Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Poszukuję multiplikatora do ciężkiej roboty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1686 odpowiedzi w tym temacie

#981 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 maj 2020 - 21:02

Też mam pierwszy wypust z początków produkcji - ściągnąłem ze Stanów bo w PL nie było. Hula jak zła.



#982 OFFLINE   lukaszannopol13

lukaszannopol13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 25 maj 2020 - 09:02

Codo lew'sa i jego niezbyt fajnego nawoju. Ten multik to ma chyba fabrycznie coś pod tym względem skopane, bo na kazdym jednym filmiku na yt widać że ściąga pletkę w jedną stronę.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

#983 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 25 maj 2020 - 11:17

Sam zgłaszałem takie zastrzeżenie co do mojego egzemplarza Super Duty 300. Napisałem to po pierwszym nawinięciu plecionki i kilkunastu rzutach testowych. Obecnie multik jest po kilkukrotnym , "normalnym" użytkowaniu czyli na rybach. Wszystko jest absolutnie OK i równo nawinięte przy obu brzegach ... z tym, że ja używam plecionkę a pletka może się ściągać? ;)  :P  :D


Użytkownik BOB edytował ten post 25 maj 2020 - 11:18

  • Guzu lubi to

#984 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 25 maj 2020 - 15:00

Może ktoś się wypowiedzieć na temat Lews'a 300 do jakich on się nadaje ciężarów rzutowych?
Rozglądam się za multiki em do Volataile 50-200

Wysłane z mojego JNY-LX1 przy użyciu Tapatalka

#985 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 25 maj 2020 - 15:18

Oceniam na 30-130 (może ciut więcej ;) )



#986 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 25 maj 2020 - 15:42

Oceniam na 30-130 (może ciut więcej ;) )

A jak z kulturą pracy, można do czegoś porównać?Jak wypada przy lexie lub tranxie?

Wysłane z mojego JNY-LX1 przy użyciu Tapatalka

#987 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 25 maj 2020 - 15:50

Opisałem swój test na str. 46

Co do pracy, absolutnie nie ustępuje wymienionym przez Ciebie multikom a nawet sprawia wrażenie lepiej spasowanego. Bardzo dobrze spisuje się podwójny hamulec rzutowy. Przestawianie bloczków w różnych konfiguracjach w połączeniu z magnetykiem jest wyraźnie wyczuwalne. Lata z niego bardzo dobrze (ciche łożyska) i daleko. Terkotka w szpulce ma zdecydowany, mocny dźwięk.

Póki co nie widzę minusów. W tej chwili nawinięta mam plecionkę Varivasa Rock Beat #2.5 38Lb i multik bardzo ładnie ją układa.


  • pikeft i bob74 lubią to

#988 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 25 maj 2020 - 16:20

Ok, poczytałem opinie.
Dzięki Robercie

Wysłane z mojego JNY-LX1 przy użyciu Tapatalka

#989 OFFLINE   DGL

DGL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaHelmond NL
  • Imię:Dawid

Napisano 26 lipiec 2020 - 20:36

Już niedługo dostępna będzie Daiwa Tatula 300 Moc hamulca 13kg. Waga 325gr. Korba 110mm. Cena w UE około 290€ w USA 260$. Wychodzi drożej niż u konkurencji. Co będzie miał w srodku, tego nie wiem

Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka
  • MarCinFin lubi to

#990 OFFLINE   T4ll

T4ll

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaPrzeworsk
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:H

Napisano 01 sierpień 2020 - 09:37

Mam takie pytanie a nie widzę potrzeby zakładania nowego tematu. Na co wymienić Daiwa lexa 300HSL? Multik ma pracować z jerkami 50g+ i gumami 60g+. Maksymalna waga gum to ok 140-150g. Lexa niby dobra i fajna ale mam chyba jakiś wadliwy egzemplarz, najpierw dziwny problem z wodzikiem, po serwisie zaczyna się to samo i do tego strasznie głośne łożyska przy rzucie już po 6-8h od serwisu. Budżet powiedzmy do 700-800pln.

#991 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 sierpień 2020 - 10:12

LAW’S  SUPER DUTY 300  SPEED SPOOL LFS

Testuję w tym sezonie i póki co nie ma się do czego przyczepić.

Dobrze spasowany, skuteczny i wygodny podwójny hamulec, terkotka w szpuli...udany klon ABU



#992 OFFLINE   T4ll

T4ll

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaPrzeworsk
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:H

Napisano 01 sierpień 2020 - 10:37

Wygląda ciekawie. Ta terkotka jest przy wybieraniu plecionki przez rybę? Czy przy każdym ruchu szpuli?
  • BOB lubi to

#993 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 sierpień 2020 - 17:15

...masz rybę terkotka terkocze  :) byle by ta ryba była w stanie odjechać na zestawie ;)  :D



#994 OFFLINE   T4ll

T4ll

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaPrzeworsk
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:H

Napisano 01 sierpień 2020 - 17:44

O odjazd ryby to nawet na spławiku u nas ciężko niestety. Zawsze można co jakiś czas ręką pociągnąć żeby sprawdzić :) :D

Użytkownik T4ll edytował ten post 01 sierpień 2020 - 17:45


#995 OFFLINE   RMi

RMi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaZamość
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Ra

Napisano 05 sierpień 2020 - 11:53

Może nie dokładnie jak w temacie ... Ale poszukiwany przeze mnie multiplikator ma sprostać dużym rybom ... W zasadzie przynęty które stosuje są od 7-8 gram główka + 4-5 cali guma i tak do max 25 gram w różnej konfiguracji z gumą spradycznie małe jerki 7cm. Mocny sprzęt jest potrzebny z uwagi na fakt że przy nocnym sandaczowaniu łowię regularnie spore sumy i szkoda mi delikatnego sprzętu na długie odjazdy ryby. Wobec tego oczekiwał bym multiplikatora któremu nie straszę durze ryby. Osobiście zastanawiam się nad CC 101 albo 201. Wiem że jest sporo informacji o tych multikach i że niby są pancerne. Co jest na forum do wyszukania przez przeglądarkę starałem się przeczytać jednak zazwyczaj są to dwa wpisy a później dyskusja że ten nie tamten lepszy i tak naprawdę do konkretnych informacji się nie dokopałem. Za odpowiedzi z góry dzięki może ktoś ma link do konkretnej dyskusji bądź opisu o tych dwóch multiplikatoach bądź multiplikatoach którymi powinienem się zainteresowac.

Użytkownik RMi edytował ten post 05 sierpień 2020 - 11:55


#996 OFFLINE   Durzy

Durzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 05 sierpień 2020 - 12:11

Poszukałbym Daiwa Zillion 100 SHL.

To mocny sprzęt a od 15 gramów wystartuje.

A.



#997 OFFLINE   RMi

RMi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaZamość
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Ra

Napisano 05 sierpień 2020 - 15:30

15 to już za dużo myślę że te 7-8 gram musi obsłużyć w większości używam 10-12 gram i tutaj chce już mieć pełen komfort bez pilnowania co się dzieje...

#998 OFFLINE   Arek X

Arek X

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • Imię:Arek

Napisano 05 sierpień 2020 - 16:20

Sumy i około 10g dołem?

Na myśl przychodzi mi tylko jedna konstrukcja którą używam i sprosta wspomnianym wymaganiom.

Shimano Curado 200/201 DPV/DHSV.
  • mifek lubi to

#999 OFFLINE   RMi

RMi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaZamość
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Ra

Napisano 05 sierpień 2020 - 16:44

Dokładnie w miejscu gdzie łowię sandacze nocą często to samo żrą sumy i często co się wydaje żerującym sandaczem okazuje się sumem nie wymiarowego jeszcze w tym roku nie miałem wszystko ok 90 do 160 największy miał ponad 200 i stąd chce kołowrotek któremu nie straszne takie ryby. Teraz 8-12 gram jesienią będzie ciężej w zależności co będą chciały jeść. Nie zbieram wędek i nie robię kolekcji w szafie wędek czy kołowrotków.
Tak naprawdę używam 2 zestawów na pstrąga i na sandacza. Na pstrąga mam CC BFS który bardzo mi odpowiada stąd myśli o zestawie pod sandacza... Gdzie też chętnie przygarnę okrąglaka czy kolejne CC może Daiwe a może megabass stąd też pytanie do was co jest potwornie mocne ma duży zakres możliwości rzutowych i startuje od jak najniższej gramatury.

#1000 OFFLINE   zwiraz

zwiraz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaRybnik
  • Imię:Adam

Napisano 22 sierpień 2020 - 10:29

Cześć wszystkim.

 

Noszę się z zamiarem wymiany multika. Do tej pory korzystałem z ABU C3 6501. Ze względu na swoje gabaryty jest trochę nieporęczny i niewygodnie się go trzyma. Chciałem zastąpić go Lexą, ale nie potrafię jej już nigdzie znaleźć. Dodam, że multiplikator będzie podpięty do kija Snack Bait Blue Whip 2,6m o wyrzucie do 150 gram. Aktualnie zastanawiam się nad trzema rozwiązaniami:

 

 

 

 

W przypadku pierwszej maszynki wiele napisał już kolega BOB.

 

W tej chwili nawinięta mam plecionkę Varivasa Rock Beat #2.5 38Lb i multik bardzo ładnie ją układa.

 

Korzystając z okazji chciałbym zapytać (szacunkowo) ile metrów plecionki wchodzi na szpulkę? 

 

Ktoś z Was wie czy BFT nada się bezpośrednio na słoną wodę? Niby na filmach Szwedzi łowią nim na szkierach, z drugiej strony w opisie nie ma na ten temat żadnej informacji.

Reasumując - będę wdzięczny za Wasze opinie i rekomendacje, za które już teraz serdecznie dziękuję  :)

 

Pozdrawiam.

 

zwiraz


Użytkownik zwiraz edytował ten post 22 sierpień 2020 - 10:30





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych