Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Poszukuję multiplikatora do ciężkiej roboty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1686 odpowiedzi w tym temacie

#1561 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto

Napisano 01 sierpień 2022 - 19:19

Tak, jest założona pojedyńcza.

#1562 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 01 sierpień 2022 - 21:03

Ta korba nie ma przeciwwagi, jest przeznaczona do trollingu i łowienia wertykalnego. Prawdopodobnie, w zależności od przypadkowego położenia, swoją bezwładnością załącza sprzęgło napędu. Myślę, że w niej tkwi problem. Takie załączenie w chwili wyrzutu ciężkiej przynęty może poważnie uszkodzić multiplikator.


  • S.N. lubi to

#1563 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto

Napisano 02 sierpień 2022 - 06:06

Ta korba nie ma przeciwwagi, jest przeznaczona do trollingu i łowienia wertykalnego. Prawdopodobnie, w zależności od przypadkowego położenia, swoją bezwładnością załącza sprzęgło napędu. Myślę, że w niej tkwi problem. Takie załączenie w chwili wyrzutu ciężkiej przynęty może poważnie uszkodzić multiplikator.

Coś może być na rzeczy, miałem wersję z podwójną korbką i sytuacji z blokowaniem/zatrzaskiwaniem się przycisku zwalniającego szpulę podczas rzutów nie miałem.



#1564 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto

Napisano 06 sierpień 2022 - 06:34

Faktycznie, domyka się z winy tej korby.

https://youtube.com/...E?feature=share

Użytkownik bony20 edytował ten post 06 sierpień 2022 - 06:36


#1565 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 12 październik 2022 - 12:06

Cześć, pewnie milionowe pytanie, ale jestem laikiem w dziedzinie casta, którego chciałbym spróbować do łowienia szczupaków na jerki typu Buster 15, Big Bandit 19 czy Slider 10-12S.

Kupiłem do tego celu wędkę SG4 Power Game 221 40-80g. Wydaje się wystarczająca może z wyjątkiem Banditów, ale te używam wyjątkowo sporadycznie. I chciałbym dokupić do tego multik. Nie musi być nowy i drogi. W co celować? Czego się trzymać? Jaki rozmiar? Raczej niskoprofilowy i na pewno na lewą rękę.

Abu? Shimano? Może coś alternatywnego? Casta będę stosował głownie na szkierach z pływadła przez tydzień w roku...

Pomożecie? :)



#1566 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 13 październik 2022 - 09:19

Cześć, pewnie milionowe pytanie, ale jestem laikiem w dziedzinie casta, którego chciałbym spróbować do łowienia szczupaków na jerki typu Buster 15, Big Bandit 19 czy Slider 10-12S.

Kupiłem do tego celu wędkę SG4 Power Game 221 40-80g. Wydaje się wystarczająca może z wyjątkiem Banditów, ale te używam wyjątkowo sporadycznie. I chciałbym dokupić do tego multik. Nie musi być nowy i drogi. W co celować? Czego się trzymać? Jaki rozmiar? Raczej niskoprofilowy i na pewno na lewą rękę.

Abu? Shimano? Może coś alternatywnego? Casta będę stosował głownie na szkierach z pływadła przez tydzień w roku...

Pomożecie? :)

Ja bym celował w Tatula hd 200hl ltd lub Abu Revo Beast 41 LP LH


  • DanekM lubi to

#1567 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1735 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 13 październik 2022 - 10:18

Tej gramaturze podoła spokojnie ABU Revo SX.


  • DanekM lubi to

#1568 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 13 październik 2022 - 12:13

Dostałem także sugestię odnośnie Curado. Czy to także dobry trop? Jeśli tak, to jaki rozmiar i przełożenie?

Generalnie, pod jerki stosuje się raczej przełożenie szybsze? Około 1:7 byłoby w miarę optymalne? Czy raczej niższe lub wyższe?



#1569 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1735 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 13 październik 2022 - 12:25

Curado K z wyższym przełożeniem (HG)


  • DanekM lubi to

#1570 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1096 postów

Napisano 14 październik 2022 - 21:22

Cześć, pewnie milionowe pytanie, ale jestem laikiem w dziedzinie casta, którego chciałbym spróbować do łowienia szczupaków na jerki typu Buster 15, Big Bandit 19 czy Slider 10-12S.
Kupiłem do tego celu wędkę SG4 Power Game 221 40-80g. Wydaje się wystarczająca może z wyjątkiem Banditów, ale te używam wyjątkowo sporadycznie. I chciałbym dokupić do tego multik. Nie musi być nowy i drogi. W co celować? Czego się trzymać? Jaki rozmiar? Raczej niskoprofilowy i na pewno na lewą rękę.
Abu? Shimano? Może coś alternatywnego? Casta będę stosował głownie na szkierach z pływadła przez tydzień w roku...
Pomożecie? :)

Mam ten kij, używam jako uniewerał z brzegu do łowienia gumą i jerkiem. Również mogę polecić tatulę która spokojnie ogarnia slidery 12S, ale do samych jerków jeszcze bardziej polecę lew's super duty 300. Ma wyższe przełożenie co czasami się przydaje przy jerkach, dodatkowo hamulec odśrodkowy i terkotke hamulca walki, i jakiś taki mocniejszy się wydaje, rzuty też trochę dłuższe i pewniejsze. Tylko cena inna i z dostępnością ponoć ciężko. Ale tatuli też niczego nie można ująć, sprawdzona i można brać w ciemno.

Załączone pliki


  • DanekM, Mirek* i BOB lubią to

#1571 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1735 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 14 październik 2022 - 21:58

Trochę Cię  mepps nie rozumiem. Do przynęt do 80g , no może 90g polecasz Tatulę 200. Albo Lewsa 300?  To co przyczepiłbyś do patyka, który dzisiaj do mnie doszedł c.w 250g. Ja bez zająknięcia dopnę tam multika wielkości 300. Na bank da radę. Slidera 12 ogarniam Tatulą w wielkości 100.


Użytkownik Novis edytował ten post 14 październik 2022 - 22:02


#1572 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1096 postów

Napisano 15 październik 2022 - 20:49

Nie wątpię że tatula 100 ze sliderem 12 da radę, pewnie da. Jerk też jakiś wielkich oporów nie stawia w wodzie. Poleciłem to co używam i co u mnie działa,tym bardziej że mam ten kij. Mam też duże łapy i lepiej mi leży niż 100. Tatulą 200 czy super duty spokojnie i po 150 gr rzucam. Kolega podał czym będzie łowił,może jakaś guma dojdzie bo tym kijem gumy do 20cm spokojnie się ogarnia,uważam że taki Lew,s czy tatula będą grały. Sprawdzone, chociaż ten zezon u mnie nie należy do łaskawych.
Lew's 300 wielkosciowo jest jak tatula 200 czy beast 41. Różnice w wielkości są minimalne. Co poleciłbym do kija 250gr? Nic bo takiego kija jeszcze nie mam, jest w planach, sam podpiąłbym pod niego tatulę 300 lub revo toro

Użytkownik mepps edytował ten post 15 październik 2022 - 20:55

  • BOB lubi to

#1573 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 październik 2022 - 21:29

Nie wątpię że tatula 100 ze sliderem 12 da radę, pewnie da. Jerk też jakiś wielkich oporów nie stawia w wodzie. Poleciłem to co używam i co u mnie działa,tym bardziej że mam ten kij. Mam też duże łapy i lepiej mi leży niż 100. Tatulą 200 czy super duty spokojnie i po 150 gr rzucam. Kolega podał czym będzie łowił,może jakaś guma dojdzie bo tym kijem gumy do 20cm spokojnie się ogarnia,uważam że taki Lew,s czy tatula będą grały. Sprawdzone, chociaż ten zezon u mnie nie należy do łaskawych.
Lew's 300 wielkosciowo jest jak tatula 200 czy beast 41. Różnice w wielkości są minimalne. Co poleciłbym do kija 250gr? Nic bo takiego kija jeszcze nie mam, jest w planach, sam podpiąłbym pod niego tatulę 300 lub revo toro

Tatula 200 ma ten sam rozmiar ramy co 100. Ciut większa szpulka i korba ale korbę większą możemy i do setki założyć. Jak dla mnie do 80 gramów wystarczy Tatula 100 ,Curado 200 czy też zwykły Revo SX/STX


  • DanekM lubi to

#1574 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 15 październik 2022 - 21:37

Dla mnie "wystarczy" to niby tak , ale za mało. Zdecydowanie wolę opcję z górką ;) Przesada? dla mnie luzik :)


  • Biesan lubi to

#1575 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1096 postów

Napisano 16 październik 2022 - 10:03

Chociażby dla tej ciut większej szpuli i korby było warto wziąść 200. Czy przesadą jest łowienie kleni kolowrotkiem 3000? Ja tak łowię, bo kij długi, bo warunki tego wymagają, bo tak lubię.
Tak jak pisałem wcześniej, polecam to co używam i mi się sprawdza, a co kolega wybierze to jego. Pozdrawiam

Użytkownik mepps edytował ten post 16 październik 2022 - 10:08

  • bubas i Przemek_M lubią to

#1576 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 16 październik 2022 - 21:40

Chociażby dla tej ciut większej szpuli i korby było warto wziąść 200. Czy przesadą jest łowienie kleni kolowrotkiem 3000? Ja tak łowię, bo kij długi, bo warunki tego wymagają, bo tak lubię.
Tak jak pisałem wcześniej, polecam to co używam i mi się sprawdza, a co kolega wybierze to jego. Pozdrawiam


Co wybiorę, hmmm. Obawiam się że z każdym Waszym zdaniem z Tatuli 200 robi się 300. Zwykle łowię młynkami, które raczej dają zapas a nie działają na granicy używalności. Tym bardziej, że i szpula pojemniejsza a zapewne będę używał coś z 30lb aby ograniczyć odstrzały. Choć pewnie jakaś taka nieprzyjemność mnie spotka.

#1577 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 16 październik 2022 - 21:50

Jeśli w dalszym ciągu podtrzymujesz, że planujesz podpiąć multik do kija do 80g (czyli można założyć, ze ogarnie spokojnie 100g) to Tatula 300 będzie przesadą (nie ma co przeginać jednak z tymi zapasami chyba, że zakładasz za chwile kupno kija do 150-160g)

Na mojej Tatuli 200HD, nawinięty jest Varivas 4X #4.0 50Lb. Wlazło tam 125m. to mało do przynęt 80-100g? 

Przemyśl temat jeszcze raz na spokojnie ;)  :)


  • Biesan lubi to

#1578 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 17 październik 2022 - 06:52

Jeśli w dalszym ciągu podtrzymujesz, że planujesz podpiąć multik do kija do 80g (czyli można założyć, ze ogarnie spokojnie 100g) to Tatula 300 będzie przesadą (nie ma co przeginać jednak z tymi zapasami chyba, że zakładasz za chwile kupno kija do 150-160g)

Na mojej Tatuli 200HD, nawinięty jest Varivas 4X #4.0 50Lb. Wlazło tam 125m. to mało do przynęt 80-100g? 

Przemyśl temat jeszcze raz na spokojnie ;)  :)

Nie, nie planuję łowić znacznie ciężej. To, co napisałem jest takim moim castingowym startem. Co sie oczywiście stanie później, któż to wie ;)

125m plecionki 50lb wystarczy absolutnie. Moje tłuczenie od ściany do ściany, jak widać, wynika z braku doświadczenia. W stałej szpuli takich problemów nie mam ;)



#1579 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1219 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 17 październik 2022 - 09:27

Nie, nie planuję łowić znacznie ciężej. To, co napisałem jest takim moim castingowym startem. Co sie oczywiście stanie później, któż to wie ;)

125m plecionki 50lb wystarczy absolutnie. Moje tłuczenie od ściany do ściany, jak widać, wynika z braku doświadczenia. W stałej szpuli takich problemów nie mam ;)

Daniel tak jak tobie mówiłem, curado K z palcem w dupce ogarnie te gramatury. Czy to zwykłe 6:2 czy Hg 7:4. Ja mam HG i do jerków lepsze jest. Gumy też ogarnia. 


  • DanekM lubi to

#1580 OFFLINE   Pat92

Pat92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 17 październik 2022 - 11:09

Panowie.
Aktualnie mam wędkę abu beast x 20-70g do niej mam przypięty multik abu pro max 7:1:1 który kiedyś był kupiony w zestawie z wędka 15-45g więc obstawiam, że do 50g uciągnie.

Aktualnie mam do wydania z 900pln.
Pytanie czy jestem w stanie tym multikiem abu ogarnąć przynęty w przedziale 10-30 aby zrobić sobie zestawik do mniejszych twitchow i obrotówek, może ktoś ma taki multik przy takiej wędce i coś podpowie?

A do mojej wędki 20-70g kupić inny multik w kasie która mam, jeśli tak to jaki? Rzucam tym jak na razie zarówno jerkami jak i gumami

Użytkownik Pat92 edytował ten post 17 październik 2022 - 11:09





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych