Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okulary ARCTICA

okulary

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 09 maj 2015 - 12:38

Witam kolegów. koniecznie muszę zakupić okularki polaryzacyjne, niestety do muchowania koniecznie muszę mieć okulary korekcyjne, kupiłem nakładki polaryzacyjne ale nie działają one zbyt dobrze. Kiedy światło pada z boku to między jednym a drugim szkłem tworzą się refleksy i wtedy to już lepiej bez okularów łowić bo widzę tylko kolorową tęcze jak po halucynkach  :D

Znalazłem takie okulary z  ramka na szkła korekcyjne http://www.arctica.p...974/s-125c.html

Trochę drogo jak na moje możliwości, dlatego zanim kupię chciałbym się spytać jak wogule się sprawdzają okulary tej firmy przy wędkowaniu. jeśli ktoś miał lub ma i używa proszę o co nieco.



#2 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Napisano 09 maj 2015 - 12:56

A nie lepiej zrobić okulary polaryzacyjne z korekcja wzroku ? np z soczewek firmy JZO ?

wsadzić szkła do  starych ramek i tyle



#3 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 09 maj 2015 - 13:29

Zrob sobie zwykle okulary z powloka polaryzavyjna. Ja mam solano ss 8231. Super sie sprawdzaja. Wez sobie do serca:

Nie moze ci swiatlo wpadac zza okularow ani gora ani bokami. Stad sprawdzaja sie duze okulary z bardzo szerokimi zausznikami czy jak tam sie to zwie. Ew nakladki z boku mozesz dolozyc skorzane albo takie jak w okularach bhp.

Okulary dzialaja duzo lepiej jak masz czapke z daszkiem.

#4 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 09 maj 2015 - 13:59

Ja ze swojego doświadczenia podpowiem że soczewki kontaktowe bardzo ułatwiają życie ;-)

Użytkownik MichałM edytował ten post 09 maj 2015 - 14:00

  • Kamil Z. lubi to

#5 OFFLINE   Krzysiek184

Krzysiek184

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • LokalizacjaGóra "Spiner-Barycz"
  • Imię:Krzysiek

Napisano 09 maj 2015 - 14:25

Ja ze swojego doświadczenia podpowiem że soczewki kontaktowe bardzo ułatwiają życie ;-)

Nie każdy może nosić soczewki.



#6 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 09 maj 2015 - 15:53

Wiem ze do polarków trzeba mieć czapkę z daszkiem, nie od dziś wędkuje ;) , Te nakładki co mam i moje okulary korekcyjne nie za bardzo ze sobą współpracują, jest spora przestrzeń między szkłami i odstają jakoś. Pojawiają się refleksy w zależności od kąta padania światła, w cieniu jest ok ale na słoneczku różnie. Co do soczewek to odpada, nie potrzebuje okularów na stałe ale np. do czytania, wiązania żyłek, muszek itd. no i obserwacja malutkiej muszki z kilku metrów też jest łatwiejsza. Byłem dzisiaj u optyka i pytałem o najzwyklejsze plastiki korekcyjne, które miały by być wpakowane w te Arctici, koszt ok 40-50z+130 za okulary, razem coś około 180zetek. W tygodniu podejdę jeszcze raz i podpytam o okulary korekcyjne z polaryzacją i jakieś najtańsze ramki. Zobaczymy co się skalkuluje.

Ps. tak czy owak chciałbym wiedzieć czy warto w te Arctic (nie koniecznie ten model, tylko ogólnie) wogule zainwestować, jakieś opinie o firmie by się przydały, w temacie wędkowania oczywiście.


Użytkownik LFF edytował ten post 09 maj 2015 - 15:58


#7 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 09 maj 2015 - 16:00

Nie do konca wiem co sie chcesz dowiedziec. Ja kiedys nosilem okulary za 25pln z bazaru ze szklami od optyka i daly rade. Jak sie dba to sie ma. Mz oprawki nawet plastikowe powinny kilka lat wytrzymac. Osobiscie w 12 lat przerzobilem okolo 5 oprawek i z 8 kpl szkiel nievzepsuly sie ani jedne. Jedynie wxrok mi sie pogarsza lub szkla rysuja.

Użytkownik gooral edytował ten post 09 maj 2015 - 16:02


#8 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 13 maj 2015 - 20:59

Sorki że tak uciąłem temat ale kiedy się tu rozpisywałem wylałem browarka na klawiaturę lapka :wacko: . Myślałem że go już uśmierciłem a przynajmniej klawiaturę, ale jakoś po 2 dniach suszenia na razie wszystko działa :) . Czego chciałem się dowiedzieć o okularach, poprostu jak się się sprawdzają podczas wędkowania, bo przecież nie kupuje ich aby leżeć w nich na plaży, do tego wystarczą takie za 15zl. Dzięki koledze z forum, z którym poznaje tajniki muchowania, miałem okazję spojrzeć przez okulary tej firmy i jestem pozytywnie nastawiony. jednak koniecznie postanowiłem zakupić model z ramkami na korekty, i nie mieć dylematu typu korekta czy polaryzacja, i nie  nosić dwóch par ze sobą. Jedyny problem to brak w sprzedaży wersji z bursztynowymi szkłami, które mi bardzo przypasowały.

Jak by ktoś miał taki dylemat jak ja, to oczywiście niedługo (mam nadzieję) podzielę się spostrzeżeniami jak się spisuje takie kombo w praktyce.



#9 OFFLINE   zenek

zenek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów

Napisano 14 maj 2015 - 08:38

Korzystam z okularów  ARCTICA FOTOCHROM I POLARYZACJA

Jeżeli kupowałbym okulary na zamówienie to polecam fotochrom + polaryzacja + korekcyjne jeżeli jest taka potrzeba

Pozdrawiam



#10 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 14 maj 2015 - 17:09

Byłem u optyka. Polaryzacja + fotorom + korekta + ramki =  600-1000zł w zależności od ramek. Więc opcja Arctika + szkła krekcyjne = mw. 180zł. wyczerpuje temat ;)


Użytkownik LFF edytował ten post 14 maj 2015 - 17:09


#11 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 14 maj 2015 - 20:41

jeśli potrzebujesz korekcyjne tylko do wiązania , czytania , to morze te będą przydatne http://www.arctica.p...ctica-S-95.html, sam się nad nimi zastanawiam ,    oglądałem je w sklepie i całkiem fajnie leżą



#12 OFFLINE   kolgrim

kolgrim

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaJelenia góra
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 grudzień 2015 - 23:45

Sam używam soczewek, takich 30 dni bez ściągania. I do tego zwykle polary. teraz właśnie arctica. Używam je dopiero miesiąc, więc nie za wiele mogę powiedzieć.

#13 OFFLINE   razor73

razor73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Krzysiek

Napisano 08 grudzień 2015 - 12:50

zapytaj kolegę @Wiktor to może coś Ci doradzi albo zrobi okulary

oglaszal się tutaj niedawno w zakładce "sprzedaż"



#14 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 08 grudzień 2015 - 20:40

Ja nie za bardzo wiem co mam doradzić bo Kolega już ustalił swój budżet i na co aktualnie go stać.

Moge oczywiście pomoc przy montażu soczewek polaryzacyjnych ale trzeba naciągnąć budżet  ;)

Jak coś zapraszam na PW.



#15 OFFLINE   Skryty

Skryty

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 165 postów
  • Lokalizacjaokolice Lipska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 21 grudzień 2015 - 11:34

Witam kolegów, planuje kupić drugą parę okularów, czy "zna" ktoś okulary Arctica sfl - 1, (http://allegro.pl/ok...5728227169.html). Cena niska, więc nie wiem czy są one warte zakupu, czy może nie ma większej różnicy między nimi ,a okularami powiedzmy za 80 - 100 zł (solano , arctica...)?.



#16 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2261 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 21 grudzień 2015 - 19:19

Mam model arctica jupiter s-155 i dla mnie bajka zobacz ze okulary polaryzacyjne mozna kupic za 20 zl i taka polaryzacje maja jak te za 500zl bo innej nie ma. Tylko oprawki tragiczne.... I napis masz Rayan Bannan Najlepiej przymierzyc zeby potem sie nie wkurzac, masz nie czuc ze je masz na nosie....Minus taki ze Jupitery dobre do biegania a na rybki mam tez z Arctiki ale z dodatkowymi szkielkami z boku. Moim zdaniem wygodniejsze a kosztowaly niecale 50zl.

Użytkownik przemow edytował ten post 21 grudzień 2015 - 19:35


#17 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 21 grudzień 2015 - 21:27

"okulary polaryzacyjne można kupić za 20 zl i taka polaryzacje maja jak te za 500zl" - to bardzo ciekawe, możesz opisać metodologię porównawczą ?

i proponuję zapytać swoje oczy po kilku miesiącach użytkowania o potwierdzenie tej metodologii


  • arekch1 lubi to

#18 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 21 grudzień 2015 - 21:44

Coraz to ciekawszych rzeczy można się dowiedzieć na jerkbaicie .Po prostu rewolucja.Okulary za 2 dychy czy te za 5 stów to jeden ch...j.Kołowrotki jak już to te odrapane a najlepiej NRD Nix Germina są the best.Wędki z pracowni czy te JDM to tylko nagonka i ściema.Przynęta żeby była łowna musi być brzydka a komora próżniowa choć zaleca ją każdy producent silikonu formierskiego jest do dupy i przereklamowana.To takie rodzynki z tego tygodnia.

Po prostu bełkot.


Użytkownik Tomy edytował ten post 21 grudzień 2015 - 21:51

  • Del Toro i megavega lubią to

#19 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 21 grudzień 2015 - 22:00

Kolega niech sobie kupi okulary spawalnicze, też mają polaryzacje i to zajebistą, no ale 2 dychy nie starczą.

#20 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2261 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 21 grudzień 2015 - 22:05

Pytałem u optyka bo chciałem pod siebie zrobic ale jak mi wywalil 1500 zł to zbaranialem. Polaryzacja jest jedna. Róznica  w jakosci szkieł,oprawek, podatnosci na zarysowania,parowanie,filtry podwojnego odbicia itd. W zadnych okularach tego typu nie powinno sie chodzi na okrągło bo oslepniesz i nie wazne czy kosztuja 20 czy 500. Jak pewnie zobaczyles uzywajac ze takie okulary wyostrzaja obraz....kolega ma takie za 1200zł od optyka i nie widze róznicy co do moich za 50zl bo po godzinie w jednych i drugich oczy bolą.....







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okulary

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych