Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Poszukuję multiplikatora do ciężkiej roboty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1686 odpowiedzi w tym temacie

#541 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 28 listopad 2018 - 16:33

Ryba która uruchomi hamulec 6 kg. skręcony na sztywno jest już słusznych rozmiarów (takich ryb tobie życzę) zawsze pozostaje kciuk. Jak uznasz że hamulec jest za słaby zawsze można zmienić okładziny.
  • nurek28, HaDe i czacha3410 lubią to

#542 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 28 listopad 2018 - 17:08

Do verticala hamulec ma być raczej precyzyjny niż mocny, chociaż jedno nie wyklucza drugiego, hamulce w górnych granicach swej mocy częściej dostają czkawki.

 

Za względu na hamulec poszukałbym raczej czegoś z abu, mały revo beast albo big shooter byłyby lepsze.


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 28 listopad 2018 - 17:17


#543 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 29 listopad 2018 - 23:47

300ka nie jest tak wielka jak by sie wydawało, a zawsze to wiecej mocy będzie miał.  CO do hamulca to jak kolega wyżej napisał jeżeli ma być precyzja to tranx nie ma precyzji w porownaniu z Revo beastem np.



#544 OFFLINE   Marcinnow

Marcinnow

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:N

Napisano 30 listopad 2018 - 08:14

Podpowiecie mi czy do przynęt 70g + wybrać Shimano Cardiff 301 czy 401? Od razu napiszę że na droższego multika nie mogę sobie pozwolić a odnośnie wagi maszynki jest mi wszystko jedno.

#545 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 30 listopad 2018 - 08:45

201 będzie z zapasem


  • BOB i MarCinFin lubią to

#546 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 01 grudzień 2018 - 23:47

201 będzie okjak kolega wyżęj ale 301 zawsze będzie miał zapas mocy jak byś chcial łądować powyzej 100g w góre



#547 OFFLINE   dzinek

dzinek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 04 styczeń 2019 - 10:50

Jestem w trakcie składania zestawu do gum 50-110 g i szukam multika do kija Svartzonker 8ft6in 40-140g. Niestety budżet mam dość okrojony i mogę przeznaczyć max 500 stówek. Co byście polecili w tych pieniądzach? W grę wchodzą, także używki, niski profil albo okrąglak. Z nowych multików wpadł mi w oko Revo4 (S, X, Winch), tylko nie wiem czy i jak długo poradzi sobie z ww. gramaturą. Używacie, któryś z tych modeli? Obecnie mam przy kiju do jerków calcutte 201D i nie wiem czy lepszym rozwiązaniem nie będzie ona, a ewentualnie dokupić coś do jerków. 



#548 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 styczeń 2019 - 10:58

Jestem w trakcie składania zestawu do gum 50-110 g i szukam multika do kija Svartzonker 8ft6in 40-140g. Niestety budżet mam dość okrojony i mogę przeznaczyć max 500 stówek. Co byście polecili w tych pieniądzach? W grę wchodzą, także używki, niski profil albo okrąglak. Z nowych multików wpadł mi w oko Revo4 (S, X, Winch), tylko nie wiem czy i jak długo poradzi sobie z ww. gramaturą. Używacie, któryś z tych modeli? Obecnie mam przy kiju do jerków calcutte 201D i nie wiem czy lepszym rozwiązaniem nie będzie ona, a ewentualnie dokupić coś do jerków. 

Calcutta 201D ma według mnie za mały nawój do jerków gdzie czasem trzeba je expresowo szarpnąć. Jerki do ilu gramów? 75 ?



#549 OFFLINE   dzinek

dzinek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 04 styczeń 2019 - 11:15

Max 100 g (Sweeper 17, Big McMio, BigBandit), głównie 60-100g. Co do calcutty to nie zauważyłem póki co, żeby mi jej przełożenie przeszkadzało, ale z drugiej strony też nie miałem okazji używać multika z wyższym przełożeniem (przed nią miałem C4, tam chyba jest 6:3:1). Wnioskuję, że Calcutte zestawiłbyś ze Svartzonkerem do gum, a szukałbyś czegoś to jerków?



#550 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 styczeń 2019 - 11:16

Tak bym zrobił. 



#551 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 04 styczeń 2019 - 11:21

IMO odległości na C4 będą większe że względu na większą średnicę szpuli jeśli to ma dla Ciebie znaczenie. Jeżeli dobrze Ci się łowi z Calcutta to tak zostaw 👍

#552 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 styczeń 2019 - 11:25

IMO odległości na C4 będą większe że względu na większą średnicę szpuli jeśli to ma dla Ciebie znaczenie. Jeżeli dobrze Ci się łowi z Calcutta to tak zostaw

Nie ma porównania z szybszym i może dlatego dobrze się łowi.

Co z tego że C4 ma dużą średnicę linki jak inne parametry nie sprzyjają dalekim rzutom ?



#553 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 04 styczeń 2019 - 11:28

Nie ma porównania z szybszym i może dlatego dobrze się łowi.

Co z tego że C4 ma dużą średnicę linki jak inne parametry nie sprzyjają dalekim rzutom ?

Andrzej rozwiń bo nie rozumiem ?



#554 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 styczeń 2019 - 11:34

Napisałem że może dlatego dobrze mu się łowi jerkami multikiem 201D który ma mały nawój bo nie ma porównania z szybszym .

 

C4 to dla mnie dość słaba konstrukcja. Mało i słabe łozyska. Mała korba. Wodzik sprzężony co przy lżejszych przynętach nie sprzyja odległościom. Ciężka i głęboka szpulka. Ergonomia taka sobie.  

 

Początkującemu na pewno bym nie polecił.


  • sucks_one lubi to

#555 OFFLINE   Arek X

Arek X

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • Imię:Arek

Napisano 04 styczeń 2019 - 11:40

Osobiście polecę Ci Dam Quick Optimus 301.

Spełnia Twoje wymagania, a nawet je przewyższa.

Poza tym szukając multiplikatora pod taką gramaturę jak podałeś, już po raz któryś zauważyłem, że pomijany jest przez Kolegów jeden parametr- dla mnie praktycznie najważniejszy- moc hamulca.

Stosując takie wabie chyba nie nastawiamy się na Okonie- nie umniejszając tym Rybkom siły :)

Wiem, moc można zwiększyć kciukiem...

Ale hamulec powinien mięć sam z siebie dużą moc.

Do swojego budżetu musiałbyś troszkę dorzucić gdybyś się zdecydował...

 

http://pleciona.pl/p...timus-301/15052



#556 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 04 styczeń 2019 - 11:41

Całkiem możliwe, że zadowolony bo nie ma punktu odniesienia. Fakt

Sam nie wiem jak to jest zrobione ale ruchomy wodzik wcale nie przeszkadza w rzucaniu. Oczywiście nie piszemy tutaj o UL ale przy gramaturach zgodnych z wątkiem wodzik nie będzie przeszkodą.

C4 przestałem używać w zeszłym sezonie ze względu na nowy kij na blanku Talon, który jest mocno zbieżny i moja graba jest za mała żeby to ogarniać (cały multiplikator znajduje powyżej sanek + gruba rura w Evie :)


  • godski lubi to

#557 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 04 styczeń 2019 - 11:43

Osobiście polecę Ci Dam Quick Optimus 301.

Spełnia Twoje wymagania, a nawet je przewyższa.

Poza tym szukając multiplikatora pod taką gramaturę jak podałeś, już po raz któryś zauważyłem, że pomijany jest przez Kolegów jeden parametr- dla mnie praktycznie najważniejszy- moc hamulca.

Stosując takie wabie chyba nie nastawiamy się na Okonie- nie umniejszając tym Rybkom siły :)

Wiem, moc można zwiększyć kciukiem...

Ale hamulec powinien mięć sam z siebie dużą moc.

Do swojego budżetu musiałbyś troszkę dorzucić gdybyś się zdecydował...

 

http://pleciona.pl/p...timus-301/15052

Moc hamulca w okolicach 5kg jest zdecydowanie wystarczająca i wcale kciuka nie musisz używać chyba że celujesz w 150cm :) .... wtedy przez chwile kciuk się przyda :)



#558 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4605 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 styczeń 2019 - 11:51

Jak w temacie poszukuję multika do przynęt do 100g +/- , nie chodzi mi o konkretne oferty, raczej o wskazanie modeli które spełniały by moje potrzeby. Raczej niski profil, ale okrąglak też może być. Kwota, którą planuję przeznaczyć to tak +/- 800 pln. Z góry dziękuję za wszelką pomoc !

 

W tych pieniądzach kupisz używkę w stanie idealnym  Calcuttę 301, i będziesz łooowił i łowił. Przy tej gramaturze przynęt w niższa półkę bym się nie pchał; szkoda kasy.


Użytkownik spinnerman edytował ten post 04 styczeń 2019 - 11:51


#559 OFFLINE   Arek X

Arek X

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • Imię:Arek

Napisano 04 styczeń 2019 - 11:52

Wychodzę z założenia, że lepiej mieć i nie używać niż nie mieć a potrzebować.

Przezorny zawsze ubezpieczony.

Tym bardziej, że wabiem o podanych gramaturach może zainteresować się wspomniany 150cm...Sum. ;)

Ale to tylko moje skromne zdanie.



#560 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 04 styczeń 2019 - 14:13

Jestem w trakcie składania zestawu do gum 50-110 g i szukam multika do kija Svartzonker 8ft6in 40-140g. Niestety budżet mam dość okrojony i mogę przeznaczyć max 500 stówek. Co byście polecili w tych pieniądzach? W grę wchodzą, także używki, niski profil albo okrąglak. Z nowych multików wpadł mi w oko Revo4 (S, X, Winch), tylko nie wiem czy i jak długo poradzi sobie z ww. gramaturą. Używacie, któryś z tych modeli? Obecnie mam przy kiju do jerków calcutte 201D i nie wiem czy lepszym rozwiązaniem nie będzie ona, a ewentualnie dokupić coś do jerków.


201d miałem i za te pieniądze ciężko znaleźć coś lepszego(mowa oczywiście o okraglakach) ale do kija 40-140 wg mnie sporo za mała.
Jak chcesz to mogę Ci sprzedać 301D tylko 50zl do swojego budżetu musisz dołożyć. Wysyłka po mojej stronie. W głowie urodził mi się kolejny pomysł a propos ciężkiego łowienia i tego raczej używał nie będę 🙃




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych