10:36

Na chwilę wczoraj byłem pod wieczór na trochę na odcinku między Tesco i Łuczniczką i muszę przyznać, że zaczyna to wyglądać obiecująco. W końcu widać życie w Brdzie, chwilę przed zmrokiem kilka całkiem ładnych rybek się spławiło na środku rzeki, do tego jedno małe branko, co prawda nie do zacięcia, ale w końcu coś się ruszyło ;)

Jeszcze tydzień, może dwa i klenie/jazie powinny zacząć być aktywne i dawać się już regularnie łowić na tym naszym ciurku miejskim :)



#92 OFFLINE   Cwaniak

Cwaniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Cyliński

Napisano 24 kwiecień 2015 - 11:12

Udało mi się wyskoczyć na miejski odcinek Brdy i ewidentnie rybka się ruszyła.Trafiłem jazie i klenie, Nawet przyłów w postaci ok 70 cm szczupaka się trafił. Pomiędzy tymi rybkami co jakiś czas trafiały się te trocio-pstragi z zarybień PZW. Wedlug mnie z tymi rybami jest coś nie tak.Wszystkie jakie złowiłem miały niewykształcone płetwy piersiowe,a niektóre także brzuszne. Czy te ryby mają wogóle szanse na przetrwanie? I kto dopuszcza wpuszczanie takiego bubla do wody. Jak dla mnie pieniądze wywalane w błoto. 

Tak to wygląda.

Załączone pliki



#93 OFFLINE   tomibdg

tomibdg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:B

Napisano 24 kwiecień 2015 - 11:21

Trotki z podobnymi defektami brały również na fordońskim odcinku Wisły.



#94 OFFLINE   Cwaniak

Cwaniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Cyliński

Napisano 24 kwiecień 2015 - 11:44

Bo to pewnie z tego samego baniaka wylane.


  • K-Pon lubi to

#95 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 24 kwiecień 2015 - 12:50

Brak wykształconych płetw i braki np. w pokrywach skrzelowych, występują w hodowlach gdzie jest za dużo sztuk narybku w jednym basenie. Wiadomo hodowcy liczą pieniądze a później wychodzi jak widać na załączonej wyżej fotce.


Użytkownik DAWIDspinn edytował ten post 24 kwiecień 2015 - 12:53


#96 OFFLINE   tomibdg

tomibdg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:B

Napisano 24 kwiecień 2015 - 15:57

A nie wiecie czy one w ogóle do Brdy wracają na tarło? Bo zarybienia są już od dobrych kilku lat



#97 OFFLINE   Marcin1

Marcin1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Dudziński

Napisano 24 kwiecień 2015 - 16:00

One w większości w ogóle z Brdy nie wychodzą przez niepełnosprawną przepławkę poniżej miasta. Normalnie już nie powinno tych trotek być w Brdzie, tylko w Bałtyku.


Użytkownik Marcin1 edytował ten post 24 kwiecień 2015 - 16:00


#98 OFFLINE   tomibdg

tomibdg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:B

Napisano 24 kwiecień 2015 - 19:06

fajnie jeśliby  wchodziły na tarło ale skoro jest jak mówicie to szkoda na to kasy...



#99 OFFLINE   Marcin1

Marcin1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Dudziński

Napisano 07 maj 2015 - 15:50

I jak tam Panowie na zawodach?

Ktoś brał udział?

Jakieś ciekawe rybki się trafiły? :)



#100 OFFLINE   Marcin1

Marcin1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Dudziński

Napisano 21 maj 2015 - 17:43

Ktoś może jest chętny na wspólne wieczorne/nocne łowienie jutro?

W nocy jeszcze nie łowiłem na Brdzie, a ponoć są niezłe wyniki.

Dziś za dnia oprócz mnóstwa okonków koło wymiaru i kilku 20+ (w tym jeden sprinter na wobka boleniowego ściąganego w ekspresowym tempie) nic ciekawego złowić się nie udało. Nie licząc szczupłego koło 80 cm, który wystartował do twisterka 2cm i wiadomo co było dalej...

Woda jest tak czysta, że rybka chyba za dnia za bardzo żerować nie chce i z zielska się nie wyłania. Koło mostu na Ludwikowie z samego rana bolki kilka razy się pokazywały, ale zanim się przezbroiłem z zestawu kleniowego, już było po ich żerowaniu. Po pracy przejdę się obadać co i jak po ściemnieniu i może to przyniesie jakieś wymierne wyniki. Za dnia, jak już wspomniałem, kleniowe wobki atakowały tylko okoniowe mikrusy...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych