Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Poszukuję multiplikatora do ciężkiej roboty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1686 odpowiedzi w tym temacie

#1121 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 20 listopad 2020 - 21:50

Miał ktoś z was może do czynienia z okrąglakiem Quantum NOVA 351?

Nie miałem z nim do czynienia, jednak byłbym ostrożny. Wydaje mi się, że nie ma synchronizowanego ze szpulą wodzika (trzeba jeszcze potwierdzić). A przy tej szerokości szpuli z tak blisko leżącym wodzikiem rzuty nie będą komfortowe.

Tę samą przypadłość (w modelu 300) ma Shimano Cardiff. W dwusetce da się wytrzymać bo szpulka węższa, model 400 ma już synchronizację, ale też do ręki jest zbyt szeroki.

Kultura rzutów z Abu C3, C4 będzie bez porównania większa, choć nie każdemu odpowiada ich ergonomia. Wielkość 5500 będzie bardzo uniwersalna.

PS Dla szczupaków nie ma potrzeby napierać na okrąglaka. Wystarczy Revo 4X lub Lew's LFS (lepsza konstrukcja napędu).


Użytkownik RBTS edytował ten post 20 listopad 2020 - 21:56


#1122 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 20 listopad 2020 - 22:36

Racja, zapomniałem dodać że pod szczupaki. Tatuli nowej niestety nie dostanę za 500 :D

 

Za 500 nie, ale na Aliexpress za dwa dni będą za 400.


  • S.N. lubi to

#1123 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 listopad 2020 - 22:43

Za 500 nie, ale na Aliexpress za dwa dni będą za 400.

rozmiar 200? Podaj link.



#1124 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 20 listopad 2020 - 22:46

https://pl.aliexpres...earchweb201603_

 

https://pl.aliexpres...earchweb201603_


  • godski, golenia i S.N. lubią to

#1125 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 listopad 2020 - 08:44

Miałem tatule 200 z Ali i pracowała super  :)

Sprzedałem tylko dlatego , że potrzebowałem kaski na Metanium DC :)



#1126 OFFLINE   vastus

vastus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • Lokalizacjawschód

Napisano 21 listopad 2020 - 16:57

Ja do łowienia sumów z łapy posiadam penn SQL 20, na który weszło ok 280mb 4-ro splotowego żółtego sznurka 0,4mm. Multik sparowany z odpowiedniego kalibru armatą- tu wędką.
Nie polecam bo: 1.ciężki to zestaw wybitnie nie ważyłem ale sądzę, że ok 900gram waży
dlatego, że ciężko za długo machać się nie da.
Ja łowię przynętami do ok 150g i wytrzymuję max 4godziny machania później zaczyna wszystko boleć i jest ewentualność zapalenia mięśni. He-man-em nie jestem i raczej wątłej postury więc może dlatego tak krótko wytrzymuję.
Polecam bo: komfort psychiczny, że sprzęt kompatybilny i da radę z powieżonym mu zadaniem.
Niestety suma na ten zestaw jeszcze nie złowiłem. Prawdopodobnie dlatego, że za rzadko i za krótko się na niego zasdadzam.
p.s Zazdroszczę chłopakom, którzy potrafią z łapy cały dzień machać przynętami nawet 700 gramowymi łowiąc szczupaki- szacun!
Pozdrawiam

#1127 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 21 listopad 2020 - 18:17

Nie przerzucajmy dyskusji na łowienie sumów. Kolega zapytał o łowienie szczupaków przynętami do 80 g. a za chwilę ktoś wyjedzie z zestawem na fiordy.


  • golsyl lubi to

#1128 OFFLINE   vastus

vastus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • Lokalizacjawschód

Napisano 21 listopad 2020 - 18:56

Pardon. Zasugerowałem się tytułem... multik do ciężkiej roboty.
Proszę moderatora o usunięcie mojego poprzedniego wpisu.

Użytkownik vastus edytował ten post 21 listopad 2020 - 18:58


#1129 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 21 listopad 2020 - 19:25

Nie o to vastus chodzi. Nie mam Ci niczego za złe, po prostu na przyszłość śledź wątek z większą uwagą. :)



#1130 OFFLINE   Janir

Janir

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 21 listopad 2020 - 20:07

Rozglądałem się za tym Cardiff  201A ale u mnie w UK wszystko wyprzedane.. Jedynie dostępny rozmiar to 400...

Kusi mnie ten Quantum Nova 301 bo jest teraz w dobrej cenie, jakieś 65 funtów. Ale nic moge znaleźć no nim żadnych informacji.. :(



#1131 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 21 listopad 2020 - 21:20

Ten Quantum to raczej do trolla. Ma jedno łożysko i dość sporą masę. Hamulec też mocą nie powala.



#1132 OFFLINE   vastus

vastus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • Lokalizacjawschód

Napisano 22 listopad 2020 - 00:19

Nie o to vastus chodzi. Nie mam Ci niczego za złe, po prostu na przyszłość śledź wątek z większą uwagą. :)

Luzik Panie Kolego.
Autor napisał: zwłaszcza jak celuje w suma pod zwalonym drzewem...
Później fakt o szczupakach było i docelowo takiego szuka sprzętu.
Nie ma o co kopii kruszyć.
Pozdrawiam
  • Novis lubi to

#1133 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 22 listopad 2020 - 14:33

Do 80g i budżetu 500zł nie zastanawiałbym się i brałbym Tatule 200 z ali.

#1134 ONLINE   Mirek*

Mirek*

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 214 postów
  • LokalizacjaHajnówka

Napisano 22 listopad 2020 - 15:41

Janir pw.

#1135 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 22 listopad 2020 - 15:53

Nie przerzucajmy dyskusji na łowienie sumów. Kolega zapytał o łowienie szczupaków przynętami do 80 g. a za chwilę ktoś wyjedzie z zestawem na fiordy.

nie rozumiem... jeśli wątek ma być wyłącznie o łowieniu szczupaka to może należy zgłosić do moda prośbę o zmianę tytułu? 

zwłaszcza, że na sprzet sumowy jak najbardziej mozna łowić i czasem się łowi również szczupaki...



#1136 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 22 listopad 2020 - 16:59

Czarny, moje wpisy dotyczyły konkretnego zapytania. To, iż czasem przy połowie szczupaka, przyłowimy suma, jest zjawiskiem normalnym. Niemniej jednak, kiedy wybieram się na szczupaki, używam sprzętu na szczupaki. Można grubiej, można cieniej. Mnie też zdarzył się przyłów suma na dość ciężki zestaw szczupakowy. ( w ogóle się go tam nie spodziewałem). Sumik 120+ wyjechał w 3 minuty. Mimo wszystko rozgraniczyłbym zestawy do takiego łowienia. Albo, albo.Nie jestem, i nigdy nie byłem sumiarzem.


  • md30 lubi to

#1137 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 23 listopad 2020 - 00:12

w zasadzie do każdej ryby poza właśnie sumem sprzęt dobierasz do używanych przynęt i ewentualnych zaczepów... metrowego szczupaka na ul też wyjmiesz jeśli tyko nie wejdzie w zielsko, a nieduży sumek (np.120+) po prostu nie da się zmęczyć na zestawie okoniowym... dla mnie raczej szczupak jest tylko przyłowem, ale czasem się trafia... jak spróbujesz użyc zbyt delikatnego mulitka do 80-cio gramowego sdr-a w nurcie to połowisz parę dni i się coś w nim rozpadnie... jeśli jesteś w stanie w miarę komfortowo łowić 0,5kg multikiem to łów nawet pstrągi:) tylko hol trwa dziwnie krótko:(

nie widzę powodu by coś rozgraniczać - przykładowo teraz na sprzętem sumowym poluje na sandacze... warto, przynajmniej nie biorą maluchy:)



#1138 OFFLINE   vastus

vastus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • Lokalizacjawschód

Napisano 23 listopad 2020 - 14:24

w zasadzie do każdej ryby poza właśnie sumem sprzęt dobierasz do używanych przynęt i ewentualnych zaczepów... metrowego szczupaka na ul też wyjmiesz jeśli tyko nie wejdzie w zielsko, a nieduży sumek (np.120+) po prostu nie da się zmęczyć na zestawie okoniowym... dla mnie raczej szczupak jest tylko przyłowem, ale czasem się trafia... jak spróbujesz użyc zbyt delikatnego mulitka do 80-cio gramowego sdr-a w nurcie to połowisz parę dni i się coś w nim rozpadnie... jeśli jesteś w stanie w miarę komfortowo łowić 0,5kg multikiem to łów nawet pstrągi:) tylko hol trwa dziwnie krótko:(
nie widzę powodu by coś rozgraniczać - przykładowo teraz na sprzętem sumowym poluje na sandacze... warto, przynajmniej nie biorą maluchy:)

Jakiego multika używasz Panie kolego do łowienia sumów?

#1139 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 23 listopad 2020 - 23:38

dotychczas do nocnego, powierzchniowego lowienia z pontonu jakoś dawał radę zillion pe special - ale raczej do łowienia z prądem... teraz będzie komodo 463 - docelowo ma byc do pływadełka, ale jeszcze nad wodą nie był... wydaje mi się, że jest dostatecznie solidny żeby dociągnąć 90kg chłopa pod prad do zaczepu:)

do klasycznej orki uzywam stałej szpuli (prawie kilowa saltiga:)) i to się raczej nie zmieni...


  • vastus lubi to

#1140 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 29 listopad 2020 - 16:21

Ma ktoś może ABU Salty Stage?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych