Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Poszukuję multiplikatora do ciężkiej roboty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1686 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 grudzień 2015 - 13:32

Ale tam taniej ;)  :D

900 zł tu i tam.



#42 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 27 grudzień 2015 - 13:34

W/g Twojego linka poz. 2 cena 970pln



#43 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 27 grudzień 2015 - 13:48

Tatula 150HD ma nie tylko pojemniejszą szpulkę ale i też bebechy mocniejsze, dłuższe ramię korbki co jest przydatne przy łowieniu na cięższe przynęty oraz takie które stawiają większy opór w wodzie :) Gwiazda hamulca jest z metalu a nie tworzywa jak w zwykłej setce :)

Mateuszu to Ty sprzedajesz i nie wchodźmy w tą polemikę, niech będzie na Twoje ;)

 

 

 

Co do ceny, jest przeceniona obecnie na jb.pl tak samo jak m.pl, kwestia daty wrzucenia ogłoszenia. W pewnym czasie jak mniemam przyszła decyzja oczekiwania niższej ceny :)



#44 OFFLINE   Maciek1

Maciek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaDublin

Napisano 27 grudzień 2015 - 23:01

Cena faktycznie nisza warta uwagi, ale ja zdecydowałem się na Quantum tylko jeszcze nie wiem które. :) mam nadzieję że nie będę żałował. :unsure:



#45 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 27 grudzień 2015 - 23:11

Ja bym sie Quantuma nie bał. Nie na darmo jest tak popularny w Stanach. Zależy wszystko od przeznaczenia i możliwości modelu, który wybierzesz. Miałem jednego (Smoke) i oceniam wysoko.


Użytkownik BOB1 edytował ten post 27 grudzień 2015 - 23:15


#46 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 27 grudzień 2015 - 23:26

Exo to wyższy model, z uwagi na to, że Iron jest do ściągnięcia zza wody a dolar drogi to lepiej kupić exo z allegro. To jednak tylko moje zdanie :)

 

Lub jednak trochę zaryzykować ;)

http://www.ebay.com/...L-/311500820950


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 27 grudzień 2015 - 23:30


#47 OFFLINE   Maciek1

Maciek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaDublin

Napisano 28 grudzień 2015 - 01:53

A ja myślałem że IRON to wyższy model bo za wielką wodą trochę droższy ,tego linka co mi podesłałeś też widziałem kurcze trochę za tanio chociaż sklep ma dobre opinie na ebay. Exo ciężko znaleźć w tym rozmiarze na lewą rękę.


Użytkownik Maciek1 edytował ten post 28 grudzień 2015 - 01:58


#48 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 28 grudzień 2015 - 08:24

Kolego cena katalogowa irona to 200 dolców a tego exo to 300, nie ma co marudzić tylko jak masz promocję świąteczną 50% to brać i się nie zastanawiać. Dziękuję :)



#49 OFFLINE   Maciek1

Maciek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaDublin

Napisano 28 grudzień 2015 - 11:33

Na ebay ceny podobne ,tylko ten exo z ebay ma 7 łożysk a na Allegro multik z identycznymi oznaczeniami pisze że 11 nie bardzo rozumiem o co chodzi .



#50 OFFLINE   Maciek1

Maciek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaDublin

Napisano 20 styczeń 2016 - 21:21

Parę dni temu wreszcie dotarła maszynka zobaczymy czy będę zadowolony ,znaczy zadowolony już jestem ale czy zda egzamin do zadań w  wadze ciężkiej.

Załączone pliki



#51 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 20 styczeń 2016 - 21:29

Super Maciek, myślę,że się nie rozczarujesz :)



#52 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 20 styczeń 2016 - 22:21

Parę dni temu wreszcie dotarła maszynka zobaczymy czy będę zadowolony ,znaczy zadowolony już jestem ale czy zda egzamin do zadań w wadze ciężkiej.

Koniecznie musisz opisać wrażenia z użytkowania tego multika, to ciekawa propozycja a u nas jakoś mało popularna.

#53 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 20 styczeń 2016 - 22:24

Fajnie, że się pochwaliłeś maszynką!

Napisz za jakiś czas jak się sprawuje nad wodą.

Oby służył długo i godnie! :)



#54 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 styczeń 2016 - 22:46

Wyszło 800-850 zł + ewentualnie podatki. Ja bym przy takiej kwocie wziął Tatulę . Albo sprawdzone Revo Toro NaCL.

Podejrzanie niska waga. Jakie przełożenie wybrałeś ?



#55 OFFLINE   Maciek1

Maciek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaDublin

Napisano 20 styczeń 2016 - 23:31

Wyszło 700 zł z przesyłką cła nie płaciłem :)  Irlandzcy celnicy nie są tak skrupulatni jak polscy.Przełożenie 7;3.Na testy trzeba będzie jeszcze troszkę poczekać.


Użytkownik Maciek1 edytował ten post 20 styczeń 2016 - 23:33


#56 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 styczeń 2016 - 23:52

Wyszło 700 zł z przesyłką cła nie płaciłem :)  Irlandzcy celnicy nie są tak skrupulatni jak polscy.Przełożenie 7;3.Na testy trzeba będzie jeszcze troszkę poczekać.

To good. Niech cieszy.

Tyko trochę za duży nawój . Ja używam 70-75 cm a i tak dużo ludzi twierdzi że to za dużo przy jerkach. Mogłeś wziąć tego 6,3. Nawój 81 cm. Tutaj masz 88. Grubo. Większy opór na korbie. 



#57 OFFLINE   Maciek1

Maciek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaDublin

Napisano 21 styczeń 2016 - 00:05

Zobaczymy. tylko taki był w promocji dla tego nie bardzo miałem wybór.Trzeba będzie wolniej kręcić. :)



#58 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 23 styczeń 2016 - 08:31

Duży multi, duża korba to i obciążenie nie będzie jak sądzę duże, dla porównania w mniejszym quantumku rozmiaru 100 mam 7:1 i lifting power jest zadowalający jak na to przełożenie, tym bardziej tutaj pomimo 7,3:1 przy rozmiarze 300 de facto znacznie mocarniejszej konstrukcji lifting power powinien być i zapewne będzie jeszcze lepszy.

Z tatulą bym go nie porównywał, bo to nie ta wielkość, bardziej z lexą 300 chociaż wg mnie lexę bije na głowę pod każdym względem i zaryzykuję taką tezę z pełną odpowiedzialnością ;)

Toro to bardzo dobry multi, ale całkiem inny profil użytkowy niż ten quantum, tutaj mamy lekkość i swobodę działania a toro to czołg nie odmawiając mu żadnych zalet z tego wynikających :)


  • rothen lubi to

#59 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 styczeń 2016 - 15:06

Duży multi, duża korba to i obciążenie nie będzie jak sądzę duże, dla porównania w mniejszym quantumku rozmiaru 100 mam 7:1 i lifting power jest zadowalający jak na to przełożenie, tym bardziej tutaj pomimo 7,3:1 przy rozmiarze 300 de facto znacznie mocarniejszej konstrukcji lifting power powinien być i zapewne będzie jeszcze lepszy.

Z tatulą bym go nie porównywał, bo to nie ta wielkość, bardziej z lexą 300 chociaż wg mnie lexę bije na głowę pod każdym względem i zaryzykuję taką tezę z pełną odpowiedzialnością ;)

Toro to bardzo dobry multi, ale całkiem inny profil użytkowy niż ten quantum, tutaj mamy lekkość i swobodę działania a toro to czołg nie odmawiając mu żadnych zalet z tego wynikających :)

Wlelkość duża a waga 210 gramów. Gdzie zaoszczędzili? To mniej niż Curado 201E7 czy Tatula.

Lexa 300 waży 300 g. Tyle mniej więcej ważyło Curado 300.

Ja bym zaryzykował i wybrał Lexę. Bez dwóch zdań.

 

Nie patrz tylko na przełożenie. Nawój 89 cm w Quantumie to bardzo dużo do ciężkich zastosowań.



#60 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 23 styczeń 2016 - 16:17

Bebechy są mocniejsze niż wskazywałaby waga a zaoszczędzili poprzez zaprojektowanie egzoszkieletu cokolwiek by to nie znaczyło, w skrócie na obudowie, szpulce, korbce również poprzez zastosowane materiały.

 

Wybór lexy to żadna parafraza mojej tezy tylko zachowawcza decyzja :D

 

Bez nadmiernego huraoptymizmu, kilka nowych quantumków znalazło dom wśród forumowiczów wraz ze mną(zakupiłem multi, domu nie szukam) i za jakiś czas już bez wróżenia z fusów jakieś konstruktywne opinie się pojawią :)

 

Nawój to kto co lubi. U mnie co do nawoju to dołożyłbym prawidłowość, która mi zaczyna świtać, że czym dłuższy kij tym większy nawój mi pasuje czyli dłuższe pociągnięcia to większy luz do zebrania i tak do swimbaita 8 stóp taki nawój ideolo.


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 23 styczeń 2016 - 16:21





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych