Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szklany zestaw do suchara


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Pendergrast

Pendergrast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 376 postów
  • LokalizacjaBusko-Zdrój

Napisano 28 wrzesień 2016 - 21:38

Pytałem o pierścienie bo miałem w swoim #3 Greysie takie mocowanie ale pierścienie tragedia jakby ktoś szlifował pilnikiem na kolanie. U siebie usunąłem korkowe mocowanie w to miejsce poszedł insert stabilizowany z frezem pod stopkę kołowrotka  z pierścieniami i trzyma pewnie i bezrysowo. Tylko wędeczka przybrała na masie w dolniku ( insert praktycznie na gołym blanku, można było z większą dziurą na arborach ). Jak ktoś lubi fit to ideallo byłoby zrobić frez w koreczku i dobrej jakości pierścionki.

Tak to mniej więcej u mnie wygląda:

Załączony plik  DSC_0003.jpg   29,81 KB   11 Ilość pobrań


  • Pisarz.......ewski Piotr i trout master lubią to

#82 OFFLINE   bezi

bezi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaOlkusz

Napisano 29 wrzesień 2016 - 18:12

A jaki jest chwyt do poganiania gąsek? Ja ostatnio zamówiłem wędkę pod suchara, co prawda węgiel, ale mam pełniejszy uchwyt, takie konkret cygaro, i jest bardzo wygodnie. No ale może to kwestia tego że mam dużą rękę. Generalnie jak u kogoś zobacze takie szlifowanie rękojeści to bardzo chętnie pomacam.

#83 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1830 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 29 wrzesień 2016 - 19:16

Do poganiania gąsek, czyli z palcem wskazującym a nie kciukiem opartym o rękojeść...

#84 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 29 wrzesień 2016 - 19:23

Bezi, kształt rękojeści nie jest, albo może lepiej... nie powinien być kwestią mody. Bardziej sposobu w jakim trzymasz rękojeść. Wszelkie cygara są dla tych, którzy kładą palec wskazujący na rękojeści wzdłuż blanku. Dla tych którzy używają bardziej kciuka lepszy jest full wells. Pierwszy sposób pomaga lepiej kontrolować położenie wędki w czasie wymachów, a drugi pozwala lepiej zablokować nadgarstek w czasie intensywnej pracy wędki np. w czasie długich rzutów.

Lamiglasik Piotra to prawdziwy już teraz rodzynek. :)



#85 OFFLINE   bezi

bezi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaOlkusz

Napisano 29 wrzesień 2016 - 20:43

Czyli dalej miszmasz, bo odpowiedź Pluszszcza wyklucza odpowiedz venoma. No nie wazne, chyba czaje o co wam chodzi. Ja trzymam kciuk, bo tak się nauczyłem, tak mi wygodniej.
Muszę sobie pomacac tak bardzo wystrugany korek, żeby mieć jakiś pogląd.
Ps. Często oglądam fotki i relacje kolegów muszkarzy z kraju kwitnącej wiśni, tam przywiązanie do tradycji jest przeogromne. Bardzo wiele osób łowi tam albo klejonkami, albo szklakami i wiecie co? U nikogo (chyba) nie zauważyłem tak wyprofilowanego korka, zdecydowana większość to cygaro...

#86 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 29 wrzesień 2016 - 21:07

Czyli dalej miszmasz, bo odpowiedź Pluszszcza wyklucza odpowiedz venoma. No nie wazne, chyba czaje o co wam chodzi. Ja trzymam kciuk, bo tak się nauczyłem, tak mi wygodniej.
Muszę sobie pomacac tak bardzo wystrugany korek, żeby mieć jakiś pogląd.
Ps. Często oglądam fotki i relacje kolegów muszkarzy z kraju kwitnącej wiśni, tam przywiązanie do tradycji jest przeogromne. Bardzo wiele osób łowi tam albo klejonkami, albo szklakami i wiecie co? U nikogo (chyba) nie zauważyłem tak wyprofilowanego korka, zdecydowana większość to cygaro...

 

Chyba musisz napisać, albo pokazać  dokładniej o jakiej rękojeści mówisz, bo ta która wyszła spod ręki Wojtka w Lamiglasie do jest właśnie cygaro :-)



#87 OFFLINE   bezi

bezi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaOlkusz

Napisano 30 wrzesień 2016 - 05:10

Ja piszę o tych 3 środkowych, wyraźnie grubszych.

#88 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 30 wrzesień 2016 - 06:49

A jaki jest chwyt do poganiania gąsek? Ja ostatnio zamówiłem wędkę pod suchara, co prawda węgiel, ale mam pełniejszy uchwyt, takie konkret cygaro, i jest bardzo wygodnie. No ale może to kwestia tego że mam dużą rękę. Generalnie jak u kogoś zobacze takie szlifowanie rękojeści to bardzo chętnie pomacam.


Tak jak napisali koledzy Venom i Pluszszcz.
Ten uchwyt o ktory pytasz to trzyma sie jak drygent. Lekko i "zwiewnie" bo akcja i moc tych blanków z zestawami na to pozwala. Kijki to zazwyczaj szklaczki lub leciutkie grafity o akcji bardzo "miękkiej". Tenkara rownież moze mieć taki uchwyt.
Dotyczy to oczywiscie wedeczek bardzo krótkich i takimi którymi łowi sie na najkrotszych dystansach. Dłuższą z "automatu" trzeba mocniej i pewniej "ściskać". :)

#89 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 30 wrzesień 2016 - 11:47

Coś nie widzę tych trzech środkowych, ale domyślam się, że chodzi o cygaro, :)  tylko o pełniejszych kształtach i większej średnicy. Wydaje się, że to już raczej kosmetyka i indywidualne podejście do tego typu uchwytu.  Zasada zostaje ta sama - dobrze się sprawdza w przypadku używania palca wskazującego do prowadzenia wędki. Nawiasem mówiąc takiego chwytu warto używać w czasie nauki rzucania, bo nie pozwala za bardzo wychylać kija do tyłu z czym mają prawie wszyscy problem ;)


Użytkownik Pluszszcz edytował ten post 30 wrzesień 2016 - 11:51

  • trout master lubi to

#90 OFFLINE   bezi

bezi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaOlkusz

Napisano 30 wrzesień 2016 - 13:18

A bo się link nie wkleił
http://s4.photobucke...01544B.jpg.html
Spoko, już czaje tą waszą modę.
Z tym palcem do nauki dobrze prawisz.

#91 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 30 wrzesień 2016 - 15:37

Jak już wspomniałeś Japończyków, to u Kagerowa- tego od klejonek-można znaleźć ładnie zrobione cygara.

 

https://www.google.p...EngA49JwyhYL_M:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych