Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Giętarka drutu do woblerów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
173 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   maaarcin Wojtczak

maaarcin Wojtczak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • Lokalizacjawawa

Napisano 09 maj 2011 - 19:22

przeglądam coraz głębiej archiwa forum na jerkbait.pl znalazłem właśnie wątek o gientarkach... a że sam mam ich kilka wiec wstawiam zdjęcie)))) .. jezeli chcesz zobaczyc zasadę działania .. hm..
opisywałem to na innym forum.. ale nie wiem czemu gdy zamieszczam link do tego forum na jerkbaicie to nie mozna sie z tego linku potem dostac do tego mojego wątku..\
jezeli chcesz zobaczyc jak działają moje gientarki wejdz na strone:
www.fors.com.pl
i poszukaj wątku warsztat, majsterkowicza, woblerki jest chyba na 3-4-5 stronie tego forum

pozdro....

swiją drogą zastanawiam sie jak działa ta gientarka z fotek powyżej ,zrobiona z chyba zamka do dzwi z napisem gerda ))))





#22 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 09 maj 2011 - 20:22

Jak działa masz trzy posty wyrzej od zdięcia.
Giętarka była robiona jako jedna z pierwszych,następne były już bardziej profesjonalne i z lepszych materiałów.
A ta giętarka miała pokazać że można coś takiego zrobić domowym sumptem.

#23 OFFLINE   artmio

artmio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • Lokalizacjagdansk

Napisano 10 maj 2011 - 20:11

dzieki Marcin za odniesienie do posta na ,,fors,,bardzo dobra robota wyjasniajaca bardzo duzo jesli chodzi o wykonanie woblerow tak nawiasem mowiac musieliscie sie nameczyc przy tworzeniu calego procesu produkcyjnego czy mozesz przyblizyc cos w liczbach jesli chodzi o czas poswiecony chociazby dojcia do tak zawodowej gietarki jak na zdjeciu :D

#24 OFFLINE   maaarcin Wojtczak

maaarcin Wojtczak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • Lokalizacjawawa

Napisano 10 maj 2011 - 21:16

w sumie taką gientarke robi sie dosc szybko
to znaczy jak sie już zrobiło kilka
tą z ostatniej fotki można uznac za uniwersalną , mozna na niej po przesunięciu kilku elementów robic druciki o różnych wymiarach
Ważne jest to żeby używac nie za twardego drutu np. dental jest dosc bardzo twardy, ja używam kantalu .. drut używany do robienia grzałek


#25 OFFLINE   pampi

pampi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 maj 2014 - 22:10

Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak zabrać się do zrobienia giętarki i wytłumaczyć krok po kroku filozofię gięcia drutu na niej? Zrobiliśmy z kumplem w pracy gietarke(zdjęcie poniżej) jednak drut wyginany na niej nie jest równy lecz krzywy i poskrecany. Czy zawsze trzeba poprawiać drut po gietarce?W czym leży problem?? Czy konstrukcja samej giętarki jest zła?? Może zła technika gięcia(miejsce zaczecia itd.) może używamy zbyt sprężystego drutu? Byłbym wdzięczny za pomoc:)

Załączone pliki



#26 OFFLINE   sebson

sebson

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:M.

Napisano 09 maj 2014 - 22:59

Chyba za dużo wystają kołeczki i trudno przewlec drut ,według mnie powinny być sporo niższe 



#27 OFFLINE   pampi

pampi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 maj 2014 - 23:47

Może faktycznie trochę za wysokie. Ale wygiąć wygiąłem stelaż tylko od groma musiałem go poprawiać bo pokrzywiony wyszedł i oczka jakieś takie proste u nasady... Jutro zrobię próbny stelaż i wstawię foto



#28 OFFLINE   sebson

sebson

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:M.

Napisano 09 maj 2014 - 23:56

A masz dziurkę w tym kluczu bo dobrze nie widać.Drut musi przylegać do podłoża,musi być dociskany przez klucz ,nie może być lużno.Chyba wygodniej by było żeby klucz był w pionie a nie w poziomie.



#29 OFFLINE   pampi

pampi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 maj 2014 - 06:02

Jest dziurka, wszystko na cnc robiliśmy wiec spasowane jest dobrze. Klucz finalnie będzie ze stali. Ten to model testowy z aluminium i przy probie wygięcia może pęknać

#30 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 10 maj 2014 - 06:46

mam kilka gientarek
ta poniżej po niewielkiej przeróbce może służyc do robienia drucików do różnej wielkosci woblerów
9fe397acdc81c204med.jpg

1a49158c9aa68223med.jpg

Od dłuższego czasu poszukuję do kupna, właśnie giętarkę tzw. uniwersalną, coś w tym stylu jak powyżej prezentujesz !

Wiem, że jest wielu szpeców, którzy bez problemu mogą wykonać takowe urządzonko ! Pomimo wielu ogłoszeń, jak dotychczas nie udało mi się - ani kupić, ani zlecić wykonania !

Chętnie dokonam zakupu ! ;)



#31 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 10 maj 2014 - 08:53

To nie jest tak, że kołeczki mogą byś dowolnej długości. Jeżeli założysz klucz na kołek, to klucz powinien opaść tak, żeby kołek w kluczu był tuż nad podstawą giętarki.

Ale od początku.

1. Drut musi być prosty. Odetnij kawałek, połóż na czymś płaskim i kawałkiem deski "rozwalcuj" jak dzieci plastelinę.

2. Standardowy drut spawalniczy nierdzewny 0,8mm jjest moim zdaniem za twardy to stelaży dla 7cm woblerów. Musisz go trochę odpuścić.

3. Moim zdanie, lepiej jest zrobić w kluczu dwa kołki (jeden prowadzący, drugi krępujący), a w miejscach gdzie mają być oczka na płytce zrobić otwór (o odpowiedniej głębokości -> patrz mój wstęp do posta)

4. Jeżeli chcesz mieć ładne oczka, to musisz przed zakrępowaniem przy pomocy klucza podgiąć trochę drut w drugą stronę.

5. Po tej lekturze powinieneś zrozumieć :http://www.fors.com....eplies?start=60



#32 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 10 maj 2014 - 17:05

Od dłuższego czasu poszukuję do kupna, właśnie giętarkę tzw. uniwersalną, coś w tym stylu jak powyżej prezentujesz !

Wiem, że jest wielu szpeców, którzy bez problemu mogą wykonać takowe urządzonko ! Pomimo wielu ogłoszeń, jak dotychczas nie udało mi się - ani kupić, ani zlecić wykonania !

Chętnie dokonam zakupu ! ;)

A ile byłbyś w stanie zapłacić?



#33 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 10 maj 2014 - 17:11

Krzychun zaproponuj cenę może bym i ja kupił.



#34 OFFLINE   xein

xein

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 maj 2014 - 19:09

Krzychun zaproponuj cenę może bym i ja kupił.

Ja również byłbym zainteresowany !!



#35 OFFLINE   sebson

sebson

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:M.

Napisano 10 maj 2014 - 19:27

chyba więcej chętnych by było ja też się piszę ;)



#36 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 10 maj 2014 - 22:30

Ale ja tylko z ciekawości zapytałem.

A tak po prawdzie, to ze względy na szybkość i łatwość wykonania giętarki pod jeden typ stelaża wykonywanie uniwersalnej (która to jest jednak średnio uniwersalna patrząc na zdjęcia) mija się z celem.

Wystarczy przecież w zwykłej nawiercić więcej otworów, a kołki ustalające zrobić na "lekki wcisk".

Zdjęcia i komentarza z forsa bardzo dużo dają. Trzeba tylko dokładnie wszystko przeanalizować. Później to już pis of kejk. No i drut. On tam robił z miękkiego, niesprężynującego kanthalu. Nasze 308 to już większe wyzwanie.

 

Ja, ze względu, że robię kilka woblerów na sezon, jakoś nie przywiązywałem wagi do superowości giętarki. Ot, pod boleniówki 5, 7 i 9 cm mam jedną płytkę, jeden klucz i parę dziur. Leci jak z płatka.


Użytkownik krzychun edytował ten post 10 maj 2014 - 22:36

  • eRKa lubi to

#37 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 11 maj 2014 - 04:36

A ile byłbyś w stanie zapłacić?

Dla mnie cena nie ma znaczenia, jeżeli mowa jest o profesjonalnej giętarce - uniwersalnej. Coś w stylu jak zaprezentował to @maaarcin Wojtczak.

Poszukuję takiego urządzenia, które do max wyeliminuje "rzucanie na nie mięsa" :D

 

@krzychun. To nie to o co mi chodzi ! Podobne cudo już mam !


Użytkownik Harjer edytował ten post 11 maj 2014 - 04:42


#38 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 11 maj 2014 - 05:41

Trzeba się będzie zastanowić nad produkcją takich giętarek.Luka w rynku widzę jest  :D  .



#39 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 11 maj 2014 - 06:29

Haha wieczorem czytając posty na temat zainteresowania gietarkami pomyślałem, ze pewnie Tomy sie za to weźmie. Odświeżam rano o co widzę? Wpis Tomiego :)

#40 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 11 maj 2014 - 07:21

Zrobiłem już kilkanaście giętarek i stwierdzam że uniwersalnej nie da się zrobić. Dlaczego? - bo wpływ na to ma wiele czynników takich jak: grubość drutu, sprężystość, średnica oczek oraz ilość gięć.

Moje giętarki są zrobione tak, że gną stelaż każda do innej formy. Oczywiście mógł bym wygiąć jakiś inny stelaż ale wiązało by się to z poprawkami, doginaniem i dopasowywaniem ręcznym.

Jak ktoś robi kilkadziesiąt woblerów na miesiąc to taka giętarka "uniwersalna" mogłaby zdać egzamin bo nawet z poprawkami stelaże robi się szybciej.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych