Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Giętarka drutu do woblerów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
173 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 11 maj 2014 - 07:21

Myślę, że wielu chętnych nie będzie. Taka naprawdę uniwersalna, w której klienta ma walić, że drut jest lekko krzywy, w której klienta nie obchodzi grubość drutu, w której nie nastąpią ślady użycia po 100 stelażach, której ustawienie zajmie max. "dwa wadliwe stelaże"... będzie bardzo droga.

Patrząc na forum, to zainteresuje się nia pewnie jakieś 10-15 osób. Zanim uzyska się gotowy w 100% produkt trzeba będzie zrobić kupę prototypów. Każdy to frezowanie i toczenie (za dobr CNc to jakieś 350-500zł/rb), brąz lub odpowiednie tworzywa itp...

Myślę, że cena, uwzględniająca zapotrzebowanie ca. 10 sztuk na rok to min. 3-4 tys. zł.


  • eRKa lubi to

#42 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 11 maj 2014 - 07:33

Miałem sąsiada, którego nauczyłem giąć stelaże. Niestety, piszą w czasie przeszłym, bo kilka dni temu zmarł. Ale póki sił starczało, giął za 30 groszy od sztuki. Podawałem mu nr i ilość sztuk, siedział przed telewizorem i na następny dzień były. Próbowałem nauczyć synka, by dać mu trochę w wakacje dorobić, ale chyba jeszcze był za młody. Wracając do tematu - nie szkoda Wam czasu na takie zabawy? Uniwersalna giętarka, każdorazowe ustawianie przed rozpoczęciem pracy, później i tak trzeba doginać do prostego, gdyż drut z krążka, a dodatkowo oczka z giętarki też wychodzą "tak sobie"... Lepszym rozwiązaniem wydaje mi się specjalizacja, coś co robi Konrad - kto dziś myśli o samodzielnym wykonaniu sterów? Może nietypowych, ale po dobraniu właściwego rozmiaru po prostu się zamawia właściwy kształt i grubość. Podobnie można by ze stelażami. Tu widzę przyszłość. Cena nie powinna przekroczyć 30-35 groszy za sztukę, a wtedy bawienie się w giętarkę do każdego modelu lub uniwersalną, a także poświęcanie czasu na samodzielne gięcie - straci sens. Może z drutu grubszego niż 0,9 mm trochę droższe. 

Nie było to dla mnie jakoś specjalnie pilne, daję sobie radę z gięciem stelaży wystarczająco dobrze, by nie szukać (pilnie) nowego wykonawcy. Ale jeśli będzie poważne zainteresowanie, znajdę jakiegoś człowieka, chcącego sobie zarobić. I zrobi (według wzoru) powtarzalne stelaże w wymaganych ilościach. I rozsądnych pieniądzach :)



#43 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 11 maj 2014 - 07:50

Jakby nie był to koszt kosmiczny sam bym zlecił komuś zrobienie takiej gietarki lub dwóch/trzech nawet. Ja osobiście druty wyginam ręcznie w robocie na nockach więc nie jest źle bo czasu swojego nie marnuje. Dla wygody bym je robił z chęcią na gietarce.

Czy drut 1,2mm da sie łatwo giac na takiej maszynce?

#44 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 11 maj 2014 - 08:18

Jakby nie był to koszt kosmiczny sam bym zlecił komuś zrobienie takiej gietarki lub dwóch/trzech nawet. Ja osobiście druty wyginam ręcznie w robocie na nockach więc nie jest źle bo czasu swojego nie marnuje. Dla wygody bym je robił z chęcią na gietarce.

Czy drut 1,2mm da sie łatwo giac na takiej maszynce?

Da się o ile giętarka jest porządnie wykonana.

Ja najgrubszy drut jaki gnę to 1,6mm ale jest to drut półtwardy. Większość drutów jakich używam to 1mm ale te są twarde i sprężyste.



#45 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 11 maj 2014 - 10:37

Zrobiłem już kilkanaście giętarek i stwierdzam że uniwersalnej nie da się zrobić. Dlaczego? - bo wpływ na to ma wiele czynników takich jak: grubość drutu, sprężystość, średnica oczek oraz ilość gięć.

Moje giętarki są zrobione tak, że gną stelaż każda do innej formy. Oczywiście mógł bym wygiąć jakiś inny stelaż ale wiązało by się to z poprawkami, doginaniem i dopasowywaniem ręcznym.

Jak ktoś robi kilkadziesiąt woblerów na miesiąc to taka giętarka "uniwersalna" mogłaby zdać egzamin bo nawet z poprawkami stelaże robi się szybciej.

Da się zrobić, gdyż widziałem na własne oczy ! Cacko niesamowite ! Wymienia się tylko czpienie w zależności od grubości stosowanego drutu.

Można nią profilować drut stalowy twardy od grub. 0,4 mm aż do 2 mm !

Przykładowo tzw. ząb profilujący uchwyt "oczko" brzuszne wyciska puautomat, (dżwignia, sprężyna powrotna). Pozostałe "zawijanie" wykonuje mimośród, (min. jak na przedstawianych fotkach).

 

Darek. Napisz do mnie na priv w sprawie giętarki ;)



#46 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 11 maj 2014 - 10:37

 Lepszym rozwiązaniem wydaje mi się specjalizacja, coś co robi Konrad - kto dziś myśli o samodzielnym wykonaniu sterów? Może nietypowych, ale po dobraniu właściwego rozmiaru po prostu się zamawia właściwy kształt i grubość. Podobnie można by ze stelażami. Tu widzę przyszłość. Cena nie powinna przekroczyć 30-35 groszy za sztukę, a wtedy bawienie się w giętarkę do każdego modelu lub uniwersalną, a także poświęcanie czasu na samodzielne gięcie - straci sens. Może z drutu grubszego niż 0,9 mm trochę droższe. 

 

To jest bardzo dobre rozwiązanie. Na dzisiaj nikt nie robi małych partii stelaży pod zamówienie. Kilka tysięcy nie jest problemem zamówić, bo sporo takich automatów w Polsce jest i nie mają obłożenia. Natomiast małych zamówień nikt jeszcze nie realizuje. To by było coś.



#47 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 11 maj 2014 - 11:52

Da się zrobić, gdyż widziałem na własne oczy ! Cacko niesamowite ! Wymienia się tylko czpienie w zależności od grubości stosowanego drutu.

Można nią profilować drut stalowy twardy od grub. 0,4 mm aż do 2 mm !

Przykładowo tzw. ząb profilujący uchwyt "oczko" brzuszne wyciska puautomat, (dżwignia, sprężyna powrotna). Pozostałe "zawijanie" wykonuje mimośród, (min. jak na przedstawianych fotkach).

 

Darek. Napisz do mnie na priv w sprawie giętarki ;)

Może źle sprecyzowałem, chodziło o to że nie da się zrobić takiej która robiła by stelaże do różnego typu woblerów, no chyba że miała by mnóstwo przystawek i wymiennych końcówek. W końcu przy kilkunastu rodzajach woblerów wyszło by tyle przystawek że po miesiącu człowiek by zapomniał jak działają.

Z całą pewnością da się stworzyć coś co będzie zaginało oczka w sposób powtarzalny i na wielu grubościach drutu.

Ja zrobiłem giętarki do każdego woblera oddzielnie i wszystkie mają tą samą zasadę działania tylko robią różne stelaże. W ten sposób biorę giętarkę do danego modelu i w jeden dzionek robię kilkaset drucików.  

Harjer a co mam Ci napisać?


  • eRKa lubi to

#48 OFFLINE   rybson

rybson

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1121 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 11 maj 2014 - 15:03

To jest bardzo dobre rozwiązanie. Na dzisiaj nikt nie robi małych partii stelaży pod zamówienie. Kilka tysięcy nie jest problemem zamówić, bo sporo takich automatów w Polsce jest i nie mają obłożenia. Natomiast małych zamówień nikt jeszcze nie realizuje. To by było coś.

Są po 10 szt  dostępne na   ( to nie jest reklama )     http://predator-fish...0szt-p-263.html



#49 OFFLINE   slawox

slawox

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 12 maj 2014 - 11:11

Da się o ile giętarka jest porządnie wykonana.

Ja najgrubszy drut jaki gnę to 1,6mm ale jest to drut półtwardy. Większość drutów jakich używam to 1mm ale te są twarde i sprężyste.

Móglbys Darku wstawic zdjecia swoich "wspólczesnych" gietarek, mysle ze pomoglo by to wielu ludziom.

Móglbym wykonac na moim CNC potrzebne elementy do takowej gientarki. Gdybys mogl po krotce opisac co i jak.

Jak wykonac konstrukcje gientarki do wobków deeprunnerowych z wydluzonym sterem. Jesli moglbys naswietlic temat blizej co i jak. Wnioslo by to wiele do dzialu lurebuildingowego


  • kubaS 1 lubi to

#50 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 12 maj 2014 - 11:23

Magia CNC. Ehhh



#51 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 12 maj 2014 - 16:57

Są po 10 szt  dostępne na   ( to nie jest reklama )     http://predator-fish...0szt-p-263.html

 

...tak znam tą stronę. Proponują gotowe ich wzory.

Pisałem o tym, że zamawiasz to co ty chcesz, tak jak stery u Konkerbita. Takiej oferty nie znam, a jeśli ktoś zna, to poproszę priv, bo jestem zainteresowany nie wyginaniem drutu samodzielnie :)



#52 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 12 maj 2014 - 19:25

Kol. @lesiewicz -  jak się robi kilka wzorów woblerków, to i owszem można mieć kilka różnych giętarek. 

Nie wyobrażam sobie kufer giętarek przy kilkudziesięciu modelach woblerów!!! ;)


Użytkownik Harjer edytował ten post 12 maj 2014 - 19:25


#53 OFFLINE   rybson

rybson

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1121 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 12 maj 2014 - 21:42

Albo coś takiego :) 

http://jerkbait.pl/t...enty/?p=1379864



#54 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 13 maj 2014 - 16:34

Móglbys Darku wstawic zdjecia swoich "wspólczesnych" gietarek, mysle ze pomoglo by to wielu ludziom.

Móglbym wykonac na moim CNC potrzebne elementy do takowej gientarki. Gdybys mogl po krotce opisac co i jak.

Jak wykonac konstrukcje gientarki do wobków deeprunnerowych z wydluzonym sterem. Jesli moglbys naswietlic temat blizej co i jak. Wnioslo by to wiele do dzialu lurebuildingowego

Odpowiadałem już kilku osobą na priv że same zdjęcia nic nie dadzą. Musiał bym nagrać filmik jak działa taka giętarka, ale niestety po pierwsze primo brak u mnie dobrej kamery, a po drugie primo braki czasowe to u mnie norma. 

Mógł bym spróbować opisać jak taka giętarka działa ,ale boję się że wyszedł by z tego nieziemski bełkot, tym bardziej że moje zdolności do pisania tekstów nie są najwyższych lotów.



#55 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 13 maj 2014 - 16:37

Kol. @lesiewicz -  jak się robi kilka wzorów woblerków, to i owszem można mieć kilka różnych giętarek. 

Nie wyobrażam sobie kufer giętarek przy kilkudziesięciu modelach woblerów!!! ;)

Jak bym miał kilkadziesiąt rodzajów woblerów to celował bym raczej w giętarkę cnc. ;) Nawet jak byś miał jedną giętarkę plus dodatkowe kilkadziesiąt przystawek to i tak robi się z tego walizka. :)


  • krzychun lubi to

#56 OFFLINE   slawox

slawox

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 13 maj 2014 - 18:24

Odpowiadałem już kilku osobą na priv że same zdjęcia nic nie dadzą. Musiał bym nagrać filmik jak działa taka giętarka, ale niestety po pierwsze primo brak u mnie dobrej kamery, a po drugie primo braki czasowe to u mnie norma. 

Mógł bym spróbować opisać jak taka giętarka działa ,ale boję się że wyszedł by z tego nieziemski bełkot, tym bardziej że moje zdolności do pisania tekstów nie są najwyższych lotów.

Mysle, ze zdjecia by jednak duzo wyjasnily co do zasady dzialanie bo ogolne zasady wyginania drutu kto mial do czynienia z prostszymi gientarkami sa znane. Czy sa to jakos specjanie wyprofilowane ruchome elementy gnace na kolkach czy cos innego ?

Jakbys Darku mogl opisac co nieco w tej materii.



#57 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 13 maj 2014 - 21:39

@lesiewicz - Dareczku, słuchaj! Można filozofować w tym temacie, ale po co !? Przecież to jest bicie piany ! 

Piszesz, że masz kilka giętarek i chwała Ci !. Lecz jak się tak chwalisz - pokaż je nam ! Czy to tak trudno wrzucic fotkę na forum ?

Ja np. nie potrzebuję filozofowania, czy to, albo to jest dobre, czy lepsze. Szukam urządzenia uniwersalnego, które ma pomagać. Jak wiesz, jeżeli ma się przyrząd w którym można w zależności od potrzeby wymieniać przystawki i wykonywać określoną pracę - to nazywamy to zazwyczaj  r o b o t e m !!!  I to jest właśnie urządzenie uniwersalne !



#58 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 13 maj 2014 - 21:52

@lesiewicz - Dareczku, słuchaj! Można filozofować w tym temacie, ale po co !? Przecież to jest bicie piany ! 
Piszesz, że masz kilka giętarek i chwała Ci !. Lecz jak się tak chwalisz - pokaż je nam ! Czy to tak trudno wrzucic fotkę na forum ?
Ja np. nie potrzebuję filozofowania, czy to, albo to jest dobre, czy lepsze. Szukam urządzenia uniwersalnego, które ma pomagać. Jak wiesz, jeżeli ma się przyrząd w którym można w zależności od potrzeby wymieniać przystawki i wykonywać określoną pracę - to nazywamy to zazwyczaj  r o b o t e m !!!  I to jest właśnie urządzenie uniwersalne !

Może Darek poprostu nie chce wrzucać fotek, może giętarka ta to jego jakiś pomysł którego nie chce dokładnie pokazywać?
Nie można tego poprostu uszanować? ;)
  • Zelldo i woblery z Bielska lubią to

#59 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 14 maj 2014 - 04:44

Może Darek poprostu nie chce wrzucać fotek, może giętarka ta to jego jakiś pomysł którego nie chce dokładnie pokazywać?
Nie można tego poprostu uszanować? ;)

Myślę, że Kol. @lesiewicz nie potrzebuje "adwokatów" ? Nie lubię "bicia piany" ! 

Jesteśmy w temacie "BUDOWA..."  Przecież ten dział ma nam pomagać - nie prawdaż ? Fotki - nie, filmik - nie, opis - nie ! Więc po co te filozofie ? i wchodzenie w temat?

Sorki za cięty język, ale coś takiego mnie denerwuje ;)



#60 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 14 maj 2014 - 06:51

A czego Ty się spodziewasz po giętarce do jednego typu stelaża?


  • kubaS 1 i Harjer lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych