Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarskie podsumowanie roku 2015. (plusy i minusy, zaskoczenia i rozczarowania)/Plany 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 20 grudzień 2015 - 10:37

Witam. Rok 2015 nieubłaganie zbliża się ku końcowi. Proponuje w luźnym temacie podsumować jaki ten sezon u kogo był. Można wypisać swoje sukcesy, porażki... to co się udało zrealizować, a co niekoniecznie....

 

Mój sezon był w tym roku średni, żeby nie powiedzieć słaby (oczywiście wciąż trwa i działam, aby to poprawić :D ). Niestety brak czasu zweryfikował wiele planów. Niemniej udało się część "założeń" zrealizować.

 

Początek sezonu poświęciłem okoniom i na przełomie lutego/marca udało się podłubać trochę pasiaków. Niestety nic nie wyszło z planowanego łowienia pstrągów :( od połowy marca byłem uziemniony z powodu artroskopii kolana. W maju przepadło mi otwarcie boleniowo/szczupakowe z racji przechodzonej rehabilitacji oraz imprez rodzinnych. Na pierwsze szczupaki pojechałem bodajże 10 maja. W maju miałem również ciekawy przyłów w postaci kompletnego zestawu spiningowego z dna :D (szczegóły w właściwym wątku). Cały późniejszy okres to na przemian szczupaki i bolenie na rzece i pobliskim wyrobisku. Ten rok jednak nie był dla mnie zbyt łaskawy i jeziorowego bolka trafiłem zaledwie jednego (we wcześniejszych sezonach regularnie 4-5 w sezonie się trafiało). Okres wakacyjny to powrót do lżejszego spinningu i trochę zabawy z gruntówką na "spokojniejsze" wędkowanie (zaliczone jakieś leszcze, węgorze). Na jesieni z powodu braku czasu wyjazdów odbyłem strasznie mało... czuć spory niedosyt  (niemniej jakieś rybki były). Na dziś mamy 20 grudnia i wciąż walczę o jakieś sympatyczne zakończenie sezonu :)

Z planów zawodniczych udało mi się pojechać zaledwie na dwie imprezy (w planach miałem 5 zawodów), które i tak okazały się być porażką (na jednych na 32 zawodników nikt nie złapał ryby :huh:). 

 

Odnośnie całej reszty (tj. wędkarskich informacji z kraju i świata) martwi tragedia na Warcie oraz dziwne pomysły odnośnie regulacji rzek, czy budowy kolejnych zapór itp. Nie tędy droga. Na plus odnoszę zmiany w coraz większej ilości okręgów (odesłanie na zieloną trawę rybaków, czy wprowadzenie wymiarów widełkowych). Na plus też coraz większa świadomość wędkarzy w zakresie idei "złów i wypuść".

 

Plany na przyszły rok? Jak zwykle zweryfikuje czas ;)



#2 OFFLINE   kotwica88

kotwica88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 470 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 20 grudzień 2015 - 10:43

U mnie niestety wszystkie plany poszły się ...bujać przez brak czasu, przeprowadzki, wzięcie kredytu itp, itd :)

Miał być wyjazd nad Ebro na sumy- nie było.

Miał być zakup pontonu,silnika, echa- udało się kupić tylko echo.

Miało być więcej wyjazdów, wypraw, maratonów wędkarskich- wyszło jak zwykle.

Jeżeli chodzi o ryby- tragedia... Poza przypadkowo złowioną metrową tołpygą i jakimiś tam sumkami, nic godnego uwagi i pochwalenia się...

Oby następny rok był lepszy, bo jak nie to na szachy trzeba się będzie przerzucić:D :D :D :D :D



#3 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 20 grudzień 2015 - 10:52

To może i ja złożę samokrytykę...

Chęci i sprzętu nowego kupa... brak czasu, brak szczęścia no i... wędkarz d***  :innocent: :whistling:

Co rzekłem...

Jano


Użytkownik Jano edytował ten post 20 grudzień 2015 - 10:54


#4 OFFLINE   Piotr123

Piotr123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Piotr

Napisano 20 grudzień 2015 - 11:52

Ja jestem zadowolony z tego roku, bo złowiłem pierwsze w życiu bolenie i to część na własne mikrojigi, pobiłem moje bardzo skromne PB w okoniu, które nauczyłem się łowić nawet w grudniu, wystartowałem w moich pierwszych zawodach, zaliczyłem pierwsze rzeczne szczupaki, znalazłem troche woblerów w warcie przez jej niski stan, przekonałem ojca do UL i spadł mi fajny szczupak latem.

#5 OFFLINE   Waldi p

Waldi p

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

Napisano 20 grudzień 2015 - 12:18

Generalnie sezon bardzo słaby.Początek pstrągowego tragedia,później się trochę poprawiło.Końcówka ilościowo ok. wielkością średnio.Niski stan wody spowodował iż koniec sezonu odpuściłem.Sporadyczne wyjazdy praktycznie na zero.



#6 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 20 grudzień 2015 - 12:22

Właśnie niski stan wody w rzekach był dla mnie największym rozczarowaniem sezonu 2015.


  • Majo lubi to

#7 OFFLINE   piolbn

piolbn

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • Lokalizacjalublin
  • Imię:msteusz
  • Nazwisko:mateusz

Napisano 20 grudzień 2015 - 12:41

Niski stan wody w zbiórkach, przez okres wakacyjny upały. Sezon uważam za średni :) 



#8 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 20 grudzień 2015 - 13:10

U mnie też bryndza. Kilka miesięcy czekałem aż żona wyjeździe z dziećmi w sierpniu na 2 tygodnie do teściów. No i pojechała, ale za to przyszły takie upały i niska woda że nijak nie było polowic.
  • ŁukaszGD lubi to

#9 OFFLINE   radeks

radeks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała
  • Imię:Radek

Napisano 20 grudzień 2015 - 13:36

Uszy do góry :D

Przed Nami kolejny SEZON :D :D :D :D



#10 OFFLINE   bodzio83

bodzio83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 20 grudzień 2015 - 13:54

Chyba najgorszy sezon od zarania dziejów .

Woda na Wiśle masakryczna .

Ale trochę sprzętu dokupiono .

Następny rok będzie napewno lepszy .



#11 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 20 grudzień 2015 - 14:03

Ja na ten sezon nie narzekałem. Na koncie prawie 500 szt. okoni powyżej 30cm, kilkadziesiąt szczupaków (największy 72cm). Do tego udane testy moich gumowych przynęt.

Ale to przełożyło się blisko 150 wypraw nad wodą :)

Jedyni końcówka sezonu taka sobie, głównie przez najazd mięsiarzy na łowisko i krytyczny stan wody -1,5m od normalności.

Ale jeszcze nie zamykam sezonu.



#12 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2652 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 20 grudzień 2015 - 14:08

Pewnie jak u większości wędkarskie plany zweryfikowała afrykańska pogoda i rekordowo niski stan wody -_-  . Jednak i ten niski stan wody miał swoje plusy i otworzył nowe możliwości , a właściwie otworzył dotarcie w śpiochach do miejsc  , które przy normalnym stanie wody były osiągalne tylko z pływadła.

Sukcesy 2015 , to pierwsze w życiu brzany złowione na spinning i pierwsze ryby złowione metodą muchową :) .

Dużym plusem minionego sezonu , było poznanie w realu wielu kolegów z forum :highfive: .


  • Guzu i urasenty lubią to

#13 OFFLINE   olo86

olo86

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjabrzegi mazowieckich rzek..
  • Imię:Olaf

Napisano 20 grudzień 2015 - 15:03

Podpisuję się obiema rękami pod ostatnim zdaniem Pisarza - dla mnie też był to przełomowy sezon w zakresie zawierania nowych znajomości z jerkbaitowcami :)

Wędkarsko - świetny sezon dla mnie - od okołomazowieckich pstrągów w styczniu i lutym, ładnie wczesnowiosenne okonie, masę fajnych jazi w kwietniu (w tym kilka medalowych), fajne i regularne majowe bolenie, po letnie i jesienne rafowe sumy, sandacze, sandacze i okołozimowe okonie.

Niedosyt pozostał po szczupakach i brzanach- ale dzięki temu będzie co robić w przyszłym sezonie :)

Do tego w pamięci pozostaną dwie super imprezy SFP, parę spontanicznych wędkarskich wyjazdów, uruchomienie facebookowej wędkarskiej aktywności i mam nadzieję debiut pisarski na jerkbaicie ;)


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#14 OFFLINE   Lewy013

Lewy013

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Dawid

Napisano 20 grudzień 2015 - 16:05

Ja na tym sezonie zakończyłem zabawę z karpiami i amurami. Sprzęt sprzedałem więc będę mógł się skupić tylko na spinningu. Jeśli chodzi o spina to sezon oceniam na średni. Jednym z najbardziej miłych wspomnień będzie walka z pięknym sumem na zestawie kleniowym. Walka była z góry przegrana ale wspomnienia bezcenne.

#15 OFFLINE   Waldi p

Waldi p

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

Napisano 20 grudzień 2015 - 16:34

Właśnie czytałem prognozy pogody na przyszły rok. Wszystko wskazuje że lato może być gorsze od obecnego. Nie zanosi się na lepszy sezon.Za kilkanaście dni rozpoczęcie nowego sezonu pstrągowego,mam nadzieje że będzie lepszy tegoroczny.



#16 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 20 grudzień 2015 - 17:51

Powiedziałbym, że rok 2015 był raczej słaby, bo nie poprawiłem życiówej na pstrągu i lipieniu (a nie są wygórowane - odpowiednio 45 i 41 cm) i generalnie złowiłem tych ryb znacznie mniej niż w 2014 r. Zaznaczam, że łowię tylko metodą muchową. Dramatycznie zakończyłem sezon szczupakowy - kompletne okrągłe "0", mimo, iż w roku poprzednim zaliczyłem nie mniej niż 50 zębaczy. Przyczyn długo nie trzeba szukać - w 2014 r. byłem na rybach około 100 dni, a w bieżącym ledwie ponad 30. Pozytywne jest niewątpliwie to, że zdecydowanie ukierunkowałem się na wędkarstwo muchowe, poprawiłem technikę i znacznie wzmocniłem się sprzętowo.
Jednak w istocie 2015 r. jest dla mnie jednym z najlepszych dzięki osobistemu poznaniu wspaniałych Kolegów forumowiczów: Pawła Bugajskiego, Andrzeja Stanka i Mariusza Szaleja (@Marszala, którego po prawdzie poznałem już w 2014 r.), a także jeszcze nieforumowicza Grzesia. Wspaniałe, choć trudne wędkarsko sierpniowe spotkanie nad Sanem z Pawłem, Grzesiem i znanym wcześniej @Przemem, a później, październikowe, genialne i obfite wędkarsko spotkanie z Pawłem, Andrzejem i Mariuszem, w pełni zrekompensowały wszelkie niedostatki sezonu 2015. Zapewne wynika to stąd, że z wiekiem człek pojmuje, że wędkarstwo to nie tylko ryby, ale także, a może przede wszystkim, ludzie, pod warunkiem wszak, że tak dobrze jak my czują się w swoim towarzystwie.
  • marcin1741 lubi to

#17 OFFLINE   mmiedzianyy

mmiedzianyy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Marcin

Napisano 20 grudzień 2015 - 17:52

Niski stan wody zniwelował wyniki chyba każdego..

Co do mojego sezonu - przerzucenie się całkowicie na spinning i rozwijanie swoich umiejętności szybciej niż kiedykolwiek.

Sporo letnich okoni, jeszcze więcej teraz przed zimą. Dodatkowo przyłowy w postaci szczupaka - 68 cm.

Na koncie pierwsze klenie na własne mikro jigi. Niesamowite doznania w obserwowaniu tych łobuzów na płyciznach.

Dodatkowo wyprawy na nieznane, przez nikogo nie odwiedzane małe, bardzo klimatyczne rzeczki. W jednej zakochałem się bez pamięci..

 

To wszystko sprawiło, że mam jeszcze większy apetyt na następny sezon i mnóstwo planów do zrealizowania :)



#18 OFFLINE   plompek

plompek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:***

Napisano 20 grudzień 2015 - 23:40

U mnie sezon zaczał sie raczej niespinningowo i udalo sie polowić kilka 30centymetrowych płoci i śliczną wzdrege 25cm.
A potem jak wzialem spinning do rąk to nie puscilem az do konca roku i udalo sie poprawić dwa razy moj PB okonia z 34 na 40cm a potem na 43cm, sandaczyka w końcu swojego pierwszego złowilem i odrazu wymiar 51cm wiec licze ze przyszły sezon bedzie równie owocny i przyjemny szczególnie że chyba bez opamietania zaczynam inwestować w kolejne sprzęty spinningowe :D
No i mam nadzieje sie podszkolić od Was i może uda sie z jakimś jerkbaitowym kolega wyskoczyc na wspolne łowy :)

#19 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisano 21 grudzień 2015 - 00:19

Cześć, na wiosnę bida , latem bida, jesień w poszukiwaniu suma na 0 . Po sezonie sumowym kilka sandaczy . Późną jesienią parę szczupaków. Wiosenna Finlandia w nowym "lepszym" miejscu poniżej oczekiwań , wrześniowa delta Wołgi dużo sandaczy, sporo bolenia, trochę szczupaka , ale rozmiarowo bez szału

#20 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 21 grudzień 2015 - 00:24

Proponuję dodatkowo "pokolorować" wątek jakimiś kolorowymi zdjęciami, coby wspomnienia były jeszcze żywsze ;)








Ostatnie wpisy w tym temacie

Zdjęcie

Wędkarskie podsumowanie mojego 2015ego

przez Guzu w Blog Guza - O Rybach przy Muzyce , na 28 styczeń 2016 - 21:23

Witam  Ponizszy wpis pochodzi z watku o zakonczonym sezonie 2015.
Pozwalam sobie umiescic ow wpis na moim blogu, w wersji nieco rozszerzonej... Sezon uznaje za udany.
Bardzo zle znioslbym "slaby sezon". Chyba tylko choroba (TFU TFU TFU) sprawilaby bym przeszedl nad nieudanym sezonem do porzadku dziennego.
Za duzo dla mnie znaczy wedkarstwo....

Czytaj wpis →

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych